Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

[Przeniesiony z tablicy ogłoszeń]

 

Witam,

 

Proszę o polecenie architekta.

 

Mam domek (z czasów II WŚ) wchodzący w etap ruiny i czas najwyższy aby go wskrzesić.

 

Opracowanie ma zawierać:

 

- badanie techniczne

- inwentaryzacja

- projekt (podniesienie plus dobudowa)

 

Pozdrawiam, i życzę Wesołych Świąt!

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik80079.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Projektant myśli jak inwestor lub jak prezes firmy

Maksimum zysku minimum wysiłku, czyli kopiuj-wklej.

Spytajcie któregoś majstra, czy mu sie kiedyś projekt zgadzał to usłyszycie....

Projektant robi projekt po to żeby przepchnąć go przez machinę biurokracji.

Np projekt takiej instalacji elektrycznej to kwestia 10min i bierze się za to 400zł netto

Adaptacja domu to kwestia 1 dnia bez ZUD a bierze się ok 1000zł

Projekt domu to tydzień pracy.... min 4tyś

Nigdy bym jednak nie oddal człowiekowi projektu po 2 dniach (z zud)

...Niech czeka miesiąc jak każdy :D:D i myśli, że się nad tym głowie

Majster jest po to żeby wyprostować wszystko na miejscu budowy,

za to jest ceniony albo nie

takie są realia,maluczkiego budownictwa, a mówi to student bud. inżynier

Parskam śmiechem jak czytam że kierbud albo majster nie umie okreslić drutów w zbrojeniu, tylko dzwoni w tej sprawie do projektanta, hehe niech zadzwoni do starostwa i zjebie człowieka który sprawdzał ten projekt,

że tam nie ma narysowanego zbrojenia podciągu

 

 

90% majster 10% projektant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant myśli jak inwestor lub jak prezes firmy

Maksimum zysku minimum wysiłku, czyli kopiuj-wklej.

 

 

Lekarz myśli żeby dostać jak najwięcej kasy z NFZ nie wydając jej na pacjenta. Policjant, żeby nie zauważyć jak kogoś biją, bo może ten nie zgłosi pobicia i mu statystyk nie zepsuje. Adwokat prowadzi kilka spraw na raz i żadnej nie zna, bo jakoś i tak pójdzie itd itp...

 

Ale czasem zdarzaja się sensowni architekci, lekarze, policjanci i adwokaci. Czego i tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant myśli jak inwestor lub jak prezes firmy

Maksimum zysku minimum wysiłku, czyli kopiuj-wklej.

Spytajcie któregoś majstra, czy mu sie kiedyś projekt zgadzał to usłyszycie....

Projektant robi projekt po to żeby przepchnąć go przez machinę biurokracji.

Majster jest po to żeby wyprostować wszystko na miejscu budowy,

za to jest ceniony albo nie

(...)takie są realia,maluczkiego budownictwa, a mówi to student bud. inżynier

Parskam śmiechem jak czytam że kierbud albo majster nie umie okreslić drutów w zbrojeniu, tylko dzwoni w tej sprawie do projektanta.

90% majster 10% projektant

 

Niestety mam dokładnie takie właśnie doświadczenia - p. Janina Soczyńska z Aleksandrowa Ł. (Ar-kon) nie rozrysowała wcale fundamentów, byle jak rozrysowała dach i to stosując za słabe belki, ale za projekt wzięła 6,5 tys. Robiła go, rzecz jasna, 3 miesiące :evil: Projekty instalacji wod -kan i el. zostały zrobione na odwal się bez ŻADNEJ konsultacji z nami. Jak się z dachem pojawił problem - belki stale odgięte (co było widać gołym okiem wcześniej) i okazało się, że nie da rady go wzmocnić, a trzeba zrobić nowy, to kierownikowi robót powiedziała przez telefon "po co ja będę na budowę przyjeżdżać, więźbę mam panu rysować?"

Poważnie sie zastanawiam nad zaskarżeniem dzieła tej pani w jakimś organie nadzorczym architektów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę gdzie zamawialiście okna i rolety zewnętrzne, szukam także drzwi zewnętrznych i brame garażową najlepiej jak wszystko by było z jednej firmy.

 

 

Okna - Makarski na Broniewskiego, drzwi zewnętrzne Gerdy w Makra-2 na Przędzalnianej, rolet i bramy nie miałam okazji zamawiać jak do tej pory.

Z okien jestem zadowolona, z ich montażu też, co do drzwi - to zewnętrzne trochę panowie uszkodzili (potem przyjechali i zakorektowali uszkodzenie jakimś mazakiem) i bardzo nieestetycznie wkręcili śruby w ościeżnicę (łebki od śrub wystają krzywo - założyli na to takie maskujące plastikowe nakładki), a jak przywieźli dwoje drzwi wewnętrznych, to jedne zabrali z powrotem - bo uszkodzone, a czas oczekiwania to 5-7 tygodni :evil: Tak więc Makra-2 nie mogę polecić, choć nie robili żadnych problemów z reklamacjami, to jakoś pechowo te moje zlecenia realizowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poświątecznie,

Mam duże zaległości nawet w czytaniu forum bo udało mi się przeprowadzić do nowego domku i nie mam jeszcze netu. Pustynia medialna bo telewizji taż niet.

Odpowiem hurtowo:

Ad lekarza: Znam dobrą reumatolog, dr Lewandowicz. Przyjmuje w KOperniku i ma prywatny gabinet na ul Rajdowej.

Ad kolejności: U mnie najpierw kafle potem parkiet łączony z resztą korkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie kupić indyjski stolik opium??? Potrzebny mi sklep, muszę go pomacać

 

Meble sprowadzane z Indii są do kupienia w sklepie w Pabianicach. Duża hala po prawej stronie jak jedziesz od strony Łodzi do Pabianic, mijasz sąd po lewej stronie, skrzyzowanie z światłami i od tego skrzyżowania jakieś 200 m po prawej stronie w głębi, hala półokrągła u góry ...

 

Erpol S.J.

Partyzancka 94/108,

95-200 Pabianice

 

Warto tam pojechać i pooglądać ... :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę gdzie zamawialiście okna i rolety zewnętrzne, szukam także drzwi zewnętrznych i brame garażową najlepiej jak wszystko by było z jednej firmy.

 

Firma Mielczarek Zduńska Wola, profil Schuco. Okna ( zamontowane ) i drzwi wejściowe ( zamówione ). Rolet nie mamy.

Wszystko na razie bez zarzutu.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ten lekki mrozik się rozmarzyłam i zaczęłam projektowac mój ogród :):):)

obejrzałam Maję w ogrodzie i ... no cóż dużo pracy ,kruca bomba !

O tym ile jeszcze roboty w domu aż mi się myśleć nie chce a tu taki "bezruch" - wylewki schną i wszystko stoi ... straszne marnotrawstwo czasu , straszliwe

 

 

 

Słuchajcie , czy ktoś składał już papierzyska o zwrot różnicy w Vat ? chciałam się dowiedzieć jak skrupulatnie US podchodzą do kwestii i czy faktycznie czeka się 6 miesięcy na decyzję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pochwalcie sie jakie macie rozwiazania dotyczące przydomowego szamba i jak sie sprawuja jestem własnie przed ta decyzją i słyszałem o oczysczalni scieków trzcinowo-glebowej czy moze ktos ją ma jakies opinie mam słoba przepuszczalnosc gruntu i i w firmie montujacej takie szamba słyszałem ze to by było najleprze

pozdrawiam prosze o opinie

p.s. niewiem na jakie kolektory słoneczne sie zdecydowac rórowo-prozniowe cz moze płaskie jakies plusy i minusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę łódzką! Jak dobrze pójdzie to wiosną także będziemy budować nasz wymarzony domek - opokę na stare lata. Nasz projekt to MIRIAM z Archipelagu. ( Proszę o opinie). :oops: Mam do Was prośbę potrzebuję niedrogiego i dobrego architekta do adaptacji projektu. Koło mnie jest jedno biuro - Al. Politechniki róg Obywatelskiej, ale nie mam o nich żadnych wieści. :-? może ktoś z was wie cos o nich??? Jesteśmy budowlanymi laikami - teoretykami, wiec nie chcielibysmy wpaść w jakąś pułapkę. Pomożecie!!!!?

Nasza budowa będzie w Łaznowskiej Woli na trasie do Tomaszowa Maz.- 25 km od Łodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

buduję w Aleksandrowie Ł. nieduży dom 120m2,

dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)

Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

buduję w Aleksandrowie Ł. nieduży dom 120m2,

dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)

Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów? :roll:

 

Witaj; mnie kanaliza w ziemi kosztowała 1500 zł z materiałem, punktów dokładnie nie pamiętam ale ok.10-12. Spróbuj zadzwonić do kogoś z Tablicy ogłoszeń grupy łódzkiej, z polecanych tam osób chyba nikt aż tak nie zedrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...