Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam,

buduję w Aleksandrowie Ł. nieduży dom 120m2,

dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)

Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów? :roll:

 

Nie, nie są :wink:

Ja w lato ub. roku płaciłem 2700 za kanalizę w ziemi ( rob + mat ). Punktów bodajże 10 + do tego "na zaś" wyprowadzenie 2 x rur niebieskich do wody z ulicy ( kiedyś ) i wody ze studni + rura fi 160 jako dop. pow. do kominka.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę łódzką! Jak dobrze pójdzie to wiosną także będziemy budować nasz wymarzony domek - opokę na stare lata. Nasz projekt to MIRIAM z Archipelagu. ( Proszę o opinie). :oops: Mam do Was prośbę potrzebuję niedrogiego i dobrego architekta do adaptacji projektu. Koło mnie jest jedno biuro - Al. Politechniki róg Obywatelskiej, ale nie mam o nich żadnych wieści. :-? może ktoś z was wie cos o nich??? Jesteśmy budowlanymi laikami - teoretykami, wiec nie chcielibysmy wpaść w jakąś pułapkę. Pomożecie!!!!?

Nasza budowa będzie w Łaznowskiej Woli na trasie do Tomaszowa Maz.- 25 km od Łodzi. Pozdrawiam.

 

Wiatmy, witamy :D

Ja tam kiedyś byłem w tej pracowni co podajesz adres. Ani drogo ani tanio, jak pytałem o wycenę do pozw. na budowę.

Ale nie "zachwycili" mnie jakoś, więc nie zostawiłem im ani grosza ... :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Czyli ceny różne...my niestety nie dogadaliśmy szczegółów, nawet mąż nie mógł podjechać i sprawdzić co nam pod betonem leży :evil: hydraulik twierdzi, ze robił zgodnie z zaleceniami w projekcie czyli fi 160 firmy Wavin-ok.10m, trójniki i inne duperele na których się nie znamy :roll: Można podobno zejść o połowę z ceny stosując mniejsze średnice i szare rury stosowane wewnątrz...

Z listy ogłoszeń większość hydraulików była zajęta :-? ale wstępnie życzyli sobie też nie mało ok.2000zł.

Boszsz... jak tak dalej pójdzie to stanu surowego nie ukończymy :roll:

Jest nadzieja, ze zaoszczędzimy tochę na wykończeniówce, mamy zamiar robić sami...latami :D :wink:

Jelonek72 mamy dzieci w podobnym wieku :D i sądząc po nicku to również jesteśmy w podobnym wieku :wink: (tylko nie sugeruj się moją dziesiątką w nicku :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , czy ktoś składał już papierzyska o zwrot różnicy w Vat ? chciałam się dowiedzieć jak skrupulatnie US podchodzą do kwestii i czy faktycznie czeka się 6 miesięcy na decyzję ?

 

Właśnie nad tym ślęczę od kilku dni :roll: Chcę jutro lub pojutrze złożyć papiery w Zgierzu, żeby załapać się jeszcze na ten rok.. Ale potrzebny mi jeszcze papier od kierownika budowy dot. zaawansowania robót, a nie wiem, czy moja pani kier nie wyjechała gdzieś...

Co do zaliczenia lub nie danej pozycj do zwrotui.. to niektórych pozycji nie jestem pewna, np. są tu na forum takie pomocniki z listą, ale z kolei nie zawsze pokrywa się to z oficjalnym wykazem z MF, albo nie do końca łapię tą ideę "ex" ale chyba wolę wrzucić więcej, najwyżej będę robić korektę i te 6 miesięcy będzie się liczyć od nowa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mada_leny, my już dostaliśmy zwrot, czekaliśmy trzy miesiące. Zleciłam koleżance z biura rachunkowo aby zajęła się stosem faktur i wykluczyła zbędne papierzyska. Nie miałam cierpliwości wertowania przepisów i układanie faktur według dat. Złożyliśmy w styczniu 2008 r, a dostaliśmy zwrot pod koniec marca.

Był to niezły zastrzyk gotówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wieści o stoliku. dziś już kupiłam, na Rudzie okazało się, że też jest sklep i magazyn i wybór wielki. Mada_lena to stolik zwany "opium", taki typ :D Dla mnie najważniejsze że za lite drwno palisandrowe zapłaciłam 600 zł a nie kilka tysięcy. No i ja uwielbiam te klimaty kolonialne.

 

Co do VATu, złozyłam papiery przed świętami. Nie kwestionowali, ale jeszcze nie wiem co zaliczą a co nie. Ex to wszystkie numery z danym poczatkiem. Na szczęście na fakturach miałam numery, z reguły jak można odpisać, to piszą numer w sklepie czy hurtowni, już się nauczyli. Tylko Leroy się czasem myli i pisze numer na zapas. Castorama bardziej wiarygodna.

A kiedy oddadzą, to kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg60Ceny nie są bardzo zróżnicowane. Architekt zwykle bieże równowartość projektu, czyli 1500-2000 zł. Chyba, że są duże przeróbki i musi dorabiać rysunki. Do tego dochodzą projekty branżowe, albo architekt ma swoich instalatorów, albo można znależć własnych. Ale się ich nie przeskoczy. Potem kilka stów, jeżeli to architekt ma składać o pozwolenie (można samemu). Generalnie ja płaciłam 1200 za wod-kan, 300 za prąd i chyba 300 za gaz. I jakieś grosze za ZUD i ksera. Łącznie koło 3500 plus cena projektu. Jeżeli zejdziesz z tej ceny, to nie wiele. Znacznie ważniejsze od taniości architekta jest, żeby był uczciwy i wiarygodny. Najlepiej brać takiego, co żyje z masówki. Moja niestety robiął "wielkie projekty" i one miały pierszeństwo a ja czekałam. Bo tamto to prestiż itd a tu raptem 1500 zł :-? Wystrzgaj się wielkich architektów.... Weź z tablicy, o ile ktoś tam wisi i robi szybko. To podstawa. I przyzwyczaj się do wydatków, to początek.

 

Acha, obejrzałąm domek. ŁAdny i wygląda funkcjonalnie. Na dachu dwa kosze... Ja osobiście podniosłabym ścianę kolankową nieco, wydłużyła dach a na szczycie, gdzie jest jeden balkon można by rozważyć wtedy dwa normalne okna, lepiej doświetlą. Ale to ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powinno się zrobić najpierw - tynkować ściany czy docieplać i zabudować gips kartonem poddasze ? czy w ogóle ktoś robił najpierw tynki a potem poddasze?

no i jakie tynki do siebie wybraliście gipsowe czy cement-wapienne..

U mnie są położone tynki gipsowe, bo są tańsze:) i mniej kłopotliwe w ostatecznym wykańczaniu, tzn nie wszędzie trzeba na nie kłaść gładź, a tam gdzie się kładlo wystarczyła jedna warstwa wyrównująca i już , na cem-wap. z tego co mówili ludzie od gładzi kładzie się 3-4 warstwy, żeby osiągnąć ten sm efekt. Po tynkach jak podeschły (około 5 tyg) bło ocieplone poddasze i zrobiona zabudowa poddasza i inne k-g. Nie wiem czy taka kolejność jest prawidłowa, ale u nas w takiej kolejności się to odbyło i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

buduję w Aleksandrowie Ł. nieduży dom 120m2,

dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)

Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów? :roll:

 

Ja za osiem punktów kanalizacji z materiałem bez faktury zapłaciłam 700 zł (wrzesień 2007) niestety nie mam namiarów do wykonawcy bo podesłał go nam murarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant łazienek nie związany z żadnym salonem sprzedaży kafli - Znacie takiego? Mam bardzo konkretną wizję swoich przyszłych łazienek i właściciwie potrzebuję kogoś kto za rozsądne pieniądze przeleje ją na papier, tak aby było to czytelne dla kafelkarza. Z góry dzięki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , czy ktoś składał już papierzyska o zwrot różnicy w Vat ? chciałam się dowiedzieć jak skrupulatnie US podchodzą do kwestii i czy faktycznie czeka się 6 miesięcy na decyzję ?

 

Porozmawiaj z Asią , ona już to dwa razy przechodziła .

Teraz zbieramy faktury do trzeciego rozliczenia .

 

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , czy ktoś składał już papierzyska o zwrot różnicy w Vat ? chciałam się dowiedzieć jak skrupulatnie US podchodzą do kwestii i czy faktycznie czeka się 6 miesięcy na decyzję ?

 

Właśnie nad tym ślęczę od kilku dni :roll: Chcę jutro lub pojutrze złożyć papiery w Zgierzu, żeby załapać się jeszcze na ten rok.. Ale potrzebny mi jeszcze papier od kierownika budowy dot. zaawansowania robót, a nie wiem, czy moja pani kier nie wyjechała gdzieś...

Co do zaliczenia lub nie danej pozycj do zwrotui.. to niektórych pozycji nie jestem pewna, np. są tu na forum takie pomocniki z listą, ale z kolei nie zawsze pokrywa się to z oficjalnym wykazem z MF, albo nie do końca łapię tą ideę "ex" ale chyba wolę wrzucić więcej, najwyżej będę robić korektę i te 6 miesięcy będzie się liczyć od nowa :-?

 

Jak nie masz zaświadczenia to itak składaj, najwyżej uzupełnisz. Pogadaj z osobami w US odpowiedzialnymi za rozliczanie.

Wszystko zależy od US, ja na swój nie narzekam, chociaż kilka rzeczy z listy mi skreślił. Ale nie robili tego złośliwie np. pytali, czy kostka betonowa poszła na opaskę koło domu czy na chodnik. (Opaska jest związana z budynkiem, chodnik nie podlega odliczeniu, u mnie wszystko było na chodnik...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam telefon do bardzo miłej i przesypatycznrj Pani projektant ktora mi adoptowała projekt robi wszystko od projrktu domu do instalacj sanitarnych wod-kan gazowych elektrycznych konczac na projekcie zjazdu na posesje z dogi powiatowej za wszystko plus przeróbki zapłaciłem jakies 4200 zł chce rowniez dodac ze kontakt jest bardzo dobry nawet po skończonym projekcie miałem jescze jakies pytania uwgi zawsze słuzyła pomocom

Pani sie nazywa Grażyna Krawiec podaje tel 0-696 362 024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...