Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Płytki trzeba myć a tych płyt nawet nie zamiatam, wiatr zrobi swoje. Z płytek tez zdmuchnie ale zostaną smugi i brud po imprezce a na płytach nic nie widać, jest wygoda to fakt.

 

I ta wizja mi się podoba :D

 

pozdrawiam, majki

 

PS. jesteście zadowoleni z firmy która układała Wam te płyty i jak widze kostkę ? W razie czego możesz polecić namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

http://semmelrock.pl/plyty_coronabrillant.php

 

Kupowaliśmy rok temu, cena promocyjna około 120 zł. za mkw

Są również inne firmy i koszt jest dużo niższy, moi sąsiedzi kupili bardzo podobne za 70 zł. mkw. Są również bardzo ładne i mnie trochę aż ścisnęło ile zaoszczędzili. Nasz taras ma 60 mkw dwa tysiące byłoby na inne wydatki. Już historia ale polecam. Jak będziesz zainteresowana to ustalę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliśmy rok temu, cena promocyjna około 120 zł. za mkw

Są również inne firmy i koszt jest dużo niższy, moi sąsiedzi kupili bardzo podobne za 70 zł. mkw. .

Hmm, to ja wolę śliskie płytki z wycieraczką za 40 a za resztę kupię sobie jakiś ciuch....:wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneto, czy skuwaliście wylewkę na tarasie ? Ja mam zamiar też położyć płyty

, z tego co wiem, kładzie się je na ubity piach. A murarze o przemarzaniu marudzą i normalny fundament wokół sugerują namolnie :D Mają rację ?

Nie poświęciłam jeszcze czasu na wgryźnięcie się w temat, pytanie tak przy okazji rozmów o gresie i płytach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tula - ja mam obecnie tak jak mówisz, normalnie fundament, no "fundamencik" :wink: pod ścianką tarasową, do środka częściowo nasypany piach, dosypię jeszcze na wiosnę i potem po ubiciu da sie kostkę / płytę.

Zdjęcia jakby co są w dzienniku.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już skłądał w tym roku zawiadomienie o zakończeniu budowy i odbiór budynku??

Czy w starostwie Łódź wschód wymagane są "Swiadectwa energetyczne" ?? dla budowy która rozpoczeła sie w 2007 i teraz robiony jest odbiór??

Jak tak to gdzie cos takiego uzyskać i .. ile trzeszczy

 

 

Ostatnio przeczytałam w gazecie ,że swiadectwa energetyczne obowiązują dla domków których budowa zacznie sie dopiero w tym roku, znaczy trochę inaczej - które będą miały pozwolenie na budowę datowane na 2009. Mam nadzieję ,że to prawda :) bo jakoś nie bawiła mnie wizja załatwiania jeszcze jednego papierzyska w dodatku słono opłacanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykończeniówki , kosztów budowy i tym podobnych ..... nasze wyliczenia padły , bo na razie jak zrobimy kominek, poddasze i tynki to dudki się skończą . Przeszedł już czas rozpaczy ( mojej oczywiście) , obecnie jest wyliczanie ile mi potrzeba ,żeby zamieszkać ... wyliczenia oczywiście optymistyczne nie są , o czym wiedzą ci co się "wykańczają" :):):) no i coż trzeba będzie na jakieś żebry pójść .

Koszty już na tym etapie wyszły nam 2200 za metr - mamy stan surowy zamknięty ale już z instalacjami /gaz,woda,kanaliza,prąd/, wylewki i okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti -dzięki za opinie dokładnie pokrywającą się z moimi odczuciami. Domek maleńki pewnie jeden z najmniejszych budowanych na tym forum, nam się podoba (rodzina ma już inne zdanie eh).

 

Mam pytanie do osób posiadających antresole, bądź tzw "pustkę nad salonem". Jak z ogrzewaniem czegoś takiego bo słyszałam że ciężko ogrzać- ale to od kaloryferowców. Podobno do tego lepsze podłogowe, ale...

Proszę o podzielenie się opiniami.

 

Pozdrawiam stałych bywalców. (niestety jestem początkującym budowniczy w temacie wykończeniówki nie doradzam bo się nie znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowobudujących

 

Ja też się boję, ale ... no cóż zobaczy się

 

Na razie pociesza mnie EZS - my też załozyliśmy że się w beton wprowadzamy :lol: . A jak będzie kasa to tylko się cieszyć :D

 

Canna - Twoje podejście do wykończeniówki jak zwykle bliskie mojemu :D :D

 

Ponawiam pytanie

-który beton komórkowy lepszy? Prefabet czy Solbet?

:roll:

 

Witam kolegów i koleżanki z Łodzi.:-))

CZęsto zagladam na wasze forum bo tu więcej się dzieje niż na naszym.

Co do pustaków to oczywiscie lepszy jest Solbet ale jeśli masz mozliwośc kupienia pustaków H+H to wybierz te właśnie.Miałem u siebie część Solbetu i resztę H+H i naocznie stwierdziłem że te z H+H są dużo lepsze, tzn. wogóle nie ma uszkodzonych i są bardzo dokładne wymiarowo czego nie mogę powiedzieć o Solbecie.

Jest to bardzo wazne przy murowaniu na klej.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Tuli- miałam wylany taras bo była inna opcja. Obyło się bez skuwania ale jak pisałam wcześniej nie potrzebnie wbijałam się w koszta. Lepiej na piachu od razu układać płyty. My na beton sypaliśmy piach i układaliśmy.

 

do caramba4u- przy antresoli dobrze mieć ogrzewanie podłogowe, tak mają moi sąsiedzi i są bardzo zadowoleni. Maja ogrzewanie gazowe i kominek z płaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam pytanie do osób posiadających antresole, bądź tzw "pustkę nad salonem". Jak z ogrzewaniem czegoś takiego bo słyszałam że ciężko ogrzać- ale to od kaloryferowców. Podobno do tego lepsze podłogowe, ale...

Proszę o podzielenie się opiniami.(...)

Nie mam antresoli; jednak przez jakiś czas na początkowym etapie budowy zastanawiałem się również nad "zdjęciem" części stropu nad salonem. Takie duże i wysokie pomieszczenia wyglądają świetnie - dobrze skomponowane, nadają salonowi lekkości i człowiek ma w nich uczucie nieskrępowanej przestrzeni.

Jednak:

1. przy oszczędnym budżecie (jaki sobie zakładałaś) weź pod uwagę, że będzie to na pewno dodatkowy wydatek - zarówno na etapie budowy jak i wykończenia.

2. Ciepłe powietrze zawsze będzie unosić się do góry i tam gromadzić, niezależnie czy z grzejników czy z podłogówki. Pewne również jest, że zwiększy ci się kubatura pomieszczenia a więc do ogrzania będzie więcej powietrza - znów drożej.

3. Czytając opinie "podłogówkowców" chyba wszyscy są zgodni, że odczucie ciepła przy tym systemie jest wyższe o ok. 2*C niż przy grzejnikach (gdy jest nam ciepło w nogi to głowa może mieć chłodniej a i tak nie marzniemy). Jeżeli więc ciepło ma w wysokim salonie uciekać do góry, to niech chociaż w nogi będzie komfortowo :wink: .

4. Ilość ciepła oddawanego przez podłogówkę jest ograniczona i wynosi ok. 70 - 80W/m2. Ograniczenie to wynika ze względów zdrowotnych - w pomieszczeniach stałego pobytu (salon) podłoga nie powinna być cieplejsza niż 26*C. Spotkałem się również z takim porównaniem, że w pokoju o pow. 10m2 ogrzewanym podłogówką można uzyskać tą samą temp. zawieszając grzejnik o wymiarach zaledwie 0,5m x 0,5m. Nie przeliczałem tego, ale nawet jeśli jest jakiś błąd, to i tak przykład ten dobrze obrazuje relacje grzejnik - podłogówka.

Przy wyżej opisanym ograniczeniu, szczególnie ważne staje się dobre ocieplenie budynku. W przeciwnym razie nie tylko będziesz wydawać wyższe kwoty na opał, ale nie będziesz w ogóle w stanie dogrzać tego wysokiego pomieszczenia do zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających (...) tzw "pustkę nad salonem". Jak z ogrzewaniem czegoś takiego bo słyszałam że ciężko ogrzać- ale to od kaloryferowców. Podobno do tego lepsze podłogowe, ale...

 

Posiadamy :D

Jeszcze nie grzejemy :wink:

Ogrzewanie tego "elementu" : grzejniki + kominek bez DGP.

Kominek 15 kW mocy, podobno ma "wydolić" :wink:

Ocieplone raczej ok : 15 cm styro w ścianach + 25 cm w skosach.

 

Zobaczymy :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pustki to też ją mam. Ino kompletnie nie wiem, czy ma zostać, czy ją zabudować. Była już w projekcie, więc nie czyniłem specjalnych przeróbek, by ją mieć.

Stąd też min. dwukrotnie odwiedziłem majkiego (przy okazji JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI), by przekonać się do tego pomysłu.

Niestety tak, jak to już było podniesione wcześniej - antresola = większa kubatura. Dodam tylko do tego, że kłopotem stanie się też sprzątanie tej podwyższonej przestrzeni. Nie każdemu będą się podobać zwisające u sklepienia pajęczyny. Ich sprzątnięcie to nie bułka z masłem - u mnie sufit może być na 5,23 m. !!

 

Pozdrawiam.

caramba4u - ten projekt jest już wybrany, czy to dopiero przymiarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czytałam że przy wysokich sufitach lepsza podłogówka ze względu na sposób rozchodzenia się ciepła które promieniuje z całej powierzchni równomiernie. Z grzejnika podobno od razu ucieka do góry.

 

majki Czy mógłbyś dać linka do jakiś fotek twojej" pustki nad salonem". My myślimy o podłogówce na powierzchni ok45 m2 plus kominek. Myślisz że to wystarczy?

 

ProStaś

Projekt kupiony, mimo że konsultanci rodzinni rwią włosy z głów. :D . A pajęczynami się nie przejmuje.

 

Niestety rodzinna usilnie mnie próbuje (historie w stylu- znajomi miał przerobił, znajomy miał sprzedał dom po 2 latach) przekonać że ludzie którzy wybrali takie rozwiązania potem bardzo tego żałują bo w takich pokojach jest po prostu ..zimno... i ja już naprawdę sama nie wiem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rodzinna usilnie mnie próbuje (historie w stylu- znajomi miał przerobił, znajomy miał sprzedał dom po 2 latach) przekonać że ludzie którzy wybrali takie rozwiązania potem bardzo tego żałują bo w takich pokojach jest po prostu ..zimno... i ja już naprawdę sama nie wiem. :cry:

 

Domyślam się, ze może być to trudne, ale.. nie daj się rodzinie. Bo o ile opinia kogoś, kto sam doświadczył danego rozwiązania jest warta rozważenia, o tyle powoływanie się na znajomych, i to pewnie bliżej nieokreślonych, ja przynajmniej bym zignorowała 8)

 

Szukam dobrej (taniej) firmy do przeprowadzek albo po prostu kierowcy z dostawczakiem - w środę przewozimy meble składowane u moich rodziców i jest do zrobienia jakieś 280km. Facet, który nas już 3x przewoził zaśpiewał 400 zł, a ostatnio, tj. wiosną, płaciliśmy 350zł. Na pytanie czemu teraz drożej, stwierdził, że stawki wzrosły.. Ciekawe, skoro paliwo staniało od tamtego czasu o ponad złotówkę na litrze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caramba4u ten domek nie jest wcale taki maleńki. Mój ma raptem trochę więcej.

Co do pustki powiem tak - dom jest parterowy, pustkę łatwo zrobić, ale jak bym zaszalała, to konsekwentnie- dałabym przeszklenie w tej pustce :lol: Ale nie o tym chciałam pisać. Raczej o tym, że przy takim metrażu liczy się każda graciarnia, którą można wygospodarować. My już się przymierzamy do zrobienia takiego nieogrzewanego schowka nad krokwiami. Gdzieś te p..... przydasie trzeba trzymać :-? Więc niech ci wizja artystyczna życia nie przesłoani :lol:

A co do rodziny, żebyś wiedziała, co ja się nasłuchałam, że za mały, że budę dla psa buduję itd. A teraz pytam moją szanowną mamę - panią na 200 m2 ile płaci za gaz, cóż, 400 /msc przy 19 st w domu. A ja płacę 160 zł przy 23 st. I to nie tylko o grubośc ocieplenia chodzi, lecz i o to, że mały domek, zwarta bryła, centralnie koza i sporo innych rzeczy, z których się śmiali moi rodzice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...