Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

 

U mnie założenia budowy są: minimum metrów maksimum użyteczności, niskie koszty eksploatacji, a dzięki temu będziemy (mam nadzieje) mieć możliwość zaszaleć przy wykończeniu czy jakiś lepszych materiałach. Tylko naszą pierwotna koncepcje rozbija ta mała fanaberia antresola :p

 

Pytanie czym będziesz grzać. Jak gazem to ok, jak innym źródłem - tak jak, ktoś to wcześniej zauważył - będzie problem. Przy prądzie nie będzie problemu. Wysoką przestrzeń dobrze ogrzewają promienniki.

Tak, czy inaczej, masz prosty dom, który relatywnie jest prosty do ocieplenia. Dobrze go ociepl, wtedy ta quasi antresola nie będzie problemem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie czym będziesz grzać. Jak gazem to ok, jak innym źródłem - tak jak, ktoś to wcześniej zauważył - będzie problem.

no właśnie :-? gazu brak, prąd drogi, zostają paliwa stałe.

Przy prądzie nie będzie problemu. Wysoką przestrzeń dobrze ogrzewają promienniki.

To coś nowego dla mnie.. już pędzę doczytać - dzięki za sugestie

Tak, czy inaczej, masz prosty dom, który relatywnie jest prosty do ocieplenia. Dobrze go ociepl, wtedy ta quasi antresola nie będzie problemem.

:D wreszcie głos na tak

 

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany zewnętrzne z maxa (promieniowanie zależy od gliny, tak nawiasem mówiąc)

 

Promieniowanie? Jakie? :-?

 

a takie samo, radon na ten przykład

zależy skąd tą glinę wydobyli, jak okolica bogata w złoża radioaktywne, to i glina :lol: a jak BK z popiołu z okolicy mało radioaktywnej - to promieniować nie będzie :lol: a poza tym to popioły są w szarym, coś tam kiedyś o tym czytałam, choć dość dawno i zostało mi wspomnienie, ze dzwoni. Było takie porównanie - biały BK na równi z maxem a szary gorzej. Z zastrzeżeniem jak wyżej...

 

No właśnie.

Tylko BK szary jest z popiołu węglowego a ten zawsze jest radioaktywnu tylko zależy w jakim stopniu.

Miesza się jeden z drugim aby usrednic promieniowanie.

BK biały jest z piasku kwarcowego i pasty aluminiowej.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas, możesz sobie pojechać do Stróży i obejrzeć bardzo podobny dom do Twojego. Nie jest to chyba to samo, ale styl bardzo podobny. Ładny detal, obłożenie kamieniem i tak i dom wygląda super.

Jak będziesz chciała podam Ci dokładny namiar.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ja przy trochę większym domu zadecydowałem o ogrzewaniu prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja przy trochę większym domu zadecydowałem o ogrzewaniu prądem.

 

Dorzucę od siebie - my też wybraliśmy prąd, zresztą idąc za przykładem znajomych, którzy z powodzeniem jadą na tym już 3 sezon zimowy i koszty są ok.

A nasz domek to jest dopiero maleństwo - w podłogach niecałe 100m2, użytkowej będzie może z 80 kilka m2 :roll:

Na górze 2 sypialnie, na dole otwarty salon, hall, kuchnia plus 2metrowe pomieszczenie gospodarcze pod schodami i łazienka w literę "L" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) :D wreszcie głos na tak
...ależ ja ci też już przecież pisałem, że masz b. fajny, zwarty domek i że jak go dobrze docieplisz, to będzie tanio, ładnie i przyjemnie :D

O antresoli też pisałem, że to super sprawa - trzeba ją jedynie wcześnie uwzględnić w ogólnej wizji domu, no i ...w kosztach.

 

Teraz dopiero napisałaś, że będzie opał stały. Zwracam więc znów ci tylko uwagę:

...no i jeszcze: czym będziesz się grzać? Jeśli jakimś czystym źródłem en. to OK, jeśli opał stały- to nie najszczęśliwsze usytuowanie kotłowni.
...i rozwijając myśl: kotłownia na paliwa stałe musi być w miarę przestronna (nie pamiętam normy minimalnej powierzchni, ale na pewno zaraz ktoś ci tu ją podrzuci, a jak nie, to znajdziesz bez trudu w innych wątkach Forum). Twoja do największych nie należy; gdzie będziesz składować wory z groszkiem i którędy będziesz wnosić węgiel, czy inne drewno do tej kotłowni. Będziesz musiała zmienić usytuowanie, albo polubić wnoszenie przez główne - frontowe wejście (brud i niewygodnie)

Przy prądzie nie będzie problemu. Wysoką przestrzeń dobrze ogrzewają promienniki.
Takie ogrzewanie możesz organoleptycznie pomacać :wink: w niektórych supermarketach i chyba na halach targowych "Ptaka" i Tuszyna. Na dużych (i wysokich) powierzchniach sprawdza się, ale w domu bym tego nie założył. Chociaż ...może to tylko moje uprzedzenia :D . Tak czy siak -będzie to prąd, który póki co nadal wychodzi najdrożej... i znów wracamy do punktu wyjścia, że może nawet byłby ten koszt do przełknięcia (wyżej ujawnili się już zwolennicy :wink: :lol: ) - pod warunkiem dobrego ocieplenia budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada_lena-Dorzucę od siebie - my też wybraliśmy prąd, zresztą idąc za przykładem znajomych, którzy z powodzeniem jadą na tym już 3 sezon zimowy i koszty są ok.

A nasz domek to jest dopiero maleństwo - w podłogach niecałe 100m2, użytkowej będzie może z 80 kilka m2

 

Nasz domek też malutki dlatego zaciekawiły mnie wasze wypowiedzi nt ogrzewania prądem.

 

Mogłabyś króciutko opisać jak wygląda instalacja u ciebie? pomógłby mi jakiś punkt zaczepienia przy szukaniu inf.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prądzie nie będzie problemu. Wysoką przestrzeń dobrze ogrzewają promienniki.
Takie ogrzewanie możesz organoleptycznie pomacać :wink: w niektórych supermarketach i chyba na halach targowych "Ptaka" i Tuszyna. Na dużych (i wysokich) powierzchniach sprawdza się, ale w domu bym tego nie założył. Chociaż ...może to tylko moje uprzedzenia :D . Tak czy siak -będzie to prąd, który póki co nadal wychodzi najdrożej... i znów wracamy do punktu wyjścia, że może nawet byłby ten koszt do przełknięcia (wyżej ujawnili się już zwolennicy :wink: :lol: ) - pod warunkiem dobrego ocieplenia budynku.

 

Jeśli chodzi o promienniki to myślałem o czymś takim:

http://www.polarheat.pl/

http://www.bursa.pl/grzejniki.php?page=promienniki

 

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że prąd wychodzi najdrożej. Ale chyba nie ma sensu przenosić, dywagacji na ten temat, do grup budujących.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti

..ależ ja ci też już przecież pisałem, że masz b. fajny, zwarty domek i że jak go dobrze docieplisz, to będzie tanio, ładnie i przyjemnie

O antresoli też pisałem, że to super sprawa - trzeba ją jedynie wcześnie uwzględnić w ogólnej wizji domu, no i ...w kosztach.

no właśnie koszty - i na tym kruszą się "wielkie" wizje. Dzięki za bardzo pomocne opienie.:wink:

 

Jeli chodzi o ogrzewanie - śledzę blogi osób budujących ten projekt i decydowali się na ogrzewanie piecami więc mam nadzieję że piec się z mieści.

 

ProStaś

będę wdzięczna za namiary na ten domek w stróży. może nawet dziś byśmy się wybrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek też malutki dlatego zaciekawiły mnie wasze wypowiedzi nt ogrzewania prądem

mam identyczny domek, tyle że podpiwniczony i z garażem, w planach jest ogrzewanie elektryczne oraz na wszelki wypadek piec na biomasę, za ogrzewanie elektryczne będzie robić grzałka w zbiorniku CWU z termostatem i zegarem do pracy wyłącznie w taniej taryfie po 50zł brutto, oraz chyba będzie też elektryczny kominek w sypialni do robienia nastrojów po 400zł sztuka, gdy będę miał ochotę to napalę w piecu i woda zagrzeje się bez włączania prądu

 

z audytu energetycznego wychodzi ok 7MWh rocznie czyli po dzisiejszych cenach za prąd 2100zł, na ścianach jest gruby styropian 20cm, na dachu jeszcze grubiej 45cm wełny, przy dzisiejszych niskich cenach styropianu/wełny nie należny nawet patrzeć na mniej, sama sobie przelicz czy dzisiaj 20cm to nie za cienko

 

w dzisiejszych projektach powinna być kartka świadectwo energetyczne, tam czarno na białym jest napisane ile twój domek teoretycznie potrzebuje ciepła na sezon, a ile by potrzebował z grubym styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłabyś króciutko opisać jak wygląda instalacja u ciebie? pomógłby mi jakiś punkt zaczepienia przy szukaniu inf.

 

Przede wszystkim to mogę Ci polecić wykonawcę - zawsze możesz się umówić na spotkanie, a on Ci wszystko wyjaśni fachowo. Pan Andrzej Mucha - firma Terwo na ul. Pogonowskiego.

Językiem laika mamy: na połowie parteru (tam gdzie będą płytki) ogrzewanie podłogowe, w drugiej połowie (salon) są 2 grzejniki Buderusa. Na górze w jednej sypialni są 2 grzejniki, w drugiej wisi jeden. Za ogrzewanie odpowiada piec Kospel 9kWh. Na wodę mamy 120l zbiornik z własnym ogrzewaniem, oprócz tego do ogrzewania bieżącej wody z kranu w kuchni i łazience będzie podłączony mały podgrzewacz na 15l (żeby zaoszczędzić na przepływie wody). Poza tym mamy kominek, ale zwykły, bez płaszcza, Capvision, z rozprowadzeniem ciepła na obie sypialnie. Ca va 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caramba4u

chrzanić świadectwa

jak chcesz antresole, to walnij na dach szkło. Nawet nie okna ale przeszklony dach. To dopiero frajda- siedzisz w salonie o oglądasz sobie niebo. Warto zapłacić te 20 zł więcej za prąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw, mada_lena, EZS Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Na pewno się przydadzą.

 

yeti Może z tym praniem mózgu to przesada - po prostu kolejna opcja do przemyślenia - którą wcześniej bez rozważań odrzuciłam.

 

ProStaś

Byliśmy obejrzeć domek. Miałeś dobre oko jak dla nas to wygląda na projekt Gamma - czyli nasz domek AR-1 przerobiony na domek z poddaszem użytkowym tego samego projektanta. Heh masz minus u mojej rodziny - bo wygląd domku tylko nas utwierdził w decyzji. Bardzo nam się podobał!

 

pozdrawiam

caramba4u

 

..a ten obłoczek wokół mojej głowy... to "czacha dymi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - wymagaliście od elektryka jakichś papierów na zakończenie instalacji?

Bo my mamy kopię uprawnień naszego, ale oprócz tego nasz wuj-zbój, który się zajmuje nadzorem budowlanym, stwierdził, że powinniśmy dostać od niego: protokół uziemień (czy to nie dot. czasem odgromówki? Bo my jej nie mamy) oraz protokół skuteczności zerowania, i jeszcze najlepiej schemat instalacji. A jak ja go zapytałam o schemat, to mi kazał zdjęcia robić, żeby potem wiedzieć, gdzie kable idą :roll:

 

Trzymajcie kciuki, jutro wychodzi z budowy ekipa K-G, w środę przewozimy meble składowane u rodziców (jJOANA dzięki za namiary - kontakt nawiązany, czekamy na ofertę), no i tak do 21-22 stycznia chcemy przewieźć resztę graciorów z wynajmowanego M-2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - wymagaliście od elektryka jakichś papierów na zakończenie instalacji?

 

Ja dostałem :

- oświadczenie o wykonaniu instalacji zgodnie z normami

- protokół badania skuteczności ochrony przeciwporażeniowej

- protokół pomiaru rezystancji izolacji

- zaświadczenie o wpisie do Izby Budownictwa

- decyzja o nadaniu uprawnień elektrykowi

- faktury :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...