Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Jakie są Wasze doświadczenia z alarmami ?
Ja brałem wyceny tylko od firm monterskich, bo i tak nie byłem zainteresowany późniejszym dozorem (monitoringiem).

Natomiast podejrzewam, że majki polecał ci firmę, która montowała u niego :wink: ...a ja to polecenie mogę również potwierdzić. Tak na marginesie: do majkiego poszli ode mnie, a sam również "dostałem" ich od innego forumowicza, który już mieszka i rzadko chyba teraz tu zagląda.

Facet jest rzeczowy, fachowy i kulturalny. Z czterech porównywanych przeze mnie firm (wszystkie z polecenia) przedstawił ofertę najbardziej moim zdaniem profesjonalną. Wszystkie proponowane materiały wyszczególnione były w przejrzystej tabeli w/g schematu: nazwa, typ/rodzaj, producent/dystrybutor, cena, ilość. Większość elementów systemu była firmy Satel. Jasno określony został też koszt robocizny. Cenowo wypadli najkorzystniej, choć bardzo podobnie do innej łódzkiej firmy. Jednak w odróżnieniu od tej drugiej, ceny mieli od początku ustalone i nie korygowali ich jakimiś sztucznymi rabatami, zależnymi od podanej przeze mnie kwoty u konkurencji.

Zgranie montażu okien z alarmem odbyło się bezboleśnie :wink: : po prostu okna montowane były od samego rana, a alarmiarz przyjechał tego samego dnia tylko koło południa (nie pamiętam teraz, czy przypadkiem tych swoich kabelków nie rozwiesili sobie dzień wcześniej :roll: ). Dodatkowo montowane też były u mnie 3 pary drzwi - tak więc wszystkich ekip było w sumie 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czy macie namiary na godnego polecenia cieślę do więźby?
Mojego cieślę mógłbym właściwie polecić, ale raczej wątpię, żeby chciało mu się jeździć do Łodzi; myślę, że na miejscu ma dość roboty.

Popieram przedmówców: z jednej strony prosty 2-spadowy dach potrafią często zrobić nawet sami murarze (nie ma tam wielkiej filozofii). Z drugiej różne cuda się zdarzają i nawet dziecinnie łatwą pracę można spieprzyć :evil: .

Też ciekaw jestem jakie zastrzeżenia ma twój murarz do cieśli(?). Dowiedz się i zwróć uwagę czy te błędy rzeczywiście występują u koleżanki (dodatkowo będziesz wiedziała na co zwrócić uwagę jeśli weźmiesz tego cieślę do siebie).

Zasadniczo zwykle to raczej jednak cieśle mają powody narzekać na murarzy, bo to oni są następni w kolejności i muszą sobie jakoś radzić z fuszerką poprzedników. U mnie np. poziom na ścianie długości 20m uciekł im o 6cm :o :evil: . Murłata musiała być ułożona na klockach dystansowych i dopiero po wyjściu mojego cieślo-dekarza szczelina została wypełniona przez murarza-paproka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podejrzewam, że majki polecał ci firmę, która montowała u niego :wink: ...a ja to polecenie mogę również potwierdzić. Tak na marginesie: do majkiego poszli ode mnie, a sam również "dostałem" ich od innego forumowicza, który już mieszka i rzadko chyba teraz tu zagląda.

Facet jest rzeczowy, fachowy i kulturalny. Z czterech porównywanych przeze mnie firm (wszystkie z polecenia) przedstawił ofertę najbardziej moim zdaniem profesjonalną. Wszystkie proponowane materiały wyszczególnione były w przejrzystej tabeli w/g schematu: nazwa, typ/rodzaj, producent/dystrybutor, cena, ilość. Większość elementów systemu była firmy Satel. Jasno określony został też koszt robocizny. Cenowo wypadli najkorzystniej, choć bardzo podobnie do innej łódzkiej firmy. Jednak w odróżnieniu od tej drugiej, ceny mieli od początku ustalone i nie korygowali ich jakimiś sztucznymi rabatami, zależnymi od podanej przeze mnie kwoty u konkurencji.

 

Dokładnie tak było 8)

Drzwi tymczasowe dostałem metalowe z firmy montującej okna, brame garażową zabiłem dechami własnoręcznie :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wtorkowo

 

mam kupę śmieci pozostałych po karton-gipsiarzach na podwórku - macie jakieś namiary na firmę wywożącą taki chłam (chyba kontenerem :roll: )?

 

PS Dziś objawił się kolejny bubel - od początku zgodnie z radą kominkarzy założyliśmy wentylację kominka od spodu - czyli puszczona została pod posadzką salonu rura PCV mająca doprowadzić powietrze pod kominek. Nasza ekipa wykonawcza miała pod koniec swojego pobytu przebić się z zewnątrz do tej rury. Ale ponieważ mąż jakoś nie czuł jakiegokolwiek powiewu z otworu pod wkładem, poszedł obejrzeć drugie wyjście, to na zewnętrznej ścianie (otwór w styropianie pięknie wycięty, założona kratka, za którą latałam po castoramie). No i co? Jak zdjął kratkę to się okazało, że styropian wycięli, ale muru już nie :evil: Już mnie pusty śmiech ogarnia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze doświadczenia z alarmami ?

Zgranie montażu okien z alarmem odbyło się bezboleśnie :wink: : po prostu okna montowane były od samego rana, a alarmiarz przyjechał tego samego dnia tylko koło południa (nie pamiętam teraz, czy przypadkiem tych swoich kabelków nie rozwiesili sobie dzień wcześniej :roll: ). Dodatkowo montowane też były u mnie 3 pary drzwi - tak więc wszystkich ekip było w sumie 3 :D

 

U nas bylo bardzo podobnie, z tym ze drzwi byly tymczasowe robione wlasnym sumptem. A alarm zrobila nam firma ZOM z Pabianic, oni tez nas "chronia" ;) Cene mieli prawie identyczna z wykonawcami ktorych wczesniej bralam pod uwage, a lepiej bylo wziac takich 2 w 1 - potem nie byloby przepychanek ze to kto inny system roil i zwalania winy z 1 na drugiego fachowca. Na razie dziala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ przeniesiony z tablicy ogłoszeń]

 

Gdzie można najtaniej kupić materiały budowlane w Łodzi?, w Łowiczu? bądź w Kutnie??

 

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik14724.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ przeniesiony z tablicy ogłoszeń]

 

Witam

Znacie jakiegoś dobrego stolarza od schodów drewnianych?

Pozdrawiam

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik6969.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałam męża co z cieślą jest nie tak i mniej więcej wiem. Nasz murarz powiedział, że (tu cytat): no coś pitoli ostatnio tę robotę i musi poprawiać... no i "trochę" piją... (koniec cytatu). Facet go zna, bo znaja sie od dziecka i są z tej samej miejscowości...

Sprawa stała sie jasna, nie bierzemy go. Wziełam z tablicy namiar na polecanego cieślę - dekarza. Mąż wlasnie jest na trasie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta dobre ludziska, pytałem tu i ówdzie (dzięki majki), chciałem też zapytać na forum.

Jakie są Wasze doświadczenia z alarmami ?

 

 

Pozdrawiam.

 

najpierw przyszedł pan od alarmów, który nam zaproponował alarm Jablotrona za cuś ponad 6000 zł. Potem kupiliśmy ten alarm na allegro. Panowie za sklepu go wstępnie zaprogramowali. Potem mój mąż posiedział przy nim 3 dni, doprogramował co trzeba i zainstalował. Całość kosztowała ok 2000 (sporo czujek bezprzewodowych w tym) . Jeszcze musimy dokupić to i owo ale przy montażu własnym nie ma problemu - nie trzeba ściągać serwisu do każdej zmiany w systemie.... Na firmę casting wciąż trwa, nie musimy się śpieszyć bo zimą u wuja (obok nas) mieszka teściowa a ona jest lepsza niż wszystkie alarmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wtorkowo

 

mam kupę śmieci pozostałych po karton-gipsiarzach na podwórku - macie jakieś namiary na firmę wywożącą taki chłam (chyba kontenerem :roll: )?

:

Witam

Dawno tu nie zaglądałem a dzieje się na grupie....

 

Korzystałem z kontaktu od Bogusia Wiadomoktórego:

Marek 603 670 482.

Brałem kontener 10m3 za 400 lub 500 zł dokładnie nie pamiętam, ale kwota była podobna jak z Sanatora za 5m3. Bez problemu podstawił, później nie grzebał w środku i zabrał po kilku dniach. Niektóre firmy bardzo rygorystycznie podchodzą do zawartości kontenera tak więc trzeba się pytać wcześniej co można pakować.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Na firmę casting wciąż trwa, nie musimy się śpieszyć bo zimą u wuja (obok nas) mieszka teściowa a ona jest lepsza niż wszystkie alarmy :lol:
Podaj numer do wuja - chyba skuszę się na tak zachwalany monitoring :lol: :wink: :lol:

ona pełni role grupy interwencyjnej :D Ale chyba ma ograniczony zasięg, do ciebie nie dojedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie alarmu. Zrobię casting na założenie instalacji przez firmę niezależną od firmy monitorującej. Okazało się, po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, że mam około 700-800 m. od chałupy miejsce stacjonowania dwóch konkurujących ze sobą firm. Założę alarm niezależnie od nich i będę swobodnie wybierał firmę monitorującą. Kto da lepszą ofertę ten wygra.

I jeszcze jedna ważna rzecz, jaka przyszła mi do głowy kiedy się nad tym problemem zastanawiałem, nikt z firmy monitorującej (a wiemy jacy tam ludzie potrafią pracować) nie będzie dokładnie wiedział jak system został skonstruowany. I dobrze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...