Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli chodzi o kominy to już kiedyś o tym pisałam :)

 

Ja właśnie rozważałam ofertę Hibetu i Cetechu.Za moje kominy w Hibecie wyliczyli mi 6822 + 150 transport.Więc kupiłam Twistera.Po pierwsze też bardziej mi sie podobał i do tego był atrakcyjniejszy cenowo.Być może trafiłam na jakąś promocję :)

aga

 

Mam 3 kominy, w tym jeden typowo wentylacyjny(2 ok.8,5m a trzeci 6,5m).Za wszystkie zapłaciłam 6750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma Zapela

i jak się sprawuje?

 

Jak by to powiedzieć - nic mu na razie nie dolega i mam nadzieje ze tak zostanie . Komin jak komin systemowy . Tynk , keramzyt , ocieplenie , wklad ceramiczny ......... . Nie wiem jakich szczegółów potrzebujesz . Wszyskie atesty miał , a np od schidla ( czy jak mu się tam pisze) był tanszy w moim przypadku o 2 tyś złotych .(w moim przypadku to było już pół kominka)

 

Ciąg mam jak "ta lala " , zdażyło się parę razy że jakieś drobne zabawki pozostawine na podłodze wciągneło i wyżuciło górą przez komin . Na szczeście spadały do rynień i zatrzymywały się w dole na siadce w koszu . Na dole to nawet odkurzać nie muszę .

To oczywiście żart ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos zwrotu VAT.... czy Wy sami wszystko robiliście, liczyliście? Bo ja nie mam pojęcia jak złożyć taki wniosek! ;-) Mam zamiar walnąć te wszystkie faktury w jakimś biurze rachunkowym i mieć z głowy :) Kiedy składa sie taki wniosek w skarbówce? Zielona jestem :)

 

jak ci nie żal kasy... Może w ogóle nie składaj, co się będziesz męczyć...

 

 

A tak na serio - żadna filozofia. Poczytaj sobie watek o VAT. Wniosek składa się raz w roku. Termin dowolnie wybrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek składa się tak jak napisała EZS raz w roku,dlatego ja zrobiłam to pod koniec grudnia(wszystkie fv od początku budowy wcisnęłam).

A wniosek skrupulatnie przygotowała mi znajoma z biura ksiegowego więc nie musiałam się zbytnio zagłębiać w przepisy o odliczeniach.

 

A tak na marginesie trzeba sie troszkę oriętować co można odliczyć ale to też nie problem bo wykaz produktów które zmieniły stawkę 7% na 22% można znaleźć w necie.

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo wszystkim

 

na początku się pochwalę - przeprowadziliśmy się w ten weekend :D

W beton i OSB, ale jest ciepło, woda, no i jesteśmy u siebie :)

Rzecz jasna objawiły się kolejne kwiatki, tym razem spuchły płyty OSB w jednym miejscu poddasza (wklejałam zdjęcie szafy), a jak je zdjęli, to się okazało, że cały filc położony na belkach jest pokryty wilgotnym nalotem, wyglądającym nomen omen jak pleśń :evil: Jutro będą nam nawiercać podłogę na całym poddaszu, co by spróbować to zwentylować - ta chol...na wilgoć mnie dobije w końcu, wyłazi w każdym wręcz elemencie :roll:

 

Kto mi powie ile, mniej więcej, kosztuje obecnie odbiór domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada lena

po pierwsze gratuluje

po drugie grzej grzej. Masz mieć ze 24 st i wietrz. Nawet jak masz pójść z torbami.

Ja wprowadzałam się też do mokrego domu. Ale u nas na szczęście przez prawie 2 miesiące nie było nawet paneli na suficie. Byla wełna zakryta folią Corotop, a ta folia jest paroprzepuszczalna. no i nie zaklejona, bo taśmy nie chciały trzymać. Więc u mnie ta wilgoć sobie poszła. A i tak nam spleśniały tyły dwóch szaf, które były za bardzo dosunięte do ściany...

U ciebie jest to samo. Płyta szczelnie położona na wilgotnej podłodze. Jeżeli masz jakieś szafy to czeka je ten sam los... Trzeba było być konsekwentnym, wprowadzić się a wykańczanie zacząć za trochę..

Jedna rada grzać i spisać część na straty. Za 2 miesiące sobie podnieś płyty i obejrzyj, co zostawić a co wywalić. Ja wywaliąłm 2 szafy, na przykłąd :wink: na szczęście one były z tą myślą wstawione, miały być na tymczasem.

także grzej i wietrz, jak wilgoć wyleci obejrzysz straty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam, że potrzebuję stempli nie 40 a 140 :o :roll: :-? minimum 2,90m. a najlepiej 3m. długości,

chyba głucha się robię na starość...od jednego forumowicza dostanę 10szt trzymetrówek :D jak tak dalej pójdzie to za dwa, trzy lata zbiorę 140 :lol: :lol:

 

zostaje ci iść i kupić

stemple to nie majątek

moje się właśnie dopalają w kominku. Przydały się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto mi powie ile, mniej więcej, kosztuje obecnie odbiór domu?

 

Gratuluję przeprowadzki, tylko żebyście się nie pochorowali. Pleśń jest mało zdrowa. Grzej, wietrz, walcz :wink:

 

Odbiór domu mieszkalnego nie wiąże się z kosztami (nie licząć oczywiście nerwów. Ja swój papierek potwierdzający odbiór dostanę 2 lutego.Dziś byłam w nadzorze dopytać się czy jeszcze im czegoś do szczęścia i wydania papierka brakuje. Ale na szczęście nie brakuje.

Paszportu energeetycznego też nie muszę mieć ale wniosek wysłałam poleconym 30.12.08 żeby tylko załapać się na stempel z datą zeszłoroczną.Wysłałam niekompletne dokumenty a resztę na spokojnie doniosłam w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo Łódzka :)

Czytam regularnie forum a teraz pora się przywitac :D

I od razu proszę o pomoc :oops: Jakiś czas temu toczyłą się dyskusja na temat ogrodzenia betonowego, ale za nic nie mogę się dokopac do tamtych postów. Podzieli się ktoś jakimś namiarem?? Potrzebuję tył działki odgrodzic pełnym ogrodzeniem (betonowym chyba będzie najlepiej??) A na boki potrzebuję siatkę powlekaną :roll: Jak ktoś ma jakieś kontakty to bardzo :lol: proszę o namiar :) :)

Pozdrawiam

yuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...