Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Agata - gratulacje! Ale żeby tak od razu całą wodę.. no no

 

Majki - obyś miał rację. Tylko że ja PRZECZYTAŁEM tę pie... ustawę i nie znalazałem takiego zapisu. Gdyby był, to jestem w domu. Przesłałbyś mi ten artykulik?

I upewnij się, czy te zabudowane działki bezpośrednio graniczą z twoją. Bo na przykład u paru osób u nas okazało się, że byłoby ok, tylko od sąsiedzniej zabudowanej działki dzieli ich - uwaga - oddzielna działka szerokości 2m o nazwie "rów melioracyjny" :-? . I kicha.

A stary plan po prostu jest już nieważny i martwy trup i jego zapisy można sobie w buty wsadzić.

 

MIleq, nie daj się głupim wannom. Polisz do dziesięciu, weź głęboki wdech..

BP Real is dead, od kilku tygodni jest u nich likwidator. To chyba w związku z faktem, że cały BP się sypie. Poza tym oprócz tych działek co nam sprzedali mają jeszcze dwa razy tyle pola, które kupili na kredyt (widziałem zapis w księdze wieczystej) i które jest w obecnej sytuacji niesprzedawalne, bo nic na nim nie można zbudować :-? . Niezłe jaja..

 

Arek - co to jest sipa?

 

Kropi - niestety, dla terenów, dla których nie ma planu szczegółowego uchwalonego po 1995 już nie ma czegoś takiego jak "status budowlany". Sprawdź, czy cię nie robią w konia. Po prostu dla tych terenów, nie ma już pojęcia "działki budowlanej". Są tylko działki, na których na mocy urzędniczego widzimisię można będzie coś postawić i takie na których nie można. Horror :x :x :x

A tak patrząc na nicka, jesteś może prezydentem naszego kochanego miasta :p ?

 

Pozdrówka r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za info,

 

w gminie (na oko) raczej sensowny gość powiedział mi, że planu zagospodarowania nie ma (dla tych terenów ma być kole stycznia), ale jesli TERAZ decyzja podziału zostanie wydana na działkę budowlaną, w studium tereny te są zaznaczone jako przeznaczone pod budownicto jednorodzinne, z prawej i lewej działy są zabudowane, to na 99,99999% działka budowlaną pozostanie i nie będzie potrzebny żaden dodatkowy kwit w stylu wz, tylko wypis ze szczegółówki - i można budować.

Jedno co, to plan (ten nowy) może zawierać ograniczenia w stylu maksymalnej powierzchni domu w stosunku do działki (nawet jak dadzą 10% to się mieszczę), odległości od drogi, kierunku kalenicy w stosunku do drogi itede.

 

O finalizowaniu transakcji na razie nie mam mowy, bo fizycznie nie istnieje jeszcze jej przedmiot - ma przyleźć geodeta i ją wymierzyć. Wiadomo, że kota w worku kupować nie zamierzam.

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś pułapki, które czyhają na niczego nie świadomych OMC inwestorów, to dajcie znać.

 

Rublow, prezydentem nie jestem, ale zgłosiłem się wczoraj na premiera, do jutra mam mieć odpowiedź 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

 

 

"....Jeśli znacie jeszcze jakieś pułapki, które czyhają na niczego nie świadomych OMC inwestorów, to dajcie znać...."

 

Kropi , jeślibyś chciał budować się w gimnie Nowosolna to slużę całą listą pułapek !

 

( chociaż okolice bardzo są ładne... )

 

Właśnie gmina N-solna... :roll: bardzo źle? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w piątkowy poranek

 

Gosia, odnosnie "kamieniowania" w fundamentach różnych rzeczy to można do zbrojenia przymocować przed zalaniem betonem w każdym rogu medalik patrona wszystkich budujących Św. Benedykta.

 

Jeśli szukasz solidnych dostawców materiałów to nie polecam Junikostu z ul.Krańcowej. Jak zamawaiłem duże ilości to wszystko było fajnie, ale jak już potrzeba było mniej to łaskę robili i niestety nie przywozili.

Nie wie z czego budujesz, ale znam całkiem dobre hurtownię, które mnie nie zwiodły.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bojów budowlanych: wczorajsza rozmowa z glazurnikiem na plus. Zdejmie kawłek mozaiki i wstawi tam kafle; natomiast murek po dłuższym oglądaniu zostaje.

Z wanną łączę się w żalu z MILeq - nadal nie wiem czy mi ją wymienią czy nie. Dziś mam dostać ostateczną odpowiedź.

Gosiu - przesyłam Ci namiar na "moją" kuchnię na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi - myślę , że liczy się finał : dostaliśmy pozwolenie na budowę i powoli zaczynamy.

 

Uważam , że jest to jedna z ciekawszych podłódzkich okolic- dojazd

do centrum - bardzo szybko , ładne widoczki , jest dużo miejsc gdzie domy nie powstają jeden obok drugiego na działkach 500 m ( każdy inny oczywiście )

 

Ceny działek - umiarkowane już 2 km za Nowosolną .

 

Pewien skostniały urzędnik skończył już urzędowanie , niestety

sprawami zagospodarowania zawiaduje dość uparta i nielogicznie myśląca

istota. Na szczęście w miejsce skostniałego urzędasa pojawił się młody

sympatyczny i generalnie O.K. człowiek , on może pomóc i na pewno wszystko Ci wyjaśni.

 

Gmina , jak chyba wszystkie , nie ma aktualnego planu , ale jest studium i sporo działek na których dom możesz postawić :jedź , pytaj, czytaj !

 

Życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam według mojej wiedzy sipa to urządzenie do ręcznego wybierania nieczystości z szamba (fuj), czyli tak naprawdę wiaderko na długim łańcuchu albo kiju, jak miałam naście lat (kiedy to było?), to mój dobry kolega, zawsze powtarzał, że jak się nie będę uczyć, to zostanę sipiarzem i nawet mi takie samodzielnie zrobione urządzenie-sipę podarował na 18-ste urodziny, ku powszechnej uciesze wszystkich.

Na marginesie-ów kolega jest po zawodówce i pracuje w sklepie meblowym, a ja skończyłąm studia i włąsnie robię kolejne, czyli sipa jako straszak podziałała!

 

Gmina Nowosolna- myslę, że jest ok, tez tam się orientowałam w działkach swojego czasu, Nowosolna jest zgazyfikowana, ma połączenie komunikacji miejskiej z Łodzią, bardzo dobra szkołę z basenem, blisko centrum M1 no i walory w postaci krajobrazów-wzniesień łódzkich

 

Gosiu jeżeli chciałabys obejrzec juz taki wybudowany dom, zblizony z tego co pamietam do twojego projektu, w kadzym razie z takim samym tarasem (ew. zapytac wlascicieli jakz robili taki taras zeby nie przeciekał) to taki dom wypatrzyłam w Dobieszkowie ale za lasem, czyli dojazd od Brzezinskiej, jak spojrze na mape to moze powiem ci dokladniej gdzie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jeżeli chodzi o wanny PoolSpa mogę polecić (tfu, tfu, odpukać w niemalowane) firmę CETUS II na Tuwima 95, trochę wcześniej po lewo przed Eurodomem.

Facet bardzo konkretnie na starcie zaproponował mi -20% rabatu na wannę i się zaprzysięgał (na piśmie), że do 15-go mi ją dostarczą. Na moje pytanie skąd taki rabat na starcie, facet powiedział mi prosto, że ma naprzeciwko taką konkurencję, że woli zejść z ceny sugerowanej i zarobić mniej - w sumie niezła polityka sprzedaży, a najważniejsze, że mnie, jako klienta, satysfakcjonująca.

Byłęm zresztą u nich na sam koniec zeszłego roku (szaleństwa odpisowe, jak się okazało niepotrzebne) i facet przeceniał wannę z wystawy z 10.000 na 5.700 - tylko jeden dzień mu stała.

 

Jak mi wannę dostarczą, to ich pochwalę na 100%

 

Pozdrawiam

MILeq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam

Moze i tak ale TPSA ma darmowe m-miastowe, a mnie to zżera. jak za pół roku nie będzie neostrady, to idę do dialogu. Wody ubywa - uroczyście oświadczam. :o A po co wam tyle cukru? Toż to nie sezon na przetwory?

Szpadel dobra rzecz- zawsze się przyda!!!

 

Przecież jest neostrada w Aleksandrowie. Czy ktoś mówił że nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominoxs, mpalys witam w Grupie Łódzkiej.

 

Ja też ostatnio chodziłem wpieniony, bo strasznie mi się krzaczył internet...np. wczoraj cały dzień nie miałem połączenia wrrrrrr :evil:

 

Próbuję legalnie załatwić tę oczyszczalnie i....w gminie mówią o wszystkich potrzebnych formalnościach....(od cholery ich jest), a w firmie sprzedającej POS mają podobno na to rozwiązanie. Sprawa ma nie wyglądać, aż tak źle...więc jestem dobrej myśli...

 

Jutro jadę rozliczyś się za ocieplanie poddasza...mam nadzieję, że będzie bez niespodzianek...jak coś to termin przekroczyli 3krotnie...szkoda tylko, że głupi Polak po szkodzie i nie spisałem umowy...wtedy pewnie jeszcze oni by mi musieli dopłacić...następnym razem będę mądrzejszy...

 

Jeden egzam popchnąłem, a już na mnie czega kolos w środę...strasznie mi się nie chce tego czytać...ale co zrobić...ciężkie jest życie studenta...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam

Moze i tak ale TPSA ma darmowe m-miastowe, a mnie to zżera. jak za pół roku nie będzie neostrady, to idę do dialogu.

 

Przecież jest neostrada w Aleksandrowie. Czy ktoś mówił że nie ma?

 

Ano jak składałam wniosek o telefon (koniecznie z neostradą) to dostałam odpowiedź odmowną - w Aleksandrowie (pod konkretną centralą) nie ma "wieszaka" pod neostradę. Ale zgodziłam się na instalację, wierząc, że za pół roku (jak się wprowadzę) to może już będzie. Otóz dzisiaj podłączyli mi telefon, mam nadany numer. Na stronie telekomunikacji można sprawdzić, czy ten numer "podpada" pod neo. Wpisałam i wyszło, ....że PODPADA!!! Nie jest źle! :lol: Oby dalej szło prosto !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te trójwymiarowe prezentacje - bo że projekt jest super to powtarzać nie trzeba ;). Kiedyś się w to bawiłem w takim jednym smiesznym programie, robiłem wirtualne przeróbki swej szuflady, wyglądałey naprawdę nieźle 8)

 

Tak mi się nasunęło - czy korzystacie z usług projektantów wnętrz? Jeśli tak to jak oceniacie tę współpracę, czy skórka warta wyprawki (no i ile za tę wyprawkę trzeba liczyć)?

 

Dziś bujnąłem się rowerkiem na "swoją" działeczkę, to daje dośc dobre pojęcie o ukształtowaniu terenu - w każdym razie z Bałut do Dobieszkowa jest praktycznie cały czas pod górę - z wyjątkiem dwóch krótkich odcinków (przed Kalonką i za Kalonką).

 

pozdrawiam KLUB!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie ma to jak dobry sąsiad. W moim przypadku to dawny sąsiad z Lublina (15 lat przez płot), który przyjechał z kumplem i od poniedziałku do soboty zrobili mi : kanalizę, c.o. i wodę. Jakby wszyscy tak pracowali to dom mozna by skończyć w trzy miesiące!!! :wink:

Została tylko górna łazienka, ale ona czeka na ścianki (stelaże). Wielki Tydzień upłynie pod znakiem porządków, bo już we wtorek po Świętach wchodzi tynkarz. Na razie ciemno mi w oczach od plątaniny rur, dziur w ścianach i kilomatrów kabli. Aha, jeszcze czeka mnie sesja foto -wszystkie instalacje chcę obfotografować, aby potem nie było niespodzianek. Jak Wy to robiliście? Czy wystarczy samo zdjęcie czy opisywaliscie w cm odległości np. od krawędzi ściany, rogu itp.?

A pogodę mamy dzisiaj cudną!!!

MILeq

Ja zamówiłam drzwi do kabiny w SAUNOPOLu! Już drżę, czy nie wywiną jakiegoś numeru.

Ciechanko, dzięki za kuchnie, to o rzut beretem ode mnie, więc chetnie skorzystam.

kropi

Czy ty już kupiłeś tę "swoją" działeczkę w Dobieszkowie? Tam jest tak cudnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi

Czy ty już kupiłeś tę "swoją" działeczkę w Dobieszkowie? Tam jest tak cudnie!!!

 

Jeszcze nie, bo jej fizycznie nie ma :-? - okazało się, że geodeta na własną rękę pomierzył tak, żeby było "lepiej", a babie się nie chciało sprawdzać, decyzja leży od września w gminie, niepodpisana :o - w wyniku tego "lepiej" "mojej" działki zupełnie nie ma, jak sprawę w urzędach odkręcą, to będziemy gadać o kupowaniu. A że jest pięknie, to ja wiem 8) , wcale mi się stamtąd nie chciało wracać... Zresztą, jak nie ta to inna, jest jeszcze trochę gruntów do wzięcia w tych okolicach, tylko gorzej z instalacjami, a tam jest wszystko pod płotem w drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...