Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

poczytajcie dzisiejszy ekspres idą lepsze czasy dla inwestorów,

mieszkania ciągle można drogo sprzedać

http://lodz.naszemiasto.pl/gospodarka/955734.html?ses_nm=0ad63701d0a778230849ce0f49d77a42

a robocizna tanieje

http://lodz.naszemiasto.pl/gospodarka/955726.html?ses_nm=0ad63701d0a778230849ce0f49d77a42

nic tylko budować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga i Zbyszek zaglądajcie do Gminnych Ośrodków okolicznych wsi. Tam na tablicach często wiszą ogłoszenia o działkach, które chca sprzedać rolnicy. My w ten sposób znaleźlismy swoją. Niestety, im dalej od Łodzi, tym taniej.Nasza jest 25 km od miasta. Pozdrawiam sąsiadów!!!! :p

 

Ale my juz mamy dzialeczke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki... byliśmy dziś w Inspiro by Paradyż (przy M1)... Wymiękłam, wiem jedno.. jak będę kupować płytki do łazienki i kibelka to napewno tam. W cenie płytek jest usługa zaprojektowania łazienki. Sama lepiej bym tego nie zrobiła także skorzystam z niej na 100% :)

 

Zależy gdzie jest Twój "punkt" wymiękania. Zajrzyj do Fumino albo Glaz-Budu ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

dodaj CERMAG

 

Dla mnie CERMAG nie, jak mówimy o "wymiękaniu"... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już obejrzałam w necie :) Rzeczywiście niesamowite... Ceny pewnie powalające...

Jak Fumino to Lipowa bo na Północnej obsługa taka ,że sam wymiękłem ......

 

Kurczę, a my właśnie na Północnej uważamy, że jest lepiej. Trafiliśmy na sympatyczną kobitkę i wszystko nam skrupulatnie opowiedziała ... :D

Ale to jak wszędzie, zależy na kogo się trafi ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to koło mnie, ja w Justynowie.

 

O rany, ty z Justynowa?

Już ktoś był u nas na forum. Z samego centrum, ale nie wypatrzyłam gdzie ta budowa. :roll:

Ja miałam kupić kiedyś (tak ze 3 lata temu) domek koło koscioła ale stwierdziłam, że ma dwa mankamenty - za blisko do rodziców i za daleko do pracy :lol: Dla wyjasnienia - rodzice mieszkają w Justynowie.

jam jest z Justynowa z samego centrum - a ten domek o sprzedania koło koscioła to koło mnie po sąsiedzku. I ciągle jest do sprzedania...

PS Dzwonów koscioła nie słychać jakos cicho dzwonią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi się podoba.

 

Aga i Zbyszek jadąc z Łodzi do siebie (lub odwrotnie) muszą widzieć moją strzechę.

mruva jadąc z Łodzi do siebie (lub odwrotnie) musi widzieć moją strzechę.

meg60 jadąc z Łodzi do siebie (lub odwrotnie) musi widzieć moją strzechę.

EZS jadąc z Łodzi do mamy (lub odwrotnie) musi widzieć moją strzechę.

 

:p :p :p

 

Kto jeszcze ?

 

Pozdrawiam.

 

To się nas już ładna grupa zebrała.

 

Aha, ja też nie widzę, a często wypatruję :o .

 

Pozdrawiam.

 

To, że majki nie widzi to się nie dziwię, parę rzutów beretem nas dzieli.

Ale jakim cudem TY nie widzisz ??? :o :o :D :lol:

 

Skręcasz za Hadesem w lewo na Justynów ?

 

pzdr

 

Tak skręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już obejrzałam w necie :) Rzeczywiście niesamowite... Ceny pewnie powalające...

Jak Fumino to Lipowa bo na Północnej obsługa taka ,że sam wymiękłem ......

 

Kurczę, a my właśnie na Północnej uważamy, że jest lepiej. Trafiliśmy na sympatyczną kobitkę i wszystko nam skrupulatnie opowiedziała ... :D

Ale to jak wszędzie, zależy na kogo się trafi ...

 

pozdrawiam, majki

 

Na Lipowej były dwie fajne laseczki ale odeszły i ponoć otworzyły swoją firmę .Gdzie nie wiem ...... .Jeszcze nie wiem :lol: .....

Teraz jedna z północnej jest na Lipowej a druga została . Obie średnio miłe ....................... a moze to dlatego ,że byłem nieogolony :wink: i prosto z budowy ......

 

Pooglądać można i tu i tu a kupić mozna gdzie indziej :wink: net daje dużo mozliwości ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????

 

Jeszcze 2 miesiące temu mogłabym Ci polecić swojego nadwornego stolarza. Od lat robił kuchnie i inne zabudowy u mnie w domu, pracy, rodzince ale ostatnio zbiesił się strasznie. Chyba nie wyczuł jeszcze schyłku koniunktury i ceny ma z kosmosu.

Tak, że pragnąc go ukarać nie polecam go już nikomu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie??? Mój mąż, który jak na razie uczestniczy w budowie, tylko i wyłącznie teoretycznie ( ja gadam z fachowcami ) zadał mi klina. Pomóżcie!!!!!

:oops: Czy dom bez garażu i zakup garazu typu blaszak ( później zasłonić go czymś???!) ? Czy garaż w bryle budynku? Jaki to ma wpływ na koszty budowy? Możecie mnie uświadomić???? :wink:

 

Oczywiście, że garaż ma wpływ na koszty. ale jaki komfort :roll:

Minus- musisz zrobić fundament (można mniejszy ale zawsze), musisz mieć cegę na ścianę i dachówkę na dach nad garażem. Musisz go wyłozyć w środku. Możesz go ogrzewać, mniej ale zawsze. Musisz kupić bramę garażową i czasem dzwi do domu. Musisz go sprzątać, bo z samochodu ocieka błoto w ciepełku.Co to kosztuje, niech powie ten, co ma. Ale w sumie w ogólnych kosztach budowy i tak zginie.

 

Plus - masz cieplutki samochód (którego zimą w ciepełku żre rdza...), masz dodatkową graciarnię, masz ładny wygląd (blaszak jest be).

 

Plus blaszka - mniejszy koszt no i możesz go kupić potem / przedtem.

 

Co do mnie - jakbym miała miejsce na działce to bym budowała garaż, może nie w bryle ale połaczony z domem.

Właściwie EZS już wszystko napisała, ale jeszcze coś swojego dorzucę :wink: ...

Jeśli blaszak to z pewnością - taniej, ale wygląd nie ten i trwałość mniejsza (jak w polach to jeszcze uważać trzeba, co by go wiater nie porwał :wink: )

Zwykle wcześniej czy później kończy się i tak budową murowanego..., a wtedy do plusów tego w bryle dodałbym:

- koszt niższy przynajmniej o 1 ścianę :wink:

- niższy podatek za garaż w bryle budynku niż za wolno stojący

- drzwi garaż. i okna z 7%-owym VATem zamiast 22.

 

Natomiast na dużej działce taki wolno stojący też ma dodatkowego plusa - rozwojowy jest :wink: ... Zawsze można coś do niego dostawić: jakiś składzik, warsztacik, kurnik lub chlewik :wink: :lol: :lol: (ja tak nie planuję, ale u sąsiadów to ciągle nowe inwestycje widzę :o :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o glazurę to potwiedzam że Fomino (na Północnej) wygrywa w tej konkurencji. Zrujnowałam się nawet na gres do kuchni i korytarza od nich i jestem bardzo zadowolona.Minus zamawiania np. z Hiszpanii jest taki, że jeśli czegoś zabraknie to czekasz miesiąc na następną dostawę. U mnie tak było. Glazurnikom (pomimo zamówienia z zapasem) coś nie poszło i zabrakło 2 płytek.

 

A czy drogo to sprawa względna. Jeśli wybierzecie sobie coś pięknego np. w Fumino i wyda Wam się drogo to jedzcie na Piotrkowską do MIRADU. To świetnie leczy wyrzuty sumienia. Nagle Fumino nie wydaje się już takie drogie.

 

Ale i tak cieszę się ,że mam to za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum grupy łódzkiej.

 

Poszukuję użykowników lub planujących zakup pompy ciepła w regionie Łodzi.

 

Witam,

my uzytkownicy, pod Pabianicami. Na razie grzeje na pol gwizdka (coby mi fachoffcy nie pomarzli), w domu jest 13 stopni. Na razie zadowoleni, z rachunkow tez. Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Zbyszek Borowo czy Borowa? Moi znajomi kupili działkę w Borowej (kierunek niby ten sam).... :)

 

dokladnie Borowo II

 

Tak dla ścisłości Borowa to miejscowość Borowo II to obręb geodezyjny w Borowej. Ja też tam buduję. Pozdrawiam sąsiadów. :D

Koło mnie jest masa pustych działek budowlanych, to może właśnie którąś z nich zasiedlicie. Ja buduję niedaleko drogi na Zieloną Górę. Urzekła nas ta okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Zbyszek soorryyy, ale jakoś tak mi się zrozumiało, że jeszcze nie macie swojego miejsca :oops: My tez oglądaliśmy w Borowej działki, ale jakoś nie mieliśmy szczęścia - były dla nas za drogie!! :evil:

Fajnie , że jest nas w tych okolicach tak dużo :p :p :p :p :p :p :p :p :p

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy lobbować za szerokopasmowym internetem w naszych okolicach. :D W kupie siła. Internet dla Borowej, Gałkówka, Bukowca itd. Co wy na to?

Może jak nas się dużo pobuduje, to i busów wiecej będzie jeździć do Łodzi :lol:

Co prawda jestem zmotoryzowana, ale jak się ostatnio przekonałam, motoryzacja bywa zawodna, i wtedy dobrze by było żeby taki busik jeździł częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...