Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

 

A bo to jest parterowy domek bez stropu.

W fundamenty poszło coś koło 20.000, mury ok. 20.000, robocizna - 45.000, dach z materiałami 15.000.

Dach prosty dwuspadowy, więc pewnie najtańszy.

W sumie to prosta konstrukcja bez wielkich bajerów projekt się zwie Irys z Horyzontu.

Teraz jak zbudowali już wszystko to byśmy zwiększyli łązienkę bo raczej mała wyszła ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni.

Teraz jak przeglądałem dziennik budowy Suzis to się cieszę, że nasza ekipa była taka porządna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

 

Jednak, mimo wszystko, EZS, jak TY to zrobiłaś. Ja mam podobne wartości jak Polanka73.

Trzeba by porównać wielkości domów i okres, w którym się budowało. U mnie sama robocizna SSO wyniosła 48 kPLN. Nie widzę możliwości zakupu pozostałych elementów do rozłożystego domu parterowego (ceramika na ściany, bl. fund., beton, ceramika na dach, więźba, komin i pozostałe rzeczy) poniżej tych cen, które ja zapłaciłem - w danym MOMENCIE.

I razem wyszło 150 kPLN. Z kierownikiem, z ociepleniem ściany fund. 15 cm. warstwą styro, dysperbitem i folią kubełkową, rynnami. W tej cenie są tarasy wejściowy i ogrodowy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 hm... mało jakoś wydałeś, u mnie dach będzie kosztował ok. 60 tys. na razie mam mury, chudziaka i kupione materiały na strop. Wydałam 95 tys. Do tego dojdzie te 60 tys i robocizna za strop 12,5 tys. wiec nie będzie to 100 tys jak u ciebie :) A mój pan Sylwek i tak nie jest jakiś drogi specjalnie. Jak Ty to robisz? :):)

 

to raczej jak ty to robisz :roll:

Ja na ssz wydałam 120. 200 na resztę

 

A bo to jest parterowy domek bez stropu.

W fundamenty poszło coś koło 20.000, mury ok. 20.000, robocizna - 45.000, dach z materiałami 15.000.

Dach prosty dwuspadowy, więc pewnie najtańszy.

W sumie to prosta konstrukcja bez wielkich bajerów projekt się zwie Irys z Horyzontu.

Teraz jak zbudowali już wszystko to byśmy zwiększyli łązienkę bo raczej mała wyszła ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni.

Teraz jak przeglądałem dziennik budowy Suzis to się cieszę, że nasza ekipa była taka porządna.

 

Twój dach ma 214 m. kw. wytłumacz mi proszę jakim sposobem kosztował Cię on 15.000 zł. ? Skromnie licząc potrzebowałeś ok. 4-5 m.sześć. drzewa (to już jest ok. 4.000 zł.), folia ok. 1000 zł., elementy montażowe (gwoździe, łączniki) z 1000 zł, zostaje 9.000 na pokrycie, które musiałoby kosztować: ok. 42 zł./m.kw. (u mnie ok. 90 zł., wliczając wykończenie komina, pas nad i pod rynnowy, rynny, akcesoria montażowe, dachówka podstawowa, gąsiory - u Ciebie skrajne - deska czołowa itp).

 

Innymi słowy: zazdroszczę kosztów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 dach 15 tys??? To za darmo. U mnie materiały wyliczały dwa składy b udowlane, nijak nie wychodzi mniej niż 31 tys. Robocizna za mury podobnie jak u mnie (45 tys).

Irys powiadasz?? Z taką kuchnią "w ząbek" przy wejściu??? To nasz pierwszy projekt, który wybraliśmy 1,5 roku temu.... Potem zmieniliśmy na Promienny z Muratora. Powiększyliśmy go na obwodzie i ma teraz ok. 145 m2 i do tego garaż 55 m. Przyznam po cichu że ten Irys jakoś mi bardziej "leży" :):)

ProStaś uffff, już myslałam, że to ja trafiam w dziwne miejsca z dziwnymi cenami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 dach 15 tys??? To za darmo. U mnie materiały wyliczały dwa składy b udowlane, nijak nie wychodzi mniej niż 31 tys. Robocizna za mury podobnie jak u mnie (45 tys).

Irys powiadasz?? Z taką kuchnią "w ząbek" przy wejściu??? To nasz pierwszy projekt, który wybraliśmy 1,5 roku temu.... Potem zmieniliśmy na Promienny z Muratora. Powiększyliśmy go na obwodzie i ma teraz ok. 145 m2 i do tego garaż 55 m. Przyznam po cichu że ten Irys jakoś mi bardziej "leży" :):)

ProStaś uffff, już myslałam, że to ja trafiam w dziwne miejsca z dziwnymi cenami....

 

Tak to ten sam Irys z ząbkiem. trochę go wydłużyliśmy, żeby się duża szafa zmieściła w sypialni na jednej ścianie, ale ogólnie to nic wielkiego nie zmienialiśmy.

Sam układ mi się bardzo podoba bo jest duża przestrzeń do mieszkania - salon z kuchnią to ok. 60 metrów i do tego 3 pokoiki tak jak chcieliśmy.

Materiały na dach kupowałem w Aleksandrowie w Sopeximie- krokwie w projekcie były 18 ale musielismy dać grubsze bo pani Architekt zmieniła nam klasę wytrzymałości drewna na bodajże 30(czegoś tam) a takie parametry ma tylko coś co nazwali klejonka (przyznam szczerze, że nie wiem co to jest) i dali nam po prostu grubsze o 2 cm czyli krokwie dali 20.

Cały materiał - krokwie, płatwie takie grube deski na sufit i płyta OSB (o ile dobrze pamiętam to 20 mm) kosztowały nas ok. 8500zł. Robocizna 6.000 do tego doszła papa i pierdoły w stylu gwoździe itp - 1500 zł W sumie coś koło 15-16.000 zł za cąłość.

Jak będziesz chciała kupić u nich to daj mi znać to polecę ci osobę, z którą nalezy rozmawiać żeby dobre ceny dostać, bo jak pójdziesz do zwykłego handlowca to dostaniesz cenę standardową. Może też wpływ na to miało to, że właśnie ten chłopak ma działkę niedaleko nas i go dobrze znamy.

 

Niestety ekipy, która to robiła nie poleciłbym z czystym sumieniem. Szkoda tylko wielka że moi murarze nie robią już dachów bo wtedy pewnie byłbym jeszcze bardziej zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71 Ja za krokwie zapłacę 13,1 tys ale dach mam większy bo 310 m2. Więc podobnie. Robocizna za to droższa bo 20 tys. Jak dobrze zrozumiałam to bez dachówki jest ta kwota...? Więc dojdzie Ci jeszcze robocizna położenia dachówki... To już mi lżej na sercu :):) W hurtowni w "moim" Lutomiersku tez są dobre ceny. Nawet bardzo więc tam kupuję wszystko. Oprócz drewna bo to w tartaku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twój dach ma 214 m. kw. wytłumacz mi proszę jakim sposobem kosztował Cię on 15.000 zł. ? Skromnie licząc potrzebowałeś ok. 4-5 m.sześć. drzewa (to już jest ok. 4.000 zł.), folia ok. 1000 zł., elementy montażowe (gwoździe, łączniki) z 1000 zł, zostaje 9.000 na pokrycie, które musiałoby kosztować: ok. 42 zł./m.kw. (u mnie ok. 90 zł., wliczając wykończenie komina, pas nad i pod rynnowy, rynny, akcesoria montażowe, dachówka podstawowa, gąsiory - u Ciebie skrajne - deska czołowa itp).

 

Innymi słowy: zazdroszczę kosztów.

 

pzdr

 

Nie ma czego zazdrościć jeszcze, po pierwsze jeszcze nie ma obróbki zrobionej to przed latem mamy zamiar, po drugie na razie leży na nim papa podkładowa pod gonty i te też przed latem chcemy położyć.

Pewnie jak znam życie to dojdzie kolejne 10.000 i pewnie dojdziemy do podobnych kosztów.

Ach to tak jest jak się porównuje gruszki i jabłka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o Waszych kosztach fundamentow, murow, pokryc dachowych itp i sobie mysle ze nasze 180 tys za stan surowy zadaszony ale bez okien i drzwi, za to z dzialka 760 m2, 15 km od centrum Lodzi nie bylo takim zdzierstwem jeszcze? Sciana 3-warstwowa pustak ceramiczny max (w srodku 10 cm styropianu, pokrycie blachodachowka). Jak myslicie?

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ mój poprzedni post poszedł pewnie w zapomnienie pozwolę sobie ponowić moje pytanie.

Ma ktoś na zbyciugaraż blaszany albo kibelek budowlany? jestem baaaardzo zainteresowana zakupem. Budować będziemy w Rąbieniu:-)

 

Ja będę miała kibelek ale za parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...