Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

wykonuję wszystkie prace sam. A stan otwarty domu oznacza że mam wybudowane ściany nośne działowe, oraz dach. Dach pokryty dachówką cementową braas.

Gratulacje :D Ja też mam ambicję zrobić wszystko sam, ale już wybiłem sobie z głowy ręczne kopanie fundamentów 8)

Będę się konsultował w razie wątpliwości, jeśli oczywiście pozwolisz :roll:

 

 

zawsze warto sprubować samemu wybudować dom.ja stwaiałem wszystko sam od początku, wykop robiłem ręcznie, a humus wywoziłem taczką na koniec działki. jak byś miał pytania to śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

zawsze warto sprubować samemu wybudować dom.ja stwaiałem wszystko sam od początku, wykop robiłem ręcznie, a humus wywoziłem taczką na koniec działki. jak byś miał pytania to śmiało.

 

A później przyszedł deszcz i fundament trzeba było od nowa kopać.

U mnie się udało w czasie dobrzej pogody zacząć i skończyć fundamenty.

 

 

A później i tak wszystko krzywo że ja cię........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czejść sąsiad

 

Cześć sąsiad. Nie opowiadaj bajek że wszystko sam zrobiłeś bo u Ciebie parę osób zrobiło sobie fakultet z murowania - ojciec, brat a i żonę niecnie wykorzystywałeś do noszenia ciężkich rzeczy (np. obiadu dla wszystkich).

Niemniej jednak postawienie całego tego twojego budynku kosztowało tyle co mój fundament.

 

 

Ps. do redakcji - dostałem ostrzeżenie i teraz już mi zostało niepodpisywać się z reklamą w tle. No cóż ciężkie jest życie budującego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mąż mnie nakręcił odnośnie naszego kredytu. Cały czas marudzi, że trzeba przewalutować. Mamy we frankach. Raptem zapłaciliśmy 4 raty. Co Wy myślicie? Jakie są prognozy na przyszłość? Dajcie odpowiedź bo mnie zestresował i siedzę osowiała :)

 

A na co chce przewalutować ? I jaki w tym sens ?

Jeśli jesteście w stanie spłacać raty na bieżąco to - moim zdaniem - trza se dać na wstrzymanie.

Pojedyncza rata może wzrosnąć - kilka stów - cały kredyt - kilkaset tysięcy. Po co te kilkaset tysięcy spłacać ? A przewalutowanie to nic innego, jak spłata zaciągniętego kredytu.

 

I żeby nie było, mówię to ja, trener pierwszej klasy, z kredytem we franciszkach.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chciał słuchać, zeby dać na wstrzymanie ale jak kolega mu powiedział to jest dobrze... ech, majty opadają
No jak u mnie tylko w innych sytuacjach. Też mnie nie słucha, ale taty lub kolegi owszem dużo częściej... :lol:

 

Choć przyznam że wzięcie kredytu w zł to była wspólna decyzja wielce przemyślana i cieszymy się , bo co prawda rata przy kredycie we frankach nadal byłaby niższa od tej naszej złotówkowej, ale za to nadal mam zadłużenie 175000zł (no minus 3 tysiące :wink: ) a liczyłam że gdybym wzięła wtedy kredyt we frankach to teraz po przeliczeniu po nowym kursie moje zadłuzenie byłoby o 96000zł większe. A że jeszcze jeden kredyt na dokończenie budowy wziąć musimy to cieszę się że w oczach banku moje zadłużenie wynosi 172000zł a nie 172000+96000=268000zł :D

 

kolejny w euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chciał słuchać, zeby dać na wstrzymanie ale jak kolega mu powiedział to jest dobrze... ech, majty opadają
No jak u mnie tylko w innych sytuacjach. Też mnie nie słucha ale taty lub kolegi... :lol:

 

Choć przyznam że wzięcie kredytu w zł to była wspólna decyzja wielce przemyślana i cieszymy się , bo co prawda rata przy kredycie we frankach nadal byłaby niższa od tej naszej złotówkowej, ale za to nadal mam zadłużenie 175000zł (no minus 3 tysiące :wink: ) a liczyłam że gdybym wzięła wtedy kredyt we frankach to teraz po przeliczeniu po nowym kursie moje zadłuzenie byłoby o 96000zł większe. A że jeszcze jeden kredyt na dokończenie budowy wziąć musimy to cieszę się że w oczach banku moje zadłużenie wynosi 172000zł a nie 172000+96000=168000zł :D

 

kolejny w euro

 

Tak masz rację pod warunkiem, że chcesz go spłacać lub zaciągnąć nowy.

 

Gospodarka to system naczyń połączonych. Nie ma próżni.

Ale kiedy z ołówkiem w ręku zacząłem liczyć to...:

- przy jednym samochodzie czuję różnicę w cenie benzyny

- ceny usług spadają, kiedy dzwoniłem po fachmanach polecanych na grupie to za tynki biorą od 1 do 2 zł. taniej (mam ok. 500 m.kw. tynków razy 2 to 1000 zł. - i już jest na dopłatę do kredytu)

- szary styro kosztował ok. 185-200 zł. za m. sześć. - teraz 159 zł. (potrzebuję około 40 m.sześć. * 30 zł. różnicy = 1200 zł. - kolejne pieniądze na kredyt)

- PC do grzania CWU - zamiast 7000 zł. płacę 5000 zł. - kolejne 2000 zł. w kieszeni itd.

 

Czy go kijem, czy go pałką - wydasz tyle samo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłam beton komórkowy za 8,95 zł, zanim mi wycenili wszystkie materiały to on już u nich kosztował 9,2 :evil:

Myśleli że se klienta złapią czy co? Normalnie mam ochotę pójść tam gdzie był po 9,5 i jest po 9,5 :evil:

 

Z wykonawcą miałam w umowie że kominy 2 systemowe robi za 2400 zł zaczęłam się zastanawiać czy nie zrobić jednak z cegły, na co od razu chce negocjować nowe wyższe ceny...może i norma, ale ja nawet nie wiem o ile wyższa cena być powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłam beton komórkowy za 8,95 zł, zanim mi wycenili wszystkie materiały to on już u nich kosztował 9,2 :evil:

Myśleli że se klienta złapią czy co? Normalnie mam ochotę pójść tam gdzie był po 9,5 i jest po 9,5 :evil:

 

Zadzwoń d o SajPolu. Tam jest po 6,80 ...

 

http://www.allegro.pl/item545028381_beton_komorkowy_24_promocia.html

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sai - pol taki numer zrobił . Na allegro się ogłaszali "beton komórkowy Solbet 8,95zł" ale do nich pojechałam po wycenę to najpierw byli zdziwieni , jaką wycenę (a ja wcześniej zestawieni mailem do włascieciela wysyłałam) to im podałam znów zestawienie. Nie dzwonili to to 5 dniach zadzwoniłam i ... znów podawałam zestawienie, potem się pochorowałam a oni nie dzwonili jak w końcu zadzwoniłam żeby mi faxem przysłali to już było 9,2zł :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trochę z innej beczki. Otóż co zrobiliście lub zrobicie z zawartością dziury pod tymczasowym kibelkiem na budowie . Ja myślałam o tym, żeby zasypać może jakimś wapnem, potem ziemią i zostawić, ale mój małżonek chyba nie może się pogodzić z myślą, że takie "coś " pozostanie sobie bezkarnie na naszej działeczce i chce się tego koniecznie pozbyć. Tylko jak?

 

hehehehe miałam podobne odczucia :) jakoś tez nie mogłam się pogodzić ,że mi fekalia zostaną na działce - ale w końcu pogodziłam się z losem - bo jakoś nie wyobrażałam sobie akcji wyciągania tego-tego :):):) mamy zamiar zasypać wapnem i ziemią a na koniec zasadzić jakieś drzewko - tylko nie owocowe :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i wpraszam się na oglądanie postępów prac, bo temat bardzo ciekawy ale doświadczeń w Polsce bardzo mało, 99% budowlańców których spotkasz powie ci tylko:

a po co aż tyle tego styropianu 8 cm wystarczy aż nadto

jeśli cie to nie zniechęca to zajrzyj do wątku

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908-4440.htm

znajdziesz tam kilka osób które porwały się z motyką na słońce i są już na bardzo zaawansowanych etapach

 

Tu Masz rację, jest ciężko od momentu projektu.

Temat z linka przeglądam na bierząco.

Na szczęście znalazłem kilka dobrych dusz, które popierają mój projekt

otwierając mi nowe możliwości. Producent styropianu, oraz ludzie od rekupuracji :D

A zapomniałem napomknąć, że dwanaście lat prowadzę hurtownię materiałów

budowlanych, a systemem domów pasywnych zaraziłem się wiele lat temu od

wuja z Austrii.

Na chwilę obecną czakam na Łódzki Interbud, gdzie zamierzam porozmawiać z kilkoma architektami i projektantami, gdyż zaczynają się pojawiać problemy na

etapie planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nowych twarzy :) witam się grzecznie z wszystkimi i życzę dużo zdrowia psychicznego - budowa wymaga hartu ducha :lol: :lol: :lol:

 

A u nas jutro zaczyna się zabawa z tynkami wew. - w końcu będą cem-wap - ekipa ta sama co u Majkiego :) zobaczymy czy się nieskiepścili . Teraz tylko muszę zaklinac pogodę , by było na plusie i nie trzeba było nagrzewnic tudzież inny kóz używać. Decyzja o tynkach zapadłam w 5 min - teraz i już - mam nadzieję że będą się trzymać ścian cholery :)

Nie wiem jak u was ale mnie ten ponad miesięczny przestój po wylewkach strasznie zdołował . Człowiek płaci za wynajem strasznego badziewia a tam chałupa stoi i se stoi , bo przerwa techniczna . Echhh !

 

Gdzie uderzyć po bramy garażowe ? jakieś nie drogie ..... i dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...