Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

a co to są chwytaki? o których pisze sprzedawca :roll:

 

A to ja Ci powiem : samochód jest ładowany w zakładzie. Fakt, chwytakami, czyli cegły nie są na palecie, tylko powiedzmy kupka w formie sześcianu jest ładowana na samochód za pomocą takich .... hmmmm dużych szczypiec.

Ale to nie ważne, bo one na tej furze już są i dojeżdżają do Ciebie i ... trzeba rozładować ...

I tu służę konkretnym przykładem :lol:

Tak na budowę zamawiałem silikaty ( Teodory ) na działówki. Przyjechał ciężarowy z naczepą. Ja + 5 robotników w tempie "bez przerwy" rozładowaliśmy tira w ... 2 godziny.

Oczywiście przy pełnej mojej świadomości doliczenia paru złotych dla ekipy za pomoc przy rozładunku.

Pamiętaj o tym jak będziesz zamawiała : ktoś Ci to musi rozładować i za to na 100% dodatkowo zapłacisz ...

I to jest ten mały "haczyk" ( chwytak ) w tym całym biznesie :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Majki

Ale widzę że są dwa warianty rozładunku

hds- za który oczywiście ja bulę, bo ekipie na rękę że nic nie zrobi

ręcznie - i tak muszę bulić za rozładunek - swojądrogą ile? płatne od "pomagającego łebka"?

 

Czyli i tu i tu bulę ja :lol: pytanie co się bardziej opłaca?

 

Jeśli ja dobrze rozumię jak to przyjeżdża ( a chyba tak :wink: ) i tak jak masz napisane na stronie 4 osoby w 2 godziny, to hds tego nie rozładowuje. Tylko "opcja" ręczna :(

30 zł od łebka za rozładunek.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co się wykańczają : jakie teraz mniej więcej stawki chodzą za kładzenie płytek , za sufity podwieszane ...bo zielonego nie mam czy mówią mi dużo czy mało i jak się liczy sufity - z metra tak jak kafle ????

 

:wink:

40 zł /m2 kompletnego ocieplenia : ruszt krzyżowy, wieszaki, dookoła ściany profile, folia paro, kręcenie płyty, ułożenie ocieplenia, ewentualnie sznurkowanie.

Za płytki jeszcze nie wiem, ale "wstępnie" słyszałem 40 zł/m2 ale zależy od rodzaju płytek.

Sufity u mnie liczone dokładnie tak - "z metra".

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja dobrze rozumię jak to przyjeżdża ( a chyba tak ) i tak jak masz napisane na stronie 4 osoby w 2 godziny, to hds tego nie rozładowuje. Tylko "opcja" ręczna

30 zł od łebka za rozładunek

z innej firmy mam możliwość dopłaty za hds i tak kalkuluję co "lepsze" = "tańsze" :D

 

To się faktycznie dokładnie dowiedzcie, bo HDS rozładuje tylko coś na paletach, inaczej nie da rady ...

 

pozdrawiam, majki

 

/edit/

Doczytałem - fakt dopłaty pewno za bloczki pakowane na palety i wtedy HDS poradzi. U mnie w przypadku silikatów dopłata była na tyle znaczna, że wolałem zapłacić za rozładunek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za płytki jeszcze nie wiem, ale "wstępnie" słyszałem 40 zł/m2 ale zależy od rodzaju płytek.

 

pozdrawiam, majki

 

Tak, ale dochodzi obrobka cokolow, szlifowanie naroznikow, montaz umywalki, WC, brodzika, ew. przesuniecie hydrauliki, podkucie-przesuniecie podlaczenia kinkietu itp... i za mala lazienke 2,5 x 2,5 metra wyszlo 600 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za płytki jeszcze nie wiem, ale "wstępnie" słyszałem 40 zł/m2 ale zależy od rodzaju płytek.

 

pozdrawiam, majki

 

Tak, ale dochodzi obrobka cokolow, szlifowanie naroznikow, montaz umywalki, WC, brodzika, ew. przesuniecie hydrauliki, podkucie-przesuniecie podlaczenia kinkietu itp... i za mala lazienke 2,5 x 2,5 metra wyszlo 600 zl...

 

A to ja wiem, podałem tylko cenę za "surową" powierzchnię ... Mam świadomość, że "obróbki" kosztują ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się przyjmuje / robi - to fakt. Z tego co wiem tu u nas z forum Sli miał drewniane i najpierw robił tynki a tym samym instalacje elektryczne wcześniej. Czyli robisz to przy zupełnie otwartej chałupie ...

Nie będę namawiał, ale plastiki nie są złe ... :wink:

Sami mamy :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

Właśnie ta wizja instalacji elektrycznej przy otwartej chałupie mnie przeraziła, nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ja nawet nie mam ogrodzonej działki :-?

 

Majki a u Ciebie okienka jakiej firmy? A jak plastiki to w okleinie czy barwione w masie. Kurcze te drewniane miały taki fajny system bezprogowy a plastiki nie(przynajmniej jeszcze w tamtym roku jak się wstępnie przymierzałam do okien)

Może przez ten rok coś ulepszyli ?

Dobrze,ze niedługo targi to sobie podpatrzę.

 

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się przyjmuje / robi - to fakt. Z tego co wiem tu u nas z forum Sli miał drewniane i najpierw robił tynki a tym samym instalacje elektryczne wcześniej. Czyli robisz to przy zupełnie otwartej chałupie ...

Nie będę namawiał, ale plastiki nie są złe ... :wink:

Sami mamy :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

Właśnie ta wizja instalacji elektrycznej przy otwartej chałupie mnie przeraziła, nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ja nawet nie mam ogrodzonej działki :-?

 

Majki a u Ciebie okienka jakiej firmy? A jak plastiki to w okleinie czy barwione w masie. Kurcze te drewniane miały taki fajny system bezprogowy a plastiki nie(przynajmniej jeszcze w tamtym roku jak się wstępnie przymierzałam do okien)

Może przez ten rok coś ulepszyli ?

Dobrze,ze niedługo targi to sobie podpatrzę.

 

pozdrawiam

aga

 

Witam Was

Aga, interesowałaś sie MS okna? Rozmawiałem kiedyś ze znajomym który proponował mi okna drewnianie MS (ale pewnie sie zdecydujemy na oklejone plastiki), i napewno montaż proponował przed tynkami (w tym samym czasie montaz alarmu). Takie rozwiązane jest sensowniejsze, kto to slyszał żeby tynkować przed oknami?!! Kto wtedy pilnuje instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się przyjmuje / robi - to fakt. Z tego co wiem tu u nas z forum Sli miał drewniane i najpierw robił tynki a tym samym instalacje elektryczne wcześniej. Czyli robisz to przy zupełnie otwartej chałupie ...

Nie będę namawiał, ale plastiki nie są złe ... :wink:

Sami mamy :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

Właśnie ta wizja instalacji elektrycznej przy otwartej chałupie mnie przeraziła, nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ja nawet nie mam ogrodzonej działki :-?

 

Majki a u Ciebie okienka jakiej firmy? A jak plastiki to w okleinie czy barwione w masie. Kurcze te drewniane miały taki fajny system bezprogowy a plastiki nie(przynajmniej jeszcze w tamtym roku jak się wstępnie przymierzałam do okien)

Może przez ten rok coś ulepszyli ?

Dobrze,ze niedługo targi to sobie podpatrzę.

 

pozdrawiam

aga

 

Profil Schuco, firma Mielczarek Zduńska Wola, złoty dąb obustronnie, powinienem napisać że też barwione w masie - pod spodem są brązowe. W jednym mało widocznym miejscu mam ryskę i trzeba się mocno przypatrzć by z okleiny dostrzec plastik. Ciepła ramka, ramka w kolorze okna.

Zdjęcia jakby co są w dzienniku.

Chyba fajnie wyglądają, bo ludzie nieobeznani z budowaniem, jak widzą okna to pytają : "drewniane ... ? 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto to slyszał żeby tynkować przed oknami?!! Kto wtedy pilnuje instalacji?

 

Ano słyszał i nie tylko : widział :lol:

A pilnuje :

- odrobina szczęścia

- spokojna okolica

- Ty / Wy

- dary losu

- ... wstaw co chcesz :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Hi hi hi, o tym nie pomyślałem, grill, kocyk czy namiot i jest ciekawe budowanie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dziennik oglądam nałogowo i śledzę Twoje postępy prac.

Okienka masz ładne to fakt.Te okienka Schuco od Mielczarka oglądałam na targach. Dałam im nawet wymiary okien i prosiłam o wsępny kosztorys jednak do dzisiaj się nie doczekałam. A,że rozpoczęcie budowy mi się przesunęło więc nie nalegałam. A jak wspomniałam napaliłam się na drewniane z firmy Aries z ul.Romana.Więc tamte odpuściłam.

Jednak dzisiaj podjęłam decyzję o ponownym przeanalizowaniu ofert i rozważeniu wszystkich za i przeciw.

A już myślalam,ze wybór okien mam z głowy.Tylko iść i zamówić.

Człowiek naiwny jest przez całe życie ech ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto to slyszał żeby tynkować przed oknami?!! Kto wtedy pilnuje instalacji?

 

Ano słyszał i nie tylko : widział :lol:

A pilnuje :

- odrobina szczęścia

- spokojna okolica

- Ty / Wy

- dary losu

- ... wstaw co chcesz :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Hi hi hi, o tym nie pomyślałem, grill, kocyk czy namiot i jest ciekawe budowanie... :-)

 

haha podoba mi się ta wizja a mężowi spodobałaby sie jeszcze bardziej

Skrzyknąłby swoich kolegów i tak biesiadowaliby na łonie natury przy grilu i piwku :wink:

Ciekawe jak długo by wytrzymali :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dziennik oglądam nałogowo i śledzę Twoje postępy prac.

Okienka masz ładne to fakt.Te okienka Schuco od Mielczarka oglądałam na targach. Dałam im nawet wymiary okien i prosiłam o wsępny kosztorys jednak do dzisiaj się nie doczekałam. A,że rozpoczęcie budowy mi się przesunęło więc nie nalegałam. A jak wspomniałam napaliłam się na drewniane z firmy Aries z ul.Romana.Więc tamte odpuściłam.

Jednak dzisiaj podjęłam decyzję o ponownym przeanalizowaniu ofert i rozważeniu wszystkich za i przeciw.

A już myślalam,ze wybór okien mam z głowy.Tylko iść i zamówić.

Człowiek naiwny jest przez całe życie ech ..

 

Tez chcielismy drewniane, ale spotkalam sie z opinia ze lepiej zainwestowac w drozsze plastiki niz tansze drewno, bo drewno dobre kosztuje ok 2x tyle co dobry plastik...

Mamy okna Rąbień, u=1,0 W/m2 (jednostki nie jestem pewna), 5komorowe barwione w masie, obustronny kolor orzech, cieple ramki, listwy podparapetowe dzieki ktorym parapety montowane byly duzo latwiej, zadowoleni jestesmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to ja wiem, podałem tylko cenę za "surową" powierzchnię ... Mam świadomość, że "obróbki" kosztują ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

Mnie cena wciela, zdawalam sobie sprawe ze dojda koszty poboczne, ale plytek mamy tam malutko, do tego kladzione tak by zminimalizowac ich docinanie, a jednak kwota wyszla jaka wyszla:/ Mamy nauczke - pytac o cene za calosc, a nie za m2...

\To tak dla ostrzezenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez chcielismy drewniane, ale spotkalam sie z opinia ze lepiej zainwestowac w drozsze plastiki niz tansze drewno, bo drewno dobre kosztuje ok 2x tyle co dobry plastik...

Mamy okna Rąbień, u=1,0 W/m2 (jednostki nie jestem pewna), 5komorowe barwione w masie, obustronny kolor orzech, cieple ramki, listwy podparapetowe dzieki ktorym parapety montowane byly duzo latwiej, zadowoleni jestesmy:)

 

Dzięki za wasze opinie.W dobie dzisiejszego kryzysu względy ekonomiczne też mają duże znaczenie.

 

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...