Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Glina, glina i jeszcze raz glina, a jak się kończy glina to zaczyna inna glina :evil:

idealne warunki do POŚ trzcinowej, sprawdź w wobet hydret, za 8 tyś będziesz miał od razu POŚ i oczko wodne na działce

 

Idealne to są ale u Ciebie :wink: Masz przepuszczalną ziemię, to nie masz problemu.

Tak czy siak, musiałbym po drugiej stronie domu wykopać dół, nasypać innej ( przepuszczlanej ) ziemi, mieć pole chwastów i z całym szcunkiem oczko wodne pachnące g... :-?

Rów mam po drugiej stronie, to bym musiał pchać wodę i jeszcze ściemniać, bo nie można od tak wprowadzać do rowu melioracyjnego gminnego jakiejś "wody".

No i 8 tysi, jak juz wiem że za 3 koła mam z montażem, to zostaje 5 tysi.

To ja za Boga nie wydam tyle na wywóz szambiarką do momentu jak mnie podłączą ... ( 5 tysięcy po okolo 150 za wywóz 10m3 to daje 33 miesiące ... czyli prawie 3 lata )

Gdybym nie miał gliny, nie zastanawiał bym sie i robił oczyszczalnię.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywóz szamba kosztuje 95 zł za 8 metrów szesc. przy 2 osobach potrzebuje co 2 miesiące z małym hakiem wiec nie jest to jakaś pozycja finansowa.

Budowanie rozsączkowania na niewielkej działce z gliną - to wcześniej czy później kłopoty i to śmierdzące kłopoty.

Im prościej tym lepiej.

A przy okazji sie pochwale mam już odebrany domek :)

pirwszy dom odebrany ze świadectwem enegretycznym w powiecie ELW :)

alenie dostałem ani dyplomu ani kwiatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem to nowa i od razu z pytaniem:)

Czy ma ktoś może okna z firmy Budvar lub Abatex (salamander 3D), dostałam wycene od obu firm i róznica na identyczne szyby U=0.6 oraz kolor (antracyt na zewnątrz i biale od srodka) ze szprosami jest dosc duza bo prawie 7tys. Okna z Budvaru sa tansze i nie wiem gdzie jest haczyk i czy profile tej firmy sa dobre.

 

Bede wdzieczna za wszelkie opinie ktora z firm wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem to nowa i od razu z pytaniem:)

Czy ma ktoś może okna z firmy Budvar lub Abatex (salamander 3D), dostałam wycene od obu firm i róznica na identyczne szyby U=0.6 oraz kolor (antracyt na zewnątrz i biale od srodka) ze szprosami jest dosc duza bo prawie 7tys. Okna z Budvaru sa tansze i nie wiem gdzie jest haczyk i czy profile tej firmy sa dobre.

 

Bede wdzieczna za wszelkie opinie ktora z firm wybrac.

Swego czasu miałam kupić Budvar, ale wtedy dla mnie był za drogi :D Podobno ma dość gruby (sztywny )plastik. I bardzo mi polecali je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej o oknach to niestety będzie to wymagało od ciebie trochę wysiłku; polecam do poczytania:

http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695.htm?highlight=okna

http://forum.muratordom.pl/kilka-uwag-od-jareko-do-waszych-pytan-ws-okien,t67480.htm?highlight=trocal

Teraz już tych wątków nie śledzę, ale swego czasu bardzo pomogły mi opinie jareko.

Problem jest złożony, a o jego skali świadczy choćby to, że na ostateczną jakość zamontowanego okna (i na twoje zadowolenie) składają się:

1. producent profili (uogólniając można powiedzieć, że zawsze to jakaś firma w Niemczech)

2. firma montująca ramy (zwykle polska)

3. montażysta na budowie

Każdy może spieprzyć swoją robotę, więc ryzyko spore :wink: . Na dokładkę, jeszcze to okno musi ci się podobać :wink: :D

 

Jeśli chodzi o te jaszczurki z Abatexu, to swego czasu były dosyć mocno chwalone. Wrzuć w wyszukiwarkę - znajdziesz ludzi bardzo zadowolonych, chociaż z czasem doszli chyba i inni mniej zachwyceni. Sam się nad nimi zastanawiałem, ale na mnie nie zrobili tak powalającego wrażenia (może już obrośli w piórka :wink: ). Dziś już dobrze nie pamiętam, ale zdaję się, że również ich reklama trochę mnie zniechęciła. Nie znoszę firm, które opierają się na półprawdach i niedomówieniach. Abatex reklamował, że w cenie jest tzw. trzeci grzybek, który jak się okazuje nic nie daje jeśli nie dokupi się czwartego :wink: (uprzedzam, że mogłem coś pokręcić, ale wrażenie pozostało :-? ). W Budvarze dla odmiany reklamowali bezołowiowe profile. Reklama sugerowała, że jest to wielka korzyść dla naszego zdrowia. Nie mówiła jednak jasno i wyraźnie, że chodzi tu o ochronę środowiska (rzecz tak na prawdę nie mniej ważna) a nie o bezpośrednie zagrożenie dla użytkownika okna...

 

Poczytaj, znajdziesz dużo ciekawych rzeczy i... życzę aby sytuacja ci się rozjaśniła a nie jeszcze bardziej zagmatwała :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji sie pochwale mam już odebrany domek :)

pirwszy dom odebrany ze świadectwem enegretycznym w powiecie ELW :)

alenie dostałem ani dyplomu ani kwiatów.

 

Super, ratulacje! Kto Ci robil swadectwo, ile kosztowalo? Moze byc na priv .

Znalazlam wykonawcow swiadectw na allegro, za moj domek chca 575 zl. Zastanawiam sie czy warto?

Dzekuje:)

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, u mnie wyłazi gdzieś hen za margines, muszę suwakiem szurać, żeby czytać :roll: I tylko nasz wątek, inne są OK. No to ktoś za duże zdjęcie wkleił, nie? Bo jakby to mój komputer, to by inne strony też były takie szerokie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, u mnie wyłazi gdzieś hen za margines, muszę suwakiem szurać, żeby czytać :roll: I tylko nasz wątek, inne są OK. No to ktoś za duże zdjęcie wkleił, nie? Bo jakby to mój komputer, to by inne strony też były takie szerokie :roll:

 

OK, sorka poprawiłem, mam nadzieję, że jest lepiej :oops:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

 

Majki przeciez wylewkarz Boguś może to zrobić

 

Hmmm, jeszcze nie dzwoniłem, myślałem, że robi wylewki + oczyszczalnie ... Szmba też ... ? Multiinstrumentalista :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywóz szamba kosztuje 95 zł za 8 metrów szesc. przy 2 osobach potrzebuje co 2 miesiące z małym hakiem wiec nie jest to jakaś pozycja finansowa.

Budowanie rozsączkowania na niewielkej działce z gliną - to wcześniej czy później kłopoty i to śmierdzące kłopoty.

Im prościej tym lepiej.

A przy okazji sie pochwale mam już odebrany domek :)

pirwszy dom odebrany ze świadectwem enegretycznym w powiecie ELW :)

alenie dostałem ani dyplomu ani kwiatów.

 

Jaskul gratulacje :D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy rozsączkowanie ma sens gdy działka ma 2500 m2 i trzaśnie się 75 m rury?? :) U mnie też jest ziemia trochę gliniasta ale nasz pan projektant powiedział że jak sie walnie taką długą rurę z daleka od domu to będzie dobrze... ale ja sceptycznie jestem do tego nastawiona.... jak myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

 

Majki przeciez wylewkarz Boguś może to zrobić

 

Hmmm, jeszcze nie dzwoniłem, myślałem, że robi wylewki + oczyszczalnie ... Szmba też ... ? Multiinstrumentalista :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

 

tylko on chyba robi betonowe szamba , a nie plastiki - ale przeciez możesz się spytac - jako stary klient powinieneś mieć rabacik :) my mamy zamiar zrobić z nim nasze szambo - oczywiście uzależniamy to także od tego ile nam zaśpiewa / a nastawiamy się na betonowe , bo do końca 2009 nasza ulica mam być skanalizowana , więc czeka nas podwójny wydatek , a ponoć betonowego szamba nie trzeba wykopywać tylko włącza się je do sieci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy rozsączkowanie ma sens gdy działka ma 2500 m2 i trzaśnie się 75 m rury?? :) U mnie też jest ziemia trochę gliniasta ale nasz pan projektant powiedział że jak sie walnie taką długą rurę z daleka od domu to będzie dobrze... ale ja sceptycznie jestem do tego nastawiona.... jak myślicie??

Nie wiem czy dobrze rozumiem co miałaś na myśli pisząc: "jak sie walnie taką długą rurę z daleka od domu to będzie dobrze..." Sączki mają określoną swoją dopuszczalną - maksymalną długość. Dlatego zwykle układa się od 2 do 4 równoległych nitek oddalonych od siebie nie mniej niż 1,5m i długości 15-18 m każda. Rury układa się w rowach, ze spadkiem od 0,5 do 1,5%.

Przyjmuje się 12 mb drenażu na jednego użytkownika. Przy terenie podmokłym lub gruncie słabo przepuszczalnym należy wymiary drenażu pomnożyć przez 2. Jedna nitka drenażowa nie powinna przekraczać 20 metrów.

 

Jelonek72, po włączeniu do sieci kanalizacyjnej, takie betonowe czy plastikowe szambo może być świetnym zbiornikiem na deszczówkę do podlewania ogródka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osob, ktore sa na podobnym etapie jak ja, czyli dopiero niedlugo rozpoczna swoja przygode z budowa wlasnego domku :lol: :lol: :lol:

zrobilam przegląd cen bloczków fudnamentowych i wygladaja one nastepująco:

Beton Serwis - 3 zł/szt

Nast-Bud - 2,9 zł/szt

Junikost w Dabrowce Wiel. - 3,3 zl/szt

Centrobud w Ozorkowie - 2,8 zl/szt

 

to są ceny netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy rozsączkowanie ma sens gdy działka ma 2500 m2 i trzaśnie się 75 m rury?? :) U mnie też jest ziemia trochę gliniasta ale nasz pan projektant powiedział że jak sie walnie taką długą rurę z daleka od domu to będzie dobrze... ale ja sceptycznie jestem do tego nastawiona.... jak myślicie??

Nie wiem czy dobrze rozumiem co miałaś na myśli pisząc: "jak sie walnie taką długą rurę z daleka od domu to będzie dobrze..." Sączki mają określoną swoją dopuszczalną - maksymalną długość. Dlatego zwykle układa się od 2 do 4 równoległych nitek oddalonych od siebie nie mniej niż 1,5m i długości 15-18 m każda. Rury układa się w rowach, ze spadkiem od 0,5 do 1,5%.

Przyjmuje się 12 mb drenażu na jednego użytkownika. Przy terenie podmokłym lub gruncie słabo przepuszczalnym należy wymiary drenażu pomnożyć przez 2. Jedna nitka drenażowa nie powinna przekraczać 20 metrów.

 

Jelonek72, po włączeniu do sieci kanalizacyjnej, takie betonowe czy plastikowe szambo może być świetnym zbiornikiem na deszczówkę do podlewania ogródka :wink:

 

Zacytowałam pana projektanta.. może miał na mysli łączną długość wszystkich nitek. Nasza działka jest prostokątem i pan ma wizję zrobić te rury wzdłuż długiego boku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...