Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

...i dlatego my początkujący spędzamy dłuuuugie godziny na forum... lepiej spytać 3 razy niż robić 2 razy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jestem na etapie szukania ekipy, z budowa mamy zamiar ruszyc w kwietniu o i oczywiscie do tego czasu bedziemy miec PNB :wink:

mam teraz pytanko odnosnie fundamentow - czy powinno sie zrobic tradycyjnie lawy fundamentowe czy wystarczy wykopac dol na ok. 0.30 m pod calym domem i zalac to betonem. ten drugi wariant zaproponowal mi wczoraj jeden z murarzy, ze ponoc on tak teraz zawsze robi a poniewaz ja sie nie znam :oops: (to dopiero poczatek mojej drogi budowania :roll: ) to prosze doradzicie jak to jest z tymi fundamentami ??

Zamiast rozmawiac z takimi majstrami, poswiec ten czas na przeczytanie http://forum.muratordom.pl/najczesciej-zadawane-pytania,t100794.htm

Na pewno nie rozjasni Ci sie od razu, ale bedziesz wiedziec, ze kazdy majster idzie na latwizne za jak najwieksza kase i rzadko kiedy bierze Twoj interes pod uwage, a To nie jest dobre dla Ciebie. I bedziesz mial zdanie do dyskusji.

 

A potem poszukaj prawdziwego kierownika budowy (zwlaszcza, jesli przyznajesz, ze sie nie znasz). Chociaz musisz miec minimum wiedzy, zeby wiedziec o czym kierownik do Ciebie mowi.

 

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

 

chyba chodziło o ten link http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=117 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to wydaje cosik nie do końca dobrze.

Pod całym domem to sie robi wylewkę w kształcie takiej wanny jak jest teren bardzo mokry ale żeby na takiej płycie postawić dom to ja bym się nie odważył.

Coś mi się zdaję, że naoglądali się jak się buduje lekkie hale stalowe i teraz chcą coś takiego zrobić Ci w domu.

 

jak mnie poinformował mój przyszły Kierbud to się nazywa stopa fundamentowa, bo albo jest stopa i bloczki albo taki monolityczny fundament

P.S. skony71 odezwę się w sprawie wycinki jak tylko będę miał transport :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

U mnie niestety zmiana projektu w ostatniej chwili (wcześniejszy projekt wybieraliśmy przez rok), jednak ze względu na małą powierzchnię działki (750m2) zmieniliśmy z projektu o zabudowie 156m2 bez garażu na taki o zabudowie 101 z garażem.

 

I tu mnie zaciekawiła wzmianka PTO o pokryciu dachowym blachą na rąbek; raczej mało kto chyba na grupie taki robiła ja właśnie coś takiego mam w projekcie, jednak jak poczytałam jest tego sporo odmian.

PTO czy mógłbyś podzielić się inf. o kosztach takiego dachu i czy potrzeba specjalistycznej ekipy do kładzenia takiego pokrycia itp. itd?

 

Pozdrawiam

caramba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to wydaje cosik nie do końca dobrze.

Pod całym domem to sie robi wylewkę w kształcie takiej wanny jak jest teren bardzo mokry ale żeby na takiej płycie postawić dom to ja bym się nie odważył.

Coś mi się zdaję, że naoglądali się jak się buduje lekkie hale stalowe i teraz chcą coś takiego zrobić Ci w domu.

 

jak mnie poinformował mój przyszły Kierbud to się nazywa stopa fundamentowa, bo albo jest stopa i bloczki albo taki monolityczny fundament

P.S. skony71 odezwę się w sprawie wycinki jak tylko będę miał transport :wink:

 

A nie jest czasami tak, ze takie stopy to się wylewa pod słupki czy kominy??

Ławę się robi pod murami raczej.

Z tego co zrozumiałem problem polegał na tym, że budowlańcy chcieli zalać 30cm betonowa płytę pod całym budynkiem i na tym stawiać mury, bez żadnych ław, stop czy temu podobnych.

Ja tam aż tak bardzo się nie znam ale fundament jak jest zakopany na ten 1,20 to inaczej będzie przenosił obciążenia niż taka płyta.

 

A co do wycinki to nie ma sprawy jak będziesz mógł to sie umówimy.

Można będzie ognisko zrobić bo tam gałęzi będzie tyle, że na parę kiełbasek wystarczy, może jak się ciepło zrobi to zaprosimy większą grupę forumowiczów każdy po kiełbasce przywiezie a i rąk do pomocy będzie więcej......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduję dom na rudzie bugaj koło aleksandrowa. Czy ktoś się buduje w tej okolicy?[/b]

[/code]

Ja buduję w Rudzie Bugaj. Znaczy pobudowaliśmy, mieszkamy i wykańczamy :) a praktycznie już się wykończyliśmy bo brakło kasy :)

 

Witam wszystkich serdecznie,

Planujemy budowę w Adamowie k/Aleksandrowa ,ruszamy wczesna wiosną -systemem gospodarczym więc trzeba bedzie sie uzbroic w cierpliwośc z postepami na budowie.

Obecnie sledzę ceny stali i bloczków oraz załatwiam wytyczenie budynku.

Więc witam w grupie łódzkiej.Chciałabym byc w kontakcie z budujacymi z forum :D

Dziekuje za podane namiary firm.

Agrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie jest czasami tak, ze takie stopy to się wylewa pod słupki czy kominy??

Ławę się robi pod murami raczej.

niekoniecznie, pod mury też można ale daje się na to bloczki, albo mnie się coś pokręciło, bo ostatnio jestem jakiś "za 7-mym zakrętem" :-?

Z tego co zrozumiałem problem polegał na tym, że budowlańcy chcieli zalać 30cm betonowa płytę pod całym budynkiem i na tym stawiać mury, bez żadnych ław, stop czy temu podobnych.

Ja tam aż tak bardzo się nie znam ale fundament jak jest zakopany na ten 1,20 to inaczej będzie przenosił obciążenia niż taka płyta.

 

czyli jeżeli budynek ma 11x21 to wyjdzie ponad 69m3 betonu :-? jakoś mnie to nie przekonuje, bo co dalej? Nie widzę tego :roll: a jak dobrze popada to cały domek póóóóóójdzie w las ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można będzie ognisko zrobić bo tam gałęzi będzie tyle, że na parę kiełbasek wystarczy, może jak się ciepło zrobi to zaprosimy większą grupę forumowiczów każdy po kiełbasce przywiezie a i rąk do pomocy będzie więcej......:)

 

O ... o ... grilik, piwko ... w końcu jakieś spotkanie się odbędzie :D

hmmm ... ja już się tu z kimś na zgrzewkę piwa umawiałem ... 8) :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy budowę w Adamowie k/Aleksandrowa ,ruszamy wczesna wiosną -systemem gospodarczym więc trzeba bedzie sie uzbroic w cierpliwośc z postepami na budowie.

 

Jest tu jeden taki, mój sasiad co cały dom postawił sam prawie. Ostatnio nie może pisać bo go połamało w kręgosłupie ale dom stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można będzie ognisko zrobić bo tam gałęzi będzie tyle, że na parę kiełbasek wystarczy, może jak się ciepło zrobi to zaprosimy większą grupę forumowiczów każdy po kiełbasce przywiezie a i rąk do pomocy będzie więcej......:)

 

O ... o ... grilik, piwko ... w końcu jakieś spotkanie się odbędzie :D

hmmm ... ja już się tu z kimś na zgrzewkę piwa umawiałem ... 8) :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

ja tam nie mam nic naprzeciwko, teraz trochę zimno ale jak każdy weźmie siekierę albo piłę ręczną to można się będzie rozgrzać.

Opału z gałęzi nawet na długi całodniowy grill pewnie starczy to można się będzie umówić. Może niech śniegi pójdą sobie w siną dal to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie jest czasami tak, ze takie stopy to się wylewa pod słupki czy kominy??

Ławę się robi pod murami raczej.

niekoniecznie, pod mury też można ale daje się na to bloczki, albo mnie się coś pokręciło, bo ostatnio jestem jakiś "za 7-mym zakrętem" :-?

Z tego co zrozumiałem problem polegał na tym, że budowlańcy chcieli zalać 30cm betonowa płytę pod całym budynkiem i na tym stawiać mury, bez żadnych ław, stop czy temu podobnych.

Ja tam aż tak bardzo się nie znam ale fundament jak jest zakopany na ten 1,20 to inaczej będzie przenosił obciążenia niż taka płyta.

 

czyli jeżeli budynek ma 11x21 to wyjdzie ponad 69m3 betonu :-? jakoś mnie to nie przekonuje, bo co dalej? Nie widzę tego :roll: a jak dobrze popada to cały domek póóóóóójdzie w las ?????

 

Kitaroo nasz tu linka do płyty fundamentowej bo tak się to nazywa a nie stopy.

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/fundamenty/plyty-fundamentowe-na-powierzchni-gruntu,6323_2745.htm

Pamiętaj jednak że jeśli ekipa nigdy takiej płyty nie zbroiła to raczej nie zrobi tego dobrze.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy budowę w Adamowie k/Aleksandrowa ,ruszamy wczesna wiosną -systemem gospodarczym więc trzeba bedzie sie uzbroic w cierpliwośc z postepami na budowie.

 

Jest tu jeden taki, mój sasiad co cały dom postawił sam prawie. Ostatnio nie może pisać bo go połamało w kręgosłupie ale dom stoi.

 

jestem, miło że o mnie wspominasz, a kręgosłup już wyleczyła mi żonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto już mieszka bądź nie mieszka ale pali :p ma jakiś sprawdzone miejsce zakupu węgla - miału??

bo kupowałem sobie po woreczku 50 kg w andrespolu kosztował 550 za tone ale ostatnio chcą juz 620 zł za tone miału a to cena wydaje mi sie dość wygórowana

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=554484561 tutaj jest dobra cena ale nie mają w workach i nie potrafią odpowiedzieć jaka jest kalorycznosc i z jakiej kopalni pochodzi.

ech i pomyśleć ze na jesień sobie kupiłem tone grubego węgla za 500 zł jacyś gosciowie ze ślaska przywieźli.. żałuje ze 2 ton nie wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pconoiwnie wszystkich , "starych" i "nowych" , sam teraz jestem nowym

wyobraźcie sobie że mój stary nick CONTEL nie działa napisałem do admina i cisza w eterze ,postanowiłem więc sie reaktywować :D

 

choć cały czas Was obserwowałem :lol: , jakoś nie mogłem się zebrac do tej reaktywacji

 

w skrócie dodam że odebrany mam już domek (dla przypomnienia na stokach w Łodzi) i już 97% wszystko mam ukonczone , zostały lampy ,obrazy i inne pierdoły na które za cholerę nie mogę się zdecydować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto już mieszka bądź nie mieszka ale pali :p ma jakiś sprawdzone miejsce zakupu węgla - miału??

bo kupowałem sobie po woreczku 50 kg w andrespolu kosztował 550 za tone ale ostatnio chcą juz 620 zł za tone miału a to cena wydaje mi sie dość wygórowana

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=554484561 tutaj jest dobra cena ale nie mają w workach i nie potrafią odpowiedzieć jaka jest kalorycznosc i z jakiej kopalni pochodzi.

ech i pomyśleć ze na jesień sobie kupiłem tone grubego węgla za 500 zł jacyś gosciowie ze ślaska przywieźli.. żałuje ze 2 ton nie wziąłem

 

 

kupiłeś od wozaków i był dobry, to cud, ojciec kupił od takich ludzi miał i do tej pory na nich blużni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto już mieszka bądź nie mieszka ale pali :p ma jakiś sprawdzone miejsce zakupu węgla - miału??

bo kupowałem sobie po woreczku 50 kg w andrespolu kosztował 550 za tone ale ostatnio chcą juz 620 zł za tone miału a to cena wydaje mi sie dość wygórowana

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=554484561 tutaj jest dobra cena ale nie mają w workach i nie potrafią odpowiedzieć jaka jest kalorycznosc i z jakiej kopalni pochodzi.

ech i pomyśleć ze na jesień sobie kupiłem tone grubego węgla za 500 zł jacyś gosciowie ze ślaska przywieźli.. żałuje ze 2 ton nie wziąłem

 

orzech I gruby 720 zyli za tonę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto już mieszka bądź nie mieszka ale pali :p ma jakiś sprawdzone miejsce zakupu węgla - miału??

bo kupowałem sobie po woreczku 50 kg w andrespolu kosztował 550 za tone ale ostatnio chcą juz 620 zł za tone miału a to cena wydaje mi sie dość wygórowana

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=554484561 tutaj jest dobra cena ale nie mają w workach i nie potrafią odpowiedzieć jaka jest kalorycznosc i z jakiej kopalni pochodzi.

ech i pomyśleć ze na jesień sobie kupiłem tone grubego węgla za 500 zł jacyś gosciowie ze ślaska przywieźli.. żałuje ze 2 ton nie wziąłem

 

Ja kupuję u Bożenki Lach na Pomorskiej 506 026627. Workuje i ma ładny miał - jak groszek . Ceny nie znam.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pconoiwnie wszystkich , "starych" i "nowych" , sam teraz jestem nowym

wyobraźcie sobie że mój stary nick CONTEL nie działa napisałem do admina i cisza w eterze ,postanowiłem więc sie reaktywować :D

 

choć cały czas Was obserwowałem :lol: , jakoś nie mogłem się zebrac do tej reaktywacji

 

w skrócie dodam że odebrany mam już domek (dla przypomnienia na stokach w Łodzi) i już 97% wszystko mam ukonczone , zostały lampy ,obrazy i inne pierdoły na które za cholerę nie mogę się zdecydować :roll:

 

 

Cześć niemowlaku :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...