Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam pconoiwnie wszystkich , "starych" i "nowych" , sam teraz jestem nowym

wyobraźcie sobie że mój stary nick CONTEL nie działa napisałem do admina i cisza w eterze ,postanowiłem więc sie reaktywować :D

 

choć cały czas Was obserwowałem :lol: , jakoś nie mogłem się zebrac do tej reaktywacji

 

w skrócie dodam że odebrany mam już domek (dla przypomnienia na stokach w Łodzi) i już 97% wszystko mam ukonczone , zostały lampy ,obrazy i inne pierdoły na które za cholerę nie mogę się zdecydować :roll:

 

 

Cześć niemowlaku :lol: :lol: :lol:

 

Cześć "STARY" :wink: przy najblizszym forum spendzie jakieś piwko za ten mój odbiór trza wypić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś kto już mieszka bądź nie mieszka ale pali :p ma jakiś sprawdzone miejsce zakupu węgla - miału??

bo kupowałem sobie po woreczku 50 kg w andrespolu kosztował 550 za tone ale ostatnio chcą juz 620 zł za tone miału a to cena wydaje mi sie dość wygórowana

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=554484561 tutaj jest dobra cena ale nie mają w workach i nie potrafią odpowiedzieć jaka jest kalorycznosc i z jakiej kopalni pochodzi.

ech i pomyśleć ze na jesień sobie kupiłem tone grubego węgla za 500 zł jacyś gosciowie ze ślaska przywieźli.. żałuje ze 2 ton nie wziąłem

 

 

kupiłeś od wozaków i był dobry, to cud, ojciec kupił od takich ludzi miał i do tej pory na nich blużni

miału od wozaków w życiu bym nie kupił bo miału nie jesteś w stanie rozpoznać

ale gruby węgiel - w końcu geologiem z wykształcenia jestem i węgiel od bazaltu odróżnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pconoiwnie wszystkich , "starych" i "nowych" , sam teraz jestem nowym

wyobraźcie sobie że mój stary nick CONTEL nie działa napisałem do admina i cisza w eterze ,postanowiłem więc sie reaktywować :D

 

choć cały czas Was obserwowałem :lol: , jakoś nie mogłem się zebrac do tej reaktywacji

 

w skrócie dodam że odebrany mam już domek (dla przypomnienia na stokach w Łodzi) i już 97% wszystko mam ukonczone , zostały lampy ,obrazy i inne pierdoły na które za cholerę nie mogę się zdecydować :roll:

 

 

Cześć niemowlaku :lol: :lol: :lol:

 

Cześć "STARY" :wink: przy najblizszym forum spendzie jakieś piwko za ten mój odbiór trza wypić :lol:

 

po co tak długo czekać :wink: mgę ci jakiś obraz pomóc powiesić :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pconoiwnie wszystkich , "starych" i "nowych" , sam teraz jestem nowym

wyobraźcie sobie że mój stary nick CONTEL nie działa napisałem do admina i cisza w eterze ,postanowiłem więc sie reaktywować :D

 

choć cały czas Was obserwowałem :lol: , jakoś nie mogłem się zebrac do tej reaktywacji

 

w skrócie dodam że odebrany mam już domek (dla przypomnienia na stokach w Łodzi) i już 97% wszystko mam ukonczone , zostały lampy ,obrazy i inne pierdoły na które za cholerę nie mogę się zdecydować :roll:

 

A witaj ponownie, witaj :D

I pisz no nam tutaj jak tam się mieszka i urządza :p

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po mej ostatniej nieobecności na zlocie forumowiczów nie mam odwagi wyskakiwac z nowym spotkaniem , bo czort wie czy mi się uda na niego przybyć :) takie są "zalety " bycia matką polką wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ale nic to , jak moje chłopaki pójdą na studia to sobie odbiję ...... nery hehehehehehe

a wiadomo na nery najlepsze piFko :) poniewaz pracuję w firmie gdzie się pędzi domowe rzeczy ( bo lepsze) to kiedyś może mi sie uda narobić beczkę piwa i zorganizowac degustację dla wszystkich zmęczonych budową :)

 

U nas jutro kończą tynki - trochę się boję o ich stan , bo temp. coraz niższa - czaruję by wszystko się udało - MUSI się udać :) Wykleiłam kolejną makietkę łazienki i zabieram się za inne pomieszczenia , bo widzę już "ogon tej gadziny" i szansę na koniec budowy ! Trzeba więc urządzać wnętrza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi dobrze godosz jak zawsze :wink:

 

Majki co do urzadzania , to w moim przypadku było i jest to największą traumą , zero radochy :D ale to przez moje niezdecydowanie

 

przytocze akcję z malowania jednego z pokoi , z założenia miał być kolor błękitny

 

poniedziałek rano - chłopaki zaczynają malować ,przyglądam się , myslę ( niby ładnie ) ,wieczorem moja eks przyjeżdża ocenić

patrzy i mówi że jakiś blady ten błękit , ja oburzony odpowiadam że jak to ,że się nie zna itd , awantura gotowa -pojechała do domu , zaczynam myśleć ,zastanawiać się , wniosek -może rzeczywiście blady jakiś taki :roll:

 

wtorek rano - jade po farbę ciemniejszą , znowu chłopaki malaują pytają czy dobry teraz ten kolor , ja odpowiadam że tak choć nie jestem do końca przekonany

 

środa rano - wchodzę do pokoju , kręce nosem, wniosek- pokój za ciemny , więc schodzę i mówię majstrowi że malujemy ponownie na ten jasny

 

generalnie nie sprzątali pokoi jeszcze przez dwa dni jak skonczyli malować , myśleli pewnie - może znów się inwestorowi kolorek odwidzi :D

 

efekt był taki że kolejne pomiszczenia malowali równie długo a na farby do 165 m2 pow użytkowej wydałem dużo delikatnie mówiąc

 

i tak ze wszystkim ,ścianami ,lampami ,fugami , sufitami podwieszanymi itd ,podpowiem że pkt elektrycznych mam w domu ok 300 , nie mogłem się zdecydować gdzie mają być :D

 

Ekipa wykonczeniowa została tymi historiami wykończona (7 chłopa) . tak że pod koniec poprawiając skos 3 raz w sypialni ( boi nie łączyły się płyty jak na zdjęciu w katalogu ) majster jak słyszał moje ponowne "ale" to zadzwonił do mnie wieczorem ze tych 3 tysięcy za ocieplenie zewnętrzne mam już mu nie oddawać i że on mnie bardzo przeprasza ale mu psycha siadła i że juz więcej do mnie nie przyjedzie bo nie da rady , jednak po negocjacjach przyjechał .

 

Latem z ekipą finalizowaliśmy alokoholowo koniec prac ,przeszliśmy na Ty ( się wtedy od nich nasłuchałem :D oj nasłuchałem na mój temat)

 

wspominaliśmy że zaczeli we wrzesniu mieli skonczyc przed świętami Bożego Narodzenia , koniec konców skonczyli przełom maja /czerwca

 

Piszę to po to by przestrzec , jeśli ktoś jest niezdecydowany niech albo zceduje to wszystko na kogos innego , albo niech da sobie spokój , bo siebie wykończy , ekipy wykończy , i 2 razy drozej chałupe skończy :wink:

 

a wogóle to ta ekipę bardzo polecam robią wszystko , domy budują , wykanczaja itd ,nadmienię że są cierpliwi :D tel 603 183 063 Rafał Banaszczyk , nie mówić że ode mnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem z ekipą finalizowaliśmy alokoholowo koniec prac ,przeszliśmy na Ty ( się wtedy od nich nasłuchałem :D oj nasłuchałem na mój temat)
Witaj CONTEL ponownie.

Ty się nasłuchałeś przez godzinę czy dwie, ale teraz każdy kolejny inwestor po tobie też będzie musiał słuchać... o tobie :wink: :lol:

Nie zdziw się też jeślli wieść (ubarwiona już nieco :wink: ) "zatoczy koło" i po paru miesiącach, przy okazji remontu, usłyszysz od jakiegoś majstra: - Panie tylko, żeby nie było tak jak u mojego kolegi, który jednemu facetowi pokój 5 razy w ciągu trzech dni malował... a później przez miesiąc jeszcze z rozstroju nerwowego się kurował... :wink: :lol: :lol:

 

Z braniem tej ekipy też bym uważał - znacznie bardziej nerwowi mogą już być :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem z ekipą finalizowaliśmy alokoholowo koniec prac ,przeszliśmy na Ty ( się wtedy od nich nasłuchałem :D oj nasłuchałem na mój temat)
Witaj CONTEL ponownie.

Ty się nasłuchałeś przez godzinę czy dwie, ale teraz każdy kolejny inwestor po tobie też będzie musiał słuchać... o tobie :wink: :lol:

Nie zdziw się też jeślli wieść (ubarwiona już nieco :wink: ) "zatoczy koło" i po paru miesiącach, przy okazji remontu, usłyszysz od jakiegoś majstra: - Panie tylko, żeby nie było tak jak u mojego kolegi, który jednemu facetowi pokój 5 razy w ciągu trzech dni malował... a później przez miesiąc jeszcze z rozstroju nerwowego się kurował... :wink: :lol: :lol:

 

Z braniem tej ekipy też bym uważał - znacznie bardziej nerwowi mogą już być :wink: :lol:

 

Wiesz, chyba, że kolejny inwestor zacznie od inicjacji alkoholowej prac, to może ekipa będzie chętniejsza :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Jeśli będizesz prosiła o wycenę ms okna to na włókniarzy będzie raczej drogo ale tam mailowo możesz przesłać i ci w ciągu 2-3 dni prześla wycenę. I ja poszłam z tą wyceną do przedstwiciela ms na retkini powiedziałam że mam ofertę ms bardzo dobrą ale proszę o wycenę jeszcze lepszą. Dostałam sporo taniej. Jak chcesz możesz się powołać u tego Pana na Olę z Rudy Bugaj koło Aleksandrowa. (oczywiście nie pokazywałam mu tej wyceny z włókniarzy)

 

 

Dobrze posłuchać rad doświadczonych w boju "okna" każda wskazówka jest bardzo cenna.Mam zamiar pozbierać oferty,przeanalizować i po targach (moze będą dodatkowe bonusy)zadecydować.

 

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Contel, szczęściarzu :D , Ty już mieszkasz a my tu nadal walczymy :-? .

 

Może w wolnym czasie jakieś zdjątka byś zamieścił?.

 

Pozdrawiam

 

Hej , zamieszczę w przyszłym tyg , jak aparat mi znajomy odda :) ,fajnie było budować takie ciagłe napiecie itd :D zle nie napiszę że zazdroszczę i podpowiem że cięzko też się przyzwyczaić do nowego miejsca .

 

Pierwsze pół roku jakoś mało się cieszyłem domem , chyba psychika odpoczywała po budowie , ale latem zimne piwko na tarasie w upalny wieczór zrekompensuje Wam wszystkim te trudy i nerwy , mi zresztą też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałam się pooglądać i wybrać okna plastikowe, bo jak pisałam drewniane raczej odpadły ze względu na konieczność posiadania tynków wewneęrznych.

Dzisiaj dostałam pierwszą wycenę na okna Jezierskiego z profilem schuco pięciokomorowe K=1,0 - 21 000

K=0,7 - 22 200

okleina obustronna

 

czekam na ofertę z Rąbienia i jescze musze udać się ,obejrzeć i poprosić o wycenę MS okno

Jeśli będizesz prosiła o wycenę ms okna to na włókniarzy będzie raczej drogo ale tam mailowo możesz przesłać i ci w ciągu 2-3 dni prześla wycenę. I ja poszłam z tą wyceną do przedstwiciela ms na retkini powiedziałam że mam ofertę ms bardzo dobrą ale proszę o wycenę jeszcze lepszą. Dostałam sporo taniej. Jak chcesz możesz się powołać u tego Pana na Olę z Rudy Bugaj koło Aleksandrowa. (oczywiście nie pokazywałam mu tej wyceny z włókniarzy)

 

 

Dobrze posłuchać rad doświadczonych w boju "okna" każda wskazówka jest bardzo cenna.Mam zamiar pozbierać oferty,przeanalizować i po targach (moze będą dodatkowe bonusy)zadecydować.

 

aga

Słuchajcie, znam tego gościa od Ms z retkini, jeśli piszecie o sklepie w okolicach kładki dla pieszych. Facet rewelka, montował okna w starym domu u mojej mamy, oczywiscie MS. Okna są super, montaż terminowo, montazyści mili i czysto ubrani :o , 5 okinen z demontażem starych to coś koło 3 godzin robili - ale dokładnie, jakies 5 lat temu. I cena była jedna z lepszych. Rozmawiałem juz z tym panem o oknach i drzwiach w miom domku i ceny mają byc też dobre. Polecam, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie: serce rosnie, jak sa lawy, fundamenty, mury (potem dach i okna). Ale potem w miare nabywania madrosci budowlanej pojawiaja sie przeklenstwa na murarza, ktory namowil na pojscie na skroty i na dodatek zapomnial np. o wybudowaniu komina. A poprawki sa o wiele drozsze niz przemyslane i dobre wykonanie.

Caly czas sie o tym przekonuje :oops: :D

...i dlatego my początkujący spędzamy dłuuuugie godziny na forum... lepiej spytać 3 razy niż robić 2 razy :lol:

 

Postawa jest godna pochwaly i nasladowania, najwazniejsze jednak, co sie z tego przebywania na forum wyniesie i potrafi zastosowac w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

U mnie niestety zmiana projektu w ostatniej chwili (wcześniejszy projekt wybieraliśmy przez rok), jednak ze względu na małą powierzchnię działki (750m2) zmieniliśmy z projektu o zabudowie 156m2 bez garażu na taki o zabudowie 101 z garażem.

 

I tu mnie zaciekawiła wzmianka PTO o pokryciu dachowym blachą na rąbek; raczej mało kto chyba na grupie taki robiła ja właśnie coś takiego mam w projekcie, jednak jak poczytałam jest tego sporo odmian.

PTO czy mógłbyś podzielić się inf. o kosztach takiego dachu i czy potrzeba specjalistycznej ekipy do kładzenia takiego pokrycia itp. itd?

 

Pozdrawiam

caramba

 

 

Oczywiście, że moge się podzielić.... :)

 

 

Zależy to od materiału. Ja płaciłem za blachę aluminiową 55 PLN za m2. Za całe orynnowanie 3800 PLN. Balcha stalowa (plannja, lindab...) wyjdzie trochę taniej, ale problemy pozostaję te same co przy blachodachówce. Zdecydowałem się na aluminium z dwóch powodów - bardzo lekkie pokrycie (ok. 4 kg na m2 w przeciwieństwie do dachówki ceramicznej - ok. 50 kg) oraz brak problemów związanych z eksploatacją. Poza tym pokrycie na rąbek jest bodaj najszczelniejsze, więc mam też z głowy problem przeciekania. Wiem, że nie jest to najtańsze pokrycie ale zdecydowały względy praktyczne.

 

Co do ekipy to istotnie muszą być to ludzie, którzy specjalizują się w kryciu na rąbek. Dekarze polecani przez APK biorą ok 130 PLN za m2. Cena zwaliła mnie z nóg, więc szukałem dalej. I znalazłem firmę, która kładzie tylko na rąbek, zdobywają nagrody za estetykę wykonania takich pokryć, działają głownie w Warszawie i okolicach. Pomyślałem sobie, że tu dopiero cena mnie zamroczy... ale nic to... zadzwoniłem i aż przysiadłem z wrażenia... biorą 70 PLN za m2...

 

Właśnie u mnie kładą pokrycie. Wygląda rewelacyjnie... Ekipa sprawna, każdy wie co ma robić... Jeśli ktoś jest zainteresowany takim pokryciem, to zdecydowanie mogę polecić.

 

Zapomniałem dodać, że budowa jest w Zgierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kitaroo nasz tu linka do płyty fundamentowej bo tak się to nazywa a nie stopy.

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/fundamenty/plyty-fundamentowe-na-powierzchni-gruntu,6323_2745.htm

dzięki, już mam obraz co i jak, ale tak na marginesie to ja na temat płyty w ogóle się nie wypowiadałem :D

 

A tak a propos..

Robił ktoś dom na płycie fundamentowej??

Ciekawe jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyznam, że pojawiałam się na tym forum na krótko i zazwyczaj tylko z prośbą o pomoc :oops:

Ale teraz postanawiam poprawę i postaram się pojawiać częściej.

Z budową planujemy ruszyć jak tylko pogoda pozwoli, bo całą papierologię mamy już za sobą. Budować będziemy w Rąbieniu, na ślicznej, acz gliniastej :( działce. Glinę dostaliśmy w spadku po poprzednim właścicielu, który nawiózł ją w celu poprawienia urody działki przed sprzedażą. Ponieważ warstwa glinynie jest duża,postanowiliśmy ją zebrać, co by się w przyszłości nie męczyć. A nasz przyszły domek wygląda tak

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=129&a=306&odbicie=1

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę szybkieji suchej wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza działka jest w Rąbieniu na Sielskiej. Na PNB czekaliśmy około miesiąca. Wszystkim zajmowała się nasza pani architekt. Dokumenty składaliśmy w Aleksandrowie, ale ponieważ bardzo zależało nam na czasie (ze względu na kredyt), PNB odebraliśmy osobiście w Starostwie w Zgierzu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...