Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Nasza działka jest w Rąbieniu na Sielskiej. Na PNB czekaliśmy około miesiąca. Wszystkim zajmowała się nasza pani architekt. Dokumenty składaliśmy w Aleksandrowie, ale ponieważ bardzo zależało nam na czasie (ze względu na kredyt), PNB odebraliśmy osobiście w Starostwie w Zgierzu.

Pozdrawiam :)

 

W Aleksandrowie jest bardzo ciekawa osobistość p. Wiśniewska, która pracuje dla starostwa i u niej się składa dokumenty. Ciekawa dlatego, że jak ma dobry dzień to wszystko jej się zgadza i załatwi dokumenty w ciągu dwóch tygodni, a jak ma zły dzień to po dwóch miesiącach uzupełniania dokumentów możesz jeszcze PNB nie mieć. Ot taki folklor Aleksandrowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Słuchajcie, znam tego gościa od Ms z retkini, jeśli piszecie o sklepie w okolicach kładki dla pieszych. Facet rewelka, montował okna w starym domu u mojej mamy, oczywiscie MS. Okna są super, montaż terminowo, montazyści mili i czysto ubrani :o , 5 okinen z demontażem starych to coś koło 3 godzin robili - ale dokładnie, jakies 5 lat temu. I cena była jedna z lepszych. Rozmawiałem juz z tym panem o oknach i drzwiach w miom domku i ceny mają byc też dobre. Polecam, polecam

 

Ja też poproszę o te namiary :)

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyznam, że pojawiałam się na tym forum na krótko i zazwyczaj tylko z prośbą o pomoc :oops:

Ale teraz postanawiam poprawę i postaram się pojawiać częściej.

Z budową planujemy ruszyć jak tylko pogoda pozwoli, bo całą papierologię mamy już za sobą. Budować będziemy w Rąbieniu, na ślicznej, acz gliniastej :( działce. Glinę dostaliśmy w spadku po poprzednim właścicielu, który nawiózł ją w celu poprawienia urody działki przed sprzedażą. Ponieważ warstwa glinynie jest duża,postanowiliśmy ją zebrać, co by się w przyszłości nie męczyć. A nasz przyszły domek wygląda tak

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=129&a=306&odbicie=1

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę szybkieji suchej wiosny :D

 

Witaj, mnie też bardzo podobał się ten projekt, jest bardzo zgrabny i prosty, ale w końcu zdecydowaliśmy się na inny, ale też bardzo prosty i mam nadzieję funkcjonalny. Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy temat dla budujących swoimi ręcami.

Może warto wymienić się doświadczeniem z budowy temat:

GRUPA BUDUJĄCYCH BEZ FACHOWCÓW

mysle ze temat bardzo atrakcyjny i na czasie wiec szukam tego watku-moze byc najbardziej pomocny,

:o

Musimy dac rade ,skoro powiedziało sie a nalezy iść dalej,

pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duśka dziękuję za miłe powitania. Cieszę się, że podoba Ci się nasz projekt. Bardzo długo się nad nim zastanawialiśmy, oglądaliśmy setki innych, ale wreszcie postanowiliśmy "Tymek i koniec" :D Mam nadzieję, że nie będziemy żałować. A jaki projekt Wy wybraliście?[/b]

Ja mogę się pochwalić, że z tej samej pracowni wybralismy.

Nasz miał kilka warunków do spełnienia:

1. Parterowy,

2. Jak największy salon ( w końcu i tak większość czasu się w salonie i kuchnii przebywa),

3. Wejście z garażu do domu

4. duża kuchnia (nie wie dlaczego ale tak moja małżonka sobie zażyczyła)

 

Przeglądaliśmy całą masę projektów i w końcu padło na Irysa z Horyzontu. Po małych przeróbkach udało się mam nadzieję coś ciekawego wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek się przywitam :D

Tyle osób się "zrobiło" w grupie łódzkiej że tracę rozeznanie kto zupełnie nowy :D kto nie :lol:

ja już straciłam

ale pochwalę się - po wyłożeniu łazienki korkiem jest w niej o 1 stopień cieplej... a jeszzce podłoga nie skończona.

Korek ślicznie wygląda i w ogóle, zdjęcia zrobię jak skończymy.

A swoją drogą jak to jest. Ocieplenia było 35 cm wełny, upchana dobrze, bo akurat przy łazience siedział mąż na karku ocieplaczy, na to płyty gk i... gdzieś wiało. Tearz ten korek pozakrywał szpary i jest cieplej :roll: Nie rozumiem gdzie wiało? Nawet murłatę mąż docieplał osobiście. I jeszcze jedno - wszędzie mamy panele a tylko w łazience kartongipsy. I było to zajzimniejsze pomieszczenie poddasza. Panele są cieplejsze? Tak twierdzi mój mąż...

Uprzedzając pytania o folię odpowiem od razu - mamy pod płytami gk folię. Corotopa (spowalniacz pary :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy temat dla budujących swoimi ręcami.

Może warto wymienić się doświadczeniem z budowy temat:

GRUPA BUDUJĄCYCH BEZ FACHOWCÓW

 

Tylko, żeby nie wyszła z tego

GRUPA BUDUJĄCYCH INACZEJ

 

masz dużo pieniędzy to niech ci buduje firma, są ludzie nie mający tyle kasy żeby sobie pozwolić na brygadę fachowców. A zresztą nic tak nie cieszy jak praca wykonana przez siebie. Chyba że się ma dwie lewe ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą nic tak nie cieszy jak praca wykonana przez siebie.

 

Mój mąż ma zdanie całkiem przeciwne.....

 

Ale nabawił się fachowcofobii i musi resztę robić sam. To koszmarnie ciężkie i przewlekłe schorzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...googlałam, ale nic sensownego nie znalazłam.

Szukam sprawdzonej firmy, która zajmuje się renowacją zabytków, starych domów itp.

Podbicie fundamentów, założenie siatki wzmacniającej budynek itp...takie rzeczy, ktore zazwyczaj wykonuje się, gdy budynek się rozwala.

Ja muszę rozwiązania dla starych budynków zastosować w nowowybudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dużo pieniędzy to niech ci buduje firma ...

 

Przypadek naszej Koleżanki z Forum > Suzis - pokazuje, że nie zawsze tak jest. Akceptowała wyższe koszty w imię zapewne szybkiej i fachowej budowy.

I teraz oględnie mówiąc ma kanał ... :(

Trafiła na dziadów ... :evil:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma linka o info jak zrobic avatar? bo na razie kombinuje i mi wychodzi ale na dole :D

 

Ja ostatnio komuś robiłem avatar :wink: to już się w tym specjalizuję :lol:

Link do zdjątka wklejasz w profilu w polu :

 

Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:

Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać.

 

i przy okazji możesz go delikatnie zmniejszyć ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma linka o info jak zrobic avatar? bo na razie kombinuje i mi wychodzi ale na dole :D

 

Ja ostatnio komuś robiłem avatar :wink: to już się w tym specjalizuję :lol:

Link do zdjątka wklejasz w profilu w polu :

 

Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:

Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać.

 

i przy okazji możesz go delikatnie zmniejszyć ...

 

pozdrawiam, majki

 

Dzieki Majki , ale jak tak robie to mi wyskakuje ze adres jest nieprawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...