Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Dzięki EZS i Mirka M2 za podpowiedzi. Widzę, że jednak nie wszyscy zakładają kominki, kozy też się zdarzają. Chyba się zdecydujemy na to rozwiązanie. Tańsze i mniej miejsca zajmuje. Zastanawiam się, czy do kozy też potrzebny jest nawiew powietrza z zewnątrz. Zrobiliśmy sobie takie coś z myślą o kominku, ale nie wiem jak to jest w przypadku pieca wolnostojącego. Wydaje mi się, że też potrzeba powietrza do spalania, ale jak to doprowadzić do kozy, która stoi na nóżkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No kurcze - najpierw Majki , teraz Mmmad - no to mi teraz ego podskoczyło hihihihihihi

Panowie nie ma sprawy , tylko przyjeżdżam z 3 letnim urwisem i 10-miesięcznym nowo-raczkującym - zwłaszcza ten starszy ma doskonałe pomysły w wykańczaniu wnętrz :)

To urzadzimy zawody, czyje dzieci sa bardziej tworcze... Z tym, ze moje jakos tak bardziej dzialaja w elektronice.

 

Kafelkowanie mi wczoraj nie szlo, chyba potrzebuje dopingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mam mieć wstępną wycenę bramy Wiśniowskego. Jak tylko ją dostanę to się z wami podzielę.

 

aga

 

To ja sie podzielę wyceną bramy Poltau jak jutro ją mam mieć ...

Bo za Krispola jak u mnie czyli brama 4,95x2,1 + nice spido 40 + montaż ... blisko 8 koła :o

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja man bramę Normstalh 5m szeroką , tania nie była , ale w tedy w jednakowej cenie można było sobie wybrać kolor oraz przetłoczenia ( tutaj moja małżonka mogła sobie poszaleć z pomysłami ) . Bramę kupowałem wraz z montażem na brukowej 16 . Jestem zadowolony z obsługi .

Co do ocieplenia bramy , ja na swoją nie narzekam . Garaż mam w bryle budynku ocieplony oraz odizolownay od cześci mieszkalnej (sciana i sufit po 15 cm ocieplenia ). Temperatura w garażu około 5-8 st (nie ogrzewanym) przy pogodzie na zewnątrz w granicach 0 do - 4 st , przy temperaturach -20 st w garazu temperatura wachała się od 3 do 1 st . Wiec jeśli chodzi o kwestie izolacyjności bramy to jest jak najbardziej ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HASŁO - NAJAZD :lol:

Ja za, spotkanie składkowe zróbmy, każdy coś przytarga ... :wink:

ta a dorota na swojej drodze postawi bramkę i wstęp na działkę tylko za opłatą :D

Zastanawiam się, czy do kozy też potrzebny jest nawiew powietrza z zewnątrz

są modele z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, z reguły one nie mają nóżek, dobrze się rozejrzyj a znajdziesz

 

apropo bram za 3 dni targi budowlane, bram będzie tam pod dostatkiem, a kryzys na pewno zmusi do korzystnych rabatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Contelek :lol: - no ubawiłem się przednio :lol: :lol: :lol:

Teraz to już na peeewno nikomu się z firmą nie będzie kojarzyć :lol: - no co najwyżej z... taką malutką :wink:

(no widzisz, było ci się tak nachalnie w każdym poście reklamować? - ty nic tylko wciąż o tej swojej firmie pisałeś :wink: :lol: )

(...)jesli otworzę firmę , której dam nazwę np EZS lub mmmad , mruva , lub kawiarnię Yeti :D , to nie zdziwcie się jak Was wyłączą :wink: (...)
No teraz to mi dałeś do myślenia... Żegnajcie moi mili - to pewnie mój ostatni post - dla hasła "firma Yeti" wygóglało mi: 1,120,000 wyników (wybaczcie - kilku z nich nie sprawdziłem , więc nie wiem czy wszystkie trafne...).

 

...W sumie jak już i tak wszystko jasne, bo Contel zdemaskował moją kawiarnię, to zapraszam was na to spotkanie GŁ do siebie:

o tutaj trza kliknąć - na dole strony kilka zdjęć - mam nadzieję, że będziecie zadowoleni....

 

...a następne do odstrzału pójdą: Aneta Szawłowska, Dorota szymczak i wszyscy inni "cało-nazwiskowi" - toż to czysta autoreklama!!!

 

Droga Redakcjo, czy wy tam nie ulegliście przypadkiem jakiejś reklamowej paranoi...?

A może serwer zaczyna z przeciążenia siadać i trzeba paru klientów usunąć... :roll:

 

 

 

no Darku sorki za to zdemaskowanie :D :wink: , zawsze możesz zostać yetikiem :wink: ,Anisia tak naprawdę nie wiem o co chodziło , nie ma znaczenia mi nie zależało na reklamowaniu czegokolwiek i kiedykolwiek na jakimkolwiek forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak tam spotkanie Grupy. Zapraszam do siebie. Ciasto się upiecze. Posiedzimy. Pogadamy. W domu jest ciepło i w miarę spokojnie nie licząc młodszych. Czekam na hasło.

Dorota, uważaj, tutaj powoli już krążą jakieś fluidy spotkaniowe. Jak się zadeklarujesz, to będziesz miała majazd :lol:

HASŁO - NAJAZD :lol:

Ja za, spotkanie składkowe zróbmy, każdy coś przytarga ... :wink:

Hej Dorotka , ja się na to piszę :D
A czy nowi uczestnicy forum mogą się na ciasto też załapać.

Grupa Aleksandrowska jest dość silna to pewnie i WZtki się znajdą?

No Doris, to się doigrałaś :wink: :lol: - zaczęło się i niedługo już tego nie zatrzymasz... Duże masz doświadczenie w organizacji imprez masowych? :D . Zacznij jakieś koce po sąsiadach zbierać, bo krzesełek braknie na pewno 8)

A może wymyśl jeszcze póki czas chociaż jakieś odstraszające hasło w stylu: "Główna atrakcja imprezy - wspólne przekopywanie hektarowego ogródka!", albo "Gwarantowane niezapomniane wrażenia przy samodzielnym układaniu płytek w garażu i montowaniu regałów w spiżarni - pod presją czasu i po ciemku!". Może choć niektórych trochę zniechęcisz :wink:

...chociaż Jelonków to jeszcze pewnie zachęci :roll: :wink:

Uprzedzam, że mnie też już się łatwo nie pozbędziesz :wink: :D (rezerwuję miejscówkę :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo krzesełek braknie na pewno 8)

 

Proszę Cię :D Po co krzesełka ? Kżdy resztki styro po fundamentach czy ścianach przyniesie i się posiedzi ... :lol:

Zrobimy zajęcia w grupach : grupa kafelkująca, grupa składająca meble.

Tylko Dorota po naszej wizycie to chyba zaprosi ... ekipę remontową :lol: :lol: :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki EZS i Mirka M2 za podpowiedzi. Widzę, że jednak nie wszyscy zakładają kominki, kozy też się zdarzają. Chyba się zdecydujemy na to rozwiązanie. Tańsze i mniej miejsca zajmuje. Zastanawiam się, czy do kozy też potrzebny jest nawiew powietrza z zewnątrz. Zrobiliśmy sobie takie coś z myślą o kominku, ale nie wiem jak to jest w przypadku pieca wolnostojącego. Wydaje mi się, że też potrzeba powietrza do spalania, ale jak to doprowadzić do kozy, która stoi na nóżkach.

 

nasza koza ma specjalne wejście do podłączenia czerpni, jeśli to kłopot to

można też gdzieś w pobliżu kozy dać po prostu zakończenie rury nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W projekcie mam szambo 8m3 Wobet Hydret, a ze względów kosztowych planuję betonowe 10m3 - orientuje się ktoś czy konieczna jest wcześniejsza zmiana pozwolenia czy można to zrobić przy odbiorze?

 

Dziękuje za odpowiedź

Tomek

 

powinieneś zamieścić zmianę w projekcie ale kto ci będzie zaglądał do szamba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam odliczać :lol: :lol: :lol:

-Contelek

-majki

-Yeti

-Skony71 ( nowych zapraszamy)

- no i ja.

Kto jeszcze ?

Nad jakąś datą trza pomyśleć, mi wsio rybka.

Yeti - ciekawa ta propozycja z bramką :lol: Dzisiejsze moje pomysły na dalszą robotę : cyklinowanie podłogi z desek ( maszyna dzisiaj kupiona- taka mała wystarczy) i obudowa wkładu kominkowego ( tylko projekt a dokładnie wszystko rozrysować muszę) , ale mojej roboty nie oddam nikomu to jest fajna zabawa , albo odbicie po ekipach na własnej budowie bo cały czas robię po nich poprawki :evil: ( a może mi już bije ale to sami ocenicie)

Skony71- ale ty jesteś łasuch, w-z jeszcze nie robiłam, ale to z dbałóści o krągłości :oops:

Nie chce mi się wierzyć że razem potraficie odmalować więcej niż Michał a ma tylko 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy do kozy też potrzebny jest nawiew powietrza z zewnątrz. Zrobiliśmy sobie takie coś z myślą o kominku, ale nie wiem jak to jest w przypadku pieca wolnostojącego. Wydaje mi się, że też potrzeba powietrza do spalania, ale jak to doprowadzić do kozy, która stoi na nóżkach.

 

Dovre nie ma doprowadzenia do pieca. ja mam rurę, jest pod piecem zakończona czymś białym, co można zakręcić (wtedy powietrze nie dochodzi). Jak palimy, to ją odkrcam i trochę tam dmucha. Piec sobie to sam zasysa..

 

A co do czystej szyby - to zależy od drewwna. Przy suchym liściastym długo jest czysta. Cóż, takiego nie mam już od grudnia. Teraz palimy czym się da i jest brudna...

 

Co do cen kozy, to te nie tak słodko, moja kosztowała ponad 4 tyś, Mirki pewnie jeszcze więcej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W projekcie mam szambo 8m3 Wobet Hydret, a ze względów kosztowych planuję betonowe 10m3 - orientuje się ktoś czy konieczna jest wcześniejsza zmiana pozwolenia czy można to zrobić przy odbiorze?

 

Dziękuje za odpowiedź

Tomek

 

powinieneś zamieścić zmianę w projekcie ale kto ci będzie zaglądał do szamba

 

A mnie zaglądali do szamba :lol: :lol:

Serio. Geodeta był taki odważny. Domagał się otwarcia włazu , zaczął wiązać kamień na sznurku i topić go w tym szambie.Na tym etapie odmówiłam współpracy, nie chciałam brać w tym udziału ale podobno później mierzył długość tego sznurka wyciągniętego z g... i porównywał z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...