Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Yeti - ciekawa ta propozycja z bramką
To nie moja - to patent mpoplawa. Ale ja służę pomocą w przyjmowaniu tej gotówki :wink:
(...)mojej roboty nie oddam nikomu to jest fajna zabawa(...)
No nie bądź taka... :( . To pozwól nam chociaż śnieg z podwórka wyrzucić :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A mnie zaglądali do szamba :lol: :lol:

Serio. Geodeta był taki odważny

geodeta to nie odbiór, jego obowiązkiem pod karą grzywny jest sumiennie nanieść wszelkie instalacje na działce i poza nią, za to mu się płaci, a dopiero jak geodeta naniesie na mapkę wszelkie zmiany to wchodzi odbiór, który z reguły do domków jednorodzinnych nie przyjeżdża, a zadowala się papierzyskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony71- ale ty jesteś łasuch, w-z jeszcze nie robiłam, ale to z dbałóści o krągłości :oops:

Nie chce mi się wierzyć że razem potraficie odmalować więcej niż Michał a ma tylko 3 lata.

 

My zawsze kupujemy WZki, jak się odliczymy wszyscy to zainwestuję a co mi tam. na retkini są takie dobre, że tam z połowy miasta się ludzie zjeżdżają, żeby kupować. Nie powiem gdzie bo znowu dla mnie w sobotę zabraknie.

Ja myślę, że ty jeszcze nie wiesz co znaczy co najmniej 3 dzieci w domu. To nie jest 3 razy więcej pomalowanych ścian ani do potęgi 3 to jest zdecydowanie więcej niż 3 do potęgi 3. To taki efekt synergii.

Ja chętnie naszą Karolcię przyprowadzę, ona ma teraz okres malowania wszystkiego i wszystkim to jak się dobrze ukierunkuje dzieci to jeden pokój nam załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ciekaw jestem co sądzicie o ogrodzeniu z aluminium. Mam na myśli blachy perforowane z aluminium jako przęsła i zamknięte profile aluminiowe jako słupki... Przymierzam się do takiego eksperymentu i ciekaw jestem Waszych opinii...

 

pt

Ja współpracuję z jedną firmą, która takie rzeczy sprzedaje.

Drogie to jest jak nie wiem co ale przynajmniej jeden problem odpada - korozja. ALuminium przetrwa kolejne kilkadziesiąt lat bez śladów korozji tylko pytanie czy ty to ogrodzenie chcesz na wieczność sobie postawić.

Są osoby, które to kupują ale z tego co mi mówili to głównie kościoły, instytucje itp, bardzo rzadko osoby prywatne.

Według mnie jak masz kasę to się nie zastanawiaj, tylko weź kogoś kto to dobrze zrobi, bo trzeba to naprawde dobrze zmontować, śruby tylko ze stali nierdzewnej itp itd, Jak będziesz chciał to ci dam namiary na firmę, która się w tym specjalizuje i na pewno zrobią ci to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie kogoś (Łódź lub okolice), kto podjąłby się zrobienia niewielkiej kuchni w bloku - najlepiej jakiś mały zakład lub prywatna osoba. Nie ukrywam, że duże znaczenie ma cena, remontujemy małe mieszkanko i mamy ograniczony budżet.

Wymyśliłam już wstępną koncepcję zabudowy. Myślałam też, żeby zrobić to samemu, ale więksość prac robimy we własnym zakresie i obawiam się, że z powodu braku czasu nie wprowadzilibyśmy się przed Gwiazdką Gotowe meble nie wchodzą w grę, bo pomieszczenie jest dość nietypowe...

 

A może ktoś wie, gdzie można w Łodzi kupić akcesoria do mebli kuchennych do samodzielnego montażu - np. ociekarka do szafki wiszącej czy wysuwany kosz na śmieci?

 

Będę wdzięczna za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam, dostałam własnie wycenę na bramę Wiśniowskiego z bardzo dobrym napędem i dużym rabatem :)- tak mówił sprzedawca

 

brama-duży panel w okleinie 4500x2013 cena 5600

 

pozdrawiam

 

Podaj prosze gdzie robiłaś wycenę ?

Mam właśnie wycene na swoją z POLTAU : 4950x2100 złoty dąb, wew. biała + faac 1000kg - 7000 koła. Niby jeszcze jakiś rabat jest ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geodeta to nie odbiór, jego obowiązkiem pod karą grzywny jest sumiennie nanieść wszelkie instalacje na działce i poza nią, za to mu się płaci, a dopiero jak geodeta naniesie na mapkę wszelkie zmiany to wchodzi odbiór, który z reguły do domków jednorodzinnych nie przyjeżdża, a zadowala się papierzyskami

 

Ale niestety, jak geodeta zaznaczy odstępstwo od projektu, to zwykle to zauważą. U mnie zaznaczył inne usytuowanie wodociągu, pani na odbiorze zauważyła to ale stwierdziła, że nieistotne.

Wiec właśnie w tych papierach tkwi zonk...

Przecież ścian domu też sami nie mierzą przy odbiorze, nie muszą, mają pomiary od geodety :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ciekaw jestem co sądzicie o ogrodzeniu z aluminium. Mam na myśli blachy perforowane z aluminium jako przęsła i zamknięte profile aluminiowe jako słupki... Przymierzam się do takiego eksperymentu i ciekaw jestem Waszych opinii...

 

pt

Ja współpracuję z jedną firmą, która takie rzeczy sprzedaje.

Drogie to jest jak nie wiem co ale przynajmniej jeden problem odpada - korozja. ALuminium przetrwa kolejne kilkadziesiąt lat bez śladów korozji tylko pytanie czy ty to ogrodzenie chcesz na wieczność sobie postawić.

Są osoby, które to kupują ale z tego co mi mówili to głównie kościoły, instytucje itp, bardzo rzadko osoby prywatne.

Według mnie jak masz kasę to się nie zastanawiaj, tylko weź kogoś kto to dobrze zrobi, bo trzeba to naprawde dobrze zmontować, śruby tylko ze stali nierdzewnej itp itd, Jak będziesz chciał to ci dam namiary na firmę, która się w tym specjalizuje i na pewno zrobią ci to dobrze.

 

 

Czy możesz udostępnić kontakt do tej firmy?

Z góry dziękuję.

 

Co do ceny - chyba nie jest jakaś drastycznie wysoka. arkusz blachy 2mm perforowanej to ok. 260 PLN (wymiary 1250 x 2500 mm). Panel ogrodzeniowy (1360 x 2500 mm) ze stali ocynkowanej kosztuje ok 170 PLN.

 

4m profilu zamkniętego (na słupki, 40 x 40 mm) kosztuje ok. 70 PLN, czyli 35 PLN za słupek. Podobny ze stali ocynkowanej kosztuje 42 PLN.

 

Wychodzi trochę drożej, ale jeśli mam do ogrodzenia ok. 80 m, to na całym ogrodzeniu różnica ok 30% (13 tys - aluminium, 10 tys - stal). Zdecydowałem się na aluminium dla wygody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto kupował/wie gdzie kupić ,żywicę na podłogę ??? jakąś Sarzynę , Daitermana albo cóś inne bylo dobre i nie drogie . Ewentualnie jakąś firmę od posadzek wz żywic za rozsądne pieniądze ......bo czasu jeszcze mniej niż kasy :roll:

 

Sąsiedzi ... 8)

http://www.eurostep.com.pl/

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam odliczać :lol: :lol: :lol:

-Contelek

-majki

-Yeti

-Skony71 ( nowych zapraszamy)

- no i ja.

Kto jeszcze ?

.

 

ja

czuję się jak weteran :roll:

 

 

Oki - to dopiszcie też parę Jelonków do listy - znaczy mnie Jelonka i VictorNoMercy czyli małż mój ( niezarejestrowany na forum ale studiujący wnikliwie ) może tym razem nam się uda przybyć....

 

my jako makaroniarze możemy przygotować jakiś sosik i przywieźć oryginalny parmezan a na miejscu jak Dorota udostępni jakiś palnik to zagotujemy kluchy i będzie z nutką italiano vero :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto kupował/wie gdzie kupić ,żywicę na podłogę ??? jakąś Sarzynę , Daitermana albo cóś inne bylo dobre i nie drogie . Ewentualnie jakąś firmę od posadzek wz żywic za rozsądne pieniądze ......bo czasu jeszcze mniej niż kasy :roll:

 

Długi, zainteresowałeś mnie :roll:

mam w Łazience na podłodze korek. Ze względów ociepleniowych no i milutko. Ale jest to korek techniczny. Pomalowaliśmy go lakierem ze 4 razy, pije jak głupi i doszłam do wniosku, że nie tędy droga. Przydała by się jakas żywica, co by go zaimpregnować, szczególnie łączenia. Oglądałam już w necie posadzki epoksydowe, ale nie bardzo wiem, jak to ugryżć. Potrzebna mi na ten korek warstwa niegruba, przezroczysta, ale żeby móc łączenia dobrze zalać, żeby woda mi pod korek nie wpływała. Jak myslisz, taka żywica...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...