Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

sluchajcie czy polecacie wizyte na targach budowlanych ?? czy mozna liczyc na jakies bonusy przy wycenach ??

 

Nie wiem, czy można liczyc na rabaty ale wg mnie warto. W jednym miejscu po kilku producentów danego towaru (okna, drzwi etc). Zdecydowana oszczędnoś czasu. Co prawda wejście kosztuje 15 PLN ale... myślę, że warto.

 

 

pzdr

pt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde piszac, niektorzy producencji te same rabaty stosuja przez caly rok, tylko na wiosne nazywaja je targowymi.

Ale czasem rzeczywiscie warto cos kupic. Tylko jest to pewnego ryzyko.

Pamietam czasy, kiedy mozna bylo w lutym kontraktowac cegle, bo w marcu zawsze cena rosla do szczytu w sezonie. Akurat w tym roku byl nadpodaz cegly i w sezonie ceny spadaly...

Ale kilka osob na tym forum wie, jak ktoregos sezonu cena cegly podskoczyla w sezonie pod sufit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kilka osob na tym forum wie, jak ktoregos sezonu cena cegly podskoczyla w sezonie pod sufit...

 

Tak ... i były kiedyś na targach, romawiały np. z przedst. Plecewic : "tak, prosze Pana, teraz nic nie mamy, ale ceny dostanie pan takie i takie, produkcja będzie od kwietnia, zapisze sie pana, będzie pan baaaaardzo zadowolony :lol: "

:evil: :evil: :evil:

Zero kontaktu, inne ceny, w końcu przekładanie terminu, szukanie czegoś innego bo miało sie "obiecane" cos tam ... :roll: :evil:

Dlatego ta osoba napisze, że targi to bzdura, chyba że dla kogoś kto zaczyna budować i chce sobie pooglądać "jak sie w ogóle je" to całe "budownictwo".

Polecam ... Budmę poznańską ... inna bajka, miałem kiedys okazję uczestniczyć tydzień, tam jest co oglądać ... 8)

 

pozdrawiam, majki

 

Na budmie w tym roku hektary płytek i jedna kabina z kąpiącą się modelką ale tam był taki dziki krótkowidzów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde piszac, niektorzy producencji te same rabaty stosuja przez caly rok, tylko na wiosne nazywaja je targowymi.

Ale czasem rzeczywiscie warto cos kupic. Tylko jest to pewnego ryzyko.

Pamietam czasy, kiedy mozna bylo w lutym kontraktowac cegle, bo w marcu zawsze cena rosla do szczytu w sezonie. Akurat w tym roku byl nadpodaz cegly i w sezonie ceny spadaly...

Ale kilka osob na tym forum wie, jak ktoregos sezonu cena cegly podskoczyla w sezonie pod sufit...

 

bo kupować trzeba wtedy kiedy potrzeba i dobrze targować a nie na targach kiedy nie potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kilka osob na tym forum wie, jak ktoregos sezonu cena cegly podskoczyla w sezonie pod sufit...

 

Tak ... i były kiedyś na targach, romawiały np. z przedst. Plecewic : "tak, prosze Pana, teraz nic nie mamy, ale ceny dostanie pan takie i takie, produkcja będzie od kwietnia, zapisze sie pana, będzie pan baaaaardzo zadowolony :lol: "

:evil: :evil: :evil:

Zero kontaktu, inne ceny, w końcu przekładanie terminu, szukanie czegoś innego bo miało sie "obiecane" cos tam ... :roll: :evil:

Dlatego ta osoba napisze, że targi to bzdura, chyba że dla kogoś kto zaczyna budować i chce sobie pooglądać "jak sie w ogóle je" to całe "budownictwo".

Polecam ... Budmę poznańską ... inna bajka, miałem kiedys okazję uczestniczyć tydzień, tam jest co oglądać ... 8)

 

pozdrawiam, majki

 

Na budmie w tym roku hektary płytek i jedna kabina z kąpiącą się modelką ale tam był taki dziki krótkowidzów :wink:

 

Noooo, dlatego piszę, że jest tam co pooglądać 8) :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , mamy problem z wyczystką ... nasz super magik budowlaniec tfu psia jego mać- jak stawiał komin to sobie samowolnie zrobił wyczystkę nad schodami , podczas gdy w projekcie i wg naszego zamysły miała być w schowku pod schodami. Niewiele myśląc kazaliśmy mu przenieść tą wyczystkę pod schody i on to "jakoś" zrobił ... niestety nie zainteresowaliśmy się wtedy "jak" - yła dziura pod schodami a nie nad i ok .... tylko się teraz okazuje ,że nie ma tam wsadzonej całej tej kształtki , jaka jest przy systemach schiedla jest po prostu chamska dziura . Nasz kominkowiec obawia się ,że kominiarze moga nie chcieć zrobić odbioru czegoś takiego i sam nie podjął się założenia drzwi na tą wyczystkę . No i teraz mamy zagwostkę - do kogo się udać po poradę ? ściągnąc jakiegoś kominiarza niech to obejrzy ? czy ścigać magika budowlańca ? kto może takie szczelne drzwiczki założyć ? kto może sprawdzić ,że to w ogóle będzie spełniać swoją rolę ? POMOCYYYYYYYYYY :(:(:(

muszę to ustalić w najbliższym tygodniu , by w razie wtopy nie wydawać kupy kasy na kominek , którego byc może nie będę mogła używać

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgrazia i oleniek zapraszam serdecznie im nas więcej tym lepiej :lol: :lol: :lol:

Contelek dobrze pamiętasz, metrów u mnie dostatek

 

Mi też pasuje 07.03

 

Ps. Mam do oddania za uśmiech trzy darmowe wejściówki na targi, jak komuś się przyda to dzwońcie 0 604 91 83 38.

 

Dzisiaj był pierwszy dzień kominka - podłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam do oddania za uśmiech trzy darmowe wejściówki na targi, jak komuś się przyda to dzwońcie 0 604 91 83 38.
Albo się ten konkurs audiotele już zakończył, albo jeszcze chrapiecie, bo się dodzwonić nie mogę... :wink: :lol:

 

Mnie marzec też pasuje (szczegóły jeszcze dogadamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , mamy problem z wyczystką ... nasz super magik budowlaniec tfu psia jego mać- jak stawiał komin to sobie samowolnie zrobił wyczystkę nad schodami , podczas gdy w projekcie i wg naszego zamysły miała być w schowku pod schodami. Niewiele myśląc kazaliśmy mu przenieść tą wyczystkę pod schody i on to "jakoś" zrobił ... niestety nie zainteresowaliśmy się wtedy "jak" - yła dziura pod schodami a nie nad i ok .... tylko się teraz okazuje ,że nie ma tam wsadzonej całej tej kształtki , jaka jest przy systemach schiedla jest po prostu chamska dziura . Nasz kominkowiec obawia się ,że kominiarze moga nie chcieć zrobić odbioru czegoś takiego i sam nie podjął się założenia drzwi na tą wyczystkę . No i teraz mamy zagwostkę - do kogo się udać po poradę ? ściągnąc jakiegoś kominiarza niech to obejrzy ? czy ścigać magika budowlańca ? kto może takie szczelne drzwiczki założyć ? kto może sprawdzić ,że to w ogóle będzie spełniać swoją rolę ? POMOCYYYYYYYYYY :(:(:(

muszę to ustalić w najbliższym tygodniu , by w razie wtopy nie wydawać kupy kasy na kominek , którego byc może nie będę mogła używać

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

jelonek, czegoś nie rozumiem. Wyczystka jest zwykle nad końcem komina. Również po to, żeby wybrać, co tam na dno wpadnie. Czyli czy pierwotnie murarz zakończył komin poniżej wyczystki, czy zrobił ją metr (albo wiecej) ponad dnem? Bez sensu. A jeżeli zakończył (chodzi o dno) wyżej, to czy z tej nowej wyczystki macie przeswit?

Bo same dzwiczki, to pestka. My mamy ramkę i dzwiczki na magnes, bynajmniej nie szczelne. Takie "pod kafelki" jak to stwierdził kominiarz, I nie interesowało go to. Czyli wstawiasz ramke, uszczelniasz wewnątrz komina a do tego dzwiczki... jakieś. Komin i tak nie ma prawa dymić do dołu. Kominiarza interesuje tylko, czy z wyczystki zobaczy ścianki i niebo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam odliczać :lol: :lol: :lol:

-Contelek

-majki

-Yeti

-Skony71 ( nowych zapraszamy)

- no i ja.

Kto jeszcze ?

.

 

ja

czuję się jak weteran :roll:

 

To i ja bym się pisała.

 

Pozdrawiam

 

Ja też chętnie bym do Was dołączyła.

aga

 

 

mogę??? (mam "szarlotkę" 0,5 )

 

Ale to chyba po 0,5 szarlotki na głowę, to byś musiała przytachać kilka skrzynek, o przepraszam :wink: , brytfanek tego zaczynu, o przepraszam :wink: ciasta :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs zakończył się z samego rana a wejściówki oddałam jak byłam w Leroy Merlin na zakupach :lol: .

Jakbym wiedziała że tylu będzie chętnych to bym ich wzieła więcej.

 

Dorota dzieki za wejsciowki :lol: :lol: jestesmy Ci winni dobre winko, wiec moze uda nam sie zalapac na to marcowe spotkanko u Ciebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren100

 

masz tak bardzo podobny avatarek do mojego.....że ciągle się mylę :wink: czy to Ja czy to Ty :wink: :D :D :D

wersja lustrzana,podstawowa -prawie to samo :lol: :lol: :lol:

 

wiesz mysle, ze nasze domy tez beda bardzo do siebie podobne :lol: :lol: , a ze dosyc daleko od siebie to mam nadzieje, ze mylić sie nie bedziez :wink: :lol: :lol: , ale gdyby jednak to zawsze zapraszam na kawke i ciacho :lol: :lol: :lol:

 

P.S. a avaterek zmienie na zdjecie maluchow :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam targi? Nie poszłam choć mnie korciło. Ale po co? Już nie buduję, no podjazd mi został i domek na narzędzia oraz wieczne pierdoły typu listwy. Więc nie poszłam. Ale... było coś ciekawego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS co do targów to już się wypowiedziałem:

 

Najpierw spotkałem firmę, która instaluje WM, zauważyłem folder Stiebel Eltron min. z LWZ 303.

Zacząłem pytać o schemat funkcjonowania..., bardzo szybko tego pożałowałem.

Otóż dowiedziałem się, że:

- górnym źródłem ciepła dla pompy jest glikol,

- powietrze po przejściu przez wymiennik (chyba przeciwprądowy) jest usuwane poza budynek,

- pompa ciepła (ta konkretna) bierze ciepło z zakopanych kolektorów

- po co się pytam, skoro jestem taki mądry :-?

 

Kolejne spotkanie, firma natryskuje piankę PUR

- wystarczy Panu 5 cm.

- nie wystarczy

- wystarczy

- do widzenia

 

Kolejne spotkanie:

- Pan to przy tej kubaturze (400 m.sześć) potrzebuje reku o wydajności max 250 m.sześć, może też być 350 m.sześć

- a nie powinno być przynajmniej 1 pełnej wymiany na godziny ?

- no to dla Pana reku - 500.

 

itd.

 

Niestety nie trafiłem na stoisko, gdzie było o domach pasywnych. :roll:

A tak w ogóle to wkoło Macieju, te same firmy i ble ble ble. Już chyba nie pójdę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam targi? Nie poszłam choć mnie korciło. Ale po co? Już nie buduję, no podjazd mi został i domek na narzędzia oraz wieczne pierdoły typu listwy. Więc nie poszłam. Ale... było coś ciekawego?

 

Kiszka straszna była, nic nie straciłaś, a ja się nauczyłam żeby już więcej nie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...