Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja sobie tek myślę, że my jesteśmy strasznie mądrzy, przynajmniej teoretycznie. Ale dobre i to. Bo wiemy o takich rozwiazaniach i nowinkach, których często nie ma jeszcze w sklepach. tak jak ja ostatnio z korkiem. Wchodziłam do sklepu i wiecej wiedziaąłm od sprzedawcy. I oczywiście nie mogłam nic kupić bo ja chciałam jedną KONKRETNĄ rzecz i tej zwykle nie było. Gdyby nie to, że wiedziałam czego chcę, pewnie bym wzięła to, co proponował sprzedawca, bo akurat miał na stanie.

Szkoda, że najmądrzejsza jestem po skończeniu. teraz mogłabym zbudować faktycznie fajny dom. A jaki fajny byłby trzeci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tek myślę, że my jesteśmy strasznie mądrzy, przynajmniej teoretycznie. Szkoda, że najmądrzejsza jestem po skończeniu. teraz mogłabym zbudować faktycznie fajny dom. A jaki fajny byłby trzeci..

 

... a żebyś wiedziała ... żebyś wiedziała ... :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... było coś ciekawego?

domy pasywne były we wszystkich odmianach i rodzajach, fajna rzecz bo przy niewiele wyższych kosztach budowy dają całkowita niezależność od CO

 

co ciekawe ścian 1W nie było nigdzie

 

Czy niewiele wyższych to bym polemizowała. Wszystko zależy od tego jaki dom się buduje i ile się może przeznaczyć na jego budowę. My budujemy naprawdę prosty i mały domek i oglądamy każdą złotówkę. Pompa ciepła fajna rzecz, ale koszt ogromny (jak dla mnie) i jak policzylismy po ilu latach się zwróci to musieliśmy zrezygnować. Rekuperator tez super ale tani nie jest, o solarach myśleliśmy najdłużej, ale mamy nie najlepiej usytuowany dom pod tym kątem i trzeba by kombinować, z resztą też są dość drogie jak dla mnie. Stanęło na tym, że wybraliśmy prostą i zwarta bryłę domu, bez balknów itp, duże okna są od południa, a ściana północna jest bez okien. Okna wybraliśmy z nieco wyższej półki (chociaż nie drewniane) żeby zminimalizować straty ciepła, no i planujemy porządnie ocieplić dom.To musi wystarczyć. Kocioł na ekogroszek nie jest być może zbyt ekologicznym rozwiązaniem (pomimo nazwy), ale jest to wciąż dość tani sposób na ogrzewanie domu.

Pozdrawiam budujących domy pasywne i życzę powodzenia, ale uważam, że wiąż nie jest to rozwiązanie na "każdą kieszeń", a raczej luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do targów to uważm,że w moim przypadku nie była to strata czasu. Wszystko zależy kto na jakim jest etapie i czego szuka. Ja najbardziej zainteresowana byłam oknami i dałam paru firmom moje okienka do wyceny(czekam na oferty) następnie będę mogła je porównać i zadecydować.

Wszystko w jednym miejscu więc jak dla mnie to oszczędność czasu.

Myślę,że na drugi rok juz nic ciekawego na targach dla sieie nie znajdę.

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeżeli chodzi o fachowość niektórych wystawiajacych się na targach to zgodzę się ,że co poniektórzy za dużo do powiedzenia nie mieli( jeżeli na zadane pytanie wręczją mi ulotke mówiąc,żebym soie poczytała hahaa,żenujace) ale zdarzyło mi się rozmawiać i z takimi ,którzy pewne rzeczy mi naświetlili i dogłębnie wyjaśnili.

Kurcze ale wyszło z tego masło maslane hiiihii

 

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldi my tu w większości juz się budujemy , więc działki mamy - no chyba że ktoś już tak znienawidził swój świeżutko budowany dom ,ze od razu chce go opylić i .... apjać od nowa :):):):):)

 

 

My na targach pooglądaliśmy wszystkich wystawców bram garażowych i czekamy na wyceny . Poza tym pogadałam ze schodziarzami i na 99% schody obudujemy sobie sami ( musze tylko jakiś know how znależć)- cena kosmiczna jak dla mnie , kolejne min.10 tysiów na schody nie wchodzi w grę. Znalazłam tez panią "sempatyczną " która maluje obrazki na ścianach ...a chodzi za mną jeden motyw, może ją wykorzystam :):) pierdyknę se "freski" a coooooo !

No i dla mnie hit totalny - znalazłam to czego do tej pory nie udało mi sie znaleźć - moskitiery w formach różnych /przesuwne, rolowane itp/ , a nie tylko ramowe do wstawienia w okno ... to na sto procent mi się przyda , bo jestem z muchami na bakier :)

Tak więc dla nas targi okazały się nawet nawet.

 

No oczywiście najradośniejszy był oddech co poniektórych wystawców - kacycho gigant wisiał w powietrzu hehehehehe - no ale byłam wyrozumiała , wszak sama na targi jeździłam :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim niebyciu !!!! My na targach byliśmy w niedzielę. Gigantyczna sprawa!!- jak na pierwszy raz oczywiście. Masa ludzi, kilogramy makulatury ( mniej lub bardziej przydatnej), oczopląs budowlany ( tyle tego było, że człowiek czytaj: laik , zgłupiał), nogi w d.... :oops: . Przedstawiciele firm, różnie - raz bardziej, a raz mniej kompetentni, ale w 50% bardzo...wczorajsi :p Będąc tam nie zauważyłam nikogo od ogrzewania podłogowego. Mam więc pytanie, jak wyglądają koszty instalacji i eksploatacji? Może ktos z forumowiczów coś na ten temat wie????? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......No i dla mnie hit totalny - znalazłam to czego do tej pory nie udało mi sie znaleźć - moskitiery w formach różnych /przesuwne, rolowane itp/ , a nie tylko ramowe do wstawienia w okno ... to na sto procent mi się przyda , bo jestem z muchami na bakier :).....

 

a jaka firma oferuje takie cuda ?? bo mi tez jakos ciezko z muchami sie zaprzyjaznic :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldi my tu w większości juz się budujemy , więc działki mamy - no chyba że ktoś już tak znienawidził swój świeżutko budowany dom ,ze od razu chce go opylić i .... apjać od nowa :):):):):)

 

 

My na targach pooglądaliśmy wszystkich wystawców bram garażowych i czekamy na wyceny . Poza tym pogadałam ze schodziarzami i na 99% schody obudujemy sobie sami ( musze tylko jakiś know how znależć)- cena kosmiczna jak dla mnie , kolejne min.10 tysiów na schody nie wchodzi w grę. Znalazłam tez panią "sempatyczną " która maluje obrazki na ścianach ...a chodzi za mną jeden motyw, może ją wykorzystam :):) pierdyknę se "freski" a coooooo !

No i dla mnie hit totalny - znalazłam to czego do tej pory nie udało mi sie znaleźć - moskitiery w formach różnych /przesuwne, rolowane itp/ , a nie tylko ramowe do wstawienia w okno ... to na sto procent mi się przyda , bo jestem z muchami na bakier :)

Tak więc dla nas targi okazały się nawet nawet.

 

No oczywiście najradośniejszy był oddech co poniektórych wystawców - kacycho gigant wisiał w powietrzu hehehehehe - no ale byłam wyrozumiała , wszak sama na targi jeździłam :roll: :wink:

 

Jelonku , wyslij jak możesz namiar na tę babkę :D co rysuje na ścianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim niebyciu !!!! My na targach byliśmy w niedzielę. Gigantyczna sprawa!!- jak na pierwszy raz oczywiście. Masa ludzi, kilogramy makulatury ( mniej lub bardziej przydatnej), oczopląs budowlany ( tyle tego było, że człowiek czytaj: laik , zgłupiał), nogi w d.... :oops: . Przedstawiciele firm, różnie - raz bardziej, a raz mniej kompetentni, ale w 50% bardzo...wczorajsi :p Będąc tam nie zauważyłam nikogo od ogrzewania podłogowego. Mam więc pytanie, jak wyglądają koszty instalacji i eksploatacji? Może ktos z forumowiczów coś na ten temat wie????? :roll:

 

Kosztów instalacji nie pamiętam ,ale eksploatacji tez nie sposób wyliczyć (na dole mam podłogówke na górze grzejniki , w systemie działa to i to więc rozgraniczyć się nie da kosztów eksploatacji każdego sposobu ogrzewania z osobna ) natomiast wiem że za gaz z sieci płacę 600 zł za 2 miechy ,powierzch 165 m2 i 20 stopni na dole cały czas na górze od 22 do 9 rano.

Latem za gaz do ogrzewania ciepłej wody płacę ok 240 zł za dwa miechy.

Dziwnie to jakoś wychodzi że za ogrzewanie miesięcznie płacę ok 180 zł :roll: :D , dodam że to 2 sezon grzewczy , w pierwszym sezononie grzewczym (schły Tynki i takie tam) miesięcznie wychodziło 600 zł za samo ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...