Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Pompa ciepła fajna rzecz, ale koszt ogromny (jak dla mnie) i jak policzylismy po ilu latach się zwróci to musieliśmy zrezygnować. Rekuperator tez super ale tani nie jest, o solarach myśleliśmy najdłużej

a co ma wspólnego pompa ciepła oraz solar z domem pasywnym ?? obligatoryjnie montuje się jedynie rekuperator z pieniędzy zaoszczędzonych na CO, reszta to fakultatywne prywatne fantazje inwestora takie same jak marmury, trawertyny, czy elektroniczny system inteligentny dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

......No i dla mnie hit totalny - znalazłam to czego do tej pory nie udało mi sie znaleźć - moskitiery w formach różnych /przesuwne, rolowane itp/ , a nie tylko ramowe do wstawienia w okno ... to na sto procent mi się przyda , bo jestem z muchami na bakier :).....

 

a jaka firma oferuje takie cuda ?? bo mi tez jakos ciezko z muchami sie zaprzyjaznic :wink: :lol: :lol:

 

Jelonek72 dzieki za info :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam więc pytanie, jak wyglądają koszty instalacji i eksploatacji? Może ktos z forumowiczów coś na ten temat wie????? :roll:

 

Ogrzewam taką podłogówką elektryczną pierwszą zimę więc moje rachunki są dość wysokie (mury jeszcze schną a zima mało łaskawa). Trzeba przyzwyczaić się do dużej bezwładności takiego układu. Ma to swoje wady i zalety.Moje ogrzewanie podłogowe akumuluje ciepło w II taryfie i długo trzyma. Ale nie mam takiej płynnej regulacji temperatury jak w kaloryferach, nie da rady coś podkręcić i mieć ciepło już. Dlatego mam dodatkowo piece akumulacyjne w sypialniach które też łądują się w nocy ale oddają ciepło wtedy kiedy ja chcę. Można je pracyzyjnie zaprogramować na cały tydzień że np. w czwartek o 16.00 chcę mieć 19stopni a o 17.00 22stopnie bo wracam wtedy z pracy.

Nie pamiętam już jaki byłkoszt zatopienia tych kabli w wylewce ale jak chcesz to postaram się to odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła fajna rzecz, ale koszt ogromny (jak dla mnie) i jak policzylismy po ilu latach się zwróci to musieliśmy zrezygnować. Rekuperator tez super ale tani nie jest, o solarach myśleliśmy najdłużej

a co ma wspólnego pompa ciepła oraz solar z domem pasywnym ?? obligatoryjnie montuje się jedynie rekuperator z pieniędzy zaoszczędzonych na CO, reszta to fakultatywne prywatne fantazje inwestora takie same jak marmury, trawertyny, czy elektroniczny system inteligentny dom

 

Chcesz powiedzieć, że dom pasywny to tylko rekuperator??? Specjalistą nie jestem ale to by było zbyt proste. Gdzieś czytałam wywiad z jakimś inżynierem, który stwierdził, że w naszych warunkach polskich budowanie domu pasywnego jest nieopłacalne (zbyt długo się zwraca). Warto natomiast budować dom energooszczędny (tak twierdiził ten pan). Jak znajdę ten artykuł to przytoczę dokładnie jego argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że dom pasywny to tylko rekuperator??? Specjalistą nie jestem ale to by było zbyt proste. Gdzieś czytałam wywiad z jakimś inżynierem, który stwierdził, że w naszych warunkach polskich budowanie domu pasywnego jest nieopłacalne (zbyt długo się zwraca). Warto natomiast budować dom energooszczędny (tak twierdiził ten pan). Jak znajdę ten artykuł to przytoczę dokładnie jego argumentację.

 

Ja tez odnosze takie wrażenie. W naszym klimacie dom pasywny gdzie nie ma żadnego "staromodnego" źródła ogrzewania to chyba jednak się nie uda.

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że słońce zimą dogrzeje dom do tego stopnia, że całą noc będzie ciepło. A co będzie jak przez kilka dni słońca nie będzie (co chyba rzadkością nie jest).

Takie wnioski niespecjalisty z oglądania rozwiązań, które proponują.

Z tego co wiem to domów pasywnych powstało w Polsce na razie kilka i to jako domy doświadczalne i pewnie jeszcze nie ma odpowiednich wyników jak to się sprawuj ew naszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość już błota w garażu :evil: i pomyślałem że gdybym budował ponownie to w garażu zrobił bym coś takiego jak kratki ściekowe przez całą długość garażu na koła o szerokości 40 cm , cały ten syf by tam właśnie wpadał w większości :D ,ciekawe czy można takie kupić

 

Jasne, kratki, takie jak przed domami na wycieraczki, z blachy ocynkowanej.

Widziałem takie jak kiedyś kupowałem stal, w hurtowni Optimax na Wróblewskiego w Łodzi

Myslę, że wystarczyłowby je zagłębić w wylewce na około 5 cm, ze spadkiem do jednego korytka zbiorczego do kanalizacji ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam więc pytanie, jak wyglądają koszty instalacji i eksploatacji? Może ktos z forumowiczów coś na ten temat wie????? :roll:

 

Ogrzewam taką podłogówką elektryczną pierwszą zimę więc moje rachunki są dość wysokie (mury jeszcze schną a zima mało łaskawa). Trzeba przyzwyczaić się do dużej bezwładności takiego układu. Ma to swoje wady i zalety.Moje ogrzewanie podłogowe akumuluje ciepło w II taryfie i długo trzyma. Ale nie mam takiej płynnej regulacji temperatury jak w kaloryferach, nie da rady coś podkręcić i mieć ciepło już. Dlatego mam dodatkowo piece akumulacyjne w sypialniach które też łądują się w nocy ale oddają ciepło wtedy kiedy ja chcę. Można je pracyzyjnie zaprogramować na cały tydzień że np. w czwartek o 16.00 chcę mieć 19stopni a o 17.00 22stopnie bo wracam wtedy z pracy.

Nie pamiętam już jaki byłkoszt zatopienia tych kabli w wylewce ale jak chcesz to postaram się to odszukać.

Gdyby nie sprawiło to większego kłopotu, to poprosze. Może być na priv. Dzięki i pozdrawiam:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość już błota w garażu :evil: i pomyślałem że gdybym budował ponownie to w garażu zrobił bym coś takiego jak kratki ściekowe przez całą długość garażu na koła o szerokości 40 cm , cały ten syf by tam właśnie wpadał w większości :D ,ciekawe czy można takie kupić

Własnie rozmawiajac z moją ekipą budowlana dostałam sugestie, zeby zaplanowac kratki sciekowe w garazu na odpływ wody i błota z samochodu ale nie wiem jak powinny wygladac i gdzie je zaplanowac,miałam juz pominąc te szczegóły .Ciesze sie, że zwróciłes na to moja uwage więc musze wrócic koniecznie do tego tematu w projekcie, :lol:

Pozdrawiam

agrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość już błota w garażu :evil: i pomyślałem że gdybym budował ponownie to w garażu zrobił bym coś takiego jak kratki ściekowe przez całą długość garażu na koła o szerokości 40 cm , cały ten syf by tam właśnie wpadał w większości :D ,ciekawe czy można takie kupić

trzeba podjazd odśnieżać i będzie lepiej :)

a kratki w Centrostalu dostaniesz ,jakie chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę znikłam ale bawię się z obudową kominka. Pali się w nim pięknie tylko pomysłów na zabudowę kilka i muszę to zawsze przespać . :evil:

Wczoraj musiałam córce uszykować kreację na bal karnawałowi. Wyszła piękna księżniczka tylko młodszy zdążył jej popsuć koronę. Płacz oczywiście był. Mama napraw bo Michał popsuł. Naprawiłam. Córka określiła mnie jako naprawiaczkę - bo tata nie umie.

 

Aktualizuję listę na spotkanie :

- Contelek

- majki

- Yeti

- Skony71

- ja

- EZS

- mruva

- agi888

- Jelonek 72 z mężem

- adamgrazia

- oleniek

- Nadiaart

- maren 100

 

Jak kogoś pominełam to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę znikłam ale bawię się z obudową kominka. Pali się w nim pięknie tylko pomysłów na zabudowę kilka i muszę to zawsze przespać . :evil:

Wczoraj musiałam córce uszykować kreację na bal karnawałowi. Wyszła piękna księżniczka tylko młodszy zdążył jej popsuć koronę. Płacz oczywiście był. Mama napraw bo Michał popsuł. Naprawiłam. Córka określiła mnie jako naprawiaczkę - bo tata nie umie.

 

Aktualizuję listę na spotkanie :

- Contelek

- majki

- Yeti

- Skony71

- ja

- EZS

- mruva

- agi888

- Jelonek 72 z mężem

- adamgrazia

- oleniek

- Nadiaart

- maren 100

 

Jak kogoś pominełam to przepraszam.

 

20 WZtek wystarczy czy wziąć więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość już błota w garażu :evil: i pomyślałem że gdybym budował ponownie to w garażu zrobił bym coś takiego jak kratki ściekowe przez całą długość garażu na koła o szerokości 40 cm , cały ten syf by tam właśnie wpadał w większości :D ,ciekawe czy można takie kupić

trzeba podjazd odśnieżać i będzie lepiej :)

a kratki w Centrostalu dostaniesz ,jakie chcesz

 

musztarda juz z tego :D po szamanku , a podjazd się cholernie źle odśnieża żebu nie powiedzieć dosadniej :D , mam kostkę granitową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że dom pasywny to tylko rekuperator???

dokładnie, + oczywiście bardzo ciepłe mury i jak najwięcej bardzo ciepłych okien na południe, cała reszta to tylko twoja fantazja, a PC czy solary narodziły się w krajach gdzie dotuje się takie wynalazki, może kiedyś i my doczekamy

 

przykład: zamiast solara za 15 tyś czy PC za 45 tyś kupujesz za 400zł elektryczny bojler 80l wtykasz do kontaktu i masz CWU kiedy tylko zechcesz, zaoszczędzoną kasę wkładasz na lokatę w banku 7% i z samych odsetek masz wystarczająco dużo kasy żeby opłacić rachunki za prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę znikłam ale bawię się z obudową kominka. Pali się w nim pięknie tylko pomysłów na zabudowę kilka i muszę to zawsze przespać . :evil:

Wczoraj musiałam córce uszykować kreację na bal karnawałowi. Wyszła piękna księżniczka tylko młodszy zdążył jej popsuć koronę. Płacz oczywiście był. Mama napraw bo Michał popsuł. Naprawiłam. Córka określiła mnie jako naprawiaczkę - bo tata nie umie.

 

Aktualizuję listę na spotkanie :

- Contelek

- majki

- Yeti

- Skony71

- ja

- EZS

- mruva

- agi888

- Jelonek 72 z mężem

- adamgrazia

- oleniek

- Nadiaart

- maren 100

 

Jak kogoś pominełam to przepraszam.

 

Raczej wino, czy raczej piwo :wink: ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość już błota w garażu :evil: i pomyślałem że gdybym budował ponownie to w garażu zrobił bym coś takiego jak kratki ściekowe przez całą długość garażu na koła o szerokości 40 cm , cały ten syf by tam właśnie wpadał w większości :D ,ciekawe czy można takie kupić

trzeba podjazd odśnieżać i będzie lepiej :)

a kratki w Centrostalu dostaniesz ,jakie chcesz

 

musztarda juz z tego :D po szamanku , a podjazd się cholernie źle odśnieża żebu nie powiedzieć dosadniej :D , mam kostkę granitową :D

 

 

wstawaj Zenek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W domu rodzinnym mam w garażuzwykły beton na podłodze bez żadnych i jest spoko . Co spadnie z auta to wsiąka i już . Teraz też będę miał ten problem ale lekki spadek jest i przed bramą kratka będzie ale czy to pomoże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...