Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam, jestem nowym forumowiczem:) lada moment ruszam z budowa pierwszego w zyciu domu i jak to pewnie bywa mam mnostwo pytan i watpliwosci.

 

Na targach znalazlam oferte pana, ktory oferuje izolacje pianka poliuretanowa. Brzmialo b zachecajaco, zwlaszcza, ze obok klasycznego dwuspadowego dachu bede miala dwa stropodachy, z ktorymi podobno sa same klopoty. Moze ktos z was korzystal z pianki takowej lub ma zamiar, badz wie, gdzie w gaszczu forumowych informacji mozna znalezc cos ciekawego do poczytania na ten temat.

Bede wdzieczna za wszelka pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Też widziałem tego pana, a nawet było tam takich panów dwóch (znaczy: na dwa stoiska się natknąłem).

Ja odpuściłem sobie czytanie o tym wynalazku, gdy razem z w/w panami wyliczyłem, że koszt ocieplenia wełną stanowi (przy obecnych cenach) 30 do 50% kosztu tej pianki.

 

Nie pamiętam liczb, ale jeśli wierzyć sprzedawcom, pianki potrzeba o połowę mniej od wełny, aby uzyskać tą samą przenikalność cieplną. Więc jeśli planujemy dać np. 30cm wełny - pianki wystarczy 15cm. Super!

 

Tylko, że za m2 wełny o grubości 30cm zapłacimy obecnie w okolicach 30zł + ok.10zł za ułożenie = 40zł, a za piankę (15cm) - nie mniej niż 100zł...

 

Dokładne wyliczenie jednego z panów było takie:

3cm Poliuretan spray = 37zł/m2

24cm fonospray = 100zł/m2 (ten fonospray zaproponował, aby obniżyć koszt; jest on tańszy od poliuretanu, ale i przenikalność term. ma zbliżoną do wełny więc potrzeba go +/- tyle samo co wełny)

Razem: 137zł/m2 (+7% Vat)

 

Drugi pan był większym optymistą i twierdził, że aby zastąpić moje 30cm wełny wystarczy 10cm pianki poliuretanowej. Z jego wyliczeń wyszła kwota też ponad 100zł (nie pamiętam dokładnie).

 

Przy zastosowaniu tych pianek można odjąć od kosztów inwestycji zakup folii paroprzepuszczalnej (trzeba ją doliczyć po stronie wełny), bo piankę natryskuje się bezpośrednio na pokrycie dachu (oczywiście od spodu :wink: ).

Nie wiem ile w tej chwili kosztuje ta folia, ale pewnie w okolicach 5zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie mily pan probowal wcisnac, ze mi tej pianki to styknie 5cm po 13 eurosow za m2 z usluga... ucieszylam sie nieco, bo cen styropianu i welny tez nie znam, wiem tylko ze potrzeba tego wiecej, tzn grubiej, a mnie zalezy na cienkiej warstwie izolacji i super parametrach :D (wiem, wiem: takie rzeczy tylko w erze, ech...)

Ale poczytalabym cos o wlasciwosciach tej calej pianki, moze ktos wie gdzie by mozna o tym poczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zalezy na cienkiej warstwie izolacji i super parametrach :D

nie rozumiem, nadal mówimy o ociepleniu poddasza ?? czy o czymś innym ?? bo ja jeszcze nie spotkałem krokiew na poddaszu chudych na 5 cm, z reguły mają one 15 cm czyli można powiedzieć że 15cm wełny między krokwiami wychodzi cieplnie na to samo co 5cm pianki a nadal jest o 50% tańsze, no chyba że ty potrzebujesz wcisnąć w 15cm krokwy równowartość 30cm wełny, wtedy nie pozostaje ci nic innego jak zacisnąć zęby i pogodzić się z wydatkami

 

PS w UE można kupić aerożel, jest jeszcze cieplejszy i jeszcze droższy od pianki, ale przynajmniej ma atest p-poż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa :) ocieplenie dachu to se strzele welna pewnie, mnie chodzi o stropodach, bo taki tez mam... :)nawet dwa:na jednym bedzie taras, na drugim (nad garazem) nic. Trzeba to i dobrze zaizolowac i docieplic, a no i drzwi na taras nie moga wyjsc 1,60 ;

czy tego stropodachu nie ociepla się jakoś od zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa :) ocieplenie dachu to se strzele welna pewnie, mnie chodzi o stropodach, bo taki tez mam... :)nawet dwa:na jednym bedzie taras, na drugim (nad garazem) nic. Trzeba to i dobrze zaizolowac i docieplic, a no i drzwi na taras nie moga wyjsc 1,60 ;

czy tego stropodachu nie ociepla się jakoś od zewnątrz?

 

ha! mily pan mowil ze ta pianka jak najbardziej na zew. sie nadaje, na to juz tylko wyleweczka, klej i plytki. Ale czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę znikłam ale bawię się z obudową kominka. Pali się w nim pięknie tylko pomysłów na zabudowę kilka i muszę to zawsze przespać . :evil:

Wczoraj musiałam córce uszykować kreację na bal karnawałowi. Wyszła piękna księżniczka tylko młodszy zdążył jej popsuć koronę. Płacz oczywiście był. Mama napraw bo Michał popsuł. Naprawiłam. Córka określiła mnie jako naprawiaczkę - bo tata nie umie.

 

Aktualizuję listę na spotkanie :

- Contelek

- majki

- Yeti

- Skony71

- ja

- EZS

- mruva

- agi888

- Jelonek 72 z mężem

- adamgrazia

- oleniek

- Nadiaart

- maren 100

 

Jak kogoś pominełam to przepraszam.

 

Raczej wino, czy raczej piwo :wink: ?

 

pozdrawiam, majki

 

Niewazne czym, wypijcie moje zdrowie. Bede z Wami duchem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

jeśli możecie polecić kogoś sensownego do ocieplenia poddasza, byłbym wdzięczny:) A poza tym może jakieś świeże namiary ( te z Tablicy Ogłoszeń sprawdzałem) na sprawdzonych fachowców od glazury, sufitów podwieszanych, schodów, czyli tzw.wykończeniówki ( co by to słowo nie miało oznaczać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

poradźcie jaki wybrać piec olejowy. Czy znana jest Wam firma Urlich, bo po ostatnich targach bardzo spodobała mi się ich oferta- myślę o kotle Ederlich i kominku z płaszczem wodnym- tej samej firmy.

Może ktoś wie ile to spala oleju,

czy często coś siada,

czy serwis jest ok?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanulka, wejdz w opcję szukaj i wybierz wymianę doświadczeń. O kotłach Ulricha ciągle ktoś coś pisze. Ze dwa lata temu bardzo niepochlebnie, ale może od tego czasu ludzie się przekonali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

poradźcie jaki wybrać piec olejowy. Czy znana jest Wam firma Urlich, bo po ostatnich targach bardzo spodobała mi się ich oferta- myślę o kotle Ederlich i kominku z płaszczem wodnym- tej samej firmy.

Może ktoś wie ile to spala oleju,

czy często coś siada,

czy serwis jest ok?

Serdecznie pozdrawiam

Hanulka, a do tego oleju jestes zmuszona? Bo to jest chyba najdrozsze rozwiazanie do ogrzewania. Jak sie policzy koszty instalacji CO, to moze sie okazac, ze nawet prad jest tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

poradźcie jaki wybrać piec olejowy. Czy znana jest Wam firma Urlich, bo po ostatnich targach bardzo spodobała mi się ich oferta- myślę o kotle Ederlich i kominku z płaszczem wodnym- tej samej firmy.

Może ktoś wie ile to spala oleju,

czy często coś siada,

czy serwis jest ok?

Serdecznie pozdrawiam

Hanulka, a do tego oleju jestes zmuszona? Bo to jest chyba najdrozsze rozwiazanie do ogrzewania. Jak sie policzy koszty instalacji CO, to moze sie okazac, ze nawet prad jest tanszy.

no chyba ze sie taki palnik do kotła wsadzi .... http://www.allegro.pl/item566662846_palnik_na_zuzyty_olej_przepracowany_golling_60kw.html :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś wie jak ma iść w końcu obwodnica Nowosolnej?

 

Kiedyś była taka strona internetowa "łódzkieaustostrady" ale nie działa. A w rodzinie chcą kupić mieszkanie w bloku przy Pomorskiej, a mnie coś tak pachnie że gdzieś tam ma iść ta obwodnica.

 

Szukam w necie i szukam i nic sensownego ni znajduję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły u mnie "wełniane czasy" :wink: .

Polećcie jakieś firmy, gdzie można kupić wełnę (taką z lambdą nie gorszą niż 0,039) :p

 

Dorota twój facet z allegro ma zablokowane konto - nie wiem co przeskrobał, bo opinie ma same pozytywnie, a mimo to... :-?

 

mpoplaw, tego twojego eurofibra nie mogę dla odmiany znaleźć (przynajmniej wśród aktualnie wystawianych)

 

Dzwoniłem do jeszcze innego gostka, ale właśnie wysprzedał wszystko (to co miał po dobrej cenie)...

Może macie jakieś sprawdzone miejsca :roll: (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

 

 

witamy kolejne NOWALIJKI :)

co do cen działek w Felic...coś tam to nie mam pojęcia

a co do szczegółów na które warto zwrócić uwagę przy kupnie to:

- czy w ogóle na tej działce można coś pobudować , czy jest jakiś plan zagospodarowania przestrzennego, i czy trzeba działkę odrolniać czy nie - z tego co wiem odrolnienie trwa kosmicznie długo , chyba ,że macie jakieś chody w urzędach - byłam świadkiem jak facet w łódzkim urzędzie bałuty załatwiał sprawę i pani ( jak zwykle przemiła wrr) stwierdziła ,że nie ma co się nastawiać na szybkie rozpoczęcie budowy , bo samo rozpatrzenie trwa kilka miesięcy , a decyzja to może być nawet i za rok

- jeśli 5 kat gruntów nie wymaga odrolnienia - bo tego nie wiem- to byłoby lepiej

- zwróćcie uwagę na ukształtowanie działki - czy np nie spływają na nią wody z całej okolicy - u mnie tak było , bo działka była niżej niż sąsiedzi i bagienko mieliśmy po pas

- ważne jest tez ilu właścicieli ma wasza działka ,znaczy kto jest wpisany w papierach i kto musi podpisac umowę by wszystko było legalne i wasze , a nie ,żeby za chwilę przyszedł jakiś bart chłopa i powiedział ,że połowo ojcowizny jest jego

to tak na szybko mi przyszło do głowy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...