Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

 

Jest taka działka w necie (rolna, 2900 m2) za 17000 (6 zł/m2). Nie wiem, czy to dużo. Ale działek po 2 zł za metr już raczej nie ma. Tu chyba można trochę zbić, bo taka cena jest w biurze, a tam jest zawsze koncert życzeń. Potem skrzeczy rzeczywistość...

No i taką po odrolnieniu można podzielić na dwie i mieć zapas. Można obie uzbrajać, zawsze to taniej. Za taką budowlaną i uzbrojoną weźmiesz z 60 zł/m2...

Więc co jest ważne:

czy jest plan zagospodarowania czy tylko wz. Jeżeli plan, to co w nim jest, czy obok są działki budowlane. jeżeli wz, to czy obok sa działki zamieszkane. Chodzi o linie zabudowy i takie duperele - gmina może żądać tzw punktu odniesienia czyli po prostu jakiegoś sąsiada obok, do którego odniesie zabudowę na twojej działce. Mówię oczywiście o stanie po odrolnieniu. Trzeba iść do gminy i popytać, jakie mają plany. Jeżeli są jacyś sąsiedzi, to wejść, zapytać czy to siedlisko czy nowa budowa, obejrzeć ich wz - dostaniesz pewnie takie same. Nie wiem, czy można wystąpić o warunki przyłączy na działkę rolną. Warto się dowiedzieć i ewentualnie poprosić właściciela o wystąpienie. To nic nie kosztuje. Czasem słup na działce a prądu niet bo nie ma mocy na transformatorze czy gdzieś tam.. Chyba że wam się nie śpieszy, wtedy przez jakiś, czasem długi, okres załatwicie wszystko. wtedy brać i nie pytać. :D

 

Trochę zdublowałam z Jelonkiem, ale net mi siada i piszę jeden post od godziny :roll:

 

Czy komputer też mi siada, czy ktoś rozwalił stronę?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

 

 

Podstawowe pytanie, czy tę działkę można przekształcić na budowlaną lub siedliskową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły u mnie "wełniane czasy" :wink: .

Polećcie jakieś firmy, gdzie można kupić wełnę (taką z lambdą nie gorszą niż 0,039) :p

 

Dorota twój facet z allegro ma zablokowane konto - nie wiem co przeskrobał, bo opinie ma same pozytywnie, a mimo to... :-?

 

mpoplaw, tego twojego eurofibra nie mogę dla odmiany znaleźć (przynajmniej wśród aktualnie wystawianych)

 

Dzwoniłem do jeszcze innego gostka, ale właśnie wysprzedał wszystko (to co miał po dobrej cenie)...

Może macie jakieś sprawdzone miejsca :roll: (?)

 

ostatnio brałem w Wodanie .Ceny na telefon mają ch...... ale jak podjedziesz to upusty takie ,że ho ho... :D

Mieli wprawdzie jedną wpadkę bo przywieźli wełnę która chyba pod rynną stała , ale nie powiem ...wymienili :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

 

15 m to już bym się zastanawiał , wybór projektów ograniczony i życie na wąskiej działce to ..takie sobie . Ojcowiznę mam 18 m szeroką , dom w granicy a i tak wąsko .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, ale rozwalona, czy u mnie coś nie tak?

 

 

Długi, nie przesadzaj. Po odjęciu po 4 m zostaje 12 na dom. Ale ale, nie doczytałam. Jak to pole takie długie wgłąb, to o podziale można zapomnieć. A wtedy faktycznie mniej ciekawie, bo co komu po takiej długiej działce...

 

 

Tylko autor postu coś zamilkł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzamy sie do budowy :D

 

W poniedziałek jedziemy obejzec działkę w Felicjnowie (Rolna 5 kat.) wymiar 15x200m woda, gaz, prąd w ulicy (50m)

 

No i pierwsze pytanie :wink: jako Ludzi którzy zjedli zęby na budowie (pełen szacun) pytam ile można dać za taka działkę ???? i na co zwracać uwagę przy kupnie ???

 

Jesteśmy zieloni w tym temacie i prosimy Was o help :) :)

 

Planujemy tam postawć dom ok. 80 m.kw (nieduzy, ale na wiekszy brak funduszy) i jest to alteratywa dla m-2 w blokach (podobna kasa) a będzie kawałek pola :p :p :p

 

 

Przede wszystkim zastanowiłbym się, czy ta działka nie jest "ciut" zbyt wąska... Jeśli od 15m odejmiemy po 4m (wg prawa) z każdej strony, to zostaje nam miejsce na dom o szerokości 7m... chyba troche mało...

 

 

pzdr

pt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, ale rozwalona, czy u mnie coś nie tak?

 

 

Długi, nie przesadzaj. Po odjęciu po 4 m zostaje 12 na dom. Ale ale, nie doczytałam. Jak to pole takie długie wgłąb, to o podziale można zapomnieć. A wtedy faktycznie mniej ciekawie, bo co komu po takiej długiej działce...

 

 

Tylko autor postu coś zamilkł...

 

coś słabo z matematyką :lol: :lol: :lol: ...dziś ......

może już nie oglądaj tego meczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a u mnie jakoś normalnie, ale może ja już taki szeroki wcześniej byłem... :D

("Ctrl" + "-" i od razu i wam będzie lepiej :wink: )

...a może to mój link z poprzedniego postu tak wam "rozjechał" stronę, ale to byłoby dziwne, bo u mnie jest po prostu w dwóch wierszach (sposób wyświetlania strony się nie zmienił)

 

długi, dzięki za Wodana, ale chyba mnie nie lubią - od rana do nich dzwonię, sygnał jest prawidłowy (wolne), a nikt nie odbiera...

 

Kładł ktoś jeszcze wełnę w swoim domku? Czy to tylko ja takie niekonwencjonalne metody stosuję? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wełnę w grudniu ub. roku płaciłem :

- megarock 100 - 10,2 zł/m2

- megarock 150 - 15,25 zł/m2

- megarock 200 - 20,24 zł/m2

Ceny "dla" wykonawcy mojego ocieplenie. Takie były i dla mnie.

Kwoty brutto.

Na tamtą chwilę chyba najlepsze :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

no, pochwalcie się jeszcze swoją wełenką :D

 

czym tu się chwalić

poszłam do Leroya i kupiłam na cały dom - akurat była promocja. Na papierze miała parametry jak każda inna (czyli każda w hurtowni), a co Isover pcha do środka, to ja już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

no, pochwalcie się jeszcze swoją wełenką :D

 

czym tu się chwalić

poszłam do Leroya i kupiłam na cały dom - akurat była promocja. Na papierze miała parametry jak każda inna (czyli każda w hurtowni), a co Isover pcha do środka, to ja już nie wiem...

 

Isover robi wełnę szklaną Rockwool robi z kamienia.

Wot i różnica.

Pewnie nieraz rozgorzała dyskusja co jest lepsze a imho jednej i zawsze dobrej odpowiedzi na takie pytanie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

no, pochwalcie się jeszcze swoją wełenką :D

 

czym tu się chwalić

poszłam do Leroya i kupiłam na cały dom - akurat była promocja. Na papierze miała parametry jak każda inna (czyli każda w hurtowni), a co Isover pcha do środka, to ja już nie wiem...

 

Isover robi wełnę szklaną Rockwool robi z kamienia.

Wot i różnica.

Pewnie nieraz rozgorzała dyskusja co jest lepsze a imho jednej i zawsze dobrej odpowiedzi na takie pytanie brak.

to wiem

miałam raczej na myśli, że mówi się, że w markecie jest gorszej jakości. Nie rozumiem tego, bo w końcu jeżeli ktoś sprzedaje pod własnym szyldem, to powinien wszędzie jakość mieć taką samą. W każdym razie ja różnic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...