Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie wszyscy, takze nowi, po Świętach!!!

Pogoda cudna, zyc sie chce. U mnie tynki gipsowe (z agregatu) idą pełną parą, potem wylewki. A po majowym weekendzie wchodzi brygada do poddasza i wykończeniówki. Właśnie się zastanawiam, co dać pod folię na chudziak - papę termozgrzewlną czy wodną emulsję bitumiczną (wysoka woda!). Co prawda to drogie, ale chyba dam emulsję.

Muszę kupic przed majem cały "osprzęt" na poddasze. Jesli ktos z Was miał poddasze szkieletowe - gdzie kupowaliście stelaże stalowe? Czy zakup w Castoramie to dobry pomysł? Z wyliczeń fachmanów mam tego duuuuuuuuuuzo. Tam jest chyba najtaniej ale jak z jakością?

Życzę miłego dnia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U Ani99 wszystko pełną parą.

My tylko porobiliśmy obmiary pokoi na górze by zakupić jeszcze przed 1 maja tapety. Czeka nas jeszcze obmiar innych pomieszczeń (farby). Zmierzyliśmy również elewację - tynk kupujemy w sobotę.

Panowie przygotowują wylewkę (ostateczną pod parkiet).Kończyć powoli będą również kafle.

Nie jest żle.

Cały przyszy tydzień będę na szkoleniu - a tam kiepski dostęp do internetu.

POWODZENIA WSZYSTKIM. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania99 Ty budujesz w Aleksandrowie, czy tak?

Zastanawia mnie ten rejon jeśli chodzi o poziom wód gruntowych.

Ja buduję w Rąbieniu na wysokości składu Maria, jakieś 250 m od tego miejsca.

Teren jest mokry, ale żeby aż tak mocno to nie czuję tego.

Może dlatego, że moja działka jest troszkę wyżej niż inne na ulicy.

Moje obawy co do gruntu były duże, ale w sumie okazało się po zimie , że nie było źle.

Od zachodu mam mały las, który chyba wypija tę wodę :D

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i nie tylko

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobby

Tak, buduje w Aleksandrowie, ale po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego (kierunek na Grotniki). Tam jest bardziej mokro. W dodatku chyba za mało podniesliśmy poziom zero, a ulica jest wyżej od nas. Nawiezienie dak dużej ilości ziemi nie wchodziło w grę. W Rabieniu chyba jest teren bardziej piaszczysty (te lasy :-? ). Tam buduje Tommco i widziałam jego działkę z domem - jest ok. bo własnie las ma obok. Podobne problemy jak ja ma areksam i jakby co to kupimy sobie na spółkę łódkę i zrobimy staw :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich !

Ostatnio nie pisaliśmy zbyt wiele gdyż nie pozwoliły nam na to zszargane nerwy głównie na naszych majstrów którzy cały tydzień przedświąteczny pili wóde i zrobili sobie wolne :evil: . Obecnie robimy taką betonową opaskę wokół domu ( jak u Ani na projekcie ) Do tego wjazd do garażu i taras.

Za opaskę to zostaliśmy skrytykowani na forum ,http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24056

napewno w naszym przypadku te roboty nie są sprawą priorytetową ale denerwuja nas kupy gruzu leżące na działce a poza tym skoro nasi majstrowie woleli pić to wzięlismy kogoś innego do tych prac aby im dać nauczkę !.Codzienie po dwa razy jeżdzimy na działke i sprzatamy z gruzu ,gałęzi i liści chociaż po to aby było gdzie rozpalić grilla a efektów nie widać bo działka 2000m to o 1000m za duża . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobby faktycznie w Aleksandrowie poziom wód gruntowych jest dość wysoki. Na moim terenie jest jeszcze wyższy niż średnia dla Aleksandrowa. Teraz osuszam teren.

Problem mogłby być rozwiązany gdyby gmina zrobiła kanalizację deszczową - ale z dobrze poinformowanych źródeł takiej już się nie planuje.

Ale podobno ma być lepiej :lol: :lol: :lol:

 

Anna99 może zapiszemy się na jakiś kurs żeglarski???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, ja chyba jestem jedną z tych nielicznych co czeka.... na lepsze -tańsze czasy:)

 

Nieźle tylko czy w ogóle one nastąpią?:)

 

Nie kupuję nic poza tym co niezbędne do obecnych prac: beton, bloczki fundamentowe i więźbę.

 

I nie wiem czy dobzre czy źle, ale kompletnie nic więcej nie zamawiam, nie umawiam nic.

Po pierwsze ani ja ani Pan mąż nie mamy na to czasu

Po drugie to ceny w moim przekonaniu tak są wygalopowane pzrez popyt, ze "chyba drozej być nie moze nawet po 01.maja"

Obym sie nie myliła bo inaczej zapłące więcej, ale cóz kto nie ryzykuje ten....

Jakby nie było stawiam stan surowy i będzie lipiec i zobaczę co wtedy:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, czy to nie wariacja? W ciągu tygodnia (przed i po świętach) w Castoramie płyty g-k podrożaly o 12%!!! :evil: Nie wiem,czy kupować dalej czy czekać jak Gosia? U mnie robią tynki wewn. a ja dzisiaj pomyslałam, że może by tak kupic kostkę brukową na podjazdy? Bo oczywiście niemal wszystko "po drodze" (drzwi, parkiet, glazura, armatura, kominek) - już mam lub kupiłam. I to jest horror!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały odpoczynek, ale już się szykuję na szarżę na sklepy.

 

Mobby Czy mógłbyś dokładniej określić lokalizację Twojej działki. Chętnie bym Cie kiedyś odwiedził, a poza tym popatrzył na tamte tereny, bo siostra szuka ziemii.

 

Aniu Z tymi śmieciami się dowiadywałaś? Z tego co wiem, to chyba jest tak jak ja mówię. Ja taką umowę podpisałem, a poni mi mówiła, że na terenie Aleksandrowa ceny są takie same.

Jak możesz to powiedz gdzie kupowałas te wszystkie ustrojstwa, gdzie był niezły wybór i gdzie wynegocjowałaś dobrą cenę.

Jeśli chodzi o profile i płyty to ja kupowałem w Castoramie (system Norgipsa). Nie wiem szczerze mówiąc jak mogą się różnić jakościowo profile. Płyty może bardziej, ale też nie szalałbym z tym. Myślę, że mimo podwyżki taniej pewnie nie znajdziesz...ja szukałem i się nie udało. Możesz zajrzeć do GenBudu na Brukowej, tam też mieli niezłe ceny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Jeszcze ze smieciami nie byłam, nie mam czasu. Dzieki za podpowiedzi, byłam dzisiaj w Genbudzie, ale zupełnie za czymś innym (wodna emulsja bitumiczna na chudziak - został Dysperbit na placu boju). Chyba Castorama zwycięży. Moje zakupy częściowo znasz: cała armatura jedzie z Lublina (mój instalator ma wielkie rabaty i kupuje na siebie), drzwi - Srock, glazura - Tuwima 95 Ekodom), parkiet - Bełchatów (jutro jedziemy płacić), kominek - Żabia Wola. Dzisiaj uzgodnilismy kostkę brukową (termin ułożenia - lipiec!). We wtorek płacimy. Ciąg dalszy horroru zakupowo-cenowego - nastąpi ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jestem z powrotem. ale do budowania się nie nadaję bo nie mam zgody pana Burmistrza :evil: Jestem za tym żeby teoria Gosi się sprawdziła bo inaczej będzie bardzo kiepsko - nic jeszcze nie kupiłam

Znacie kawał o pechowcach?

"Asystent przygotował prezesowi stos aplikacji na ważne stanowiska w firmie. Prezes spojrzał, odzielił połowę i wyrzycił przez okno.

- Ależ szefie, przecież to były świetnie kandydatury - zdziwił się asystent

- no cóż, nam nie potrzeba tych co mają pecha!"

 

może mój pan Burmistrz też ma takie zwyczaje

w oczekiwaniu na pozwolenie

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy że ceny w górę już nie pójdą a nawet spadną w tej chwili są sztucznie windowane w górę bo każdy i tak kupuje a sprzedawcy zacierają ręce z radości . Po 30 maja sytułacja zacznie się normować gdyż większość osób stara się kupować teraz . Kto będzie kupował potem? Tylko Ci którzy nie zdązyli albo nie mieli gdzie składować zapasów . Będzie to zatem nie duży odsetek więc ceny pójdą w dół .Zawsze też można kupować bez vatu i z tym nie ma problemów żadnych oczywiście jeżeli nie buduje się na kredyt. Od pewnego czasu przestaliśmy kupować cokolwiek na wyrost bo straciło to jakikolwiek sens więc dołączamy do grona CZEKAJĄCYCH NA LEPSZE CZASY !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Moja działka jest zlokalizowana równolegle do trasy Aleksandrów-Konstantynów. Jadąc ze strony Aleksandrowa, na wysokości składu budowalnego "Maria" (chyba już upadającego) skręcamy w prawo, potem prosto jakieś 200m i w lewo.

Ulicę wcześniej chyba będą działki do sprzedania, ale wg mnie jest to zbyt blisko drogi ok.100 m, choć rok temu dwie osoby się tam pobudowały i mieszkają (zreszta drugi dom to dom właściciela gruntów do sprzedania). W tej ulicy mogą być problemy z prądem, co wygląda dosyć absurdalnie jak na te tereny.

 

Gmina Aleksandrów wogóle nie inwestuje, a ludzie nic nie piszą.

Są teraz ogromne mozliwości uzyskania funduszy z Unii na pokrycie kosztów takich właśnie inwestycji, ale wyłożenie 15 % wartości przez gminę chyba i tak przekracza możliwości finansowe. Choć osobiście wydaje mi się, że wynika to raczej z lenistwa i chęci posiadania świetego spokoju przez burmistrza i innych.

Pensyjka jest, więc poco się wychylać.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobby O urzędnikach w Aleksandrowie już swoje wiem. Zawsze starają się utrudnić, a nie ułatwić żcyie. Zapominajuą, żę defacto są naszymi pracownikami...Przy załatwianiu wodociągu mój ojciec był odbijany jak piłka tenbisowa m-dzy Urzędem a Wodociągami...bo panowie się pokłócili....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio, znalazłeś coś?

 

ehh.. pojezdzilem, powzdychalem, ale by popytac i dokladniej poszukac nie bylo czasu :(

 

podjechalem tez do Dobieszkowa, faktycznie sporo chalupek sie buduje..

i dojazd autem dobry..

 

szukam kogos mocnego w sprawach urzedowych, musze dokladnie ustalic, co moge czego nie, z moja dzialka rolnicza.

teraz porownuje wszystkie dzialy do mojej i zadna nie spelnia kryteriow ... wrrr..

jak nie urok to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieszków polecam, swojego czasu właśnie tam chciałam się budować, ale zadecydowała ekonomia, kilka lat temu za metr działki w Dobieszkowie chcieli 50 zł, a w Dobrej płaciłam 16 zł! Polecam urząd gminy Stryków, z nimi załatwi się wszystko, szczególnie z Panią Anią, która wydaje pozwolenia na budowę, bardzo przyjazna i wszystko podpisze co trzeba!

 

Materiałów również nie kupuję, poprostu na razie nie mamy kiedy się tym zająć i czekamy jak inni na normalizację cen!

 

Aniszkin-burmistrz musi jakoś umotywowac swoja decyzje, o co chodzi? Moze mozna jakos pomoc, zasunąć mu jakąś ustawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE KUPILIŚMY SZAMBO !!!Nigdy nie myśleliśmy, że fakt zakupu szamba tak bardzo nas ucieszy :lol: .To nie takie proste jakby się wydawało bo w Łodzi są ,ale bardzo drogie a poza Łodzią tanie ,ale drogi transport .W końcu udało się nam kupić 12m3 z dowozem za 2000pln. Niestety nie możemy pozwolić sobie na oczyszczalnię chociaż bardzo byśmy chcieli bo nasz budżet tego nie przewiduje a budujemy bez kredytów i nie możemy pozwolic sobie na jakiekolwiek odstępstwa od planu finansowego .Ale ciekawi jesteśmy jakie są koszty takiej oczyszczalni , może w przyszłości.........................[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...