Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

ProStaś czy ja też mogę?????? :oops: Ale na kogo mamy się powołać?? ProStaś czy może nie????? P:))))))

 

Poszło na priv.

 

Pozdrawiam.

 

ProStaś ja też poproszę:))

 

Poszło.

 

długi miał rację...

Będę kurz galopkiem chybał na swoją działkę przed czymś ciężkim.

Ale co mi tam. I tak obu właścicieli lubię. :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

I jeszcze jedno, mam pytanie, czy ktoś mógłby się publicznie (lub na priv) pochwalić ile w sumie zapłacił za elektrykę.

Czekam na wycenę powszechnie chwalonego Marka Osendowskiego, mam też jeszcze jedną wycenę. Instalacja na ok. 160 m.kw.

 

Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

 

u mnie 165 m2 , 300 pkt po 20 zł = 6000 , pewnie wystarczyło by mniej pkt ale tak to jest jak się jest niezdecydowanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po 20 za punkt to już chyba nie uświadczysz.

 

Czy ktoś ma informacje na temat spotkania u Doroty Szymczak?.

 

Pozdrawiam.

na razie jest data, sobota za tydzień.

godziny jeszcze nie.

a tak w ogóle to poczekajmy, czy mąż Doroty jej nie wymelduje z domu przed tą sobotą, jak się dowie... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy mu w ogóle powie... :roll:

może się dowie dopiero jak nas zobaczy :wink:

...a wtedy to ona może meldunek zachowa, ale my będziemy się ewakuować w dużym pośpiechu...

...i oby chociaż nie z postrzępionymi nogawkami, albo z...

Doris, wynieś chociaż widły i siekiery z domostwa i ukryj gdzieś głęboko... 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie rolnej działki. pisze mąż Olenka.

 

Kolego niepoprawny optymisto, którego roznosi enrgia :D , nie daję Ci rady, czy masz kupowac działkę, czy tez sobie odpuscić.

 

Po prostu w tej swojej euforii i oparach endorfiny, w których jestes zanuzony :lol: :lol: :lol: , sprawdź czy transkacja jest dla ciebie bezpieczna, tak abys z rodzina nie umoczył kasy w kryzysie.

 

.zanim kupisz działkę upewnij się czy będziesz mógl sie tam wybudowac, czy też tylko chodować gesi i kury :D

 

Jak to sprawdzić.

 

Po pierwsze, wystap o WZ. !To pierwszy etap odrolniania. To warunek wstepny, aby działkę mozna było odrolnić. To jest rownież istotne z tego względu, że działka jest wąska.Ja swoją ziemię kupowałem w ten sposob, iż zawarłem umowe przedwstepną, w której jako warunek zakupu - zawarcia umowy przrzeczonej było wydanie odpowiednich WZ.

 

Po drugie odrolnianie, zasady sa następujące. klasy I,II, III odrolnia minister po opiniii wóta, burmistrza, prezydenta. Klasy IV, V, VI odrolnia Wojt, burmistrz prezydent (czyli naczelnik danej Gminy, w Łodzi Prezydet Miasta Łodzi, w Szadku burmistrz, a Wartkowicach Wojt). Oczywiscie grunty klasy V i VI nie będa podlegały odralnianiu jesli mają podłoże mineralne. Jesli maja podłoze organiczne to odralnianie bez względu na klase gruntu jest obligatoryjne. Sprawdzisz to urzędzie na ulicy solnej, gdzie za jakieś 150 zeta dostaniesz odpowiednie oświadczenie.

My kupilismy taką działkę klasy V na podłozu mineralnym, ale i tak musielismy do pozwolenia na budowę wystapić z wniosekiem o odrolnienie i dopiero wydano nam postanowienie, że ze wzgledu na klase i podłoże gruntu odralnianie nie jest konieczne. I to postanowienie załaczalismy do wniosku o PNB.

a grunt mamy rzeczywiscie tak słaby, ze aby cos wyrosło trzeba wiadro gówna wlać pod krzaczek. :D

 

Oczywiscie, aby wystapic o odrolnienie musielismy dostąc wczesniej WZ - towarunek odrolnienia!!

 

Po trzeice, ale tego nie jestem juz pewien, bo chyba zmieniły sie przepisy, nie sledziłęm tego, ANR ma prawo pierwokupu działek rolnych. Kiedy my to przechodzilismy (kwiecień 2008) to mowilo sie o zmianie, że ANR będzie pierwokup przysługiwał dopiero wobec działek o powierzchni powyzej hektara, ale czy tak jest nie wiem.

 

Po czwarte, mozesz nie dostac zapewnień mediów. Na marginesie nas przeprowadzenie wody 1,5 metra od granicy działki kosztowało 7000, a pradu 25 metrów - koło 4000.

Musizsz wystapic o warunki techniczne przyłączenia prądu!!!A do tego musisz miec WZ a przynajmniej umowę przedwstępna w formie aktu notarialnego.

Prąd najważniejszy, bo wodę możeszmieć ze studni, gazu mieć nie musisz, a prąd tak.

 

Zatem musisz przejść nastepująca drogę :

WZ,

odrolnienie (zalezy od podłoża),

prąd

ANR (być może nie)

odpowiedni projekt .....

a dopiero potem PNB.

Mozesz nie dostac WZ,mozesz miec grunt nieodralniany...

 

aby transakcja była bezpieczna, podpisujesz umowę przedwstępną, gdzie warunkiem zawarica umowy sprzedazy gruntu jest uzyskanie odpowiednich WZ, a jak ci się uda przekonac sprzedawce to jeszcze odrolnienie a nawet prąd. Potem prawdopodbnie czeka cie kolejna umowa warunkowa w formie aktu notarialnego - wysyłana do ANR, ktora sie wypowiada czy korzysta z prawa pierwokupu, a dopiero potem masz trzecia umowe po której stajesz sie włascielem małorolnym. :D

 

Na marginesie, cena jest zachęcająca, ale i podejrzana.

 

Sprawdź (tak jak już napisano)

- czy nie jest to najniższa - zalewana- działka

- strony świata (dla żony ważne)

- MPZP jeśli jest

- podpytaj czy ktoś nie wie, aby tam miała powstać np jakaś chlewnia :-?

-sprawdź czy nie są planowane w tej okolicy drogi, autostrady, obwodnice

 

Aha, gdyby wszyscy konsumenci w Polsce mieli twój optymizm, to nie bałbym sie w ogole kryzysu. :lol:

 

Trzymaj się. I bądź rozważny, nie tylko romantyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wie o waszej wizycie zgoda była rozwodu nie będzie. :lol: .

Musiałam odpowiedzieć na pytania. Jak będzie bajoro to nie przejadą. To się umówię np. na Statoilu i ich przywiozę. Stół jakiś trzeba przywieść, gdzie usiądziemy. Stół dla wszystkich jest za mały ale są materace to urządzimy imprezę w stylu japońskim. Prawdziwa parapetówa. Dostało mi się za nie szanowanie gości :wink: Przecież nikt nie będzie ganiał w garniturze chodzi o to zeby pogadać i się pośmiać a dla chcącego nic trudnego.

Składajcie ręce do nieba żeby było w miarę zimno bo ostatnio sama utopiłam się na wjeździe na działkę jak zimno puściło i śniegi się roztopiły. Bajoro jak ch....a :evil:

Jedno ale córka w piątek dostała wiatrówkę mam nadzieję że nie będzie problemu ze spotkaniem. Do soboty nie będzie już ponoć roznosić zarazków tylko ewentualnie strupy będzie miała na sobie. Jak się boicie to mówcie to się przełoży. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzeice, ale tego nie jestem juz pewien, bo chyba zmieniły sie przepisy, nie sledziłęm tego, ANR ma prawo pierwokupu działek rolnych. Kiedy my to przechodzilismy (kwiecień 2008) to mowilo sie o zmianie, że ANR będzie pierwokup przysługiwał dopiero wobec działek o powierzchni powyzej hektara, ale czy tak jest nie wiem.

Jeżeli działka ma min 3000m2 to faktycznie ANR ma prawo pierwokupu. Jestem na świeżo, bo właśnie mam cieplutki

(no, już dwutygodniowy ;) ) akt notarialny. A jak już kupisz działkę, to dobrze iść do US, żeby potwierdzić wartość działki,

bo US ma swoje przeliczniki i może naliczyć większy podatek niż pobierze notariusz, a wtedy będziesz musiał razem z odsetkami spłacać :roll:

A US ma 5 (chyba) lat na sprawdzenie tego.

Trzymaj się i informuj jak sprawy się mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wie o waszej wizycie zgoda była rozwodu nie będzie. :lol: .

Musiałam odpowiedzieć na pytania. Jak będzie bajoro to nie przejadą. To się umówię np. na Statoilu i ich przywiozę. Stół jakiś trzeba przywieść, gdzie usiądziemy. Stół dla wszystkich jest za mały ale są materace to urządzimy imprezę w stylu japońskim. Prawdziwa parapetówa. Dostało mi się za nie szanowanie gości :wink: Przecież nikt nie będzie ganiał w garniturze chodzi o to zeby pogadać i się pośmiać a dla chcącego nic trudnego.

Składajcie ręce do nieba żeby było w miarę zimno bo ostatnio sama utopiłam się na wjeździe na działkę jak zimno puściło i śniegi się roztopiły. Bajoro jak ch....a :evil:

Jedno ale córka w piątek dostała wiatrówkę mam nadzieję że nie będzie problemu ze spotkaniem. Do soboty nie będzie już ponoć roznosić zarazków tylko ewentualnie strupy będzie miała na sobie. Jak się boicie to mówcie to się przełoży. :cry:

 

Ja wiatrówkę przechodziłem więl luzik :) , ale niestety w sobotę mam urodziny chrześnicy , nie wypada odmówić , wiedziałem a zapomniałem.Dorotka mniej bałaganu chociaż będziesz miała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzeice, ale tego nie jestem juz pewien, bo chyba zmieniły sie przepisy, nie sledziłęm tego, ANR ma prawo pierwokupu działek rolnych. Kiedy my to przechodzilismy (kwiecień 2008) to mowilo sie o zmianie, że ANR będzie pierwokup przysługiwał dopiero wobec działek o powierzchni powyzej hektara, ale czy tak jest nie wiem.

Jeżeli działka ma min 3000m2 to faktycznie ANR ma prawo pierwokupu. Jestem na świeżo, bo właśnie mam cieplutki

(no, już dwutygodniowy ;) ) akt notarialny. A jak już kupisz działkę, to dobrze iść do US, żeby potwierdzić wartość działki,

bo US ma swoje przeliczniki i może naliczyć większy podatek niż pobierze notariusz, a wtedy będziesz musiał razem z odsetkami spłacać :roll:

A US ma 5 (chyba) lat na sprawdzenie tego.

Trzymaj się i informuj jak sprawy się mają :)

 

 

Nie wiem jak w tej chwili, ale w 2007 roku sprzedawalismy dzialke o powierzchni 800m2 i ANR miała prawo pierwokupu.

A w 2008 kupowalismy 900m2 i bylo tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak w tej chwili, ale w 2007 roku sprzedawalismy dzialke o powierzchni 800m2 i ANR miała prawo pierwokupu.

A w 2008 kupowalismy 900m2 i bylo tak samo.

 

ANR co prawda ma prawo pierwokupu ale nie pamiętam o przypadku żeby takie małe działki przejmowali. Z tego co wiem to ich interesują tylko duże działeczki takie po kilkaset hektarów.

Takie malutkie to tylko wtedy jak któremuś prezesowi się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wie o waszej wizycie zgoda była rozwodu nie będzie. :lol: .

Musiałam odpowiedzieć na pytania. Jak będzie bajoro to nie przejadą. To się umówię np. na Statoilu i ich przywiozę. Stół jakiś trzeba przywieść, gdzie usiądziemy. Stół dla wszystkich jest za mały ale są materace to urządzimy imprezę w stylu japońskim. Prawdziwa parapetówa. Dostało mi się za nie szanowanie gości :wink: Przecież nikt nie będzie ganiał w garniturze chodzi o to zeby pogadać i się pośmiać a dla chcącego nic trudnego.

Składajcie ręce do nieba żeby było w miarę zimno bo ostatnio sama utopiłam się na wjeździe na działkę jak zimno puściło i śniegi się roztopiły. Bajoro jak ch....a :evil:

Jedno ale córka w piątek dostała wiatrówkę mam nadzieję że nie będzie problemu ze spotkaniem. Do soboty nie będzie już ponoć roznosić zarazków tylko ewentualnie strupy będzie miała na sobie. Jak się boicie to mówcie to się przełoży. :cry:

 

Żaden problem dla mnie siedzieć na styropianie :wink:

Dorota, powiedz tylko co przynieść ... do picia :wink:

No i jak dojechać ? Może na PW ... ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak w tej chwili, ale w 2007 roku sprzedawalismy dzialke o powierzchni 800m2 i ANR miała prawo pierwokupu.

A w 2008 kupowalismy 900m2 i bylo tak samo.

 

ANR co prawda ma prawo pierwokupu ale nie pamiętam o przypadku żeby takie małe działki przejmowali. Z tego co wiem to ich interesują tylko duże działeczki takie po kilkaset hektarów.

Takie malutkie to tylko wtedy jak któremuś prezesowi się spodoba.

 

Ale biurokracje trzeba "odbębnić' i na to nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żaden problem dla mnie siedzieć na styropianie :wink:

Dorota, powiedz tylko co przynieść ... do picia :wink:

No i jak dojechać ? Może na PW ... ?

 

pozdrawiam, majki

 

Dorota ja też poproszę o w/w informacje i dodatkowo o godzinę spotkania.

 

Pozdrawiam

 

Widzę, że nikt nie chce się podłożyć i zaproponowac godziny spotkania.

Ja proponuję gdzieś około południa żeby naszej szanownej koleżance nie robić dymu w sobotę wieczorem, zanim wyjdziemy się jeszcze porządnie posprząta to i na niedzielę będzie miała jak znalazł.

Wieczorem to Wzetek już na pewno nie będzie. Ja co prawda zamówię wcześniej ale i tak muszę odebrać bodajże do 14tej maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...