Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Jelonek, EZS a ja myślałam że tylko mój michał ma AZS na grupie łódzkiej dzieci. Teraz jak Ania ma wiatrówkę to boję się jak diabli o młodszego u którego wiatrówka połączona z AZS jest jeszcze bardziej paskudnaponoć. Młodemu choroba uspokoiła się po zmianie łodzi na aleksandrów. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jelonek, EZS a ja myślałam że tylko mój michał ma AZS na grupie łódzkiej dzieci. Teraz jak Ania ma wiatrówkę to boję się jak diabli o młodszego u którego wiatrówka połączona z AZS jest jeszcze bardziej paskudnaponoć. Młodemu choroba uspokoiła się po zmianie łodzi na aleksandrów. :lol:

u mojej po zakonczemiu budowy

nawet bym myślała, że to cement, ale nie, początek był w Londynie, tam nie było cementu, ale był olbrzymi stres, bo poszła do angielskiej szkoły. Potem budowa- też stres (zostawiona biedna sama sobie) a teraz wszystko się unormowało i choroba odpuściła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję. Ci co mogą to się spotkamy normalnie w sobotę, a reszta propozycja za miesiąc bo ja mogę być nosicielem(...) Żeby było w koło wesoło to teraz dzieci w młodszej grupie łapią świnkę.

(...)mój michał ma AZS(...)

Ja uprzedzałem, że jak nabiorą ochoty to się już łatwo nie wywiniesz - i żadną ptasią grypą czy inną pryszczycą się nie wyłgasz.

Nawet AZS mnie nie przeraża, ale to pewnie z niewiedzy, no i może też dlatego, że mi się z pewnym 3-literowym nikiem kojarzy... a przecież Ewa całkiem miła jest :wink: :D

 

1. Też głosuję za co najmniej 16-tą.

2. Możemy uaktualnić wykaz chętnych na tą imprezę?

3. No i mapkę poproszę.

4. Dorota szykuj tą amfibię spod Statoila, bo mrozów raczej nie będzie a wprost przeciwnie - jakieś przelotne deszczyki zapowiadają...

5. Najdroższa obiecała zrobić sałatkę, ...a jak ją odrobinę zgwałcę to może nawet dwie :roll:

 

Picie procentowe oczywiście bo może pani inwestor zacznie tańczyć na stole
Stół dla wszystkich jest za mały ale są materace to urządzimy imprezę w stylu japońskim.
Podpuszczasz nas czy poważnie? :roll: :wink: Oj, uważaj z tymi obietnicami, bo sama widzisz, że potrafimy je egzekwować! :wink: :D ...i nawet brak stołu ci nie pomoże :lol:. A jak nas rozochocisz to jeszcze rurę ci przywieziemy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szukamy dalej :cry:

działka fajna, ale do wykozystania tylko połowa powierzchni !!!

przez 100m prosty teren, a potem spad dobre 20 -30% :cry:

Fajnie, domek byłby na górce,

 

Spadek OD domku nie jest wcale zły, gorzej byłby DO domku

Ja bym tak szybko nie rezygnowała, pozostałe warunki wyglądają zachęcająco. A jeżeli to ta sama działka, co w biurze jest za 17 tys, to już spuścił z "koncertu zyczeń" i można liczyć pewnie na coś jeszcze...

Do Koluszek peztnajmniej jeżdzą pociągi i BEDĄ jeździć

 

A jeszcze mi sie przypomniało

50 m przed działką oznacza, że wszyscy dostawcy mediów będą musieli je prowadzić do ciebie na własny (teoretycznie) koszt. Pytanie, czy będą chcieli

w tym rejonie to widze takie działki http://www.allegro.pl/item572471238_dzialka_budowlana_koluszki_stare.html

http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2232449

http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2232450

ceny za metr niezłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wola ogółu będzie taka, żeby lepiej "przenieść" spotkanie, to nie ma problemu, ja się dostosuję.

Przeczekamy chorobę i możemy sie spotkać kiedy indziej :D

W sumie też mam małe dziecko i fala wszelkich chorób od początku przedszkola je wykańcza, to może wiatrówki już bym nie "dodawał" :roll: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Ja jeśli mógłbym się odnieść do sprawy wiatrówek i chorób wszelakich to też Karolci wolałbym nie zarażać, tym bardziej, że niedawno dwa tygodnie w łóżku przeleżała (powiedzmy, w kazdym razie babcia miała dwa tygodnie zajęcie) i nie chciałbym jej znowu odrywać na dłużej.

Jeśłi nie będzie to wielki problem to może rzeczywiście przenieśmy spotkanie na za miesiąc jak proponuje Dorota a i wtedy będzie można się przebić bez amfibii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szukamy dalej :cry:

działka fajna, ale do wykozystania tylko połowa powierzchni !!!

przez 100m prosty teren, a potem spad dobre 20 -30% :cry:

Fajnie, domek byłby na górce,

 

Spadek OD domku nie jest wcale zły, gorzej byłby DO domku

Ja bym tak szybko nie rezygnowała, pozostałe warunki wyglądają zachęcająco. A jeżeli to ta sama działka, co w biurze jest za 17 tys, to już spuścił z "koncertu zyczeń" i można liczyć pewnie na coś jeszcze...

Do Koluszek peztnajmniej jeżdzą pociągi i BEDĄ jeździć

 

A jeszcze mi sie przypomniało

50 m przed działką oznacza, że wszyscy dostawcy mediów będą musieli je prowadzić do ciebie na własny (teoretycznie) koszt. Pytanie, czy będą chcieli

w tym rejonie to widze takie działki http://www.allegro.pl/item572471238_dzialka_budowlana_koluszki_stare.html

http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2232449

http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2232450

ceny za metr niezłe ;)

 

HeHe - to pierwsze życze powodzenia właścicielowi bo tamtędy ma gdzieś iść obwodnica koluszek :) (dowiadywałem się, mieliśmy ja oglądać) , to drugie tez glądaliśmy (brak oficjalnie drogi i po środku działki stoi słup średniego napięcia, brak WZ a to szczere pole - więc jak niema oficjalnie drogi dojazdowej to jest duuuuuuuuuuży problem ) , a o trzeciej cały czas piszę :) :) - to właśnie ta, tylko że starsze ogłoszenie (nikt jej nie chce kupić ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek, EZS a ja myślałam że tylko mój michał ma AZS na grupie łódzkiej dzieci. Teraz jak Ania ma wiatrówkę to boję się jak diabli o młodszego u którego wiatrówka połączona z AZS jest jeszcze bardziej paskudnaponoć. Młodemu choroba uspokoiła się po zmianie łodzi na aleksandrów. :lol:

 

Troche z innej beczki:

Nasza Córcia tez miała AZS - wyglądało to strasznie (były momenty że wyglądała jak popazona w 70% :( ) - ale jakieś 8 miesięcy temu wszystko znikneło :p (żeby tylko nie wróciło) - ale nadal uwazamy , kremy, szampony -tylko Atopra (smarujemy 2 razy dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe - to pierwsze życze powodzenia właścicielowi bo tamtędy ma gdzieś iść obwodnica koluszek :) (dowiadywałem się, mieliśmy ja oglądać) , to drugie tez glądaliśmy (brak oficjalnie drogi i po środku działki stoi słup średniego napięcia, brak WZ a to szczere pole - więc jak niema oficjalnie drogi dojazdowej to jest duuuuuuuuuuży problem ) , a o trzeciej cały czas piszę :) :) - to właśnie ta, tylko że starsze ogłoszenie (nikt jej nie chce kupić ???)

jeśli stare ogłoszenie cena spada i to dość mocno nikt jej nie chce kupić to o czymś swiadczy... wg mnie cudów nie ma

jak tam warunki zabudowy wyglądają itp. itd

jak warunki geotechniczne

bo szkoda 15tyś w błoto wzucać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuu a tak się ucieszyłam, jak się okazało, że zajrzałam w samą porę, żeby się na spotkanie z Wami załapać.. Ale maluch ma 4 tygodnie i nawet chcąc wpaść na godzinkę, to nie da rady, bo nieszczepiony jeszcze.. Ale za miesiąc, jeśli to nie problem, może już by nam się udało :)

 

Nam też by się szkolenie z wykończeniówki przydało, bo z kasy się wyprztykaliśmy dokumentnie. I TERAZ już oglądamy każdą złotówkę zanim ją wydamy.

 

piaconsulting my jesteśmy żywym przykładem hurra optymizmu - kupiliśmy dom rekreacyjny z działką 1150m2 za kwotę X - i miał być do zamieszkania po niewielkich poprawkach, a jak przyszło co do czego w trakcie budowy, to z kupionego domu zostały tylko ściany do wysokości okien na parterze a resztę budowaliśmy od początku, co wyniosło nas drugi raz kwotę X+ jeszcze 50%. Teraz jakby się nam, ODPUKAĆ, podwinęła noga, to bank przejmuje całość (przez rosnący kurs CHF), a przecież w tym jest utopiona kasa za M-4 (64m2) na Widzewie.

Tak więc po czasie, ale doradzam dokładną analizę wszelkich budowlanych transakcji :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Gratkę - wieczorem odprawie "wielkie dzwonienie" w poszukiwaniu kawałka "pola"... :roll: - moze coś sie trafi :lol:

... a czasu coraz mniej :-?

 

Nie ma co sie spieszyc, bo to decyzja na cale zycie.

Latwo sie utopic z kasa i potem zalowac.

My szukalismy dzialki rok czasu. Ceny rosly w kosmos. Juz myslelismy, ze po prostu jeszcze chwila i juz na nic nie bedzie nas stac.

Zdjecia z tej dzialki co macie kupic nie wygladaja zachecajaco, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Gratkę - wieczorem odprawie "wielkie dzwonienie" w poszukiwaniu kawałka "pola"... :roll: - moze coś sie trafi :lol:

... a czasu coraz mniej :-?

 

Nie ma co sie spieszyc, bo to decyzja na cale zycie.

Latwo sie utopic z kasa i potem zalowac.

My szukalismy dzialki rok czasu. Ceny rosly w kosmos. Juz myslelismy, ze po prostu jeszcze chwila i juz na nic nie bedzie nas stac.

Zdjecia z tej dzialki co macie kupic nie wygladaja zachecajaco, ale to tylko moja opinia.

 

Musimy sie spieszyć - teraz wynajmujemy mieszkanie i oddajemy kasę na wynajem, która była by znaczną częścia raty kredytu (potrzebne nam 100000 kredytu co daje ratę ok. 700) - na dzialkę i uzbrojenie na szczęście mamy gotóweczkę :lol: . Wynajem jest ekonomicznie nieuzasadniony :-? :D

 

Nam wystarczy coś takiego:

http://www.kar.pl/pl/index.php?id=26

 

(jak juz wspominałem alternatywa daa M-2 w blokach)

 

Więc działka 600 - 700 metrow w zupełności wystarczy :roll:

 

Ten dom wykonczony z instalacjami całoroczny (bez okien bo maja jakieś 5 komorowe z izoplastu a ja chce trzyszybowe 6 komorowe) z podniesionym poddaszem (dodatkowe 15 m.kw na jeden pokoj) wycenili na 110000 na dzień dobry (potargujemy się jak się zdecydujemy). Dom drewniany i z tymi oknami o których pisałem U=0,19 - 0,2 - więc ekonomiczny :lol: , a na upartego można zwęzić salon , wydłuzyć całość o 2 m i działka 15 m. szeroka też się nada :)

 

więc zamiast M-2 będzie domeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe - to pierwsze życze powodzenia właścicielowi bo tamtędy ma gdzieś iść obwodnica koluszek :) (dowiadywałem się, mieliśmy ja oglądać) , to drugie tez glądaliśmy (brak oficjalnie drogi i po środku działki stoi słup średniego napięcia, brak WZ a to szczere pole - więc jak niema oficjalnie drogi dojazdowej to jest duuuuuuuuuuży problem ) , a o trzeciej cały czas piszę :) :) - to właśnie ta, tylko że starsze ogłoszenie (nikt jej nie chce kupić ???)

jeśli stare ogłoszenie cena spada i to dość mocno nikt jej nie chce kupić to o czymś swiadczy... wg mnie cudów nie ma

jak tam warunki zabudowy wyglądają itp. itd

jak warunki geotechniczne

bo szkoda 15tyś w błoto wzucać..

 

WZ podobno są, tylko minusami są szerokość ( nie kazdemu to wystarczy :) ), spad (naszczęście od a nia do), i las na połowie dzialki, więc tak naprawdę do wykozystania jest polowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec szukaj działki o mniejszej powierzchni a szerszej

dla tego domu "szyper"

minimalne gabaryty działki 16,74 x 18,24 m i on już nie ma na bocznych scianach okien

wiec na 15 metrową za nic nie wejdzie

ja mam 18.5 metra szerokości działki od frontu i to uwazam za minimum juz jest ciasno ale mniej bedzie jeszcze trudniej

ze wszystkich projektów muratora na tą działke nadaje sie tylko 4

http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?frm_search=1&id_grupy=1&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&bryla=1&kat_nach_od=&kat_nach_do=&szer_dzia_od=&szer_dzia_do=15&author_name=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wczoraj zakopałam się na działce :evil: Fajnie, w samochodzie wożę parę butów na zmianę a łopata stoi na stałe przy bramie. To się nazywa inwestor. :cry:

Dobra peniesiemy termin spotkania na 4 kwietnia ( wola większości) tj. sobota godzina załóżmy 14. Do tego czasu nawet jakby Michał się zaraził to zdąży się wychorować.

Yeti rury to ja mam dostatek z racji posiadania męża hydraulika. Cwiczyć jest na czym. Podpuszczam, a może nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że koło mnie była działka do sprzedania (Aleksandrów Ł. zaraz za Łodzią)...coś ok. 1120m2, prąd będzie za miesiąc :evil: , woda w drodze, kilka domów już stoi :) , co do ceny to nie jestem pewna ale chyba 120zł./m2, Boszsz... ja w 2005r. kupowałam po 24zł/m2....

Czy ktoś może ma drzwi z Budrexu ze Srocka? Dostałam dobrą ofertę cenową ale przyznam, że będąc na targach nie przyjrzałam się uważnie produktom tej firmy :roll: Będę wdzięczna za opinie (może być na priv.) i jeszcze jedno, doradźcie mi okna Jezierskiego czy Mielczarka???? Bo już zgłupiałam do reszty, obie wyceny podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że koło mnie była działka do sprzedania (Aleksandrów Ł. zaraz za Łodzią)...coś ok. 1120m2, prąd będzie za miesiąc :evil: , woda w drodze, kilka domów już stoi :) , co do ceny to nie jestem pewna ale chyba 120zł./m2, Boszsz... ja w 2005r. kupowałam po 24zł/m2...

 

A gdzie ta działeczka jest??

Tak dokładniej jesli można spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że koło mnie była działka do sprzedania (Aleksandrów Ł. zaraz za Łodzią)...coś ok. 1120m2, prąd będzie za miesiąc :evil: , woda w drodze, kilka domów już stoi :) , co do ceny to nie jestem pewna ale chyba 120zł./m2, Boszsz... ja w 2005r. kupowałam po 24zł/m2....

Czy ktoś może ma drzwi z Budrexu ze Srocka? Dostałam dobrą ofertę cenową ale przyznam, że będąc na targach nie przyjrzałam się uważnie produktom tej firmy :roll: Będę wdzięczna za opinie (może być na priv.) i jeszcze jedno, doradźcie mi okna Jezierskiego czy Mielczarka???? Bo już zgłupiałam do reszty, obie wyceny podobne...

 

Mogę poprosić o namiary na działeczkę ? na priv :lol:

 

Ja bym wybrał Mielczarka - to producent , a w Łodzi jest tylko Mróz (posrednik jezierskiego z tego co wiem) - będzie łatwiej z serwisem u producenta :D

 

Też u nich robiłem wyceny (orientacyjne dla "szypra" zebym wiedział ile mniej wiecej beda kosztowały okna, jak wczesniej pisałem chce tam zamontować energooszczedne) , spróbuj jeszcze w budvarze na rzgowskiej , dali mi najlepsza cene na trzyszybowe 06 i tez producent - czyli bezposrednio jak u mielczarka. Wycenialem tez w abatex, ale cena najwyzsza za trzyszybowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...