Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie grzejników. Jeden z hydraulików poleca Purmo a drugi wręcz przeciwnie. A co Wy sądzicie o tej firmie?

 

Mam również Purmo :) od 1,5 sezonu grzeję i nic się z nimi nie dzieje :)

po roku farba mu odłazi i coś tam jeszcze sie dzieje.... Może trafił na felerny egzemplarz

Może faktycznie trafił na jakiś wybrakowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

Mam do Was dwa pytania:

1. Jaka jest prawda z budowaniem z Ytonga i wilgocią? Czy w takie pogody jak teraz (śnieg z deszczem) trzeba jakoś specjalnie chronić bloczki już wymurowane? Czy jak namokną (nie da się szczelnie osłonić murów) to później oddadzą wilgoć? Właśnie zaczynają u mnie stawiać mury z Ytonga i trochę mnie martwi pogoda.

2. Dałem się namówić na ogrzewanie akumulacyjne. Czy ktoś z Was użytkuje może taki rodzaj ogrzewania? Jak wyglądają koszty ogrzewania takim systemem? Dodam, że planuję wentylację z rekuperacją oraz kominek z DGP. Ponoć przy takim zestawieniu + dobrze ocieplonym domu (Ytong 24 + st 20 cm) ogrzewanie akumulacyjne jest najbardziej opłacalne (zarówno na poziomie inwestorskim jak i w użytkowaniu). Dodam, że domek ma 117 m2 p.u. i ok 150 m2 p.c.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również Purmo :) od 1,5 sezonu grzeję i nic się z nimi nie dzieje :)

po roku farba mu odłazi i coś tam jeszcze sie dzieje.... Może trafił na felerny egzemplarz

Może faktycznie trafił na jakiś wybrakowany :wink:

 

Jakoś bardziej prawdopodobne mi się wydaje że z tych Purmo będzie miał dużo mniej zysku niż z tych co ci zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka73

 

Słuchajcie, potrzebuję "dobry" namiar na kominkarza (nie mylić z kominiarzem... hihihi). Z tablicy wzięłam jeden kontakt a chciałabym dwa, coby mieć porównanie w ofertach :)

 

 

505987380 pan Marcin, osoba polecona przez naszych przyjaciół, był również naszym wykonawcom. Nie mamy zastrzeżeń, załatwiał nam również wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam do Was dwa pytania:

1. Jaka jest prawda z budowaniem z Ytonga i wilgocią? Czy w takie pogody jak teraz (śnieg z deszczem) trzeba jakoś specjalnie chronić bloczki już wymurowane? Czy jak namokną (nie da się szczelnie osłonić murów) to później oddadzą wilgoć? Właśnie zaczynają u mnie stawiać mury z Ytonga i trochę mnie martwi pogoda.

2. Dałem się namówić na ogrzewanie akumulacyjne. Czy ktoś z Was użytkuje może taki rodzaj ogrzewania? Jak wyglądają koszty ogrzewania takim systemem? Dodam, że planuję wentylację z rekuperacją oraz kominek z DGP. Ponoć przy takim zestawieniu + dobrze ocieplonym domu (Ytong 24 + st 20 cm) ogrzewanie akumulacyjne jest najbardziej opłacalne (zarówno na poziomie inwestorskim jak i w użytkowaniu). Dodam, że domek ma 117 m2 p.u. i ok 150 m2 p.c.

 

Z góry dzięki!

 

My mamy domek z ytonga , jak stawiali mury to nie zabezpieczali niczym, sama nawet do naszego speca wydzwaniałam ,że mury mokre i co dalej. Stwierdził ,że spoko, wyschną ... ( bez komentarza) ... no i fakt wyschły . Ytong jest jak pumeks - szybko wilgotnieje ale równie szybko wysycha. Nie potrafię powiedzieć czy takie namaczanie szkodzi strukturze bloczków - pewnie obojętne nie jest , ale z drugiej strony trzeba by było z ytonga budować pod namiotem cyrkowym, bo latem też potrafi nieźle popadać . Teraz jak już domek zakryty dachem to jedyne miejsce które nam się " namacza " to wykusz - niestety jeszcze nie zaizolowany ... ale z tym musimy juz poczekać na ciepełko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ytong to nie cukier w kostkach - tak od razu od wody się nie rozpuści :wink:

Jeśli tylko zdąży wyschnąć przed mrozami, to pewnie wszystko będzie OK.

To zamarzająca woda robi zawsze największe szkody w materiałach a nie sama woda.

No chyba, że ściana ciągle zawilgocona będzie - to po jakimś czasie glonojady z akwarium będziesz mógł przenieść - na popas :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie podzielic sie namiarami na fachowców od budowy przylacza wodociagowego do dzialki ?? do dwoch polecanych na tablicy ogloszen juz dzwonilam ale niestety jeden nie zajmuje sie budowa przylaczy w Łodzi a drugi niestety ma narazie tyle roboty, ze nie jest zainteresowany .......

 

Jesli jednym z tych dwoch nie jest moj to go polecam. Bardzo rzeczowy czlek. Pierwsza strona na tablicy ogloszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie podzielic sie namiarami na fachowców od budowy przylacza wodociagowego do dzialki ?? do dwoch polecanych na tablicy ogloszen juz dzwonilam ale niestety jeden nie zajmuje sie budowa przylaczy w Łodzi a drugi niestety ma narazie tyle roboty, ze nie jest zainteresowany .......

 

Jesli jednym z tych dwoch nie jest moj to go polecam. Bardzo rzeczowy czlek. Pierwsza strona na tablicy ogloszen.

 

niestety to ten człek, ktory stwierdzil, ze z Wodociagami w Łodzi nie chce miec nic wspolnego ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam stempli budowlanych dł 2,80m i 3 m może ma ktos i juz nie bedzie potrzebował, interesuje mnie kazda , łacznie ok 120 szt

pozdrawiam

Agrazka :o

 

U mnie troche na budowie lezy i chetnie bym sie pozbyl. Aleksandrow. Jesli jestes zainteresowana podeslij telefon na priva. W sobote bede na dzialce to bym Ci podal dokladnie ile sztuk sie poniewiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ingga spróbuj zajrzeć do tego sklepu. Ceny tam są rózne. Na pewno dobierzesz coś do swojego portfela :). Sklep jest na Prądzyńskiego otwarty chyba do 18.00.

 

http://www.ruckzuck.pl/page,main,Strona_glowna.html

 

Dzięki za przypomnienie o tym sklepie - już tam kiedyś byłam, ale jak zaczęłam się za panelami rozglądać

Dla zainteresowanych dodam ze jest to sklep firmowy firmy Classen, są tam również ich drzwi.

warto dopominać się o rabat - po rabacie cena paneli była taka jaka producent podaje na swojej stronie jako cenę sugerowaną.

 

Jedyne co odradzam to warto poszukać listew przypodłogowych w innych sklepach bo maja drożej niż w małym sklepie na mojej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam stempli budowlanych dł 2,80m i 3 m może ma ktos i juz nie bedzie potrzebował, interesuje mnie kazda , łacznie ok 120 szt

pozdrawiam

Agrazka :o

 

jakiś czas temu już mówiłem, ze mam do dyspozycji praktycznie dowolną ilośc stempli z olszyn.

Mam tego na działce tyle, że na niejedną budowę wystarczy.

Trzeba tylko sobie wyciąć.

Ja korzystałem i powiem szczerze, bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...