Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Kominek z płaszczem wodnym (najprawdopodomniej firmy Edilkamin - nie śpieszy mi się :), czekam na spadek kursu euro..., koszt całego kominka z instalacją i obudową kalkuluję na 12tys. zł ), oraz na chwilę obecną kocioł elektryczny - Kospel EKCO Lnz-15Kw (udało mi sie kupić za 1500zł, cena katologowa 2600zł :) ), z pozostawieniem możliwości podłączenia innego żródła ogrzewania (jak znudzi mi się kominek, i nie będzie stać na prąd :) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A co sądzicie o pompach ciepła? Czy ktoś z Was używa takiej? Powietrznej, wodnej czy gruntowej?

 

My mamy, zrodlo dolne - grunt. Czy jestem zadowolona - pogadamy po nastepnym sezonie, jak juz bedziemy mieszkac, grzac wode itd.

 

W tym sezonie grzalismy dla robotnikow, bylo ok 14 stopni, dopiero w grudniu zrobilismy strop na pieterkiem, kladzione byly plytki wiec troche wilgoci, ale ogolnie sucho bylo 30-40%. Z prad w okresie sierpien - poczatek lutego zaplacilismy 1500 zl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby na dziś :

1 - skąd wziąć ziemię do ogrodu , jakąś lepsiejszą ?

2 - potrzebna mi tez wywrotka ładnego żóltego piaseczku - skąd najtaniej ?

3 - know-how do tarasu ziemnego :)

4 - podręcznik Adama Słodowego - Zrób to sam , po świętach ruszamy i przydałoby się nieco wiedzy zdobyć o - kładzeniu płytek, zabudowie wnęk, układaniu paneli ( chociaż to chyba nie czasy pana Słodowego....)

 

Ostatnio powiem Wam ,że co i rusz jak w pomysłowym Dobromirze taka kuleczka skacze mi po łbie i rodzą się coraz dziwniejsze pomysły. Mój małżon ma coraz większe oczy :) ale ładnie mu z tym więc będę wymyślać dalej :):):)

Plan na dziś - czerwiec META ! Ludziska poproszę o modły za ładną pogodę - dom mi musi schnąć !!!!

 

Co do Paneli mogę Ci dać instruktarz w sumie położyłem coś około 100 m2 . W zasadzie zabawa jak z klockami lego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałam okna Mielczarka,Jezierskiego,Makarskiego i MS ,wszystkie mają porównywalne parametry i w/g mnie są godne uwagi.

Ostatecznie wybrałam profil 5-cio komorowy,pakiet trzy szybowy (U=0,6)super termo ze wzmocnieniami termicznymi.Nie ukrywam,że cena też miała znaczenie.Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw ostatecznie wygrały okna MS.

Agi888 czy w swoich poszukiwaniach zetknęłaś się z firmą Prymat ?

Poszukuje informacji od użytkowników, ale jakos trudno mi ich znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz dla odmiany poszukuję:

- gdzie można kupić dobre i tanie nadproża 19?? ( z naciskiem na dobre ) :D

 

staremu się nie chce wylewać - obibok :lol:

 

pozdrawiam "grupę" trzymającą władzę :D :D :D :D

 

Ja brałem od "Zająca", były dobre.

Wy to z Domco na plecach możecie przytargać ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Dżizas, nie w tym tempie... , ledwo mury zaczęliście, a tu już nadproża ... :o :wink: ?

Daj "staremu" odsapnąć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałam okna Mielczarka,Jezierskiego,Makarskiego i MS ,wszystkie mają porównywalne parametry i w/g mnie są godne uwagi.

Ostatecznie wybrałam profil 5-cio komorowy,pakiet trzy szybowy (U=0,6)super termo ze wzmocnieniami termicznymi.Nie ukrywam,że cena też miała znaczenie.Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw ostatecznie wygrały okna MS.

Agi888 czy w swoich poszukiwaniach zetknęłaś się z firmą Prymat ?

Poszukuje informacji od użytkowników, ale jakos trudno mi ich znaleźć ?

 

Qgiel niestety nie natknęłam się na firmę Prymat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić drzwi prysznicowe . Gdzie jest największy wybór????

 

Hmmm ... a o jakie Ci chodzi ? Tzn. jak drzwi to zakładam, że do wnęki prysznicowej ... ?

 

pozdrawiam, majki

 

dzrzwi skrzydłowe , 90 ki mnie potrza :D , szklanne ,piękne i tanie ................ :wink:

 

Szklane i piękne : Huppe, np. Nasza-Łazienka ...

Tanie i chyba przyzwoite : Ronal, Glaz-Bud Przybyszewskiego ...

Masz wielki wybór, 90 dostaniesz w każdym "systemie", ja do swojego prysznica 1,6m miałem pewne ograniczenia ... :( :wink:

Przerabiałem ten temat ostatnio intensywnie, to się nachodziłem i naoglądałem ... :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz dla odmiany poszukuję:

- gdzie można kupić dobre i tanie nadproża 19?? ( z naciskiem na dobre ) :D

 

staremu się nie chce wylewać - obibok :lol:

 

pozdrawiam "grupę" trzymającą władzę :D :D :D :D

 

Ja brałem od "Zająca", były dobre.

Wy to z Domco na plecach możecie przytargać ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Dżizas, nie w tym tempie... , ledwo mury zaczęliście, a tu już nadproża ... :o :wink: ?

Daj "staremu" odsapnąć :lol:

 

Dzięki.

 

A co, całą zimę leniuchował to teraz niech robi :wink: :lol: :lol:

 

P.S Ja już po okna startuję, a wycena dachu leży od lutego. :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby na dziś :

1 - skąd wziąć ziemię do ogrodu , jakąś lepsiejszą ?

 

042 671 70 05 lub 509 660 080 około 350zł wywrotka. Jeszcze nie kupowałam, wizytówkę dostałam przy okazji :wink:

 

2 - potrzebna mi tez wywrotka ładnego żóltego piaseczku - skąd najtaniej ?
Ja ostatnio brałam z łódzkiej tablicy ogłoszeń od Majkiego. 350 zł za ok 17ton sianego

 

Proszę o namiary na łódzkie składy w których kupię SILKĘ, bo co dzwonię to silki nie sprzedają :( a potrzebuję tylko na wewnętrzne nośne i działowe :roll:

 

Co do nadproży. To ja swoje z Manexu chwalę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na łódzkie składy w których kupię SILKĘ, bo co dzwonię to silki nie sprzedają :( a potrzebuję tylko na wewnętrzne nośne i działowe :roll:

 

Bezpośrednio Silikaty Teodory. Ja tam kupowałem, bardzo dobre.

http://www.silikaty-teodory.pl/

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do długi :wink:

Szklanne, tanie, czy piękne - kwestia gustu i ceny .

Na zamówienie w PROCA , Legionów ileś, jak Cię interesuje, poszukam.

Szkło hartowane, urozmaicone lub nie, uchwyty chromolone do wyboru.

Ja zamawiam wahadłowe. Przyjadą, obmierzą, zamontują.

 

Czy chodzi o tą hurtownię? Znalazłam taki link.

Temat drzwi prysznicowych też zaczynam pomału zgłębiać,żeby później wiedzieć co i gdzie.

 

http://www.proca.com.pl/oferta.php?id=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamówienie w PROCA , Legionów ileś, jak Cię interesuje, poszukam.

Szkło hartowane, urozmaicone lub nie, uchwyty chromolone do wyboru.

Ja zamawiam wahadłowe. Przyjadą, obmierzą, zamontują.

 

Byłem tam też w swoich poszukiwaniach, cytuję :

- nie, nie mam próbek szkła ...

- mamy to co widać ...

- przyjazd i pomiar 50 zł ... :o

 

Podziękowałem i wyszedłem. W sumie nie wiem czemu podziękowałem :roll: :evil:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mamy wysokosc scianki kolankowej 82cm.

Czy to aby nie za malo?

 

[/i]

 

mam na 3 maxy. To ile to? koło 80, wydaje mi sie. Do tego dochodzi wieniec i murłata. A odchodzi grubość podłogi. Czyli zostaje coś ponad 90. Co mogę? dosunąć łózko do ściany, zupełnie wygodnie. Biurko już się pod ścianą nie postawi. Fotel tak, krzesło nie. Komodę niską spokojnie.

Zależy jakie masz potrzeby. Pomyśl co chcesz gdzie ustawić, no i jaki masz dach. Jeżeli dach czterospadowy, to troszkę nisko, ale w sumie metr ci też nie wiele da. No, może biurko się postawi. Jeżeli dach dwuspadowy, to zupełnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...