Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

My mamy zamiar zacząć na wiosnę,

Wiosna już trwa, nie zauważyłeś :roll: ?

Niedługo zacznie się lato :roll:

 

A ja sadzę kwiatki, majątek zostawiam u ogrodników a efekty mizerne...

I zmagam się z góra humusu, którą usiłuję wyrównać działkę zrytą traktorami i dzwigami i chyba mnie to przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Heejo,

Dziękuję za miłe przyjęcie.

Tak w ogóle, to nasza budowa jest dosyć zaawansowana. Romin:) i Ya, dopiero startujecie. U nas już daszek. Wstępnie przykryty papą. Teraz dokańcza się lukarna pod skosami i będą murowane ściany działowe. Domek w technologii ściany jednowarstwowej. Ytong.

Okolica jest cicha i spokojna. W pobliżu las. Moje roślinki nieśmiało zaczynają się zielenić. Działkę (865m kw., pod humusem glina) kupiliśmy zagospodarowaną. Chociaż musieliśmy pod budowę wykarczować kilka drzew, będę chciała zachować jej leśny charakter. Uwielbiam wrzosy i paprocie. Na działce rosną mi prawdziwki.

Wiem co nieco o budowaniu (już z własnego doświadczenia). Wiem już, co mogło być zrobione inaczej. Ale pewnie każdy tak ma. Jakby co, chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami.

To tyle tymczasem. Na pewno śpicie. Dobranoc więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe osoby na forum. :D

 

Zojka :o

A swoją drogą jak to się dzieje, że dzieciaki chorują akurat wtedy jak się zaplanuje jakiś wyjazd, czipa jakiegoś mają, czy co?

to u Was też to prawo obowiązuje. Myślałam że tylko moje tak mają. 8)

Ja rowniez witam NOWYCH:)

 

Co do prawa - choroba przed wyjazdem, to u nas to samo ;) Chociaz od stycznia - odpukac - jest spokoj :)

 

Mam pytanie - moze ktos bylby chetny na lupek - nieregularna kostke granitowa w ilosci 15 ton, do wybrukowania ok 90-100m2?

Musze zamowic cala wywrotke, a potrzebuje tylko 10 ton. Cena z transportem ok 2300 za 25 ton, wiec 1380 za te 15 ton.

Czekam na info, transport za tydzien - dwa.

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma okna na profilach:

- SCHUCO (od Pana Mielczarka ze Zduńskiej Woli)

 

Mam ... dżizas, wygląda jakbym brał kasę za reklamę, bo co ktoś pyta o oknach to ja o nich piszę :lol: :wink:

Ale po prostu jestem zaj.ście zadowolony 8)

Zdjęcia jak coś w dzienniku.

 

pozdrawiam, majki

 

A ja właśnie dziś podpisałam umowe z Schuco na okienka. A już miałam skusić się na Abatex ale jak te zobaczyłam to się zakochałam ;-) Miły Pan Wojtek przyjechał na działkę, pomierzył, podoradzał i dobiliśmy targu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadzę kwiatki, majątek zostawiam u ogrodników a efekty mizerne...

I zmagam się z góra humusu, którą usiłuję wyrównać działkę zrytą traktorami i dzwigami i chyba mnie to przerasta.

Ewuś nie przejmuj się ja nad ogrodem pracowałam od kwietnia do lipca , później jeszcze kilka dni .....teraz jest wiosna i nadal pracuję :wink: :lol: chociaż praca jest coraz bardziej przyjemna i wciągająca :lol:

a o majątku zostawionym u ogrodników wolę nie wspominać :roll:

dziś pan ogrodnik powiedział mi , że przy własnym projekcie i wykonaniu zaoszczędziłam co najmniej na dobrej marki , z salonu autko :lol:

Pocieszające, co :roll: Tak więc nie trać wiary we własne siły :lol: :lol: :lol:

Życzę powodzenia i zaparcia naprawdę się opłaca :lol: Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS napisał:

 

A ja sadzę kwiatki, majątek zostawiam u ogrodników a efekty mizerne...

I zmagam się z góra humusu, którą usiłuję wyrównać działkę zrytą traktorami i dzwigami i chyba mnie to przerasta.

EZS właśnie się zastanawiam co zrobić z moją górą :roll: żeby to chociaż czysta ziemia była, ale tam metry perzu, ostu i innego zielska :lol:

kropkqpodziwiałam Twój dom i ogród- prezentują się wspaniale, gratuluję wytrwałości i dobrego gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co zrobić z moją górą :roll: żeby to chociaż czysta ziemia była, ale tam metry perzu, ostu i innego zielska :lol:

kropkq podziwiałam Twój dom i ogród

 

jak chwasty wyrosły -wyrwać , ziemi rozsypać po działce..... przed posianiem trawki potraktować Roundupem :)

 

dziękuję i pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie jak się przelicza styropiany o różnym wspóczynniku przewodzenia ciepła? :roll:

Chodzi mi o to że

20 cm styro (0,04) = x cm styro(0,038)=y cm styro 0,033

Kiedyś trafiłem na taką analizę wykonaną przez mario_pa. Dotyczyła wprawdzie wełny, ale tak samo możesz potraktować przecież styropian

Otwórz plik

 

...a tu linki do wątków, w których wypowiadał się na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/post2340105.htm?highlight=analiza#2340105

http://forum.muratordom.pl/post1635898.htm?highlight=analiza#1635898

Jak poszperasz, to pewnie znajdziesz jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie jak się przelicza styropiany o różnym wspóczynniku przewodzenia ciepła?

proporcją bezpośrednio

20 cm styro (0,04) = 19 cm styro(0,038)=16,5 cm styro 0,033

właśnie się zastanawiam co zrobić z moją górą :roll:

ja wziąłem mini koparkę po 50zł/h rozrzuciła mi to z grubsza i wyrównała lemieszem, a ja teraz chodzę sobie po tym i ciągnę za sobą długą i cholernie ciężka belką drewnianą która równa mi to mniej więcej do poziomu ogólnie przyjętego trawnika

 

lepsze od siłowni działa szczególnie dobrze na nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chwasty wyrosły -wyrwać , ziemi rozsypać po działce..... przed posianiem trawki potraktować Roundupem

Kropkq dziękuję za rady, myślałam, żeby dowieźć również trochę ziemi ogrodowej i zmieszać z rodzimą ( mam ziemię super urodzajną :roll: :wink: -VI klasa...rośnie dobrze perz, oset ew. brzoza i sosna :lol: )

Olu, żywopłot masz z tuji ? Co to za odmiana?

 

ja wziąłem mini koparkę po 50zł/h rozrzuciła mi to z grubsza i wyrównała lemieszem, a ja teraz chodzę sobie po tym i ciągnę za sobą długą i cholernie ciężka belką drewnianą która równa mi to mniej więcej do poziomu ogólnie przyjętego trawnika

 

lepsze od siłowni działa szczególnie dobrze na nogi

mpoplaw każdy sposób dobry :lol: Mój mąż lubi się zmęczyć fizycznie... :wink: ciężka belka też się znajdzie :lol: Podpowiem Mu Twój pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropkq dziękuję za rady, myślałam, żeby dowieźć również trochę ziemi ogrodowej i zmieszać z rodzimą ( mam ziemię super urodzajną :roll: :wink: -VI klasa...rośnie dobrze perz, oset ew. brzoza i sosna :lol: )

Olu, żywopłot masz z tuji ? Co to za odmiana?

U mnie też ziemia kiepskiej klasy...... wyrównałam teren a na wierzch nasypałam lepszej , nie mieszałam , pod każdą roślinkę podsypywałam również dobrą ziemią i jakoś wszystko rośnie :)

Żywopłot mam ze szmaragdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz chodzę sobie po tym i ciągnę za sobą długą i cholernie ciężka belką drewnianą która równa mi to mniej więcej do poziomu ogólnie przyjętego trawnika

 

Równasz, bo masz piasek, pochodziłbyś z tą belką u mnie ... :roll: :wink:

No ale jak to mówią, przynejmniej nie masz kłopotów ze snem :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dziś kupiliśmy drewniane płyty na taras 16/szt, układane po skosie. Znowu jestem oryginalna, mam w całym domu 5m2 płytek i widać, że tak już zostanie :D A, nie, jest jeszcze troszkę gresu.

W każdym razie kupiliśmy takie płyty 50*50, w sumie ogrodowe, ale jak się rozłozyło (na próbę), to ładnie wygląda. W castoramie, dla zainteresowanych. Na Zgierskiej wykupiliśmy wszytkie, na Widzewie prawie, została ta trzecia.... . Były w leroy tez płytki z egzotyka, po 30 zł szt, 40*40, bardzo ładne i do samodzielnego montażu, ale jednak żal nam resztek kasy. Za drogo by wyszło na te powierznie tarasu. Wydaliśmy połowę mniej a efekt nieco tylko gorszy, choć z trwałością to nie wiem.

 

A co do mojego humusu, to traktorek nie przejdzie. generalnie mam równo, z wyjątkiem kolein po koparce i dzwigu. Więc musze każdą koleinę wypałnić, uklepać. Katorżnicza praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, pochwal sie jak wygladaja te plyty drewniane, chce kupic takowe:

http://www.allegro.pl/item611418005_podest_ogrodowy_50x50_taras_patio_altana_podstawka.html

 

lub

 

http://www.allegro.pl/item589293473_podest_podloga_ogrod_50x50.html

 

Czy to cos takiego wlasnie?

A te egzotyczne jak wygladaja, z jakiego drewna? Macie je umocowane, w jaki sposob, wrzucilabys fotki?

Dzieki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...