Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aniu99

 

Odnośnie kładzenia wełny

Mobby

W trakcie prac na poddaszu (od 4 maja) oczywiście będę prowadzić dokumentację zdjęciową. Jeszcze tylko ten skaner!

 

Nie mam cyfrówki!!!

to mogę jako fotograf objazdowy zrobić Ci dokumentację poddasza cyfrówką (taką starą) ( o ile mi czas na mojej budowie pozwoli ) i potem przegrać.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi swojego czasu dosyc wnikliwie studiowałam zagadnienia pompy ciepła i prosiłam nawet pewną firmę o wycenę, ale ciagle jest to rozwiązanie dla krezusów! Niestety Agata i Darek mają rację, 50-60 tys to nakłady inwestycyjne, ktore przy, co prawda, niewielkim koszcie użytkowania zwrócą się po...ok. 15-20 latach, poza tym im taki system droższy, tym bardziej opłaca się go montowac w domach o dużej powierzchni, a mój do takich nie nalezy!

 

Sprawdzajac rankingi kosztów ogrzewania z wykorzystaniem różnych nośników energii za najnizsze uwaza sie piece na drewno, czy jakies wióry, potem właśnie gaz z sieci, nastepnie zbiorniki olejowe, zbiorniki na gaz, energia elektryczna. Oczywiscie nie jest to takie w 100% oczywiste.

Ja mysle o dobrym dociepleniu domu, kominku z DGP, ogrzewaniu elektrycznym w II taryfie, rekuperacji i solarach na dachu. Ale jezeli podciagna mi gazociąg z przyjemnością przenaczę te pieniadze na kotlownie, dobra wentylacje grawitacyjna, kosztem cienszego ocieplenia, solarow i reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budowy jak widzę ruszyły z pełna mocą. U nas też juz od wczoraj mury stoją . Ładnie te mury wyglądają na działce - - eh, wzruszenie mnie ogarnęło.

Ze stropem i dachem musimy się jednak wstrzymać - źródła finansowania (oszczędności i pozyczki) wyschnęły. Ale mam nadzieję że od soboty będę juz mógł powalczyć o kredyt - a jeśli go dostaniemy to dopiero się będzie działo.

Od soboty też będą walczył z Zakładem Energetycznym - dzieli nas spór o słupy na działce.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KROPI Czy TY sobie zdajesz sprawę ile kosztuje POMPA CIEPŁA ?

To koszt rzędu 50-60 tys. czyli dla niektórych cały dom w stanie surowym.

Napewno to rozwiązanie będzie kiedyś popularne , ale narazie to kosmos.

 

Offmordę :o - a wczoraj kolega mnie przekonywał, że można się zmieścić w 20,000 a potem cały koszt to 100-200 zł na prunt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również Pani lwica, jutro z rana jade do urzędu Miasta i najpierw poprosze o pieczatkę z uprawomocnieniem pozwolenia - jezeli nie będzie zwrotek i zaproponuję pomoc w szukaniu, a jak nadal nie będzie to .... wolałabym nie być w skórze , tego Pana. Bo do jasnej anielki teraz to przesada !

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA jakbym mogła to wyrwałabym "serce" albo co najmniej oszpeciła pazurami jednego Urzędasa.....

 

w ogóle sobie nic nie robią z tego, ze powinni być dla Nas bo my pracujemy na Nich....

 

a szcegóły to takie, ze Pan zapomniał wysłać mojego pozwolenia do wiadomosci pozostałym zainteresowanym stronom= sąsiadom i wiecie co...... chyba wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Roszaleliście się podczas mojej nieobecności. Ależ super. Chyba zarezerwuję sobie czas na jakieś odwiedziny.

U mnie nareszcie chyba zrobią co mają zrobić i sobie pójdą a ja do sprzątania.

Kupiliśmy tapety do pokojów na poddaszu. Teraz mój mąż z teściem przystąpią do dzieła. Kuchnia zamówiona. Teraz tylko musi doschnąć wylewka pod parkiet.

Nareszcie też w połowie maja zrobią nam tynk zewnętrzny.

Buźka w piątkowy poranek.

MILEQ jak tam Twoje złe samopoczucie poniedziałkowe??? Mam nadzieję, że wiosna uleczyła złe humory. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu my zrobiliśmy tak, bardzo zależało nam na jak najszybszym uzyskaniu pozwolenia bo był to grudzień 2000 -koniec dużej ulgi budowlanej, w dodatku mieszkalismy wtedy w W-ie i duzo rzeczy załatwialismy na odległośc, mąż poświęcił pół dnia na objazd po sąsiadach i zebranie ich podpisów ze się zgadzają i nie wnoszą sprzeciwu, poczym tego samego dnia złozył to w gminie. I tak było czarno na białym, że jest ok i najważniejsze-szybko! Poza tym poznał naszych wszystkich sąsiadów!

Niestety czasem trzeba wyręczać urzędników, żeby było na naszą korzyść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata ma rację.

My też tak zrobiliśmy. Przynajmniej z jednym brakującym sąsiadem.

Choć podczas zbierania tych podpisów lepiej podaruj im swój plan usytuowania budynku na dziełce.

Myslę, że będą chcieli wiedzieć ile im możesz nabroić :D

A nóż szambo za blisko, albo okna za blisko ich.

A możesz im i słońce zasłaniać :D

Też znam takie przypadki

 

Mobby

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale to nie wchodzi w grę.

ja zbierałam ich podpisy przed uzyskaniem pozwolenia.

A teraz Pan powiedział, ze i tak muszę czekać 14 dni, gdyż nawet jak podpisze że nie wyraża sprzeciwu, to może zmienić zdanie w ciągu tych 14 dni i wnieść sprzeciw.

 

Ale mam już ich w nosie.....

Pozdrawiam i dziękuję za troskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Gosiu! Ja, jako kolejna lwica w tym gronie wiem, że dasz sobie radę, bo po prostu nie może być inaczej! Przeczekaj, przetrwaj i ....wybuduj :lol: A domek bedzie jak marzenie i za niebawem, z koniaczkiem w łapce na pięknym tarasie, będziesz wspominać trudy budowy - ale już jako przeszłość bez powrotu :lol: No, chyba, że zaczniesz budować następny dom......

 

A u mnie zaczął się etap poprawek. Też ciekawe doświadczenia, nie powiem. Budowa, to jeszcze jakaś szansa dla wykonawcy na zarobek. A poprawki w ramach gwarancji, to już tylko czysta strata czasu. Więc już od paru tygodni umawiam się po parę razy z różnymi panami z efektem co najwyżej miernym. Ale skorom kobieta po przejściach, to i te manewry przetrzymam. Dobrze, że wiosna, forsycje kwitną, bez wypuszcza pączki, zazieleniła sie trawa, no i co mi tam.......... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUSIU Dlaczego tak dawno nie było CIĘ na forum ? tak jakoś pusto się zrobiło.

Mamy juz schody w salonie i mam mieszane uczucia co do nich ???.

:-?

Zabrały dużo miejsca,materiału i kasy .Jak zamawialismy projekt były dla nas bardzo istotne i przez nie musielismy obniżyć poziom domu co było dość skąpilkowane .

Teraz mamy mamy je w '3-D ' i nie wiem co o tym myśleć może jak bedą wykończone gresem bardziej przypadną mi do gustu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusia już ma domek, mieszka i jak każdy coraz mniej ma potzreb zaglądania na forum.... ale na pewno na zorganizowane spotkanie się wybierze :))

 

Agatko i Darku.... nie chcę wtrącać się wcale ale te Wasze schody to chyba jak w moim względzie - to utrapienie:)))

Ale każdy ma to co sobie wymarzył, ja tam lubię jak jest wszystko łatwo, gładko prosto, NIE CIERPIĘ kantów:))

 

Ale cóż chyba zawsze można to jakość obejść?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...