Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

agi888 drzwi wstawiłaś już te "właściwe"? Mi pan w Gerdzie polecał wypożyczenie tymczasowych stalowych? No i waham się.... A Ty z jakiej firmy masz drzwi wejściowe?

Nie słyszałam wcześniej ,że jakaś firma wypożycza drzwi tymczasowe może przyjęłabym ten wariant.

A tak z ciekawości ile taka ''impreza'' kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol to nie było takie drogie... hm... 26 czy 28 zł za mb. Do tego dojdą te mocowania to ze 2,5 tysia wyjdzie, no góra 3 tys. Chyba że cuś źle liczę :roll:

zle liczysz?

26 zł za mb deski o grubości 14 cm. Czyli ok 6-7 desek wchodzi na m na szerokość co daje ok 180 - 200 zł za m2. Nie wiem, jak masz duży taras.

Deski są też w castoramie w tej samej cenie. Drugie tyle za system montażowy (klipsy i legary). Trwałe jest i wygodne, bo żywicę się myje. Też miałam ochote ale za drogo. Wyej samej cenie jest bankarkiri w castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedzieć: mądry Polak po szkodzie

ze względu na wahania kursowe (mam kredyt we frankach) chciałam zejść z ceny kotłowni. Tylko teraz bez pełnej kotłowni mam zapłacić więcej, niż to było umawiane z kotłem na olej, zbiornikiem dwupłaszczowym, droższym kominkiem itp.

Gdzie tu logika, skoro rezygnuję z tak wielu elementów :o

I jak odzyskać te nieszczęsne klucze :cry:

 

nic nie rozumiem. Umówiłaś się na cenę za całość a teraz zmniejszasz zakres prac czy w ogóle nie rozmawiałaś o cenie? Na rachunkach jaie są ceny za te piece i kaloryfery? Masz faktury na siebie? Znasz hurtownie? Zadzwon, ustal ceny materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zojka10 wejdź na stronę Veluxa tam możesz sobie popatrzeć i poczytać o systemach.

Tak krótko :

- od wewnątrz pomieszczenia jest taka jakby prasowana gąbka czy pianka profilowana która po montażu dokładnie przylega do ramy okna ( wykończeniówcy nie są w stanie tak ułożyć wełny przy ramie bo albo wcisną za mało albo za dużo wełny i taka wełna nie spełnia swoich funkcji)

- od wewnątrz można dokupić folię uszykowaną do wykuszu okiennego tylko jednno ale, gotowy format foliowy jest taki że nie można przy jego wykorzystaniu wykonać optymalnego ocieplenia ( zalecenie jest takie by odejść parę centymetrów prostopadle od okna, a dopiero wtedy "złamać" ocieplenie prostopadle do podłogi - wynika to z kwesti ocieplenia i doświetlenia pomieszczenia - ciężko tak na sucho to wytłumaczyć - masz ochotę to możesz to obejrzeć w moim domu). Ten zakup się nie sprawdził.

- od zewnątrz można zamontować taki fartuch z plisami który dokładnie otuli łaty czy kontrłaty ( zawsze zapominam które są poziome a które pionowe) na połączeniu okna z połacią.

 

Dwie z trzech rzeczy przydatne. Ogólnie wiem o tym że inwestorzy z tego nie korzystają ( jako zbędny koszt ), a montarzyści mają z tym problem bo mało ludzi to kupuje a oni rzadko montują i więcej muszą się pilnować.

 

Sama mam Veluxy z klamką u dołu - obrotowe. Kusiło mnie na uchylno-obrotowe ale cena :cry:

 

Pozdrawiam. Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam wcześniej ,że jakaś firma wypożycza drzwi tymczasowe może przyjęłabym ten wariant.

A tak z ciekawości ile taka ''impreza'' kosztuje?

 

Nic nie kosztuje, zamówiłem drzwi wejściowe w Budrexie i za friko zainstalowali drzwi tymczasowe zastępcze. I to na kilka ładnych miesięcy.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hydraulikiem nie pomogę :( Pytanie mam takie jak inni

co było w umowie? masz umowę pisemną czy ustną? faktury na materiał sa? przedstawił Ci? jak uzasadnia podwyżkę? Przetrzymywanie kluczy chyba podchodzi pod jakiś paragraf????????

 

Co do spotkania

Nas nie będzie :(

nie mamy z kim synków zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo :D

 

Jest ktoś, kto buduje / zbudował się w okolicy Zimna Woda, Sokołowska? Mam tam urokliwy kawałek ziemi na oku i się zastanawiam. Jaka to okolica, co tam jeździ (komuniacja), jak daleko do sklepu? O S-14 wiem mniej więcej gdzie ma lecieć. Sama okolica ładna, ale przydałyby się jakieś wskazówki od kogoś, kto jest już "z tamtąd" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam wcześniej ,że jakaś firma wypożycza drzwi tymczasowe może przyjęłabym ten wariant.

A tak z ciekawości ile taka ''impreza'' kosztuje?

 

Nic nie kosztuje, zamówiłem drzwi wejściowe w Budrexie i za friko zainstalowali drzwi tymczasowe zastępcze. I to na kilka ładnych miesięcy.

 

 

pzdr

 

Kurcze szkoda,ze nie wiedziałam wcześniej a spędzało mi to sen z powiek przez ostatni czas.Na pewno tak właśnie bym zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze szkoda,ze nie wiedziałam wcześniej a spędzało mi to sen z powiek przez ostatni czas.Na pewno tak właśnie bym zrobiła.

 

Ba.. ja też się o tym psim swędem dowiedziałem. Jakoś producenci się z tym szczególnie nie obnoszą. Pod tym względem odradzam firmę Dom i Las (czy jakoś tak, z Tomaszowa Mazowieckiego) - kompletnie mnie olali, a właściciel nawrzucał mi, że co go obchodzą moje drzwi tymczasowe :o .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze szkoda,ze nie wiedziałam wcześniej a spędzało mi to sen z powiek przez ostatni czas.Na pewno tak właśnie bym zrobiła.

 

Ba.. ja też się o tym psim swędem dowiedziałem. Jakoś producenci się z tym szczególnie nie obnoszą. Pod tym względem odradzam firmę Dom i Las (czy jakoś tak, z Tomaszowa Mazowieckiego) - kompletnie mnie olali, a właściciel nawrzucał mi, że co go obchodzą moje drzwi tymczasowe :o .

 

Pzdr

Mi facet w Gerdzie sam zaproponował te tymczasowe. Wiedziałam że w Dierre daja takie drzwi bo sie na targach dowiedziałam, ale nie sądziłam ze w innych firmach też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałam beton od Waleńciaka ze Śląskiej (ER-Trans) ale słyszałam, że Górażdże też są ok.

Dorota szymczak bardzo Ci dziękuję za info :) Okna Veluxa już zamówiłam w Zamku, zamawiałam tam dach więc policzyli mi z rabatem, chyba... :wink: cena prawie taka sama jak w Bemarze.

 

Kochani potrzebuję na gwałt ociepleniowców do jednego szczytu domu.

Tylko kawałek, jakieś 10m2. Ściana styka się z dachem garażu i dobrze by było ocieplić ją i zaciągnąć klejem przed położeniem dachówek, bo potem to cały daszek nad garażem bedzie zapaćkany...podobno nie do usunięcia :-?

Może macie namiar lub możecie kogoś odstąpić na dwa dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam wcześniej ,że jakaś firma wypożycza drzwi tymczasowe może przyjęłabym ten wariant.

A tak z ciekawości ile taka ''impreza'' kosztuje?

 

Nic nie kosztuje, zamówiłem drzwi wejściowe w Budrexie i za friko zainstalowali drzwi tymczasowe zastępcze. I to na kilka ładnych miesięcy.

 

 

pzdr

 

Ha !

Bo dobre firmy tak robią :D

Nie powiem jaka jeszcze firma tak robi :lol: :lol: :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam wcześniej ,że jakaś firma wypożycza drzwi tymczasowe może przyjęłabym ten wariant.

A tak z ciekawości ile taka ''impreza'' kosztuje?

 

Nic nie kosztuje, zamówiłem drzwi wejściowe w Budrexie i za friko zainstalowali drzwi tymczasowe zastępcze. I to na kilka ładnych miesięcy.

 

 

pzdr

 

Ha !

Bo dobre firmy tak robią :D

Nie powiem jaka jeszcze firma tak robi :lol: :lol: :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

To ja powiem za Ciebie, :wink: G. Mielczarek ze Zduńskiej Woli. Sympatyczny gość, winien tylko handlowców zmienić, ich brak wyczucia i chęci do kolejnych przeliczeń mojej stolarki spowodował, że wybrałem okna u konkurencji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś to ja trafiłam na miłego handlowca. Jestem zadowolona ze współpracy, cenę dostałam dobrą a okienka - miodzio! :) :)

 

Należy się cieszyć. U mnie zmieniała się koncepcja. Okna 1,5x1,5 m. najpierw miały być dzielone w połowie na profilu SI -82. Wycena. Kilka nerwowych telefonów z firmy (notabene w firmie byłem i rozmawiałem z właścicielem, wydawał się OK), że to niby nieuchronnie zbliża się straszna podwyżka i winienem się zdecydować już, już. Nie lubię czegoś takiego. Później zmieniła mi się koncepcja, 1,5x1,5 m. bez podziału (jedna tafla). Na jaką mogę liczyć cenę ? - pytam. Milczenie. No u konkurencji (Dankar ze Zgierza) zaproponowali mi 16.000 zł. Odpowiedź: <no to może być 16.000 zł.> :-? Wycena z głowy ??? I podziękowałem zwłaszcza, że stanęło na 5 komorówce (za radą jareko) CT - 70 CAVA i HKS jako wyjście na taras. A u Zimnego inna gadka. Cierpliwie, ze zrozumieniem i taniej niż u Mielczarka. Dwoje moich znajomych zamówiło okna u niego i są zadowoleni. Mają po dwie szyby. Ja z moich - tak sobie. Przy trzech szybach, producent okien się nie popisał i są niezbyt równe ramki dystansowe. Mnie nie przeszkadza, żonie trochę tak. Ale bez nerwów reklamacja, a Zimny nawet nie wspomina o dopłacie, aż do zakończenia reklamacji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem za Ciebie, :wink: G. Mielczarek ze Zduńskiej Woli. Sympatyczny gość, winien tylko handlowców zmienić, ich brak wyczucia i chęci do kolejnych przeliczeń mojej stolarki spowodował, że wybrałem okna u konkurencji.

 

pzdr

 

Ja nie moge narzekać, zarówno ten człowiek na miejscu, jak i ten co przyjeżdżał wymierzać i ustalać co i jak do montażu, byli bardzo sympatyczni ...

Wręcz sami dzwonili, co z zamówieniem, jak zamawiałem drzwi, przyjeżdżali mierzyć przed wylewkami, po wylewkach "na gotowo" ...

Ja co do obsługi akurat nic nie moge powiedzieć.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...