Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

No właśnie to mnie nieco zniechęca - do środków komunikacji z 2 km, do szkoły podobnie... A mam dziecko 5 letnie, więc dość kiepsko to wygląda. Z drugiej strony jednak miejsca z dobrą komunikacją (nie wspominając o walorach estetycznych lokalizacji, tak żeby choć trochę ładnie było 8) ) to już mocno inna półka cenowa :roll:

 

jak my rozgladalismy sie za kupnem dzialki tj. pierwsza polowa 2007 roku to cena w okolicach Zimnej Wody byla ok 100 zl/m2, jak jest teraz nie wiem ........ my jednak zdecydowalismy, ze warto dolozyc kasy i kupic dzialke gdzies w lepszej lokalizacji bo to inwestycja na cale zycie, ale wiadomo wszystko zalezy od mozliwosci ........

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze witajcie bo to mój pierwszy wpis na Łódzkiej Grupie. :D

Z tablicy ogłoszeń korzystam na bieżąco (np dzięki wpisowi canna'y rozpoczyna u mnie właśnie ekipa murarzy z Irkiem na czele) :)

 

Ale to czego nie mogę znaleźć, to gazownika takiego co zamontuje butlę podziemną i dalej istalację do pieca..

Szukając wszystkich możliwosci chciałbym poznać cenę instalacji z zakopaną butlą w ogrodzie. Nie chcę korzystac z ofert firm typu Gas-Pol, żeby nie wiązać się umową z dostawcą gazu oraz nie płacić comiesięcznie dzierżawy za butlę.

 

Pójdę też do gazowni zapytać czy zrobią mi przyłącze (ponad 160m), czy będzie to coś poważniejszego / droższego... czy może nie będą chcieli wogóle mnie podłączyć.

 

Czy ktoś zna takiego gazownika? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witajcie bo to mój pierwszy wpis na Łódzkiej Grupie. :D

Z tablicy ogłoszeń korzystam na bieżąco (np dzięki wpisowi canna'y rozpoczyna u mnie właśnie ekipa murarzy z Irkiem na czele) :)

 

Witajcie, u nas również budowała ekipa pana Irka 8) Dobrze wybraliście!

My jesteśmy z nich bardzo zadowoleni zwłaszcza, że kierbuda mamy do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to czego nie mogę znaleźć, to gazownika takiego co zamontuje butlę podziemną i dalej istalację do pieca..

Szukając wszystkich możliwosci chciałbym poznać cenę instalacji z zakopaną butlą w ogrodzie. Nie chcę korzystac z ofert firm typu Gas-Pol, żeby nie wiązać się umową z dostawcą gazu oraz nie płacić comiesięcznie dzierżawy za butlę.

 

Pójdę też do gazowni zapytać czy zrobią mi przyłącze (ponad 160m), czy będzie to coś poważniejszego / droższego... czy może nie będą chcieli wogóle mnie podłączyć.

 

Czy ktoś zna takiego gazownika? :roll:

Witaj, skrobnęłam kilka słówek w Waszym dzienniku :) A co go gazownika to mam wizytówkę od Pana z Shella. Ale to nie o to Ci chodzi, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skrobnęłam kilka słówek w Waszym dzienniku :) A co go gazownika to mam wizytówkę od Pana z Shella. Ale to nie o to Ci chodzi, prawda?

 

No właśnie nie o to, bo ten Pan będzie chciał tylko na zasadzie umowy, czyli dzierżawa butli, a gaz tylko od nich.. My chcemy samodzielnie wybierać dostawców, a butlę mieć na właśność, tak strasznego majątku nie kosztuje chyba... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacekot za wsparcie. Do dziś jestem już po przejażdżce na policję, bo gościu wczoraj zaczął straszyć, że długo w tym domu nie pomieszkam... :x

Nie mam faktur, gwarancji, ani wpisu do Dziennika Budowy...

Na szczęście inny hydraulik utwierdził mnie w przekonaniu, że to właśnie ja mam rację. W przyszłym tygodniu wchodzi niezależny rzeczoznawca.

Czekam na dalszy bieg wydarzeń :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my właśnie dziś oglądaliśmy bardzo ładny dom Doroty. Niech żałuje, kto nie byl. ..

 

A'propos, Dorota, jai był adres netowy do tych sztukaterii? Zapomniałam nazwy i nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Cieszę się że domek się podobał i było fajnie. Zapraszam częściej. Dziękujemy za pozdrowienia i też pozdrawiamy.

EZS firma produkująca orac, ich adres internetowy: http://www.orac.com.pl. My kupowaliśmy w

m-market na ul. Limanowskiego, ich strona http://www.m-market.com.pl. W katalogu można popatrzeć ale my pojechaliśmy do salonu i jeszcze pomacaliśmy. Uważaj w momencie dobierania listew pod parapet. Dobieraj tak by nie wystawały dalej niż parapet. My parapety mieliśmy najgłębsze jakie można było zamówić, a listwy ozdobne są tak dobrane by nie wystawały i został jeszcze luz jak kapie woda z parapetu.

 

Pozdrawiam. Dorota.

 

Ps. Zapomniałam, ktoś z naszej grupy kupawał drzewka z instytutu sadownictwa ze skierniewic. Potrzebuję numeru telefonu do nich by sobie o zamówieniu pogadać. Jak macie to poproszę i bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... z innej beczki...

 

SŁUCHAJTA.... SŁUCHAJTA!! sprawa jest!!

 

brat mój siem zaraził "budowaniem" i szuka działki budowlanej ( może być i rolna ale z " PZP " )

 

do zgarnięcia jest ok. 50k wiec może ktoś chce sie pozyć działki do 10 km od łodzi??

 

:D :D :D :D

 

a tak na poważnie: poszukuję działki ok 1000m za umiarkowane pieniądze... gdzieś koło łodzi - preferowany kierunek południe

( jak kto ma jakiś namiar np. na Tuszyn : babcia zmarła, zostawiła kury, koty, kozy i nie ma kto się tym zaopiekować... albo: rodzina wyjechała za gramanicę - zostawili hektar ziemi i "nieroba" który chce to spylic... albo: jakaś okazja :D )

 

proszę o info na priv.....pewnie wiecie więcej niż google 8)

 

majki: a może koło ciebie jest jakieś 1000 m2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS firma produkująca orac, ich adres internetowy: http://www.orac.com.pl. My kupowaliśmy w m-market na ul. Limanowskiego, ich strona http://www.m-market.com.pl. W katalogu można popatrzeć ale my pojechaliśmy do salonu i jeszcze pomacaliśmy. Uważaj w momencie dobierania listew pod parapet. Dobieraj tak by nie wystawały dalej niż parapet. My parapety mieliśmy najgłębsze jakie można było zamówić, a listwy ozdobne są tak dobrane by nie wystawały i został jeszcze luz jak kapie woda z parapetu.

 

dzieki, pojadę, choć ceny mnie powaliły :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w sobotę po chorobowych "wypoczynkach" walczyliśmy dalej z żywiołem , czyli z działką :)dzieci udało się do dziadków wydać , a my za łopaty i wory i dawaj - cały przód uprzątnęliśmy ze śmieci ( a góóóóóóra była) , potem trzeba było nieco poprawić nasze tymczasowe ogrodzenie , bo juz bardziej leżało niż stało , ja musiałam zmienić lokalizację piasku żółtego , bo tam gdzie był usypany ma być rabata roślinno kwiatowa i ni w ząb by mi nic nie urosło na pustynnym podkładzie .... chyba że jakaś fatamorgana ... ale trawy jeszcze nie sadziliśmy , więc skąd by u nas wizje :lol: :lol: :lol:

W każdym razie zmachaliśmy się jak bolki i dalej niewiele widać :( Ryjek mi nieco ogorzał od słoneczka , juz powoli robię się panią na włościach ,w gumniakach i zdrowiutkim kolorkiem na twarzy.

Aaaaa no i w końcu mam schody do domu :) bo juz nie mogłam znieśc tych pustaków i desek podkładanych jako stopnie - tylko czekałam az ktoś fiknie i coś sobie zrobi.

 

Mam pytanie za punktów 100 :

czy macie jakiś pomysł co zrobić z bloczkami Ytong'a które mi zostały - są różnej wielkości ,grubości i nie wiem czy jest sens trzymac tą górę gruzu czy wydalić precz ....zostało mi ze 2 palety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za punktów 100 :

czy macie jakiś pomysł co zrobić z bloczkami Ytong'a które mi zostały - są różnej wielkości ,grubości i nie wiem czy jest sens trzymac tą górę gruzu czy wydalić precz ....zostało mi ze 2 palety

 

Moja zbędna paleta BK weszła w taras. Nie wiem, czy to dla niej najlepsze miejsce, ale na razie taras nie narzeka i się nie wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w sobotę po chorobowych "wypoczynkach" walczyliśmy dalej z żywiołem , czyli z działką :)dzieci udało się do dziadków wydać , a my za łopaty i wory i dawaj - cały przód uprzątnęliśmy ze śmieci ( a góóóóóóra była) , potem trzeba było nieco poprawić nasze tymczasowe ogrodzenie , bo juz bardziej leżało niż stało , ja musiałam zmienić lokalizację piasku żółtego , bo tam gdzie był usypany ma być rabata roślinno kwiatowa i ni w ząb by mi nic nie urosło na pustynnym podkładzie .... chyba że jakaś fatamorgana ... ale trawy jeszcze nie sadziliśmy , więc skąd by u nas wizje :lol: :lol: :lol:

W każdym razie zmachaliśmy się jak bolki i dalej niewiele widać :( Ryjek mi nieco ogorzał od słoneczka , juz powoli robię się panią na włościach ,w gumniakach i zdrowiutkim kolorkiem na twarzy.

Aaaaa no i w końcu mam schody do domu :) bo juz nie mogłam znieśc tych pustaków i desek podkładanych jako stopnie - tylko czekałam az ktoś fiknie i coś sobie zrobi.

 

Mam pytanie za punktów 100 :

czy macie jakiś pomysł co zrobić z bloczkami Ytong'a które mi zostały - są różnej wielkości ,grubości i nie wiem czy jest sens trzymac tą górę gruzu czy wydalić precz ....zostało mi ze 2 palety

 

Siostra ja mam jeszcze 10 szt od modelowania łazienki , mogę Ci dołożyć ? Transport Free :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacekot za wsparcie. Do dziś jestem już po przejażdżce na policję, bo gościu wczoraj zaczął straszyć, że długo w tym domu nie pomieszkam... :x

Nie mam faktur, gwarancji, ani wpisu do Dziennika Budowy...

Na szczęście inny hydraulik utwierdził mnie w przekonaniu, że to właśnie ja mam rację. W przyszłym tygodniu wchodzi niezależny rzeczoznawca.

Czekam na dalszy bieg wydarzeń :cry:

 

Najważniejsza sprawa to nie ulegaj emocją , a nawet jeśli to nie pokazuj tego . Jak straszy to bardzo dobrze zrobiłaś że zgłosiłaś to na policje .

, faktury i wpis to pikuś załatwisz to bez probelmu , Gwarancja Ci przysługuje czy się to kolesiowi podoba czy nie , zresztą mam umowę .

Tylko spokojnie a pewnie wszystko się ułoży , myśle że jak wejdzie rzeczoznawca i ten hydro-naciągacz szybko zmieni "front" i bedzie się chciał ułożyć . Już teraz się zastanów czy chcesz załatwić to polubownie jak złoży Ci taką propozycje . Nie zapomnij wszyskiego zwasze spisać

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...