Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Co to za patent ? Czy zdaje egzamin ?

mięśnie od tego rosną więc chyba zdaje egzamin, profesjonaliści mają taki walec do równania, ja zadowoliłem się tym co było pod ręką, w porównaniu do tego co było przed to jest z 100 razy lepiej

 

No właśnie muszę coś kupić lub coś wyślić , dlatego trochę cię ciągnę . Mam przeoraną działkę i musze to trochę wyrównać i ubić .

Pomysł mi się spodobał z tym wygładzaniem . Jak gługą i ciężką belke ciągniesz ? ( ale zabrzmiało :D )

Masz jakieś fotki ( żartuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak gługą i ciężką belke ciągniesz ?

na początku wziąłem wariant lżejszy ok 2m, i była za lekka, więc na drugi ogień poszła taka 3m która jest jednocześnie ze 2 razy grubsza i cięższa, z 50kg waży jak nie więcej, i tą idzie znacznie równiej

 

 

apropo działek na allegro jest działka rolna koło Strykowa 3tyś m2 za 50 tyś z prawem zabudowy wydanym przez starostę

http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2688133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gługą i ciężką belke ciągniesz ?

na początku wziąłem wariant lżejszy ok 2m, i była za lekka, więc na drugi ogień poszła taka 3m która jest jednocześnie ze 2 razy grubsza i cięższa, z 50kg waży jak nie więcej, i tą idzie znacznie równiej

 

 

50kg hmm nie wiem czy moja żona da radę :D ,ale spróbujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za punktów 100 :

czy macie jakiś pomysł co zrobić z bloczkami Ytong'a które mi zostały - są różnej wielkości ,grubości i nie wiem czy jest sens trzymac tą górę gruzu czy wydalić precz ....zostało mi ze 2 palety

 

Ja też się podpisuję pod pytaniem :wink: Mnie zostało (zostanie) ok 5 pełnych palet. Więc zaczynam szukać nabywcy

 

Inna sprawa

 

Gdzie w Łodzi lub okolicach kupię używane drewniane podkłady kolejowe? Znalazłam "Bocznicę" na aleksandrowskiej ale chcą 25zł od sztuki a na allegro (niestety w innych województwach) chodzą również po 7 zł (drugi gat) ale i po 15-18 za pierwszy

 

Może gdzieś jeszcze w łódzkim są do zdobycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Łodzi lub okolicach kupię używane drewniane podkłady kolejowe? Znalazłam "Bocznicę" na aleksandrowskiej ale chcą 25zł od sztuki a na allegro (niestety w innych województwach) chodzą również po 7 zł (drugi gat) ale i po 15-18 za pierwszy

 

Może gdzieś jeszcze w łódzkim są do zdobycia?

 

Zdajesz sobie sprawę, że one są rakotwórcze?

Nie same podkłady ale ich impregnat. Nie wolno ich stosować w kontakcie ze skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie w Łodzi lub okolicach kupię używane drewniane podkłady kolejowe? Znalazłam "Bocznicę" na aleksandrowskiej ale chcą 25zł od sztuki a na allegro (niestety w innych województwach) chodzą również po 7 zł (drugi gat) ale i po 15-18 za pierwszy

 

Może gdzieś jeszcze w łódzkim są do zdobycia?

 

W Zdunskiej Woli -Karsznicach przy wiadukcie kolejowym jest sklad i chyba mozna tam kupic, ale nie mam namiarow i nie wiem ile kosztuja.

Ale ja bym sie 5x zastanowila zanim uzylabym czegos takiego w ogrodzie. Nagrzane przez promienie sloneczne smierdzi strasznie, balabym sie o dzieci i zwierzaki w ogrodzie.

Czytalam ostatnio o sasiedzie ktory pozwal drugiego za podklady w ogrodzie (poszlo o zatruwanie wody w studni itp) i wygral. Oficjalnie jest chyba zakaz ich uzywania w ogrodach przydomowych - poczytaj sobie np tu:

 

http://newsgroups.seducy.de/pl/archiv/artikel/396971/Archiv/archiv.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol to nie było takie drogie... hm... 26 czy 28 zł za mb. Do tego dojdą te mocowania to ze 2,5 tysia wyjdzie, no góra 3 tys. Chyba że cuś źle liczę :roll:

zle liczysz?

26 zł za mb deski o grubości 14 cm. Czyli ok 6-7 desek wchodzi na m na szerokość co daje ok 180 - 200 zł za m2. Nie wiem, jak masz duży taras.

Deski są też w castoramie w tej samej cenie. Drugie tyle za system montażowy (klipsy i legary). Trwałe jest i wygodne, bo żywicę się myje. Też miałam ochote ale za drogo. Wyej samej cenie jest bankarkiri w castoramie

EZS, chyba czegos takiego szukalas?

http://www.allegro.pl/item614300174_podkladki_plyty_kostka_brukowa_granitowe_taras.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie też pozostała wielka góra Ytonga (a mówili, że odpadów będzie "malutko"). Też się zastanawiam, czy nadaje się toto pod taras, czy podjazd.

Proszę też was o info. na co zwrócić uwagę przy "odbiorze" ścian, poza tym żeby były proste i trzymały kąty. Powiedzcie też, proszę, czym gruntowaliście swoje ściany z Ytonga przed tynkami. U mnie chyba nie będzie ocieplenia. Jaki tynk zenętrzny jest u Was. U mnie ściana 36,5 cm - jak myślicie, ocieplać, czy gruntować i tynk?

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie też pozostała wielka góra Ytonga (a mówili, że odpadów będzie "malutko"). Też się zastanawiam, czy nadaje się toto pod taras, czy podjazd.

Proszę też was o info. na co zwrócić uwagę przy "odbiorze" ścian, poza tym żeby były proste i trzymały kąty. Powiedzcie też, proszę, czym gruntowaliście swoje ściany z Ytonga przed tynkami. U mnie chyba nie będzie ocieplenia. Jaki tynk zenętrzny jest u Was. U mnie ściana 36,5 cm - jak myślicie, ocieplać, czy gruntować i tynk?

Pozdrowionka.

 

A po co ocieplać scianę jednowarstwową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekot, mam znajomych, którzy to zrobili cienką wełną elewacyjną. (Nie gruntowali ścian)Twierdzą, że nie zaszkodzi z jednowarstwowej zrobić dwuwarstwową, tym bardziej w dobie certyfikatów energetycznych i zmieniających się przepisów unijnych przy rozwijającym się trendzie energooszczędności. Taki zabieg po prostu poprawi współczynnik "U" ściany (będzie poniżej 0,2).

Tak więc nie dziw się ludziom, którzy to robią .

Z tego co wiem, to dobre impregnaty do betonu komórkowego nie są wcale tanie. Jestem po prostu ciekawa czym inni gruntowali swoje ściany z tego materiału. A twój dom jest z Ytonga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie też pozostała wielka góra Ytonga (a mówili, że odpadów będzie "malutko"). Też się zastanawiam, czy nadaje się toto pod taras, czy podjazd.

Proszę też was o info. na co zwrócić uwagę przy "odbiorze" ścian, poza tym żeby były proste i trzymały kąty. Powiedzcie też, proszę, czym gruntowaliście swoje ściany z Ytonga przed tynkami. U mnie chyba nie będzie ocieplenia. Jaki tynk zenętrzny jest u Was. U mnie ściana 36,5 cm - jak myślicie, ocieplać, czy gruntować i tynk?

Pozdrowionka.

 

U nas też ytong 36,5 i nie planujemy ocieplenia - po pierwszej zimie zobaczymy czy decyzja była słuszna :) Tynk zewn. zrobimy jeśli starczy nam mamony , na razie zdaje się ,że sprawa odsunie się w czasie i będziemy tynkowac w przyszłym roku ... no chyba że jutro w totka wygram :) W każdym razie facet z ytonga mówił nam żeby kłasc klej , siatkę i na to tynk.... chyba możesz zadzwonić na infolinię i podpytac co proponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalc, rozważ czy nie lepiej byłoby ocieplić wełną. Styropian zrobi Ci z domu termos i zepsuje Ci wszystkie zalety Ytonga. Przemyśl to.

 

Pozdrowienia

 

 

dokładnie tak , podpisuję się pod opinią "ręcamy i nogamy" :) styropian= termos , trzeba było z pustaka budowac , a nie wywalac forsę na ytong - po coś się w ten ytong inwestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalc, rozważ czy nie lepiej byłoby ocieplić wełną. Styropian zrobi Ci z domu termos i zepsuje Ci wszystkie zalety Ytonga. Przemyśl to.

 

Pozdrowienia

 

Proszę, nie, nie tutaj. Połowa ostrej wymiany zdań na forum dotyczy Ytonga i jego walorów marketingowych.

Dajmy temu pokój, please.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie w Łodzi lub okolicach kupię używane drewniane podkłady kolejowe? Znalazłam "Bocznicę" na aleksandrowskiej ale chcą 25zł od sztuki a na allegro (niestety w innych województwach) chodzą również po 7 zł (drugi gat) ale i po 15-18 za pierwszy

 

Może gdzieś jeszcze w łódzkim są do zdobycia?

 

W Zdunskiej Woli -Karsznicach przy wiadukcie kolejowym jest sklad i chyba mozna tam kupic, ale nie mam namiarow i nie wiem ile kosztuja.

Ale ja bym sie 5x zastanowila zanim uzylabym czegos takiego w ogrodzie. Nagrzane przez promienie sloneczne smierdzi strasznie, balabym sie o dzieci i zwierzaki w ogrodzie.

Czytalam ostatnio o sasiedzie ktory pozwal drugiego za podklady w ogrodzie (poszlo o zatruwanie wody w studni itp) i wygral. Oficjalnie jest chyba zakaz ich uzywania w ogrodach przydomowych - poczytaj sobie np tu:

 

http://newsgroups.seducy.de/pl/archiv/artikel/396971/Archiv/archiv.html

 

Pozdrawiam

 

popcarol ma rację, broń Boże podkładów kolejowych ! Sa nasączane specjalnymi olejami ( rakotwórcze ).

Przemyśl to ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...