Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, czy Waszym zdaniem można samemu otynkować dom tynkiem akrylowym? Czy to na tyle wyższa szkoła jazdy, że nie ma co się na to porywać i lepiej szukać ekipy? Mam obecnie zakończony etap: styropian+siatka+klej+grunt. Został sam tynk, a z kasą krucho... :roll:

 

PS Jakiej firmy tynki polecacie? My na chwilę obecną wybraliśmy Knauffa, ale prawdę mówiąc, nie sprawdzaliśmy innych opcji, co do jakości i ceny...

 

Mozna to samemu zrobic - cwiczylem w malo widocznych miejscach. praca czasochlonna dla malo wprawionych i rece troche bola od zacierania. Wskazane, zeby byly co najmniej dwie osoby: jedna naklada, druga zaciera i ew. rozrabia tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie co powiecie na temat MILEX-u chcę kupić od nich cement, bloczki fundamentowe i cegłę, czy mają materiały dobrej jakości?

 

Pozdrawiam

Edyta

 

Śmiało. Dobre ceny, dobry kontakt, są słowni. Bloczki fundamentowe były bardzo ok. - produkcja Betard. Twarde i w miarę równe. Palety zwrotne kaucjonowane. Firma bez większego <ale> przyjechała je odebrać (ok. 40 km) i zwrócić mi kasę.

Trzeba się targować, znajdź dobrą cenę na taki sam produkt jak oni mają i powiedz im, że tu i tu masz za tyle. Dadzą lepszą cenę. Przećwiczyłem to.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie podzielic pewnymi spostrzerzeniami na temat schodow i ich wykończenia

mam wylane schody betonowe - trzeba jakos wykończyc...

na początku lezało jakieś linoleum i sie po tym łaziło...

ale myśle sobie stolarz - :)

ceny jakas masakra ... ewentualnie z sosny... i terminy no moze za 2-3 miesiace..

i poszukaliśmy schodów z marmuru :)

i wiecie co nie ma róznicy cenowej pomiedzy schodami z dobrego drewna a marmurem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EZS mam pyt do Ciebie , jak mówisz ,że suszyliście tynki itd mieszkając to czy mieliście rozłożone już panele ? Czy one się nie wypaczały od wilgoci ?

Tynki były położone na 3 tyg przed przeprowadzką. Ale najpierw grzała tylko koza więc nic to nie dało. Po tych 3 tyg mi włączyli ogrzewanie, wtorek to był i w ten sam wtorek mi zaczęli kłaść panele na górze. Wprowadziłam się w czwartek :roll: Nic się nie wypaczyło. Ale wylewki i tynki były maszynowe, może ona mają mniej wody? W każdym razie na dole leżały sobie stare dywany na wylewkach a parkiet kładliśmy dopiero po pół roku. I on te pół roku leżał pod schodami i sechł. I dało to efekt rewelacyjny, jako że parkiet mam nawet koło (nie pod) kozy i nic się z nim nie dzieje, nie paczy się a zmiany temperatur ma ekstremalne, koza dobrze grzeje. W każdym razie nic się nie działo z wyjątkiem wody spływającej z folii poprzez wełnę :roll: Nie miałąm wtedy jeszcze nawet sufitów na górze, tylko wełna i folia Corotop (taka półprzepuszczalna). I kapała z niej woda. Ale bardzo szybko wszytsko wyschło, po miesiącu grzania nie było już wilgoci a po dwóch zrobiło się wręcz za sucho. Tego miesiąca grzania mi brakło przez obsuwę wykonawcy gazu, niech go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

Ale masz fajnie , Jelonek72! Przeprowadzka wkrótce.

A u nas ściany wewnętrzne dzisiaj skończyli.

Co do instalacji elektrycznej mam wycenę na 12 tyś., po 6 tys. robocizna i materiały. ( z adnotacją - wysoki standard wykonania) Domek 140 m2.

(a tarasik też projektowany u nas drewniany)

Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bajanadjembe, gdzie budujesz swój dom na południe od Łodzi?, ja tez w z tych okolic, czemu nie masz dziennika? Podziel sie z nami jakąs fotką z budowy ;-)

 

Hejoo,

Ale masz fajnie , Jelonek72! Przeprowadzka wkrótce.

A u nas ściany wewnętrzne dzisiaj skończyli.

Co do instalacji elektrycznej mam wycenę na 12 tyś., po 6 tys. robocizna i materiały. ( z adnotacją - wysoki standard wykonania) Domek 140 m2.

(a tarasik też projektowany u nas drewniany)

Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie co powiecie na temat MILEX-u chcę kupić od nich cement, bloczki fundamentowe i cegłę, czy mają materiały dobrej jakości?

 

Pozdrawiam

Edyta

 

Śmiało. Dobre ceny, dobry kontakt, są słowni. Bloczki fundamentowe były bardzo ok. - produkcja Betard. Twarde i w miarę równe. Palety zwrotne kaucjonowane. Firma bez większego <ale> przyjechała je odebrać (ok. 40 km) i zwrócić mi kasę.

Trzeba się targować, znajdź dobrą cenę na taki sam produkt jak oni mają i powiedz im, że tu i tu masz za tyle. Dadzą lepszą cenę. Przećwiczyłem to.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki ProStaś za szybką odpowiedź, właśnie dogadałam sie co do ceny i zamówiłam mam nadzieję że wszystko bedzie ok.

 

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

słuchajcie

na ile dni wcześniej muszę zamówić blachodachówkę na dach?

 

Co do Milexu

 

Ten Pan- Prostasiu- który pracował w Milexsie teraz pracuje w Manexsie.

 

co do bloczków betonowych - były super.

 

Co do tego że powiadomieni o "tańszych" produktach gdzie indziej byli elastyczni i schodzili z ceny -też pradwa

 

ale np teraz miałam przypadek taki:

wynegocjowałam najlepsze ceny na gary stropowe -3,8zł brutto sztuka,ale okazały się tak kruche że przy kładzeniu kruszyły się brzegi w rękach, a podczas lania betonu dwa z nich jeszcze runęły w dół :(

 

Jedną palete betonu komórkowego ich kierowca zwalił na ziemię z wysokości ok3m. Wiadomo jak po czymś takim wygląda beton komórkowy.

 

Najpierw powiedzieli że je zabiorą i oddadzą kasę (mimo że zwrotów nie przyjmują) potem, że przyjadą, ale nie wezmą wszystkich z tej palety tylko "te najbardziej! uszkodzone", potem że "tylko te które pękły w poprzek, bo jak tylko na pół, albo róg to da się je wykorzystać" Na dzień dzisiejszy nie przyjechali po żadne :( kasy też nie zwrócili

 

No cóż zobaczę jak bedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chwilkę z przypomnieniem...

dla tych, którzy byli u mnie na świerkowych wykopkach :wink: . Nie padało już od paru tygodni a widzę, że moje krzaczki mają już wielką ochotę na puszczanie (znaczy: nowych pędów), więc pora najwyższa na zainaugurowanie sezonu wiadrem wody.

Tym, którzy osiedli na glinie :D proponuję na razie jakieś 1 wiadro na 3-4dni, ale ci z okolic pustynnych (piach) to pewnie i co drugi dzień mogą lać, jeśli taka pogoda będzie się utrzymywać...

 

...i tak już będzie aż do jesieni :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałam zabawę. Spryskałam tak około 1000m2 działki opryskiem. Nie Randapem bo chciałam spalić chwasty a nie trawę. Poczekamy i zobaczymy co z tego będzie.

 

Z miesiąc czy dwa temu dowiadywałam się w sprawie zwrotu inwestycji solarowej. Zaczym skontatktowałam się z wojewódzkim funduszem środowiska poczytałam trochę na necie by za szybko mnie nie zagieli. Efekt był taki:

- dopłaty są tylko dla inwestycji publicznych ( np: szkoły, przedszkola, szpitale), ale nie dla prywatnych inwestorów

- dla prywtnych są tylko dopłaty do odsetek kredytowych. Czyli jak masz pieniądze własne to nic dla ciebie nie mają :evil:

- no to kredyt sprawa nie jest prosta.

Składasz wniosek w funduszu o dopłatę. Dopiero po rozpatrzeniu pozytywnym składa się papiery Banku Ochrony Środowiska o kredyt ( tylko ten bank jest jako jedyny wyznaczony jest przez fundusz do udzielania kredytu - czytaj: brak konkurencji). Następne beee.. firma która założy solary nie jest wybrana przez inwestora, tylko zainteresowany dostaje kartę z potencjalnym wykonawcą który ma podpisane papiery z funduszem- czytaj: możliwość przeszacowania kosztorysowego i braku faktycznej konkurencji). Po wykonanej inwestycji obowiązek stworzenia raportu o faktycznej ochronie i działaniu solarów w imię ekologi, czyli w jakim stopniu dana inwestycja solarna chroni środowisku.

Przy takim podejściu do prywatnego inwestora to ja dziękuję. :evil:

Liczyłam że dostanę dopłatę do inwestycji i w to miejsce zostaną pieniądze na coś innego, a tak be......... . Ciekawe jak nasz kraj dotrzyma wytycznych UE w sprawie odnawialnych żródeł ciepła. Znając realia dostaniemy po nosie zapłacim karę z pobranych podatków płaconych przez każdego Kowalskiego, zamiast pomóc prywatnemu inwestorowi.

 

mpoplaw trzeba skrobnąć pismo do naszych władz bo dlaczego w krakowie dostają pieniądze a my nie. Coś tu nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chwilkę z przypomnieniem...

dla tych, którzy byli u mnie na świerkowych wykopkach :wink: . Nie padało już od paru tygodni a widzę, że moje krzaczki mają już wielką ochotę na puszczanie (znaczy: nowych pędów), więc pora najwyższa na zainaugurowanie sezonu wiadrem wody.

Tym, którzy osiedli na glinie :D proponuję na razie jakieś 1 wiadro na 3-4dni, ale ci z okolic pustynnych (piach) to pewnie i co drugi dzień mogą lać, jeśli taka pogoda będzie się utrzymywać...

 

...i tak już będzie aż do jesieni :wink: :lol:

 

Yeti, ja je podlewam co dzień od 2 tyg. Przesadziłam???? Nadmiar wody zaszkodzi?

Niestety, moje nic nie puszczają. Jedna (najmniejsza) ma kilka igieł żółtych ale poza tym jest OK, druga jest ładna a trzecia walczy o życie, na dole straciła igły, na górze się trzyma. Może zalałam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, zaprzyjaźniony rodzinie elektryk zaproponował, że wraz z kolegą mogą machnąć nam elektrykę w domu za 5 tys. zł (sama robocizna oczywiście). W tę cenę wchodzi wszyściutko co sobie powymyślamy. Jak myslicie, dobra to cena?

 

My zapłaciliśmy 2000zł... Dom 100m2 w podłogach (użytkowej będzie pod 80m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to samemu zrobic - cwiczylem w malo widocznych miejscach. praca czasochlonna dla malo wprawionych i rece troche bola od zacierania. Wskazane, zeby byly co najmniej dwie osoby: jedna naklada, druga zaciera i ew. rozrabia tynk.

 

Taki mamy plan - kupimy na próbę trochę tynku i spróbujemy w jakimś mało widocznym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...