Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Otrzymałam oferty na okna: Budvar , MS, Oknoplast, Makarski. Czekam na Zduńską Wolę.

Obiecuję, że fotki z mojej budowy będą wkrótce.

Pozdrawiam Was

(jak "majujecie"? u nas grill "pod własnym niebem" będzie na pewno)

Ja zdecydowałam sie na Schuco ze Zduńskiej Woli.

Grill u siebie już jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że wreszcie rozpoczęliśmy prace budowlane :D

 

Uff. Po pierwszym dniu jestem zmęczony jakbym osobiście wszystko robił. :)

 

Najpierw oczekiwanie na ekipę, potem zrywka drzew, ściąganie humusu i na końcu wydobywanie kamyka. Wszystko obfotografowane w galerii.

Szkoda nam pięknych kwitnących jabłoni, śliwek i brzoskwini. Ale wreszcie się coś zaczęło dziać!

 

W sobotę geodeta, od poniedziałku ruszamy dalej. :)

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, ja je podlewam co dzień od 2 tyg. Przesadziłam???? Nadmiar wody zaszkodzi?
Pewnie, że nadmiar zaszkodzi - wszystko można utopić :wink: ... Problem w tym jak odbadać ile wody potrzeba i kiedy jest już ten "nadmiar". Sama musisz to ocenić, najlepiej pomacaj po prostu łapką przy korzonku :roll: czy ziemia wilgotna, czy nie.

Wszyscy ogrodnicy twierdzą, że lepiej podlewać rzadziej, ale obficie niż często małymi ilościami. Korzenie również oddychają - nie mogą być cały czas zalane. Okresowy brak wody wpływa również korzystnie, bo zmusza je do rozrastania się w poszukiwaniu wilgoci (jednak w przypadku przesadzanych roślin - a więc z uszkodzonym sys. korzeniowym, trzeba to robić szczególnie umiejętnie). Częste podlewanie małymi porcjami wody może dawać też taki efekt, że dobrze będzie rosła tylko trawa wokół rośliny - woda zwilży tylko wierzchnią warstwę, skąd zostanie pobrana przez rośliny płytko korzeniące się lub wyparuje, natomiast głębiej będzie sucho. Bardzo korzystnie na utrzymanie wilgoci wpływa ściółkowanie.

 

U siebie (w moich gliniastych warunkach) podlewałbym obecnie ok. raz na tydzień, ale obficie (z 1-2 wiadra w nieckę wokół drzewka). Nie ma co przesadzać - nie ma jeszcze lipcowych skwarów, w głębszych warstwach ziemi jest jeszcze trochę "wiosennej" wilgoci, a drzewka nie zaczęły jeszcze na dobre wegetacji.

Nie przejmuj się, że nie ma u ciebie jeszcze przyrostów. U mnie puszczać zaczynają na razie tylko leśniaki. Srebrne (ś. kłujące) zbudzą się trochę później.

 

(Mam znajomego, który wziął ode mnie drzewka 2 lata temu i wsadził je w zupełnych piachach. W sezonie lał 2 wiadra dziennie i to chyba też nie był u niego nadmiar :wink: :D - na 15szt dwa padły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że wreszcie rozpoczęliśmy prace budowlane :D

 

Uff. Po pierwszym dniu jestem zmęczony jakbym osobiście wszystko robił. :)

 

Najpierw oczekiwanie na ekipę, potem zrywka drzew, ściąganie humusu i na końcu wydobywanie kamyka. Wszystko obfotografowane w galerii.

Szkoda nam pięknych kwitnących jabłoni, śliwek i brzoskwini. Ale wreszcie się coś zaczęło dziać!

 

W sobotę geodeta, od poniedziałku ruszamy dalej. :)

 

Pozdrawiam

Ya

 

GRATULACJE ! :D

 

Fotorelacja super, poradziłeś sobie ekstra :D

Fakt drzewek szkoda, ale dopóki świeże, pociąć na kawałki i potem do kominka jak znalazł :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że wreszcie rozpoczęliśmy prace budowlane :D

 

Uff. Po pierwszym dniu jestem zmęczony jakbym osobiście wszystko robił. :)

 

Najpierw oczekiwanie na ekipę, potem zrywka drzew, ściąganie humusu i na końcu wydobywanie kamyka. Wszystko obfotografowane w galerii.

Szkoda nam pięknych kwitnących jabłoni, śliwek i brzoskwini. Ale wreszcie się coś zaczęło dziać!

 

W sobotę geodeta, od poniedziałku ruszamy dalej. :)

 

Pozdrawiam

Ya

 

GRATULACJE ! :D

 

Fotorelacja super, poradziłeś sobie ekstra :D

Fakt drzewek szkoda, ale dopóki świeże, pociąć na kawałki i potem do kominka jak znalazł :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Dzięki Majki!

Drewno będzie do kominka...albo do wędzarni bo podobno owocowe dobre do wędzenia. :D

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw trzeba skrobnąć pismo do naszych władz bo dlaczego w krakowie dostają pieniądze a my nie. Coś tu nie tak.

to coś się tam napisze i przy okazji jakiegoś kolejnego spotkania chętni podpiszą

 

Ya się dołączam i podpiszę kiedy i gdzie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby było śmiesznie pieniądze przysługują nie tylko tym co chcą solarów ale także dla tych którzy myślą o np: wiatrakach czy pompach ciepła które coraz częściej są montowane. Znając polskie realia problem to urzędnicy a nie sama UE która ciśnie na odnawialne żródła ciepła.

Z wiatrakami jest już afera. Prąd wytworzony przez wiatraki musi odkupić energetyka. Ale w koło jest wesoło i istnieje toś takiego jak pakiet energetyczny ( nie pamiętam dokładnie czy się to tak nazywa) na dany rejon. Pakiet trzeba mieć żeby posiadać wszystkie papiery potrzebne do budowy. Doszło do takiej sytuacji że jest jedna wielka firma w naszym kraju która ma wielki pakiet od paru lat i nie postawiła ani jednego wiatraka, a ludzie kupili całe maszty do postawienia i rdzewieją bo nie mogą dostać pakietu bo wielki go ma a polskie państwo ma takie przepisy że wielkiego nie może do postawienia masztów zmusić. I kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jakie drzwi wewnętrzne macie ? lub macie na oku ?

Bo ja mam w Łodzi jeden punkt - tam gdzie robiłam drzwi zew. i chciałabym trochę porównać się cenowo - aha do Makra-2 raczej nie pójdę bo jak byliśmy tam ostatnio to Pani robiła nam łaskę i było dosyć niemiło :)

 

Też zaczynamy się rozglądać za wewnętrznymi ... Ale kompletnie nie wiem co wybrać ... :roll:

Podłączam się :oops: : zapodajcie dobre adresy z drzwiami :p

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jakie drzwi wewnętrzne macie ? lub macie na oku ?

Bo ja mam w Łodzi jeden punkt - tam gdzie robiłam drzwi zew. i chciałabym trochę porównać się cenowo - aha do Makra-2 raczej nie pójdę bo jak byliśmy tam ostatnio to Pani robiła nam łaskę i było dosyć niemiło :)

 

Też zaczynamy się rozglądać za wewnętrznymi ... Ale kompletnie nie wiem co wybrać ... :roll:

Podłączam się :oops: : zapodajcie dobre adresy z drzwiami :p

 

pozdrawiam, majki

 

Witam,

jako osoba planujaca budowę domu trochę podczytuję to forum z "partyzanta"

Na razie mam remont w niedawno zakupionym mieszkaniu, stąd z moich najnowszych doświadczeń:

 

Zdecydowanie nie polecam zakupu drzwi w firmie Euro- Bud na ul.Tuwima 88/90. Kompletnie rozmijają się z terminami!!! Po wpłaceniu zaliczki klient nagle jest traktowany jak intruz!!! Olewactwo, chamstwo i ogólnie żenada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania za pół ceny listwy startowe do ocieplenia styropianem 15 cm 6 sztuk po 2.5 metra i 80 sztuk kołków 22 cm. Troche machnęłam sie w wyliczeniach :).

 

A co do Euro Budu to mam o nich to samo zdanie kupowałam tam płytki i nie polecam firmy kilka razy tam byłam i popatrzyłam/posłuchałam jak oni rozmawiają z klientami którzy już wpłacili zaliczke i czekaja na towar to się w głowie nie mieści. "Najmilsze" były rozmowy telefoniczne i komentarze po skończeniu tej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jakie drzwi wewnętrzne macie ? lub macie na oku ?

Bo ja mam w Łodzi jeden punkt - tam gdzie robiłam drzwi zew. i chciałabym trochę porównać się cenowo - aha do Makra-2 raczej nie pójdę bo jak byliśmy tam ostatnio to Pani robiła nam łaskę i było dosyć niemiło :)

 

Też zaczynamy się rozglądać za wewnętrznymi ... Ale kompletnie nie wiem co wybrać ... :roll:

Podłączam się :oops: : zapodajcie dobre adresy z drzwiami :p

 

pozdrawiam, majki

 

Witam! my mamy drzwi Porta, Natura Space

http://images28.fotosik.pl/138/3b78ce5476ff54a6m.jpg

 

a do nich takie klamki, firmy Mariani - wzór Mailand

http://images41.fotosik.pl/112/81728c07e7472343m.jpg

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...