Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

 

A bo masz przerost formy nad treścią. W markecie drzwi po 350/szt.

 

PS piję wiśniówkę, życie jest łatwiejsze od razu

Ja planuję zakup drzwi również po cenach mniej więcej 350 zł/szt. Np. w ruck zuck są takie, wybór spory, niczego im nie brakuje :):)

 

Moje juz sa, kupilismy surowe drewniane (ale takie lepsiejsze niz marketowe - bez sekow, laczone na mikrowczepy). I malowalismy na bialo, wstawialismy szybki z lacobelu. Koszt skrzydla z oscieznica, plus farby i robocizna-malowanie, osadzanie szybek - ok 550 zl-szt, mamy 9 sztuk:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/sJuh0JWnoauaSRNb4X.jpg

 

Wiecej w moim dzienniku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych przeliczaniem cen energii elektrycznej i wyborem nowego operatora lub nowej oferty:

http://www.verivox.pl/power/calculator.aspx

 

A na stronie głównej jest też kalkulator cen internetu (dla szczesliwcow, ktorzy go maja...)

http://verivox.pl/

 

p.s. Slyszalem, ze w Unii dostep do internetu ma byc podstawowym prawem obywatela... Czy my tam jeszcze nalezymy ? ;) Bo ja sie czuje jak obywatel drugiej kategorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo masz przerost formy nad treścią. W markecie drzwi po 350/szt. I tak ceny nie nalepisz, żeby wszyscy widzieli, że masz po 1000 :lol: Szczególnie gdzieś na górze w prywatnej sypailni.

 

PS piję wiśniówkę, życie jest łatwiejsze od razu

 

No niestety, ale widać różnicę :lol:

A forma dla mnie jest czasem ważniejsza niż treść :D

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Nic nie moge pić, bo jestem na antybiotyku :cry:

Może jakbym się napił, to faktycznie nie miałbym problemu z drzwiami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo masz przerost formy nad treścią. W markecie drzwi po 350/szt. I tak ceny nie nalepisz, żeby wszyscy widzieli, że masz po 1000 :lol: Szczególnie gdzieś na górze w prywatnej sypailni.

 

PS piję wiśniówkę, życie jest łatwiejsze od razu

 

No niestety, ale widać różnicę :lol:

A forma dla mnie jest czasem ważniejsza niż treść :D

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Nic nie moge pić, bo jestem na antybiotyku :cry:

Może jakbym się napił, to faktycznie nie miałbym problemu z drzwiami :wink:

 

widziałem portę w której po dwóch latach urwały się zawiasy .....

a takie ładne były ....amerykańske .........

ja tam bardziej ufam swojemy stolarzowi ,robi każdy wzór jaki sobie wymyślę i maluje na kolor taki jaki chcę ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol masz dzwi w fasonie właśnie takim, jak chcę... te z szybkami podłużnymi :) Tylko chcę je w innym kolorze... Gdzie kupowałaś swoje?

Polanko, allegro, jak zawsze;)

Namiary na sprzedawce byly gdzies w moich komentarzach, chyba na 2giej stronie - sorki ale nie mam czasu teraz szukac. W kazdym razie polecam, a malujesz na jaki kolor chcesz, bo sa z surowego drewna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Łodzianie i Łodzianki :)

to mój pierwszy post na forum. Cieszę się, że na nie trafiłam, bo to prawdziwa kopalnia wiedzy. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeczytać cały łódzki wątek (oj całe popołudnie chyba poświęcę :) )

 

na początek mam do Was pytanie:

zabieramy się za podłączenie wody w domu teściów. Woda jest w ulicy, niestety po drugiej stronie tej ulicy. Trzeba przekopać się przez drogę, pokonać około 15 m działki i podłączyć się do domu. Moje pytanie jest następujące - ile może takie przedsięwzięcie kosztować?

 

Rozmawialiśmy już z jedną firmą, która podjęłaby się wykonania tego podłączenia łącznie z odwaleniem za nas urzędowej papierologii. Policzyli, że za samą robociznę wyjdzie około 5-6 tys. Plus opłaty ZWIK plus mapka (około 3 tys). Bardzo bym chciała wiedzieć czy to drogo czy tanio jak na Łódź??

 

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek mam do Was pytanie:

zabieramy się za podłączenie wody w domu teściów. Woda jest w ulicy, niestety po drugiej stronie tej ulicy. Trzeba przekopać się przez drogę, pokonać około 15 m działki i podłączyć się do domu. Moje pytanie jest następujące - ile może takie przedsięwzięcie kosztować?

 

Rozmawialiśmy już z jedną firmą, która podjęłaby się wykonania tego podłączenia łącznie z odwaleniem za nas urzędowej papierologii. Policzyli, że za samą robociznę wyjdzie około 5-6 tys. Plus opłaty ZWIK plus mapka (około 3 tys). Bardzo bym chciała wiedzieć czy to drogo czy tanio jak na Łódź??

 

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Witaj

mówisz (piszesz) o dwóch rzeczach. Jedna, to przyłącze a druga to woda na działce. Przyłącze to ten kawałek od wodociagu do studzienki. Do tego warto a może nawet trzeba brać firmę, choć może to zrobić sam zakład wodociągów. Ja brałam firmę, bo chciałam szybko. Jak chcesz taniej, to wystąp do wodociągów o wykonanie przyłacza. Drogą się nie martw, wykonawca sobie da radę.

Drugi kawałek, to twoja broszka. Kopiesz rowek ponizej strefy przemarzania, kładziesz rurę pvc no i robisz wejście do domu, bo pewnie nie ma. Zwykle za położenie rury wołają ok 40 zł/mb. Koparka zrobi to przez godzinę za ok 100 zł a szpadlem nawet za darmo. W domu i tak musi ktoś położyć jakies rury, więc wejście też zrobi...

Musi być projekt i zgłoszenie wykonania przyłacza a na koniec inwentaryzacja geodezyjna.

Co do ceny, nie powiem ci, bo płaciłam razem z kanalizacją. mam jednak takie wrażenie, że woda kosztowała mnie coś koło 2000, też z rozkopaniem drogi i potem kładzeniem asfaltu. Na działce kładliśmy sami, ale ja miałam pow 40 mb, więc się opłaciło. To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, Ya, nie patrz na profile, komory itd. Miałam już kilka różnych rodzajów okien, jako że w bloku wymienialiśmy po jednym rocznie i każde było inne :oops: I nie widziałam różnicy między nimi. okno jak okno. Różni się kolor i MONTAŻ!!!!! Nawet najlepsze profile jak ci źle zamontują to żle będą działać. A zwykłe veki dobrze zamontowane będą działać poprawnie i bezproblemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dam ci telefona :lol: :lol: ale najpierw gadaj ile masz tych drzwi bi późnij mni termin przeciągnie :roll:

 

A to inna gadka :D ... Dawaj, dawaj :p

Drzwi ... ? 12 ... :oops:

Jak się uda dogadać, to się oddźwięczę :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

 

Ja tez , ja też :) dajcie i mnie pana stolarza :) - ja mam 11 sztuk i dzis załamałam się na "Porcie" ....suma kossssmos ! nie będę się wcinac w terminy , bo planuję się zabarykadować gdzieś w lipcu - sierpniu albo jeszcze później

 

Ja się zatrzymałem nie powiem na czym i mi wyszło, że za tyle to sie stawia stan surowy bez dachu niewielkiego domku, co kosztują drzwi :lol: :roll:

Ale jakby co - byłem pierwszy 8)

pozdrawiam, majki

 

 

Yes Sir! :)

Ja na razie zawieszam drzwi ...będzie dom otwarty - fundusze wyszły i najpierw trzeba zrobić to co jest niezbędne do zamieszkania a bez drzwi przeżyję :)

Majki , w końcu zdecydowałeś się na szambo betonowe ? jaki był czas realizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie:

 

Gdzie kupować okna?

 

Warunki: PCV, dobre i tanie

 

a może lepiej tanie i dobre :D :D

 

Abn Jędraszek - Pabianice (salon główny) lub Łódź Broniewskiego ne przeciwko białego kościoła. Mam w bloku i w domu, dobry servis choć jak na razie kłopotów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki , w końcu zdecydowałeś się na szambo betonowe ? jaki był czas realizacji ?

 

Tak, już zakopane. Szybko poszło, od zamówienia jakieś 2 tygodnie, byłoby szybciej, ale trzeba zgrać wspólny transport z jeszcze 1 osobą, więc bywa różnie.

Samo wkopanie i montaż - pół dnia.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

mówisz (piszesz) o dwóch rzeczach. Jedna, to przyłącze a druga to woda na działce. Przyłącze to ten kawałek od wodociagu do studzienki. Do tego warto a może nawet trzeba brać firmę, choć może to zrobić sam zakład wodociągów. Ja brałam firmę, bo chciałam szybko. Jak chcesz taniej, to wystąp do wodociągów o wykonanie przyłacza. Drogą się nie martw, wykonawca sobie da radę.

Drugi kawałek, to twoja broszka. Kopiesz rowek ponizej strefy przemarzania, kładziesz rurę pvc no i robisz wejście do domu, bo pewnie nie ma. Zwykle za położenie rury wołają ok 40 zł/mb. Koparka zrobi to przez godzinę za ok 100 zł a szpadlem nawet za darmo. W domu i tak musi ktoś położyć jakies rury, więc wejście też zrobi...

Musi być projekt i zgłoszenie wykonania przyłacza a na koniec inwentaryzacja geodezyjna.

Co do ceny, nie powiem ci, bo płaciłam razem z kanalizacją. mam jednak takie wrażenie, że woda kosztowała mnie coś koło 2000, też z rozkopaniem drogi i potem kładzeniem asfaltu. Na działce kładliśmy sami, ale ja miałam pow 40 mb, więc się opłaciło. To tyle

 

EZS a mozesz podac namiar na "swojego" fachowca od wykonania przylacza wody do dzialki ?? z gory dzieki :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was stosował jakiś system odprowadzenia wody deszczowej z rynien?

 

Poszukuje jakiegoś rozwiązania oraz namiarów na ewentualnych wykonawców.

 

Pozdr,

 

Eze

 

Swego czasu interesowalem sie rozwiazaniami Wavin (to Ci od rynien).

 

ja będę miał system "długiego" :lol: :lol: drena w ziemi zakopana wypełniona żwirem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...