Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hura, hura :D :D :D w niedziele byli Panowie studniarze i wyciągnęli niebieską rurę i o dziwo również pompę, wyszło na to, że ukradli tylko głowicę a reszta po odcięciu kabla wpadła im do studni. Nowa pompa podłączona, hydrofor też a Panowie od tynków działają.

 

Fajnie Mruva, też się cieszę. :)

Na pohybel złodziejom !!!

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował barakowóz budowlano mieszkalny ekskluzywny :lol: z pełną instalacją elektryczną to będę się pozbywał . Ma to cuda koła i jeździ więc można to zawlec gdzie się chce . Dokładam piec akumulacyjny i lodówkę na chodzie .

 

Długi może jakieś fotki wrzuć :) jak ten apartament wygląda .... ja już zapowiedziałam naszemu wynajmującemu faciowi od mieszkania, że z końcem czerwca znikamy ,zostało nam TYLKO: sprzątanie wstępne :), uruchomienie ogrzewania, malowanie, tapetowanie , rozkładanie paneli , obróbka schodów , barierki, meble kuchenne , szafy wnękowe , zakup wyposażenia w stopniu min, no i szambo i sprzątanie...... czy to brzmi jak z górki ????? coraz bardziej widzi mi się ,że nie damy rady :):):) ale kit w oko ... może więc Twój Wóz Drzymały się nada :):):):):):):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie kupować farby ? Czy np w Castoramie jest sens - kupić na cały dom i pogadać o dodatkowym rabacie? Czy ktoś kiedyś uzyskał dodatkowe "oczka" w jakimś markecie ? Czy też lepiej do jakiegoś specjalistycznego sklepidła iść ? ( tylko żeby się nie okazało ,że po wielkich targach mam w sklepidle ceny , jakie mogłam mieć w markecie od ręki :):) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zapowiedziałam naszemu wynajmującemu faciowi od mieszkania, że z końcem czerwca znikamy ,zostało nam TYLKO: sprzątanie wstępne :), uruchomienie ogrzewania, malowanie, tapetowanie , rozkładanie paneli , obróbka schodów , barierki, meble kuchenne , szafy wnękowe , zakup wyposażenia w stopniu min, no i szambo i sprzątanie...... czy to brzmi jak z górki ????? coraz bardziej widzi mi się ,że nie damy rady :):):)

 

dla tych co ciagle zmagaja sie z rozpoczeciem budowy wlasnego domu to brzmi zdecydowanie z gorki :lol: :lol: :lol: Jelonek wierze, ze do lipca dacie rade :lol: :lol: :lol: trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował barakowóz budowlano mieszkalny ekskluzywny :lol: z pełną instalacją elektryczną to będę się pozbywał . Ma to cuda koła i jeździ więc można to zawlec gdzie się chce . Dokładam piec akumulacyjny i lodówkę na chodzie .

 

Długi może jakieś fotki wrzuć :) jak ten apartament wygląda .... ja już zapowiedziałam naszemu wynajmującemu faciowi od mieszkania, że z końcem czerwca znikamy ,zostało nam TYLKO: sprzątanie wstępne :), uruchomienie ogrzewania, malowanie, tapetowanie , rozkładanie paneli , obróbka schodów , barierki, meble kuchenne , szafy wnękowe , zakup wyposażenia w stopniu min, no i szambo i sprzątanie...... czy to brzmi jak z górki ????? coraz bardziej widzi mi się ,że nie damy rady :):):) ale kit w oko ... może więc Twój Wóz Drzymały się nada :):):):):):):):):):):):)

zależy ile was jest.....jelonków :wink: i ......jakie poroże :lol: :lol: :lol: ....

jutro zrobię :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś ma dobrze sformułowaną umowę na SSO ? szukalam na forum i jest sporo, ale jakoś nie mogę sie zdecydować. Może wy będziecie mieli mniej skaplikowaną, ale dokladną?? Proszę na PW lub [email protected]

Będe wdzięczna :oops:

 

Kilka stron temu wklejałem swoją umowe na forum na grupie łódzkiej.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie kupować farby ? Czy np w Castoramie jest sens - kupić na cały dom i pogadać o dodatkowym rabacie? Czy ktoś kiedyś uzyskał dodatkowe "oczka" w jakimś markecie ? Czy też lepiej do jakiegoś specjalistycznego sklepidła iść ? ( tylko żeby się nie okazało ,że po wielkich targach mam w sklepidle ceny , jakie mogłam mieć w markecie od ręki :):) )

 

Nie wiem jakie inni maja doświadczenia ale moim zdaniem generalnie w marketach ciężko o rabaty :( Mają swoje ceny (czasem niezłe czasem nie) i raczej z nich nie schodzą.

A jeśli chodzi o farby to bodaj w zeszłym roku wykryto zmowę cenową - zwróć uwagę, że ceny farb w marketach prawie się nie różnią. UOKIK coś z tym robił ale nie wiem z jakim skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie kupować farby ? Czy np w Castoramie jest sens - kupić na cały dom i pogadać o dodatkowym rabacie? Czy ktoś kiedyś uzyskał dodatkowe "oczka" w jakimś markecie ? Czy też lepiej do jakiegoś specjalistycznego sklepidła iść ? ( tylko żeby się nie okazało ,że po wielkich targach mam w sklepidle ceny , jakie mogłam mieć w markecie od ręki :):) )

 

Nie wiem jakie inni maja doświadczenia ale moim zdaniem generalnie w marketach ciężko o rabaty :( Mają swoje ceny (czasem niezłe czasem nie) i raczej z nich nie schodzą.

A jeśli chodzi o farby to bodaj w zeszłym roku wykryto zmowę cenową - zwróć uwagę, że ceny farb w marketach prawie się nie różnią. UOKIK coś z tym robił ale nie wiem z jakim skutkiem.

 

Ostatnio w Praktikerze trafiłam na szalejącego dyrektora. Kupowałam nożyce do trawy, doradzał mi, to potem rzuciłam - to teraz po siekierę. Pan dyrektor zaholował mnie pod te siekiery i przecenił Friskarsa o 30 zł, bo "w Leroi" był taniej. Potem ja już zaczęłam przed nim uciekać, ale widziałam jak targował rabaty jakiś chłopak kupujący duże ilości płyt gk i profili. Czyli można. Tylko nie wiem, w jakich godzinach ten dyrektor bywa w sklepie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, z farb to w zasadzie wszędzie jest to samo w segmencie pospolitym, a w tym droższym Castorama ma tylko Beckersa a Leroy Tikkurilę. Beckers mnie zawiódł okrutnie, nawet na podkładzie szwedzkim, tikkurila jest OK, choć droga. Ale jedna warstwa naogół wystarczy (no, na spód jakaś śnieżka), zaś tych typu cztery pory roku czy podobne to na tynki się wali 3-4 warstwy, jak ktoś chce ładny kolor, szczególnie ciemniejszy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy może orientujecie się w cenie ułożenia kostki (nie granitowa).

Czy opłaca się zlecić całość usługi z materiałami wykonawcy( piasek, cement, transport czyli wywóz ziemi i piasek), a może i kostki.

Proszę o Waszą ocenę, a może jakieś namiary Zadowolonych.

 

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie kupować farby ? Czy np w Castoramie jest sens - kupić na cały dom i pogadać o dodatkowym rabacie? Czy ktoś kiedyś uzyskał dodatkowe "oczka" w jakimś markecie ? Czy też lepiej do jakiegoś specjalistycznego sklepidła iść ? ( tylko żeby się nie okazało ,że po wielkich targach mam w sklepidle ceny , jakie mogłam mieć w markecie od ręki :):) )

 

Nie wiem jakie inni maja doświadczenia ale moim zdaniem generalnie w marketach ciężko o rabaty :( Mają swoje ceny (czasem niezłe czasem nie) i raczej z nich nie schodzą.

A jeśli chodzi o farby to bodaj w zeszłym roku wykryto zmowę cenową - zwróć uwagę, że ceny farb w marketach prawie się nie różnią. UOKIK coś z tym robił ale nie wiem z jakim skutkiem.

 

w marketach jak najbardziej jest szansa na dodatkowy rabat :lol: :lol: :lol: Ostatnio w Leroy Merlin kupowalismy domek narzedziowy i uzyskalismy 20% rabatu :lol: :lol: :lol: Trzeba tylko dobrze rabat argumentowac i targowac sie z kierownikiem dzialu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie kupować farby ? Czy np w Castoramie jest sens - kupić na cały dom i pogadać o dodatkowym rabacie? Czy ktoś kiedyś uzyskał dodatkowe "oczka" w jakimś markecie ? Czy też lepiej do jakiegoś specjalistycznego sklepidła iść ? ( tylko żeby się nie okazało ,że po wielkich targach mam w sklepidle ceny , jakie mogłam mieć w markecie od ręki :):) )

 

Nie wiem jakie inni maja doświadczenia ale moim zdaniem generalnie w marketach ciężko o rabaty :( Mają swoje ceny (czasem niezłe czasem nie) i raczej z nich nie schodzą.

A jeśli chodzi o farby to bodaj w zeszłym roku wykryto zmowę cenową - zwróć uwagę, że ceny farb w marketach prawie się nie różnią. UOKIK coś z tym robił ale nie wiem z jakim skutkiem.

 

Ostatnio w Praktikerze trafiłam na szalejącego dyrektora. Kupowałam nożyce do trawy, doradzał mi, to potem rzuciłam - to teraz po siekierę. Pan dyrektor zaholował mnie pod te siekiery i przecenił Friskarsa o 30 zł, bo "w Leroi" był taniej. Potem ja już zaczęłam przed nim uciekać, ale widziałam jak targował rabaty jakiś chłopak kupujący duże ilości płyt gk i profili. Czyli można. Tylko nie wiem, w jakich godzinach ten dyrektor bywa w sklepie :lol:

 

W Praktikerze mieli ostatnio wyprzedaż różnych rzeczy do ogrodu i sprzedawali po śmiesznych cenach. Ya kupiłem kilka rodzajów spryskiwaczy za 20-50% ceny. Inni negocjowali narzędzia. :D

Z drugiej strony jak kiedyś chciałem negocjować płytki to było NIET i tyle...

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos do sprzedania Rb-tke budowlana ??[/i]

po co ci używana skoro nowa jest po 120zł ??

 

elektryk, ktory bedzie nam robil przylacze pradowe do dzialki dzisiaj poinformowal mnie, ze albo sobie kupie jakas Rbtke uzywana albo on moze mi zalatwic za 1500 zl ......... przynam szczerze, ze cos mi sie te ceny nie podobaja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos do sprzedania Rb-tke budowlana ??[/i]

po co ci używana skoro nowa jest po 120zł z przesyłką ??

http://pp.allegro.pl/item629042616_rozdzielnia_budowlana_skrzynka_erbetka_5_mod_ss.html

 

Tylko że trzeba do niej dołozyć zabezpieczenie 1-fazowe, 3-fazowe i różnicówki ( idealna wersja dla 1 i 3 faz ). W proponowaną erbetkę sie to nie zmieści :(

Ja za używaną dałem 150 zł, dołożyłem różnicówkę ( inne zabezpieczenia już miała ) i przewód od skrzynki w ulicy do erbetki, razem wyniosło 400 zł.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos do sprzedania Rb-tke budowlana ??[/i]

po co ci używana skoro nowa jest po 120zł z przesyłką ??

http://pp.allegro.pl/item629042616_rozdzielnia_budowlana_skrzynka_erbetka_5_mod_ss.html

 

Tylko że trzeba do niej dołozyć zabezpieczenie 1-fazowe, 3-fazowe i różnicówki ( idealna wersja dla 1 i 3 faz ). W proponowaną erbetkę sie to nie zmieści :(

Ja za używaną dałem 150 zł, dołożyłem różnicówkę ( inne zabezpieczenia już miała ) i przewód od skrzynki w ulicy do erbetki, razem wyniosło 400 zł.

 

pozdrawiam, majki

 

Tak czytam i czytam i cieszę się, że ya nie muszę się w to bawić :D

Małe a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk, ktory bedzie nam robil przylacze pradowe do dzialki dzisiaj poinformowal mnie, ze albo sobie kupie jakas Rbtke uzywana albo on moze mi zalatwic za 1500 zl ......... przynam szczerze, ze cos mi sie te ceny nie podobaja :roll:

przyzwyczajaj się, bo dalej będzie jeszcze lepiej, np: na kable do domu zaproponuje ci super rabat -50% z jego hurtowni który w praktyce okaże się o 30% wyższy niż każda cena w każdym sklepie, z hydraulikiem jest podobnie i z każdym innym fachowcem też, to wśród budowlańców bardzo rozpowszechniony sposób strzyżenia owiec

http://forum.muratordom.pl/kupujecie-materialy-budowlane-przez-internet,t154102.htm

 

PS mnie RB-tka z bezpiecznikami i montażem kosztowała 240zł, najdroższa była różnicówka 80zł ale po wszystkim przenoszę ją do rozdzielni wewnątrz domu, eski również więc ich kosztu nie ma co liczyć

Tylko że trzeba do niej dołozyć zabezpieczenie 1-fazowe, 3-fazowe i różnicówki ( idealna wersja dla 1 i 3 faz ). W proponowaną erbetkę sie to nie zmieści :(

zaraz obok jest taka za 150zł w nią się zmieści bez problemu i różnicówka i eska 3 fazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...