Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Braliście z K4 w Brzezinach?

 

Ja brałem cały styro na ocieplenie domu z zewnątrz + na fundamenty. Kleje, kołki, folie kubełkową, grunt.

Potem cały styro na podłogę.

Zawsze najlepsze ceny ( w porównaniu z innymi miejscami co szukałem ), transport bez problemu, zwrot też bez problemu jak coś zostało.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oleniek,

wszystko zależy od wilgotności ziemi. Ciężka może ważyć i 2 tony 1m3. Ja bym przyjęła, że 1m3 ziemi =plus, minus 1,5 tony.

A tonaż wywrotki chyba nie ma znaczenia, jeśli chodzi o objetość ładunku. Teoretycznie to uciągnęłaby 18 ton, tylko czy tyle na nią wejdzie tej ziemi. Im materiał suchszy tym wagowo i objętościowo wejdzie go mniej.

To tak na "babski rozum" :D

(nie wiem czy pomogłam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

A moja zagwozdka to: robić instalację odgromową, czy nie robić.

W projekcie mam.

Za poradą jednego instalatora byłam skłonna zrezygnować (Mówił, że blisko są drzewa i jakby co - to ten piorun w któreś z nich walnie. Gdy poprosiłam innego o ofertę na elektrykę powiedział, że powinnam skonsultować tę sprawę z autorem projektu. Efekt konsultacji był taki: " Instalację odgromową dobiera sie na zasadzie oceny ryzyka. Jakie straty dopuszczamy, jakie nie. Domki jednorodzinne wg. norm nie muszą posiadać instalacji odgromowej. Ale to że nie muszą, nie oznacza że nie jest to zalecane. Obligatoryjnie powinna być wykonana instalacja uziemiająca (uziom fundamentowy lub otokowy), połączenia wyrównawcze i ochrona przepięciowa" .

Powiedzcie, jak robiliście.

 

A może ma ktoś namiary na firmę , która zakłada instalacje odgromowe w okolicach Łodzi. Z coraz większą obawą myślę, o tym, że latem mam się wprowadzić do domku bez takiej instalacji. Latem wiadomo- piorunów najwięcej. Dodam, że nie zrobiliśmy tej jakiejśtam opaski na etapie fundamentów, ale ponoć można i bez tej opaski. Nie znam się na tym kompletnie, więc wolałabym zlecić sprawę fachowej firmie. Dom stoi na górce i jest przez to najwyższym punktem w okolicy. Jak będzie burza w nocy to chyba ucieknę z domu razem z dziećmi ze strachu, dlatego MUSZĘ mieć odgromówkę. Szkoda że uświadomiłam to sobie dopiero niedawno. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

A moja zagwozdka to: robić instalację odgromową, czy nie robić.

W projekcie mam.

Za poradą jednego instalatora byłam skłonna zrezygnować (Mówił, że blisko są drzewa i jakby co - to ten piorun w któreś z nich walnie. Gdy poprosiłam innego o ofertę na elektrykę powiedział, że powinnam skonsultować tę sprawę z autorem projektu. Efekt konsultacji był taki: " Instalację odgromową dobiera sie na zasadzie oceny ryzyka. Jakie straty dopuszczamy, jakie nie. Domki jednorodzinne wg. norm nie muszą posiadać instalacji odgromowej. Ale to że nie muszą, nie oznacza że nie jest to zalecane. Obligatoryjnie powinna być wykonana instalacja uziemiająca (uziom fundamentowy lub otokowy), połączenia wyrównawcze i ochrona przepięciowa" .

Powiedzcie, jak robiliście.

 

A może ma ktoś namiary na firmę , która zakłada instalacje odgromowe w okolicach Łodzi. Z coraz większą obawą myślę, o tym, że latem mam się wprowadzić do domku bez takiej instalacji. Latem wiadomo- piorunów najwięcej. Dodam, że nie zrobiliśmy tej jakiejśtam opaski na etapie fundamentów, ale ponoć można i bez tej opaski. Nie znam się na tym kompletnie, więc wolałabym zlecić sprawę fachowej firmie. Dom stoi na górce i jest przez to najwyższym punktem w okolicy. Jak będzie burza w nocy to chyba ucieknę z domu razem z dziećmi ze strachu, dlatego MUSZĘ mieć odgromówkę. Szkoda że uświadomiłam to sobie dopiero niedawno. :evil:

 

Ja zamierzam zrobic, generalnie zbieram sie do tego juz od jakiegos czasu. Mam speca z gor, robil moim rodzicom i zamierzam go sciagnac niedlugo. Jakby nas byo wiecej chetnych, to i cene moznaby negocjowac? Wyceny w Lodzi mialam ok 4 tys, a on chce 2700. Z wszystkimi pozwoleniami i papierami, na dobrym sprzecie. Chetnych i przekonanych zapraszam na priv, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Toś ty z moich stron :D

U Dzikiego i my masę rzeczy zamawiamy, bo bliziutko jest. Faktycznie można się z nimi dogadać, choć nie obyło się bez małej wpadki z jedną dostawą, która miały być jednego dnia rano a były dopiero następnego. Generalnie nadal u nich zamawiamy a nasi budowlańcy jak czegoś braknie to jadą i biorą, a Dziki dopisuje do rachunku. Bardzo to wygodne.

 

Przeniosłem z Tablicy, aby nie zaśmiecać.

Jakby co to zapraszam Duśka w odwiedziny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

A moja zagwozdka to: robić instalację odgromową, czy nie robić.

W projekcie mam.

Za poradą jednego instalatora byłam skłonna zrezygnować (Mówił, że blisko są drzewa i jakby co - to ten piorun w któreś z nich walnie. Gdy poprosiłam innego o ofertę na elektrykę powiedział, że powinnam skonsultować tę sprawę z autorem projektu. Efekt konsultacji był taki: " Instalację odgromową dobiera sie na zasadzie oceny ryzyka. Jakie straty dopuszczamy, jakie nie. Domki jednorodzinne wg. norm nie muszą posiadać instalacji odgromowej. Ale to że nie muszą, nie oznacza że nie jest to zalecane. Obligatoryjnie powinna być wykonana instalacja uziemiająca (uziom fundamentowy lub otokowy), połączenia wyrównawcze i ochrona przepięciowa" .

Powiedzcie, jak robiliście.

 

A może ma ktoś namiary na firmę , która zakłada instalacje odgromowe w okolicach Łodzi. Z coraz większą obawą myślę, o tym, że latem mam się wprowadzić do domku bez takiej instalacji. Latem wiadomo- piorunów najwięcej. Dodam, że nie zrobiliśmy tej jakiejśtam opaski na etapie fundamentów, ale ponoć można i bez tej opaski. Nie znam się na tym kompletnie, więc wolałabym zlecić sprawę fachowej firmie. Dom stoi na górce i jest przez to najwyższym punktem w okolicy. Jak będzie burza w nocy to chyba ucieknę z domu razem z dziećmi ze strachu, dlatego MUSZĘ mieć odgromówkę. Szkoda że uświadomiłam to sobie dopiero niedawno. :evil:

 

Namiary na firme co robiła mi odgromówke podałem na tablicy - 1 dzień i po sprawie. Sprawnie, dobrze ( ale nie mam zamiaru testować :lol: ), estetycznie.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Więc....odgromówka u nas będzie. Wykona ją elektryk ( kompleksowo całą instalację).

Sąsiedzi będą pewnie zdziwieni - nikt w okolicy odgromówki nie ma. Jeden taki jak widział że fundamenty ocieplamy - ze zdumieniem i ironią zapytał czy "nie mamy na co kasy wydawać".

Ale... na te instalacje to wydamy trochę.

A jak u Was prowadzone były kable instalacji elektrycznej? Po wierzchu ścian, czy w bruzdach? Czy zwody pionowe macie "gołe i odkryte", czy w jakichś osłonach, albo w warstwie ocieplenia?

Popcarol, a ten gość z gór jak robi? A jego cena to brutto? Materiał plus wykonanie, czy tylko wykonanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 szkoły falenicka i otwocka, jedni zakładają luzem na styropianie bo jak walnie to wypala w promieniu 20cm od zwodu, drudzy chowają pod styropianem bo przecież nigdy nie walnie a takie wiszące zwody nie są ładne, piorun ma dużo ciekawsze miejsca, wysokie kominy, linie energetyczne, wysokie drzewa

 

PS odgromówka to przede wszystkim zabezpieczenie przed falą EM, i ochrona przed przepięciami palącymi cała elektronikę, dlatego ważne jest aby uziemiać wszystko co ma się pod ręką, np: zbrojenie wieńca, zbrojenie stropu, metalowe barierki, metalowe rury, maszt antenowy, i wszystkie te rzeczy połączyć Główną Szyną Uziemiającą, a na koniec wsadzić w skrzynkę z bezpiecznikami ogranicznik napięcia, takie drogie ustrojstwo z zielonymi lampkami

 

zamiast otoku obwodowego można zastosować szpilkę uziemiającą inaczej zwaną pętem uziemiającym, koszt ok 120zł sztuka w zależności od długości

 

największa hurtownia z odgromówką w łodzi to http://www.orten.com.pl kupicie tam całość rzeczy w cenach niższych o połowę niż zaproponuje instalator, jeszcze taniej jest na http://www.blyskawica.com.pl ale na przesyłkę się czeka 3-4 dni po zaksięgowaniu wpłaty

 

wykonanie odgromówki można zrobić samemu, zakopanie otoku czy wbicie szpilki to kwestia szpadla i kilka godzin ruchu na świeżym powietrzu, zwody pionowe pod styropianem to zajęcie ekipy ociepleniowej w ramach klejenia styropianu, a wszystko to co na dachu to powinno być sprawą dekarza w ramach pokrycia dachowego, to są łatwe sprawy, na dachu zakłada się uchwyty dopasowane do pokrycia dachowego i w to zwody, martwić się nie ma specjalnie czym, odgromówki nie da się spieprzyć bo wszystkie druty występują w jednym kawałku i są ocynkowane, łączenia są tylko w punktach kontrolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Popcarol, a ten gość z gór jak robi? A jego cena to brutto? Materiał plus wykonanie, czy tylko wykonanie?

 

Robi jak inwestor chce, ceny to robocizna z materialem. My mamy sciane 3-warstwowa wiec u nas bedzie na wierzchu.

Oczywiscie mozna samemu, ale trzeba miec na to czas, a my nawet za malowanie placilismy :( wiec nie wydaje mi sie ze odgromowke malz by zrobil...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe

mój ojciec elektryk (no starej daty) twierdzi, że odgromówka ściąga pioruny. Bo zresztą tak ma działać. Czyli jeżeli ma walnąć, to bez niej może różnie, niezbadane są drogi piorunów, ale z nią zawsze walnie w nią. Innymi słowy - jeden dom z instalacją odgromową załatwia pioruny z dość dużej okolicy, jeżeli mają walnąć, to walną w niego. Ponieważ u mnie w okolicy nikt nie ma, więc i ja nie robiłam, żeby nie być takim domem :roll: Ale nie jestem pewna na ile to mit... Choć wujo, troszkę nowszej generacji elektronik też potwierdził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleniek ja tez calkiem niedawno zastanawialam sie nad tym i znalazlam w Internecie, ze nalezy przyjac : 1 m3 to 1,9 tony ziemi, zatem mozesz przyjac, ze ta 18-tonowa wywrotka przyjedzie 10 m3 ziemi.

 

dzięki :p

 

Rzadko tu teraz zaglądam, więc troszkę z opóźnieniem..., ale jeszcze swoje trzy grosze dorzucę :wink:

Przy kupnie ziemi spytaj oprócz tonażu także o wymiary skrzyni (każdy kierowca powinien wiedzieć co ujeżdża :wink: ). Wtedy sama sobie obliczysz ile m3 może wsypać. Później pozostaje jeszcze dopilnować, żeby nasypał "do pełna" - przy lekkich materiałach jest to możliwe bez przekroczenia tonażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...