Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam Was,

dzisiaj rano przyjechala do mnie wywrotka lupka granitowego. Nadal zbywa mi ok. 10 ton, wiec gdyby ktos byl zainteresowany prosze o info na priv. Mala probka jak wyglada po ulozeniu:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/tsP97YmDf7Ml2jrL6X.jpg

 

Odbior wlasny 4 km od Pabianic.

 

A słupki przy bramie można by z tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was,

dzisiaj rano przyjechala do mnie wywrotka lupka granitowego. Nadal zbywa mi ok. 10 ton, wiec gdyby ktos byl zainteresowany prosze o info na priv. Mala probka jak wyglada po ulozeniu:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/tsP97YmDf7Ml2jrL6X.jpg

 

Odbior wlasny 4 km od Pabianic.

 

a mógbyś wrzucić zdjęcie jak to wygląda przed ułożeniem ? jakich wymiarow są te kawaki i czy maja w regularne kształty

 

powiedz mi ile wychodzi m2 z 1 tony i daj swoją wycenę na priva

 

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógbyś wrzucić zdjęcie jak to wygląda przed ułożeniem ? jakich wymiarow są te kawaki i czy maja w regularne kształty

 

powiedz mi ile wychodzi m2 z 1 tony i daj swoją wycenę na priva

 

pozdr

Jacek

 

Przed ulozeniem wyglada tak:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/RAWo13qg4ecBIm9jeB.jpg

Kawalki sa nieregularne, jest w tym tez tzw kamien murowy, mozna budowac murki i rozne takie. Nam srednio wyszlo 6 m2 z tony, oczywiscie z grubszych kawalkow wychodzi mniej, z mniejszych wiecej. Moja cena - dokladnie ile zaplacilam, nie chce na tym zarobic a sie pozbyc - 100 zl/tone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów po "Bogusiu" parkiety ... ?

Bo dzis jestem po pierwszych próbach przed parkietem i suche to są, ale takie mocne to nie ... :(

Wierzchnia warstwa tak, do około 1 cm, potem już wyraźnie bardziej sypkie ...

Niby przykrywane, niby schły wolno bo już w zimę, a jednak ... :-?

 

Obalamy mit ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów po "Bogusiu" parkiety ... ?

Bo dzis jestem po pierwszych próbach przed parkietem i suche to są, ale takie mocne to nie ... :(

Wierzchnia warstwa tak, do około 1 cm, potem już wyraźnie bardziej sypkie ...

Niby przykrywane, niby schły wolno bo już w zimę, a jednak ... :-?

 

Obalamy mit ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

majki nie rozumiem, o czym piszesz..

Ja robiałm parkiet. Wylewki w pażdzierniku a parkiet w sierpniu. Przy czym leżał od grudnia i sie sezonował w domu :lol: Nie mierzyłam wilgotności, po prostu połozyliśmy. Od tej pory leży i - nie klawiszuje - nie ma szpar - nie rozsycha się - nie urywa sie - nic mu się nie dzieje. parkiet - ipe przemysłowy klejony na klej wodny (!)

Acha, wylewki nie są sypkie - podkuwaliśmy troszkę, no płytko. I są bardzo mocne. Wytrzymały przewrócenie się pianina a ono waży, oj waży, ma ramę z metalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów po "Bogusiu" parkiety ... ?

Bo dzis jestem po pierwszych próbach przed parkietem i suche to są, ale takie mocne to nie ... :(

Wierzchnia warstwa tak, do około 1 cm, potem już wyraźnie bardziej sypkie ...

Niby przykrywane, niby schły wolno bo już w zimę, a jednak ... :-?

 

Obalamy mit ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

majki nie rozumiem, o czym piszesz..

Ja robiałm parkiet. Wylewki w pażdzierniku a parkiet w sierpniu. Przy czym leżał od grudnia i sie sezonował w domu :lol: Nie mierzyłam wilgotności, po prostu połozyliśmy. Od tej pory leży i - nie klawiszuje - nie ma szpar - nie rozsycha się - nie urywa sie - nic mu się nie dzieje. parkiet - ipe przemysłowy klejony na klej wodny (!)

Acha, wylewki nie są sypkie - podkuwaliśmy troszkę, no płytko. I są bardzo mocne. Wytrzymały przewrócenie się pianina a ono waży, oj waży, ma ramę z metalu...

 

Ano widzisz, żeby poprawnie, zgodnie ze sztuką położyć parkiet, bada się jego suchość, sypkość, robi test specjalnym urządzeniem które bada wytrzymałość przyklejonego kawałka drewna na oderwanie, itp.

Nie twierdzę, że po prostu położyć bez tego jest źle, ale ja wole mieć inny komfort psychiczny :wink:

No i właśnie te testy wykazały, że sucha wylewka jest, ale sypka pod około 1,5 cm warstwą wierzchnią ( mocną ). Sypka nie w sensie że bierzesz do ręki i kruszysz, ale wyraźnie "luźniejsza", "miększa" niż góra.

Nie piałem też, że pekają pod byle pretekstem, też coś nieraz mi upadnie i jest ok.

Po prostu są rzeczy których na pierwszy rzut oka nie widać...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti

choinki stoją, żadnych pączków a igły od dołu się sypią brązowe a i nawet u góry gdzie nie gdzie brązowieją. Mają nadal szansę???

Jeśli jedynie nie miałyby nowych przyrostów, to dawałbym im jeszcze szanse..., ale jeśli całe rudzieją i zrzucają igliwie to chyba raczej już po nich... :-? :cry: ... no chociaż nie widziałem ich, to nie wiem do końca... Pstryknij może jakąś fotkę..., albo sam się wybiorę do nich w odwiedziny :wink:

Dziwne, bo o ile dobrze pamiętam to te twoje świerki nie były wcale takie duże - powinny się przyjąć bez problemu. Jesienią wziął też ode mnie sąsiad - takie przeszło 3m i, póki co (tfu, tfu... żeby nie zapeszyć) wyglądają całkiem przyzwoicie.

A ciekawe jak u innych, którzy wtedy ode mnie kopali drzewka(?)... chyba zadzwonię w parę miejsc, bo mnie trochę zaniepokoiłaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti

choinki stoją, żadnych pączków a igły od dołu się sypią brązowe a i nawet u góry gdzie nie gdzie brązowieją. Mają nadal szansę???

Jeśli jedynie nie miałyby nowych przyrostów, to dawałbym im jeszcze szanse..., ale jeśli całe rudzieją i zrzucają igliwie to chyba raczej już po nich... :-? :cry: ... no chociaż nie widziałem ich, to nie wiem do końca... Pstryknij może jakąś fotkę..., albo sam się wybiorę do nich w odwiedziny :wink:

Dziwne, bo o ile dobrze pamiętam to te twoje świerki nie były wcale takie duże - powinny się przyjąć bez problemu. Jesienią wziął też ode mnie sąsiad - takie przeszło 3m i, póki co (tfu, tfu... żeby nie zapeszyć) wyglądają całkiem przyzwoicie.

A ciekawe jak u innych, którzy wtedy ode mnie kopali drzewka(?)... chyba zadzwonię w parę miejsc, bo mnie trochę zaniepokoiłaś...

 

FOTKĘ PSTRYKNĘ

ta najmniejsza chyba przeżyje - ma pojedyncze igły brązowe ale trzyma się.

Ta jedna duża na oko wygląda ładnie ale jak podejdziesz to od pnia zaczyna brązowieć. To nie tak, że wygląda źle, ale po prostu część igieł jej usycha. Trzecia wygląda najgorzej...

Cóż, poczekam, zobaczę, ale może mogę coś zrobić? Podlewać więcej, podsypać, no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

A więc...

Okna wreszcie wybraliśmy. Ocenie podlegaly:

parametry techniczne profilu, zbrojenia wzmacniającego, okuć, pakietu szybowego, warunki gwarancji, obsługa, cena.

Spośród MS, Budvar, Oknoplast, Makarski i Mielczarek.... wygrał .... Mielczarek.

Profil Schuco CT 70 CAVA (zbrojenie min. 2mm), klasa A; okucie Winkhaus autoPilot Concept i Comfort z czterema pktami ryglowania (DIN V ENV 1627-1630), rozbudowane o mechanizm stopniowania uchyłu MSL, zatrzaski balkonowe; klamki Schuco; okna jednokwaterowe, szyba dwukomorowa; kolor na zewnątrz orzech, wewnątrz złoty dąb.

No, chociaż ta sprawa rozstrzygnięta.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

A więc...

Okna wreszcie wybraliśmy. Ocenie podlegaly:

parametry techniczne profilu, zbrojenia wzmacniającego, okuć, pakietu szybowego, warunki gwarancji, obsługa, cena.

Spośród MS, Budvar, Oknoplast, Makarski i Mielczarek.... wygrał .... Mielczarek.

 

a jak cenowo przestawialy sie wyceny, gdzie najtaniej a gdzie najdrozej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedynie nie miałyby nowych przyrostów, to dawałbym im jeszcze szanse..., ale jeśli całe rudzieją i zrzucają igliwie to chyba raczej już po nich... :-? :cry: ... no chociaż nie widziałem ich, to nie wiem do końca... Pstryknij może jakąś fotkę..., albo sam się wybiorę do nich w odwiedziny :wink:

Dziwne, bo o ile dobrze pamiętam to te twoje świerki nie były wcale takie duże - powinny się przyjąć bez problemu. Jesienią wziął też ode mnie sąsiad - takie przeszło 3m i, póki co (tfu, tfu... żeby nie zapeszyć) wyglądają całkiem przyzwoicie.

A ciekawe jak u innych, którzy wtedy ode mnie kopali drzewka(?)... chyba zadzwonię w parę miejsc, bo mnie trochę zaniepokoiłaś...

 

Wybrać się możesz, zapraszam :lol:

A fotki włożyłam do dziennika budowy, link w mojej stopce, żeby tu wontku zdjęciami nie zaśmiecać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoda ktoś jakieś fajne - dobre - miejsce gdzie kupić parkiet. Parkietusa, parkiety koło Casto na Wróblewskiego znam ... gdzieś jeszcze ... ?

 

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

 

markety, allegro

w internecie ogłasza się też jedna firma w łodzi, mają tu slep, niestety wywaliłam już z komputera link do nich, pamiętam, ze mieli dobre ceny za bardzo ładny parkiet

Acha, jak cię interesuje taki bardzo ładny idz do Ratke na Limanowskiego, tu zaraz na początku, przy Zachodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol

do dziennika włożyłam wreszcie zdjecie tarasu. Ale on jeszcze nie skończony. No i brudzi się, jak to drzewo olejowane. Mnie nie przeszkadza, piach spada pod płyty. Wyobrażam sobie jakbym miała gres i mojego psa (bo to on brudzi) - latałabym ze ścierą bo nie znoszę trzeszczącego piachu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol

do dziennika włożyłam wreszcie zdjecie tarasu. Ale on jeszcze nie skończony. No i brudzi się, jak to drzewo olejowane. Mnie nie przeszkadza, piach spada pod płyty. Wyobrażam sobie jakbym miała gres i mojego psa (bo to on brudzi) - latałabym ze ścierą bo nie znoszę trzeszczącego piachu :roll:

 

Dzieki, calkiem niezle wyglada:) Wolalabym jasny kolor, ale ten pewnie jest praktyczniejszy? Macie pod caloscia wylewke?

Planujemy tylko slupki fundamentowe zrobic i te elementy polozyc na ruszcie drewnianym.. jeszcze nie wiem co moj wykonawca na to;)

No i zdecydowalismy sie na to bangkirai, drozej ale na dluzej mam nadzieje.. ;) dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

info dla maren 100:

Najtaniej Budvar, najdrożej Makarski.

Ale, nie sugerowałabym siię tylko ceną. (Dla mnie jest ważne to czego w oknach przeważnie nie widać i zagwarantowanie tego zapisem w umowie). Mielczarek ma bardzo mocne wkłady w profilach i super okucia (extra jest Comfort). Może gorzej z okleiną; z tym lepiej było w mojej ocenie w oknoplast, ale w oknoplast z kolei cieńsza stal.

Wszystkie za i przeciw zaprowadziły nas do Mielczarka.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...