Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam

Mimo że aktywnie nie uczestniczę w wymianie opinii (ciągle jeszcze mało wiem) mimo to czytam wiernie. My ruszamy z budową w czerwcu. (eh już chciałabym by ruszyło bo oczekiwanie mnie stresuje).

Czytałam że warto; odnośnie hydrauliki na poziomie zero, zaprojektować kuchnię i łazienkę zanim się ją rozprowadzi.

 

I tu prośba do was. Gdzie takie projekty można zamówić. Tylko nie chodzi mi o projektantów z wysokiej półki. Raczej o funkcjonalne aranżowanie przestrzeni kogoś kto miał już z tym do czynienia. Kolory i wzory raczej będę potem wybierać sama.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wybrać się możesz, zapraszam :lol:

A fotki włożyłam do dziennika budowy, link w mojej stopce, żeby tu wontku zdjęciami nie zaśmiecać

Szkoda, że do ciebie to na "drugi koniec świata", ale kto wie... :wink: :lol: .

Resztę skrobnąłem w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - ma ktoś z was wentylację mechaniczną i kominek?

 

Cały czas zastanawiam się gdzie w okolicach naszych znaleźć kominek, który będzie szczelny i zarazem nie będzie kosztował nie wiadomo ile :)

 

Z tym będzie Ci ciężko, bo szczelne kominki, to raczej nie te z marketu ...

Zajrzyj może do firmy Panek Kominki w Łodzi na Stalowej 1 - spory wybór, ja tam kupowałem swój. A i ludzie sprawiaja wrażenie z wiedzą i fajnie sie z nimi gada.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tynków cementowych z piaskiem kwarcowym ,podobno nie trzeba robić gładzi ,może wiecie coś w tym temacie?

 

My mieliśmy bez piasku kwarcowego. Tynki CW maszynowe. Wyszły pięknie, równo. Twarde - to ich oczywista zaleta. Oczywiście faktura piasku jest widoczna, tego się nie uniknie ...

Nie miało być gładzi ... Są wszędzie ... Powód ? Mamy kilka łączeń między powierzchnią GK a ścianą i byłby dysonsans w fakturze i kwestia napraw tynku CW ... Po gładzi, ewentualną dziurę zatrę gipsem i spokój. Dziura zatarta tynkiem CW na tynku CW zawsze będzie plamą ...

Ale to oczywiście moje zdanie :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My mieliśmy bez piasku kwarcowego. Tynki CW maszynowe. Wyszły pięknie, równo. Twarde - to ich oczywista zaleta. Oczywiście faktura piasku jest widoczna, tego się nie uniknie ...

Nie miało być gładzi ... Są wszędzie ... Powód ? Mamy kilka łączeń między powierzchnią GK a ścianą i byłby dysonsans w fakturze i kwestia napraw tynku CW ... Po gładzi, ewentualną dziurę zatrę gipsem i spokój. Dziura zatarta tynkiem CW na tynku CW zawsze będzie plamą ...

Ale to oczywiście moje zdanie :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Waszmość teorię dorabiasz. Ładny był Twój tynk, ładny. Widziałem, dotykałem, chwaliłem. :lol: :)

Koncepcji z gładzią nie kumam.

 

Ja mam CW z betoniarki. Faktura, nooooo taka jaki był piasek. Czyli mocno średnia na jeża. :p

Ale koszt nie za duży, teraz idą na to gładzie. W sumie, cenowo, wyjdzie podobnie jak tynk CW z maszyny, a jednak mam i gładko i twardo.

Jak ekipa skończy umieszczę ją na tablicy łódzkiej.

Generalnie: jestem mega zadowolony z ich pracy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszmość teorię dorabiasz. Ładny był Twój tynk, ładny. Widziałem, dotykałem, chwaliłem. :lol: :)

Koncepcji z gładzią nie kumam.

 

Ja mam CW z betoniarki. Faktura, nooooo taka jaki był piasek. Czyli mocno średnia na jeża. :p

Ale koszt nie za duży, teraz idą na to gładzie. W sumie, cenowo, wyjdzie podobnie jak tynk CW z maszyny, a jednak mam i gładko i twardo.

Jak ekipa skończy umieszczę ją na tablicy łódzkiej.

Generalnie: jestem mega zadowolony z ich pracy.

 

Pozdrawiam.

 

Dlaczego nie kumasz - sam gładzie kładziesz ... ?

Pewno jak wnioskuję Twoje tynki CW gorzej wyszły więc od razu wiedziałeś, że dasz gładź.

I jak pisałem my też nie chcieliśmy dawać gładzi, ale jednak ( jak pamiętasz ) część salonowa byłaby "zróżnicowana" to wyszło na to, że jak damy gładzie w reszcie to już wielkiej różnicy nie będzie ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego nie kumasz - sam gładzie kładziesz ... ?

Pewno jak wnioskuję Twoje tynki CW gorzej wyszły więc od razu wiedziałeś, że dasz gładź.

 

Zgadza się. Nie mam siły, a na 230 V agregat do tynków, by nie poszedł. Moje tynki CW po prostu nigdy nie miały wyglądać ładnie tzn. gładko. Nawet nie zadałem sobie trudu by znaleźć dobry piach, wziąłem najtańszy przesiewany.

 

I jak pisałem my też nie chcieliśmy dawać gładzi, ale jednak ( jak pamiętasz ) część salonowa byłaby "zróżnicowana" to wyszło na to, że jak damy gładzie w reszcie to już wielkiej różnicy nie będzie ...

 

Jak rozumiem chodzi Ci o to, że część salonu ma ściany z KG (obok skosów są też kawałki pionowe), i na jednej ścianie byłyby dwa rodzaju powierzchni różniącej się od siebie fakturą. ? Jeśli tak to zaiste, rację masz i słusznie czynisz. :wink: :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, jutro podpisujemy umowę w Zduńskiej.

Myślę o montażu w systemie trzywarstwowym (szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz). A Wam jak montowali? Zgodnie z tymi wytycznymi ITB nr 421/2006? Mam wątpliwości czy montujący okna potrafią prawidłowo wykonać takie połączenie okno-ściana. Przeważnie lecą tylko pianką. Podzielcie się jak to było u was.

ProStaś, kiedy skończą?

Słuchajcie kochani:

Mam zamiar zrobić u nas podłogę "dechy na legarach". Szukałam pomocy w tematycznym wątku, ale proszę też Was.

Ktokolwiek ma, ktokolwiek wie:

Czy mając do wykorzystania wysokość 25 cm (od chudziaka do "0") są jakieś możliwości techniczne? A jeśli tak to jakie?

Jak znajdziecie mój pomysł "na temacie", to nie nabijajcie się ze mnie za to, że porównałam legar do krokwi. Kombinuję na wszystkie strony, żeby mieć te dechy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś, kiedy skończą?

Słuchajcie kochani:

Mam zamiar zrobić u nas podłogę "dechy na legarach". Szukałam pomocy w tematycznym wątku, ale proszę też Was.

Ktokolwiek ma, ktokolwiek wie:

Czy mając do wykorzystania wysokość 25 cm (od chudziaka do "0") są jakieś możliwości techniczne? A jeśli tak to jakie?

Jak znajdziecie mój pomysł "na temacie", to nie nabijajcie się ze mnie za to, że porównałam legar do krokwi. Kombinuję na wszystkie strony, żeby mieć te dechy.

:D

 

Skończą, myślę, we wtorek.

 

Co do tej wysokości - jeśli dobrze rozumiem, pomiędzy chudziakiem a docelowym poziomem podłogi - duuuużo styropianu, jeśli ogrzewanie podłogowe to, także z 10 cm. wylewki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi Ci o to, że część salonu ma ściany z KG (obok skosów są też kawałki pionowe), i na jednej ścianie byłyby dwa rodzaju powierzchni różniącej się od siebie fakturą. ? Jeśli tak to zaiste, rację masz i słusznie czynisz. :wink: :lol:

 

O właśnie, tak :) Pionowa ściana salonu z tynkiem CW, a potem skos GK i tu byłaby różnica ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, jutro podpisujemy umowę w Zduńskiej.

Myślę o montażu w systemie trzywarstwowym (szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz). A Wam jak montowali? Zgodnie z tymi wytycznymi ITB nr 421/2006? Mam wątpliwości czy montujący okna potrafią prawidłowo wykonać takie połączenie okno-ściana. Przeważnie lecą tylko pianką. Podzielcie się jak to było u was.

 

Czytałem o tym sposobie, ale u nas jest standard - pianka. I okna w warstwie ocieplenia. I duuuuuużo kotew :D I tyle :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile w Łodzi kosztuje trawa z rolki??? i ile to może kosztować?

Bo sięzastanawiam nad jednym:

 

Mam piachy, straszne piachy. Sąsiadowi już od ponad miesiąca wyrasta na tych piachach trawa - bródka.

Najpierw sobie umyśliłam że kupię tej lepszej ziemi (co to ją już majki kupił :wink: ) rozgarnię na przyszłym trawniku warstwą 3-5 cm...ale sama ziemia będzie kosztować ok 1200zł (3 wywrotki po 400???) do tego rozgarnąć to, kupić trawę zasiać podlewać co dzień. Może ta trawa z rolki będzie porównywalna cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...