Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Mam do sprzedania bloczki keramzytowe z wkładką styropianową Fortis

Bloczek podstawowy JS/36 wymiary 490x360x240

SYSTEMU FORTIS JS 36

 

Zostało po budowie ponad 40sztuk. Może komuś włąśnie zabrakło i chciałby odkupić po bardzo okazyjnej cenie. Info na priv.

 

Mam też 17 szt zwykłych bloczków betonowych i resztki kostki betonowej (zwykłęj i z posypką). Tę kostkę to chętnie oddam za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

czy stemple nadają się do palenia w kominku? Bo chciałam je opchnąć, ale wykonawca i kierbud radzą zostawić do palenia chociażby w "tymczasowej" kozie przez zimę

 

Koza wszystko zje :) Ale generalnie odradzane jest uzywanie drewna iglastego do kominkow - brudzi komin. Dlatego do palenia w kominku polecane sa drzewa lisciaste (dab, buk, brzoza, olcha) - oczywiscie tez brudza, ale nie tak bardzo... i maja wieksza wartosc energetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy stemple nadają się do palenia w kominku? Bo chciałam je opchnąć, ale wykonawca i kierbud radzą zostawić do palenia chociażby w "tymczasowej" kozie przez zimę

 

Mówi się, że nie pali się drewnem iglastym w kominku bo mocno żywiczne i smoli wkład i szybę ...

Ale w kozie to jak najbardziej się da, całą poprzedną jesień ekipa od wykończeniówki u mnie paliła sobie w sowjej kozie resztakmi drewna po budowie.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe łódzką :D

Zal, bo nie mialam pojęcia, ze istniejcie. Dzieki Yeti.

Zal, bo domek na wykonczeniu...

Kłania sie Katarzynów koło Sokolnik.

Nie rozpaczaj - lepiej późno niż wcale :wink: - może się jeszcze do czegoś przydamy...

...a jeśli nawet nie, to na pewno ktoś z nas wykorzysta ciebie :lol: :wink: :lol:

 

(...)Yeti - u nas też ptaszki, w lukarnie pod szczytową dachówką, nie wiem jak tam weszły.
Ja teoretycznie cały dom mam już zamknięty (z wyjątkiem kominów :wink: ), ale cwaniaki znalazły szczelinę m/ drzwiami a nie wykończonym progiem. Teraz młodzież już się wyprowadziła, ale widzę, że tata-kopciuszek kombinuje chyba ponowne bara-bara w wykończonym już wcześniej gniazdku... tak, że kuchnia znów będzie pewnie zajęta.

...może by im jakiś czynsz ustalić :roll: :wink:

 

Witajcie

czy stemple nadają się do palenia w kominku? Bo chciałam je opchnąć, ale wykonawca i kierbud radzą zostawić do palenia chociażby w "tymczasowej" kozie przez zimę

Tak..., ponoć palenie iglastymi jest nie wskazane..., ale znakomicie nadają się na podpałkę.

Porąb na drzazgi i będziesz miała zapas na jakieś 100 lat :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marudźcie z tymi stemplami

nam się w tym roku drzewo skończyło jakoś za wcześnie to ze 2 miesiące jechaliśmy na stemplach i deskach :roll: Fakt, trzeba częściej dokładać, mało kaloryczne, ale na bezrybiu. Dla kaloryczności dokładaliśmy ... węgiel

Myślałam, że po sezonie cały komin ufajdany, obejrzeliśmy i nie jest nawet źle. Ale ale optymistom zaznaczam, że będąc świadomym kiepskiego paliwa paliliśmy bez tłumienia powietrza, na maksa a nie na półspalaniu...

 

 

A kopciuszki w tym roku nas olały. W ubiegłym dwa lęgi były pod naszym okapem, w ociepleniu. Teraz zrobiliśmy podbitkę, ale powiesiłam im specjalnie budkę lęgową, a one nie chcą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS - dzięki za kontakt do Wojtka od kuchni :) własnie dziś skończyli kuchnię - wszystko gra i buczy i nawet bardzo mi się podoba to co wymyśliłam :):):):):)

Ech ,zeby jeszcze ten piep.... bank się wreszcie określił co z forsą ... może ktoś ma jakichś znajomych , albo znajomych znajomych w banku Nordea - potrzebuję kogoś kto by od środka ruszył tego smoka , ja ostatnio byłam nawet z ochote pogadania z pania "derektor " ale nie dostapiłam zaszczytu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ przeniesione z ogłoszeń ]

 

 

Witam, oto nasz "biedny" domek, bo bez podbitki, prosze o polecenie kogos no i dziekuje.

Podbitke mamy juz zamowioną, tylko nie ma kto jej umiescic...

Dekarze, których dzielem jest dach, jakos przekladaja i przekłądaja termin...

 

http://images40.fotosik.pl/132/c7fde3e465d14e32.jpg

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik71849.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ,zeby jeszcze ten piep.... bank się wreszcie określił co z forsą ... może ktoś ma jakichś znajomych , albo znajomych znajomych w banku Nordea - potrzebuję kogoś kto by od środka ruszył tego smoka , ja ostatnio byłam nawet z ochote pogadania z pania "derektor " ale nie dostapiłam zaszczytu :(

 

Pewnie niewielka to dla Ciebie pociecha ale rozmawiałam ze znajomą, która pracuje w nordea. Narzekała , że z pracy nie wychodzi. Podobno są jednym z nielicznych banków które przyznają jeszcze kredyty w chf (jeśli nie jedynym) i poprostu nie wyrabiają się z robotą. Są zawaleni wnioskami z całej Polski bo w Łodzi jest jedyne centrum decyzyjne.

 

Ale podobno faktycznie przyznają te kredyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o namiar na fachowca od wełną obtykania dachu od spodu :)

Poratujcie .

Powinien być dokładny, spokojny i oczywiście tani jak barszcz :wink: :D

 

Ja dawałem namiary na mojego Pana Jarka na tablicy. Jest super fachowcem, ale z tego coo wiem, robotą jest "zatkany" do końca roku ... :wink:

Ale zawsze można zadzwonić ... :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek od kuchni wisi w moim poście na tablicy ogłoszeń. Strona 1

 

Co do podbitki, mój sąsiad robi, ładnie robi, ale zawalony pracą. Mogę zapytać, na kiedy ma termin, ale przyspieszyć go się nie da, ja w ubiegłym roku używałam wręcz gróźb karalnych, że mu koguta z łuku ustrzelę, jak mi wreszcie podbitki nie zrobi, poskutkowało jak strzałę u siebie znalazł, co mojej córce wiatr porwał :wink: Chyba się przestraszył, bo koguta zjadł ale podbitkę zrobił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tablicy ogłoszeń nie znalazłem żadnej polecanej brygady do tynków zewnętrznych. czy możecie kogoś polecić?

 

Witam! podaje namiar na moją ekipę od tynków zewnętrznych, pan Tomek 602156116. Ta sama ekipa robiła tynki naszej Kropce z forum.

Pozdrawiam, Aneta

 

P.S. do joaniko- firma ta również robi podbitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kochani bo już zgłupiałem zupełnie - jakie są typowe wymiary segmentowych bram garażowych - chodzi o wysokość 2250 czy 2500 ??? :roll:

Niby czytam że jedne i drugie ale nie jestem pewien. Szerokość mamy 2500 (2600 otwór). Muszę murarzom powiedzieć i nie wiem co... :roll:

Wiem że można kupić dowolnego rozmiaru ale chcę typowy bo szkoda mi kasy...

 

I jeszcze jedno. Macie kogoś dobrego od bram garażowych? Na tablicy jest tylko Henx z Andrespola ale opinie są podzielone... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...