Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Heejoo,

A propos kominów:

Nasze są systemowe. Przyjechały z Czech. Są masywne. Grubość ścianek wkładek szamotowych wynosi 20 mm (Shiedel ma 15mm), elementy są wyższe, więc też i mniej spojeń a co za tym idzie mniejsze prtawdopodobieństwo jakichś nieszczelności.

(W moim starym domu są kominy murowane. Mają 50 lat. Pożarów sadzy przeżyły co najmniej tyle samo, często nawet prowokowanych (dla lepszego cugu). Te systemowe przeżyją może kilka zapaleń. Potem pękają i kwasówkę wkładać trzeba.)

W projekcie mam kominy systemowe. Z rozmów z wykonawcą wynikało, że za postawienie systemowego mniej policzy, a w ogóle to nie zabardzo mu się uśmiechało stawiać murowany. (To jeden z nielicznych elementów projektu, którego nie myślał zamienić na "lepsze" (czytaj: swoje) rozwiązanie.)

Wiem, że pożaru sadzy w naszych kominach raczej nie będziemy chcieli. :lol:

Które są lepsze? - Systemowe na pewno wymagaja innej kultury palenia. Ich rozmiary można wykorzystać w aranżacji wnętrz. Murowane też nie są takie malutkie, też muszą stanowić osobny ustrój, konstrukcję samodzielną, niezwiązaną trwale z innymi elementami domu.

(Do "syfiastego" paliwa na pewno lepszy byłby murowany.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy zechcielibyście podzielić się info. w jaki sposób macie wykonaną instalację wyrównawczą? U mnie fachofce :-? wbili sondę (szt 2 po 1,5 m) pod posadzkę (pod chudziaka) i połączyli się z nią żółto- zielonymi kabelkami. Wszystko okręcone izolacją. W projekcie mam coś o jakiejś szynie głównej (nie wiem co to jest), coś o "uziemienie złącza (płaskownikiem Fe20x3 ocynkowanym) należy wykonać łącznie z linia zasilającą. Wykonać połączenie przewodu PEN w złączu kablowym z uzbrojeniem ławy budynku oraz przewodem PE w tablicy TM." Miałam do zbrojenia ław dokręcone (tak dokręcone drutem wiązałkowym ) pręty fi 12. Zostały wyciete, bo podobno nie spełniły by swojego zadania. Bardzo bym chciała to zrozumieć. . A fachofce :-? mówią żeby się nie martwić, że będzie O.K. a dziurę w chudziaku kazali zabetonować. Czy to tak się robi?

Tak jakoś mam, że jak mi mówią żeby się nie martwić, to ja właśnie martwię się tym bardziej. :(

Napiszcie jak to jest u Was z tą instalacją. Czy taką sondę w chacie, to tak też macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ostatnimi czasami znów mnie wcieło :oops: Wytoczyłam walkę przeciw chwastom na działce. Co z tego że opryskałam mlecze w fazie żółtego kwiatu, ale zaczym oprysk poskutkował parasolki pofruneły. :oops:

Dzieciaki chorują na zmianę. Doktorowa szukuje papiery do sanatorium a mąż załamka jak usłyszał że pojadę z młodymi na trzy tygodnie. A ja jestem wiśnia i jeszcze powiedziałam że wcale nie trzy tygodnie tylko wyjedziemy na cztery bo kuracje klimatyczne działają dopiero po dwóch tygodniach, a za czwart tydzień my musimy zapłacić.

Ostatnie dwa tygodnie zapędziłam męża pokosił trawę ale co z tego cały czas pada i wyschnąć nie może :x chodzę tylko i przewracam bo zaraz zgnije.

Nie miała baba kłopotu i kupiła dużą działkę.

bajanadjembezapraszam do siebie. Wytłumaczę co i jak z podłogą na legarach. Zadzwoń to się umówimy. 0 604 91 83 38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wejść ale podziurawi wszystko że hej - no chyba ,że instalacje będziesz mieć na wierzchu prowadzoną :) u mnie byli przed tynkami , a jak teraz okazało się ,że trzeba było przesuwać niektóre rury , to mi wyrobili dziury ogromne i trzeba je było łatać . Ja bym więc takiego hydraulika pożegnała "uprzejmnię" :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i jak trafić do łódzkiej tablicy ogłoszeń ?

 

Kliknij:

http://forum.muratordom.pl/grupa-lodzka-polecane-uslugi-i-produkty,t104043.htm

 

i już, tablica jest na samej górze w grupie tematów: grupy budujące.

 

Pozdrawiam.

Projekt super.

serdeczne dzięki im więcej czytam tym bardziej nic niewiem

:(

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help pleaaase!

szukam wykonawcy balustrad , muszę zabezpieczyć schody przed dzieciorami - mam za sobą Rintal , Skalę i MetalStyl - Rintal jako tako - reszta odpada . Potrzebuję coś solidnego i nie za drogiego i nie moge już nic znaleźć ... kto wam robił balustrady na waszych klatkach schodowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś na grupie pisał o kręgach betonowych w fajnej cenie tylko nie mogę teraz znaleźć. Potrzebne są takie 1,2m szerokości.

Jak macie ciekawe namiary to ja poproszę. Z góry dziękuję.

 

Ja i Długi robiliśmy przeglad firm i cen. Poszukaj pod hasłem "kręgi betonowe".

Ostatecznie wziąłem z ul. Henrykowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma lodówkę siemensa no frost? Jakie ma plecy ta lodówka - z radiatorem, czy obite blachą???? Byle nie side by siede, one są obite, to wiem.

 

 

Stoję przed wyborem lodówki i muszę kupować z obrazka, bo nigdzie w sklepie nie ma wybranego przeze mnie modelu :-?

 

A w ogóle to czy ktoś wie, czym się różni siemens i bosch???? Oprócz ceny??? Bo parametry to te moje typowane lodówki mają takie same, chyba nawet środek taki sam. Cena - siemens o 400 zł więcej. To może choć te plecy mają inne????? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, majki, robiliśmy gaz, facet nawet fajny ale.. kompletnie niezaradny papierologicznie. Efekt był taki, że instlację zrobił a wcinkę (to robi gazownia) umówił za miesiąc albo pół roku. Zbyli go. Dopiero nasz wykonawca kotłowni jak podłaczał nam piec CO złapał się za głowe i załatwił wcinkę za... dwa dni.

Więc nie wiem, czy należy go polecać. Chyba ża baaardzo chcesz i na swoją odpowiedzialność. W powietrze nie wyleciałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dzisiaj podpisałem z zakładem energetycznym umowę o przyłączenie. Ku mojejmu zaskoczeniu termin przyłączenia określony w umowie to wrzesień 2010 roku (o zgrozo). :(

 

Czy ktoś z Was składał z zakładzie enegretycznym odwołanie od wyznaczonego terminu przyłączenia i wniosek o jego skrócenie?

 

Może macie jakiś inny patent jak skrócić ten termin albo jakiś namiar do życzliwej osoby :roll:

 

Pozdr,

 

Eze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...