Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

czy ktoś ma lodówkę siemensa no frost? Jakie ma plecy ta lodówka - z radiatorem, czy obite blachą???? Byle nie side by siede, one są obite, to wiem.

 

 

Stoję przed wyborem lodówki i muszę kupować z obrazka, bo nigdzie w sklepie nie ma wybranego przeze mnie modelu :-?

 

A w ogóle to czy ktoś wie, czym się różni siemens i bosch???? Oprócz ceny??? Bo parametry to te moje typowane lodówki mają takie same, chyba nawet środek taki sam. Cena - siemens o 400 zł więcej. To może choć te plecy mają inne????? :roll:

 

to jedna firma , dwie marki z czym siemens ma być ta bardziej luxusową i lepsza , wg mnie teoria poszukaj produktów a zobaczysz ze czesto znajdziesz ten sam produkt pod dwoma markami i różnymi cenami

wg mnie powinno sprawować sie tak samo ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Dzisiaj podpisałem z zakładem energetycznym umowę o przyłączenie. Ku mojejmu zaskoczeniu termin przyłączenia określony w umowie to wrzesień 2010 roku (o zgrozo). :(

 

Czy ktoś z Was składał z zakładzie enegretycznym odwołanie od wyznaczonego terminu przyłączenia i wniosek o jego skrócenie?

 

Może macie jakiś inny patent jak skrócić ten termin albo jakiś namiar do życzliwej osoby :roll:

 

Pozdr,

 

Eze

 

a z ktorym zakladem energetycznym podpisales umowe ?? na pewno, aby przyspieszyc ten proces mozesz sam zobowiazac sie do zrobienia projektu przylacza energetycznego, wtedy czas skraca sie do pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, majki, robiliśmy gaz, facet nawet fajny ale.. kompletnie niezaradny papierologicznie. Efekt był taki, że instlację zrobił a wcinkę (to robi gazownia) umówił za miesiąc albo pół roku. Zbyli go. Dopiero nasz wykonawca kotłowni jak podłaczał nam piec CO złapał się za głowe i załatwił wcinkę za... dwa dni.

Więc nie wiem, czy należy go polecać. Chyba ża baaardzo chcesz i na swoją odpowiedzialność. W powietrze nie wyleciałam :lol:

 

OK, dzięki, na razie mam 2 namiary, posprawdzam niedługo co i jak :D

Jak nie wyjdzie, to poprosze o hardcore :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dzisiaj podpisałem z zakładem energetycznym umowę o przyłączenie. Ku mojejmu zaskoczeniu termin przyłączenia określony w umowie to wrzesień 2010 roku (o zgrozo). :(

 

Czy ktoś z Was składał z zakładzie enegretycznym odwołanie od wyznaczonego terminu przyłączenia i wniosek o jego skrócenie?

 

Może macie jakiś inny patent jak skrócić ten termin albo jakiś namiar do życzliwej osoby :roll:

 

Pozdr,

 

Eze

 

a z ktorym zakladem energetycznym podpisales umowe ?? na pewno, aby przyspieszyc ten proces mozesz sam zobowiazac sie do zrobienia projektu przylacza energetycznego, wtedy czas skraca sie do pol roku

 

Podpisałem umowę z PGE Łodzki Zakład Energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

dawo mnie nie było tu, witajcie.

 

Polanka, fajnie masz. I dobrze, że ma co (i za co) pęknąć.

U nas dzieje się mniej :(

Dekarzy wstrzymuje pogoda. Ostatnio nie mam powodów do radości: Sciany wewnętrzne chyba starą zaprawą były stawiane. Kruszy się toto jak mąka. Ostatnią warstwę można zdjąć po kawałku. Wykonawca mówi, że zawsze tak się robi jak elektrycy działają (u was taż tak było), i że tynk wszystko zespoli - stara śpiewka o tynku. Nalegałam, i obiecał, że co odlazło to poprawi.

Niedawno ktoś powiedział nam, że ściany szczytowe wykonawca powinien też poprawić, tzn. wyciąć / odpiłować(?) pod deskowaniem. Teraz mam pod samo deskowanie, a podobno powinno być kilka cm niżej i w tę szczelinę wsunięta być powinna izolacja termiczna. Inni mówą, że jest dobrze, że przy tej technologii mostka (termicznego) tu nie będzie :-?

Jelonek , jak u Ciebie zrobili?

 

Co do mojego elektrycznego dylematu, to w dalszym ciągu nie wiem do końca czy zastosowano prawidłowe rozwiązaine.

 

Do tego wszystkiego z uwitego pod więżbą gniazda wypadły (i niestety, zabiły się) dwa młode. Buuu :cry:

I ten deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy ale forum czytam od pół roku. Chcialbym zacząć budowę domu. Jest jednak male ale trzeba mieć działkę. Miałem już upatrzoną (prawie dogadaną) ale jak to w zyciu bywa nic z tego nie wyszło. W związku z tym muszę swoje poszukiwania zacząć od początku. W związku z tym zwracam się do Was o pomoc. Może szłyszeliście o działkach w swojej okolicy (chciałbym kupić działkę w okolicach nowosolnej - mam sentyment do tej części łodzi, ale jestem otwarty na propozycję). Szkam działki do 1000 mkw w rozsądnej cenie. Byłbym wdzięczny wszystkim o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

dawo mnie nie było tu, witajcie.

 

Polanka, fajnie masz. I dobrze, że ma co (i za co) pęknąć.

U nas dzieje się mniej :(

Dekarzy wstrzymuje pogoda. Ostatnio nie mam powodów do radości: Sciany wewnętrzne chyba starą zaprawą były stawiane. Kruszy się toto jak mąka. Ostatnią warstwę można zdjąć po kawałku. Wykonawca mówi, że zawsze tak się robi jak elektrycy działają (u was taż tak było), i że tynk wszystko zespoli - stara śpiewka o tynku. Nalegałam, i obiecał, że co odlazło to poprawi.

Niedawno ktoś powiedział nam, że ściany szczytowe wykonawca powinien też poprawić, tzn. wyciąć / odpiłować(?) pod deskowaniem. Teraz mam pod samo deskowanie, a podobno powinno być kilka cm niżej i w tę szczelinę wsunięta być powinna izolacja termiczna. Inni mówą, że jest dobrze, że przy tej technologii mostka (termicznego) tu nie będzie :-?

Jelonek , jak u Ciebie zrobili?

 

Co do mojego elektrycznego dylematu, to w dalszym ciągu nie wiem do końca czy zastosowano prawidłowe rozwiązaine.

 

Do tego wszystkiego z uwitego pod więżbą gniazda wypadły (i niestety, zabiły się) dwa młode. Buuu :cry:

I ten deszcz...

 

Jeśli zaprawa się kruszy to znaczy, że nie zostały zachowane proporcje cementu, wapna i piachu. Możesz miec tylko nadzieje, że zjawisko takie nie występuje na wszystkich spojeniach.

Co do deskowania to wg mnie masz dobrze bo dach dodatkowo opiera się na ścianach szczytowych a nie tylko na murłatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : ile płaciliście za wykonanie przyłącza gazowego od szafki w granicy do budynku + ins. wewnętrzna ?

Bo muszę się zorientować po ile "chodzi" ten luksus :wink:

W razie czego na PW ...

 

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

wykonanie przyłącza 4k,hydraulik z instalają kominka z pw 28k(w tym 6k grzejniki pokojowe za 10szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : ile płaciliście za wykonanie przyłącza gazowego od szafki w granicy do budynku + ins. wewnętrzna ?

Bo muszę się zorientować po ile "chodzi" ten luksus :wink:

W razie czego na PW ...

 

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

sprawdzę w domu, ale pamiętam, że nie dużo ponad 2000. A miałam 40m rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

Jak ja się cieszę, że słoneczko świeci!

Praca na budowie wre, aż miło.

Powiedzcie, proszę, czy z tą sondą (pisałam 10-go) to dobrze mi zrobili? Zabetonować toto?

 

Dziękuję Wam za miłe słowa na Priv.

 

Dorota, dzięki za zaproszenie.

Wilko, u mnie zaprawa z worka była, do cienkich spoin. Od razu mówiłam, że do ścian w śrtodku (silka) lepsza by była tradycyjna.

Majki, , co do gazu nie pomogę. U nas nie ma. I kurczę, chyba weźmiemy olejaka. :-?

Polanka73, czytałam, że dobre te wkłady. (Choć bardziej ninteresowały nas kozy)

 

Pozdrawiam Was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój małżonek zakupił dziś wszystkie materiały do kominka, łącznie z wkładem. Napiszcie mi czy wkłady DOVRE są dobre? W tym temacie mam kiepskie rozeznanie a mój m. poszedł z marszu na zakupy ;-) Z tego co pobieżnie poczytałam to dobre :)

 

W sumie też nie mam porównania ... ale mam Dovre 2180 CBS. Na razie jestem zadowolony bardzo po pierwszym "sezonie" :wink: ... ok 15 paleń ... :wink:

Pięknie grzeje, w pełni szczelny, wygląda ...

W razie czego zajrzyj do dziennika.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój małżonek zakupił dziś wszystkie materiały do kominka, łącznie z wkładem. Napiszcie mi czy wkłady DOVRE są dobre? W tym temacie mam kiepskie rozeznanie a mój m. poszedł z marszu na zakupy ;-) Z tego co pobieżnie poczytałam to dobre :)

 

W sumie też nie mam porównania ... ale mam Dovre 2180 CBS. Na razie jestem zadowolony bardzo po pierwszym "sezonie" :wink: ... ok 15 paleń ... :wink:

Pięknie grzeje, w pełni szczelny, wygląda ...

W razie czego zajrzyj do dziennika.

 

pozdrawiam, majki

ten właśnie model zakupił... 2180 CBS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...