Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Szafki robiłem sam (no, prawie ;) ) a to wcale nie jest trudne. Jedyna inwestycja to wiertło do konfirmatów (dwuśrednicowe). Płytę pociętą na wymiar wg. własnego projektu kupiłem na Tramwajowej przy Narutowicza, blat kupiłem jakoś strasznie daleko, nawet nie pamiętam gdzie, drzwiczki i szufladki... gdzieś w centrum, jakoś na Więckowskiego chyba. Wykorzystałem też stare szafki, tylko okleiłem krawędzie taśmą prasowalną i jest naprawdę GIT, no a cena 8) - całość (kuchnia ma w sumie 2x3 m - wyniosła mnie dosłownie parę stówek plus dwa dni (popołudnia) roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie mebli szukacie.

Spróbujcie firma Wit Tomasz Rosiak z Turku tel 601 763 685

Robili u znajomej i jest zadowolona. Ja u nich rownież chyba bedę zamawiał. Robią prezentacje komputerowe itp.

Gosć ma jeszcze ekipy co robią wylewki mixokretem i tynki gipsowe.

Jak robi tak meble tak jak wylewki to będę zadowolony

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka - wyczytałem, że polecasz Honoracie dekarza. Byłbym wdzięczny gdybyś mnie również dała na niego namiary bo właśnie szukam takowego i prowadzę selekcję wstępną.

 

Honorata

I) co do pakamery to w okolicach Dobra Nowiny zauważyłem dwie takowe - wyglądają na 1) mocno przechodzone 2) obecnie nie wykorzystywane. Nie wiem kto jest właścicielem i czy są na zbyciu, ale popytać zawsze można. Jeśli takie złomy Cie interesują, daj znać - uszczegółowię lokalizację. My de facto też taki złom ściągneliśmy na swoją budowę - barak za free, ale juz dzwig i transport (z drugiego konca Łodzi- Rąbień) 400pln.

II) Jeśli chodzi o murarzy to swoich oceniam na jakieś 3+. Kilka razy sie z nimi mocno gryźliśmy (o terminy, jakość. porządek na budowie itp) - ale tez nie są to jakieś szumowiny. Wymagana jest dobra umowa oraz ktoś kto zweryfikuje ich jakość. Jesli takowi Cię interesuja to moge Ci pokazać dwie budowy (w Dobra Nowiny) w ich wykonaniu (moja i sąsiada) oraz ich błędy i pomyłki - czyli słabe strony.

 

Pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areksam: dzięki za info z koparką i proszę Cię o telefon do niego. Zawsze warto pogadać. Co prawda mam już dobry namiar na człowieka pracującego w pewnej firmie na koparce i może zrobić to w ramach "fuchy" za wydaje się małe pieniądze. Jak się sprawdzi to zrobię też drenaż i może jakieś oczko :D.

 

Wczoraj kupiłem, a raczej zamówiłem MAX-a z Kozłowic z dostawą na początku czerwca - nieźle nie! Rozmawiałem z facetem z Nastbudu (dzięki Gtca) i jego bloczki wydają się solidne a gościu sympatyczny. Obawiam się tylko że ich trasport i wyładunek luzem może im nie wyść na dobre. Ponadto mają jeszcze beton w konkurencyjnej cenie 160 zł/m3 brutto za "15". Mam jeszcze do sprawdzenia namiar na dobre bloczki od mojego budowlańca do Emili z trasportem z HDS-em (tak to się chyba nazywa).

 

Problem znany wszystkim nie tylko z okolic Aleksandrowa to dość podmokły teren na mojej działce, który narazie nie daje szans na ściągniecie humusu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

Groźby niezapłacenia pieniędzy skutkują!!! :lol: Moi tynkarze przestraszyli sie i bardzo ładnie doprowadzili do stanu normalności wnetrza domku. Okazało sie, że okna mozna doczyścić, skoro niedokładnie sie je osłoniło, puszki elektr. i masę innych drobiazgów. A więc mozna!

Pani inwestor górą!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno, zdumiewasz mnie coraz bardziej :o :o :o Ja Cię wystawiam na najbliższe wybory na prezydenta Łodzi.

Może nareszcie u nas coś się zacznie zmieniać!!!

 

Leszek, wyciągam bazukę ze strychu. Do Koluszek doleci :evil: Ja wiem, że Ci to balowanie w kawiarence forumowej najbardziej leży, ale tu są obowiązki wobec grupy! No! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj areksam, moja interpretacja była inna:

 

tzn , aby wreszcie wybrać osobę , któa wprowadzi ład i porządek,

ja nie chcę "wsadzić" kogoś swojego, tylko aby osoba reprezentantująca UMŁ była kompetentna. A to chyba jest różnica?

 

Ponadto jestem zupełnie anty-polityczna i zmiany stanowisk spowodowane zmianą osób rządzących mnie nie interesują,

CHCĘ tylko jak większość "normalnego, życia", a nie "łapówkarstwa i niekompetencji innych" od , których zależy NASZe "być albo nie być" lub "mieć pozwolenie, albo nie mieć".

 

No pięknie, i ja od samego rana dałam sie wciągnać...w małą politykę:)

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy wczoraj szafę - także 15 maja - wiatrołap będę miała "umeblowany".

Panowie osadzili wczoraj zewnętrzne parapety i trochę posprzątali. Teraz zostanie podłączenie wszelkich rzeczy łazienkowych (umywalek, kibeleków, kabiny). Już mogę się wykąpać w wannie.

Parkiet ma przyjechać lada dzień.

Balustrada Gregga naprawdę piękna. Będę zamawiać taką samą.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA jestem za idź na Prezydenta, musze wywalić ze stołka jednego URZĘDASA

 

Nic tu nie ma o wyborze kompetentnego urzędasa!!!

 

Z drugiej strony, już to gdzieś mówiłem, możesz złożyć skargę na opieszałość Urzędu.

Poza tym za 1000zł też każdy by robotę olewał, nieprawdaż?

 

Ania powinna zostać etatowym kierownikiem budowy, nt. takiego poszukuję :lol:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam z wyborem ani na prezydenta miało być żartobliwie :lol: a wyszło...hmm, troche jakby poważniej

 

Poza tym za 1000zł też każdy by robotę olewał, nieprawdaż?

 

nie zgadzam się, jest to kwestia etyki pracy i moralności, jak ktoś pracuje źle za 1 tys, to będzie pracował tak samo źle i za 10 tyś.

 

Przykład wczorajszego dnia: moja mama, z najwyższym stażem i uprawnieniami nauczyciela dyplomowanego, która pracuje z upośledzonymi dziećmi od 30-lat (i pracuje bardzo dobrze, nie znam lepszego pedagoga!!!), pokazała mi fakturę jaką dostała od Uniwersytetu za opiekę nad studentami, ich uczestnictwo w jej zajęciach (codziennie), opiniowanie prowadzenia zajęc przez nich itd, na kwotę 2 złote 14 groszy za tydzień, w sumie za 14 tygodni niecałe 30 zł brutto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...