Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Niektorzy prowadza kable do swiatla tradycyjnie - gora, a do gniazdek - dolem. Oszczedza sie troche na przewodach, bo nie trzeba do kazdego gniazdka schodzic z sufitu. W blokach tez kable ida wzdluz scian pod listwami :wink:

 

(sorki, tu skad pisze nie znaja polskich znakow :wink: :D )

kurna, ale nie pod steropianem i wylewką :o No magicy normalnie :)

 

maren100 myslę że to dobra cena te 25 zł.

Ja mam część kabli pod styropianem i wylewką. Idą w peszlach, jakby co, będzie można wyjąć po podkuciu troszki wylewki. Był to pomysł męża, stwierdził, że woli podkuć parę cm wylewki ni pruć ściany. Poza tym pomysł oszczędnoiowy, kable są dogie a tak sporo odchodzi. Elektryk w osobie komisji ojcic /wuj zaaprobował.

 

Jak to fajnie się czyta posty "wywal tych elektryków" "spaprali" "partacze":lol:

inna sprawa, że taki pomysł musi być omówiony z właścicelem, choćby po to, żeby wiedział, gdzie ma kiedyś kuć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

U nas kable idą tak: do oświetlenia górą po ścianach i na sufit, do gniazdek dołem po chudziaku przy ścianach (są mocowane drucikami ?) i na ścianę (niektóre "muszą" przez ścianę, lub wzdłóż progów,oczywiście w bezpiecznych odległościach). W ścianach idą w bruzdach, przez ściany i po chudziaku w peszlach. Na koniec mam dostać projekt powykonawczy z wyrysowanymi trasami przewodów. Zrobię też zdjęcia.)

Zwróćcie uwagę jak robią Wam instalację wyrównawczą. Ja opisywałam wcześniej moją (10 bm.), pełna niepokojów czy tak jest dobrze, ale nikt nie odpowiedział. Więc na razie tak zostało.

 

(Padać rzestało, dekarze zadzwonili,ze jadą; muszę lecieć, żeby im otwrzyć. Więc o elektryce... c.d.n. A czy są jakieś wytyczne określające jak prowadzić trasy przewodów ?)

Napiszczie też odnośnie szczytówek (pisałam wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty w przybliżeniu wchodzą w grę jeżeli chodzi o całą hydraulikę tzn.piony,rozciągnięcie całej instalacji wod-kan., podłączenie wszystkich grzejników, pieca,zbiornika wyrównawczego itp Mój dom ma ponad 200m całkowitych.Wiem,ze cena zależy od ilości punktów itp. Chodzi mi orientacyjnie o rząd wielkości kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty w przybliżeniu wchodzą w grę jeżeli chodzi o całą hydraulikę tzn.piony,rozciągnięcie całej instalacji wod-kan., podłączenie wszystkich grzejników, pieca,zbiornika wyrównawczego itp Mój dom ma ponad 200m całkowitych.Wiem,ze cena zależy od ilości punktów itp. Chodzi mi orientacyjnie o rząd wielkości kwoty.

 

U nas troche inne warunki - dom 160 m2, instalacja - calosc ogrzewanie podlogowe napedzane przez pompe ciepla. O pompie nie bede wiec mowic, za to za ogrzewanie podlogowe i rozprowadzenie wody zaplacilismy ok 13000 zl (material - rurki, zlaczki, szafki, styro pod rurki itp ich, nasz styropian dodatkowy na wylewce), za kanalizacje 1800, szambo ok 3600 robocizna plus zbiornik 8m3. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agi888 Mój dom ma ok. 210 m2 wiec zbliżony do Twojego. Caly w parterze. W każdym razie muy jesteśmy umówieni na 30.500 zł. W to wchodzi wszyściutko, łącznie z grzejnikami i tym piecem HEF, punktami na zewnątrz domu....

 

Rozumiem ,że 30.500 to cena za robociznę i materiały.Ja za materiały: wszystkie rurki,pompy,grzejnik,wymienniki i jakieś inne potrzebne rzeczy bez pieca mam wycenę ok.19000 za robociznę ok 10000 (zastanawiam się czy ta cena jest do przyjęcia tzn w miarę dobra czy wygórowana)do tego dojdzie jeszcze piec.Mój dom jest z poddaszam użytkowym więc materiału pewnie pójdzie wiecej.

 

Popcarol i Polanka73 dzięki za odpowiedź.

 

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy piec Cichewicz futura econo i jest super. koszt odrobine mniejszy bo 7000 niż hef ale jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. W największe mrozy ładowany był raz w tygodniu dom o powieżchni użytkowej ok. 170 metrów ale trochę dopalaliśmy kominkiem wieczorami. Ale teraz latem grzejemy nim wodę i zapomnieliśmy kiedy ładowaliśmy. Zasobnik wystarczył na 6 lub 7 tygodni w tym kilka dni wieczorem ogrzewaliśmy jeszcze łazienkę jak było zmino. Palimy w nim od grudnia. 2 razy się zadżyło z bliżej nie określonych przyczyn zgasło w piecu. Można w nim palić groszkiem lub miałem, a po założeniu rusztu awaryjnego wszytskim co sie przez drzwiczki zmieści, ale wtedy bez podajnika tylko trzeba samemy dokładać. http://www.fuego.pl/2168_CICHEWICZ_FUTURA_ECONO_25_kW.html to ten piec tylko kupiliśmy go przez allegro za 7000 ale niestety od sprzedawcy nie możemy się doprosić o fakturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas troche inne warunki - dom 160 m2, instalacja - calosc ogrzewanie podlogowe napedzane przez pompe ciepla. O pompie nie bede wiec mowic, za to za ogrzewanie podlogowe i rozprowadzenie wody zaplacilismy ok 13000 zl (material - rurki, zlaczki, szafki, styro pod rurki itp ich, nasz styropian dodatkowy na wylewce), za kanalizacje 1800, szambo ok 3600 robocizna plus zbiornik 8m3. Pozdrawiam

 

Popcarol - jakiej firmy pompe kupujesz? Ja stoje teraz przed wyborem IVT czy Danfoss. Niedlugo czeka mnie zrobienie ogrzewania podlogowego. jakiej firmy zastosowales matreialy? hydraulik polecil mi firme Kisan. Moze znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popcarol - jakiej firmy pompe kupujesz? Ja stoje teraz przed wyborem IVT czy Danfoss. Niedlugo czeka mnie zrobienie ogrzewania podlogowego. jakiej firmy zastosowales matreialy? hydraulik polecil mi firme Kisan. Moze znasz?

 

Pompe ciepla mamy IVT. Z firma Danfoss mam do czynienia na stopie zawodowej i nie polecam - maja tanio, a nie zawsze dobrze. Ogrzewanie podlogowe robila firma KAN http://www.kan.com.pl, dobre opinie slyszelismy, obejrzelism tez kika polecanych instalacji, rozmawialismy z wlascicielami.

Kisan - nie spotkalam sie.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś z szanownych forumowiczów Grupy Łódzkiej może polecić jakieś ekipy do dachu? Bardziej jestem zainteresowany ekipą na południe od Łodzi. Dach mojego domu będzie miał ok. 290m2, czterospadowy, bez większych udziwnień :-)

 

Być może ktoś realizował podobny projekt i ma rozeznanie w cenie.

 

Projekt nazywa się "Sindbad 2G".

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agi888 my zakupiliśmy piec HEF EKO PLUS 25 KW. Nie ma możliwości palenia inną materią :) Wszyscy znajomi, którzy palą groszkiem, polecali właśnie tę firmę. Ja się nie wypowiem czy rzeczywiście jest taki super, bo na razie stoi w sklepie :)

 

Witam. My mamy ten piec i po roku użytkowania mogę powiedzieć, że sprawdził się w 100%. Słyszałam nawet taką opinię, że jest to Mercedes wśród pieców. Do ustawienia go i zaprogramowania weźcie osobę z tej firmy gdzie kupicie piec. Nie wszyscy potrafią go ustawić. Chcieliśmy znajomemu dać zarobić i okazała się klapa, piec nam się wyłączał, ciągle się coś działo. Po ustawieniu przez fachowca z tej firmy działa bez zarzutu. Polecam.

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj este44 na forum Grupy Łódzkiej.

Zajrzyj na naszą Tablicę, gdzie polecamy usługi, żródła materiałów itp. informacje.

Tam też podałam namiary na wykonawcę mojego daszku.

 

Ponieważ ostatnio o ogrzewaniu się tu prawi: u nas miał być "groch", będzie olej. Na 140 m2 domku, troszkę podłogówki, instalacja wyceniona na 23 tyś brutto w tym kocioł Ferroli 23kW.

 

Maren, u nas na ścianie fundamentowej położyli folię, zaprawę i od razu murowali z ytonga. Jest mniej odpormy na ściskanie niż porotherm. Ale mam z niego caluśki dom (oprócz fundamentów i dachu :lol: ); opierają się na nim potężne podciągi żelbetowe (B30). Nie martw się więc.

Ja na tamtym etapie byłam zdziwiona, że folię położyli bezpośrednio na ścianie fundamentowej a nie na zaprawie. Gdzieś wyczytałam, że powinno być: zaprawa, folia, zaprawa, bloczek. Wiedziałam też, że ścianę należało wysmarować dysperbitem. Była wysmarowana, ale jeszcze na mokry dysperbit poszła folia. Warstwa startowa powinna być z bloczków z płaskimi powierzchniami czołowymi , na pełną spoinę pionową (bez pióra i wpustu) - chodzi m.in. o to, by powierzchnia styku z podłożem była maksymalna - dlatego idzie cegła pełna (bez dziurek) jako warstwa startowa dla ścian z porothermu.

Dobrze, że jesteś czujna.

Ale i tak po danym etapie stwierdzisz, że można było lepiej. Tak mają chyba wszyscy, którzy przeżywają swoją budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...