Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chciałam się pochwalić że mam świadectwo energetyczne :). POszliśmy za przykłądem popcarol i zamówiliśmy przez allegro, ale wybraliśmy najtańszą opcję i tak za 320 zł z przesyłką mamy świadectwo. Cała sprawa trwała ok tygodnia. Dzwoniłam do ludzi z okolic Łodzi to chcieli za te marne parę kartek od 770 zł w górę. Dla mnie to te 320 zł to już jest dużo ale 700 i więcej to jest kradzież.

Czy możesz podać jakieś namiary na tą fantastycznie tanią ofertę na świadectwo energetyczne? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogóle to gdzie Wy sie budujecie?, czemu my sie jeszcze nie "zwizytowaliśmy"? :D :D :D

 

Budujemy się na ul Bieszczadzkiej, jadąc od miasta pierwsza w prawo na Kolumny. Nie bardzo jeszcze jest co wizytowac niestety, caly czas czekamy na PNB... no chyba ze nasz kiosk-warzywniak udający szopkę narzędziówkę :lol: studnię i odwierty geologiczne :D mimo to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś zim pisaliście o instalacjach odgromowych i wykonawcach. Można prosić raz jeszzce? I kto ściągał takiego super taniego wykonawcę?

Chyba mnie te burze przestraszyły... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś zim pisaliście o instalacjach odgromowych i wykonawcach. Można prosić raz jeszzce? I kto ściągał takiego super taniego wykonawcę?

Chyba mnie te burze przestraszyły... :-?

Hej Ewo,

moge dac Ci namiary na mojego, ale na razie odpuscilismy go sciaganie. Jest z gor, gdzies spod Zywca o ile dobrze kojarze, chcial za nasz dom 2800 z dojazdem, podczas gdy lokalnie ponizej 4tys nie zeszlismy. W razie czego wal na priv :)

Wzielismy 2 elektrykow na spytki, w tym 1 jest naszym sasiadem i obaj stwierdzili ze na naszym mijscu by nie robili - sasiad ma wyzszy dom i ma odgrom, a sasiad elektryk dom podobnej wielkosci do naszego i sam nie robi...

Na razie kasy malo, moze kiedys...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś zim pisaliście o instalacjach odgromowych i wykonawcach. Można prosić raz jeszzce? I kto ściągał takiego super taniego wykonawcę?

Chyba mnie te burze przestraszyły... :-?

 

My robiliśmy. Dla mnie to oczywiste, żeby robić, mimo, że dom parterowy.

Jakby co, namiary podane w moim poście na tablicy ogłoszeń.

Zrobione w 1 dzień, sprawnie, poprawnie, dostałem wszelkie papiery dot. wykonania łącznie z pomiarami.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoo,

cieszę się, że daszek się podoba :D

Co do odgromu: miał być, ale czy będzie? :-? Bednarka wkopana, druty odprowadzające zamontowane...złącza kontrolne zrobione.

Nieco poczytałam o instalacji; i wątki na forach, i oprcowania autorytetów. I dowiedziałam się, że czasami odgromówka wręcz zaprasza pioruna do chaty. To nie takie sobie hopsiup - druty do ziemi i spokój. Najbardziej obawiam się prądów indukcyjnych. Wiem, że są wymagane pewne zasady prowadzenia kabli zasilających i sygnałowych jeśli w budynku jest instalacja odgromowa. Mówi się, że powinno być połączenie jej z wyrównawczą.( Mówi się też, że nie.) Mówi się, że bednarka powinna mieć min 4 mm grubości, że nie powinna przebiegać wzdłuż kabli zasilających budynek, że powinna byś ustawiona "na sztorc (że powinna być miedziana, bo tylko taka zniesie kilka walnięć)...Zauważyłam, że u mnie te zasady zostały zignorowane, dlatego prawdopodobnie do otoku z płaskownika po prostu dołączymy się z instalacją wyrównawczą (zamiast tylko ta sonda pod posadzką - pisałam jakiś czas temu).

Dobrze jest mieć zrobioną odgromówkę, ale naprawdę z głową. (Chyba że robi się ją silnie przekonanym, że przecież i tak są wysokie drzewa po sąsiedzku, albo, ze sąsiad ma dom wyższy i odgromiony, to w razie czego piorun wybierze sobie właśnie jego :lol: )

Są naprawdę różne zdania na temat instalacji piorunochronnej. Najlepiej byłoby znać normy, zgodnie z którymi ma być wykonana i przypilnować, żeby właśnie zgodnie z nimi była wykonana, bo jeśli zostanie zrobiona żle, to niebezpieczeństwo jest chyba większe, niż gdyby jej nie było wcale. (Chociaż z tymi normami to też jest różnie, czasami służą tylko temu, żeby ktoś zarabiał)

Czasy są trochę inne niż wtedy, gdy był obowiązek instalowania odgromówki na stodołach. W stodołach nie było kabli zasilających, urządzeń elektronicznych, anten. Teraz instalacja piorunochronna wymaga stosownych obliczeń, analiz - a komu się chce.

Na pewno z instalacją piorunochronną (wykonaną zgodnie ze sztuką) śpi się spokojniej. A w końcu: i tak dobrze się ubezpieczyć należy.

 

PS. Dzisiaj z jednego z kominów wypompowałam prawie 2 litry wody! :roll: :roll: :roll: (dlaczego tylko z jednego? :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cuś:

Mam jedno okno (balkonowe) trójkatne. Ze względu na konstrukcję proponuje się by: 1. miało słupek stały po środku (na nim zawiasy), lub 2. grubszą ramę na skosach, słupek ruchomy (przy tym rozwiązaniu należałoby nieco podciąć nadproże, gdyż skrzydło przy pełnym rozwarciu trze o nie ).

Co byście wybrali? 1. czy 2.?

 

Kangur79 witaj w Grupie! I z nami przeżywaj swoją przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cuś:

Mam jedno okno (balkonowe) trójkatne. Ze względu na konstrukcję proponuje się by: 1. miało słupek stały po środku (na nim zawiasy), lub 2. grubszą ramę na skosach, słupek ruchomy (przy tym rozwiązaniu należałoby nieco podciąć nadproże, gdyż skrzydło przy pełnym rozwarciu trze o nie <o te skosy>).

Co byście wybrali? 1. czy 2.?

 

Kangur79 witaj w Grupie! I z nami przeżywaj swoją przygodę.

 

osobiscie bylabym za 2 rozwiazaniem, ale pewnie niezaleznie od naszych podpowiedzi decyzja i tak bedzie nalezala do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew.

Skłania mnie do myślenia.....

Z jednej strony dotychczas w naszej okolicy statystycznie pioruny nie "biły". Z drugiej strony klimat chyba wyraźnie się zmienia.

Z trzeciej strony w grę nie wchodzi żaden system otokowy. Nie po to właśnie dziś skończyłam porządkować działkę, żeby znowu ją rozkopywać. Żadne takie. czyli zostaje jakieś odprowadzenie punktowe, no wielopunktowe. No i nie wiem... Kasa budowlana też już się skończyła w zasadzie.

Myślę dalej. popcarol, będę miała w pamięci :lol: Jeszcze kilka burz i pewnie dojrzeję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli zostaje jakieś odprowadzenie punktowe, no wielopunktowe

 

Ja tak dokładnie mam : w 4 rogach budynku schodzi piorunochron i tam od budynku idzie pod ziemią na 5 metrów bednarka i od niej "wąsy" w dół wbite na 3 m, po 3 sztuki na każdy zwód ( nie wzwód :lol: :wink: ).

Było bardzo mało kopania, choć akurat na tym mi wtedy tak specjalnie nie zależało :wink:

 

Zasymuluję wykonanie : :wink:

http://img44.imageshack.us/img44/2012/piorunochron.jpg

czarna linia - ściana budynku

ciemnoszara - piorunochron

brązowa - poziom ziemi

jasnoszara - bednarka

czerwona - pręty wbite w ziemie i dospawane do bednarki.

W każdym rogu budynku (4) taki komplet.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać jakieś namiary na tą fantastycznie tanią ofertę na świadectwo energetyczne? :D

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1934143 to ich aukcje na allegro

Nie wiem czy świadectwo jestdobrze zrobione ale wsumie mnie to w teraz nie obchodzi bo nie mam zamiaru domu sprzedawć. (Gdybym kupowała u kogoś innego to też bym nie wiedziała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcarol, ile kosztowała cie rekuperacja? (materiał plus instalacja)

Zapraszam na priv. Nie wiem czy cokolwiek to Ci powie, zalezy od centrali jaka wybierzesz, wielkosci domu, ilosci nawiewow, tego czy jest GWC (u nas jest), tego czy projekt jest dobrze zrobiony - niektore firmy robia na oko... itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...