Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Kochani, nadszedł czas otynkować nasz domek. Stąd pytanie: kogo polecacie do tynków zewnętrznych. Chyba wybierzemy mineralne lub silikatowe jak budżet pozwoli.

Ponadto nie możemy zdecydować się na drzwi wew. DRE / PORTA / Budrex a może inne ?

 

Witam

DRE nie polecam, po 3 dniach (nie latach!) użytkowania wszystkie drzwi są do wymiany z powodu wyrwania się zawiasów. Do ciężkich przeszklonych drzwi stosują standardowe pojedyncze zawiasy....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

czy ktoś z Was nie będzie w najbliższym czasie wymieniał tymczasowego ogrodzenia na docelowe? Potrzebuję ogrodzić plac budowy - szukam "doświadczonej" siatki, około 100 metrów. Oczywiście wariant najtańszy, taka leśna wystarczy.

 

Pozdrawia M.

 

Ja bym chetnie wymienil. Ale pewnie najwczesniej w przyszlym roku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, temat tynków zewnętrznych cd.

Mamy wycenę robocizny: Gruntowanie, obróbka okien, klejenie, tynkowanie 25 zł/ m2

 

Szlifowanie / uzupełnienie ubytków na ścianach przed tynkowaniem po mojej stronie.

 

Podbitka 25 zł/ mb.

 

Drogo / tanio ?

 

Człowiek z polecenia. Podobno fachowiec.

 

Odniosę się tylko do ceny za podbitki - moim zdaniem warto. A jak "z polecenia" i "fachowiec" :wink: to się decyduj :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieszę dziś na tablizy mojego pana od podbitki. Robi świetnie i dowiedziałam się, że ma czas w lipcu.

 

Wszedlem sobie na forum i co... ?

i widze, ze EZS stosuje juz groźby karalne za dobrze wykonaną pracę ;) :lol:

 

A najgorsze, że go chyba nie powiesiłam :-? :lol:

 

Właśnie wróciłam po 3 tygodniach urlopu z odwykiem od internetu. I wróciły stare problemy - wiata, listwy, zarośnięty ogród, z czego ścieżki, kasa wyszła....

A tak mi było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy ktoś z Was nie będzie w najbliższym czasie wymieniał tymczasowego ogrodzenia na docelowe? Potrzebuję ogrodzić plac budowy - szukam "doświadczonej" siatki, około 100 metrów. Oczywiście wariant najtańszy, taka leśna wystarczy.

 

Pozdrawia M.

Przymierzam sie powoli do zmiany ogrodzenia, wiec tymaczasowe z siatki lesniej ok. 130 m bede mial na zbyciu. Wyslalem Ci pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne :wink:

Ziemię oddam :lol: Na oko będzie tego ze 2 wywrotki 20 tonowe. Załadunek i transport po stronie biorącego :wink:

Może nie jest to idealna ziemia pod trawnik, ale żeby wyrównać poziom, czy podwyższyć teren nadaje się. Bez śmieci i gruzu.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Zakladzie Energetycznym po warunki techniczne przyłączy i wypełniając wniosek zdębiałem. Miałem podać przybliżony pobór prądu czy coś takiego. Gość podpowiedział mi że z reguły 12 kw (chyba tak jakoś było napisane) się wpisuje a do budowy 9kw. Powiedzcie mi czy dobrze podałem. jak to u Was się ksztaltuje.

 

 

P.S. Chciałbym bardzo podziękować Oleniek oraz Polance73 za pomoc przy poszukiwaniu działki. Dzięki dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, temat tynków zewnętrznych cd.

Mamy wycenę robocizny: Gruntowanie, obróbka okien, klejenie, tynkowanie 25 zł/ m2

 

Szlifowanie / uzupełnienie ubytków na ścianach przed tynkowaniem po mojej stronie.

 

Podbitka 25 zł/ mb.

 

Drogo / tanio ?

 

Człowiek z polecenia. Podobno fachowiec.

 

Odniosę się tylko do ceny za podbitki - moim zdaniem warto. A jak "z polecenia" i "fachowiec" :wink: to się decyduj :D

 

pozdrawiam, majki

 

Fakt, podbitka tanio. Myślę, że w tej cenie to PCV a nie drewno ale i tak tanio. Mnie krzyknęli 40 zł/mb :o

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Zakladzie Energetycznym po warunki techniczne przyłączy i wypełniając wniosek zdębiałem. Miałem podać przybliżony pobór prądu czy coś takiego. Gość podpowiedział mi że z reguły 12 kw (chyba tak jakoś było napisane) się wpisuje a do budowy 9kw. Powiedzcie mi czy dobrze podałem. jak to u Was się ksztaltuje.

 

My wzięliśmy 18 kW - 3 fazowy.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od tego ile wtyczek planujesz wetknąć w gniazdka w tym samym czasie. Jeśli w swojej "chałupinie" planujesz mieć tylko parę żarówek, radio, tv i lodówkę, to i to co podałeś będzie za dużo :wink: . Jeśli będziesz miał wyposażenie full wypas (mikrofalówki, płyty ceramiczne/indukcyjne, ogrzewanie elektr,...) i może do tego jeszcze jakąś działalność gospodarczą związaną z posiadaniem urządzeń energożarłocznych, to trzeba będzie pewnie parę kW dorzucić. Przegadaj sprawę ze swoim elektrykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Zakladzie Energetycznym po warunki techniczne przyłączy i wypełniając wniosek zdębiałem. Miałem podać przybliżony pobór prądu czy coś takiego. Gość podpowiedział mi że z reguły 12 kw (chyba tak jakoś było napisane) się wpisuje a do budowy 9kw. Powiedzcie mi czy dobrze podałem. jak to u Was się ksztaltuje.

 

Mz mamz 15kW, przegadane z elektrykiem. Dom 160m2, pompa ciepla.. nie wiem czy nie zbyt malo? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, zobaczysz, będzie fajnie:

- na murarzu będziesz mógł odreagować jak ci co w pracy, albo w domu nie po myśli pójdzie,

- poznasz nowych, baaaaardzo interesujących ludzi (fffachowców mam na myśli :lol: )

- nauczysz się podejmować polityczne decyzje, tzn. takie na których się kompletnie nie znasz a zdecydować trzeba

...i wiele innych - wszyscy przez to przeszli, to czemu ty miałbyś mieć inaczej :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...