Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, nadszedł czas otynkować nasz domek. Stąd pytanie: kogo polecacie do tynków zewnętrznych. Chyba wybierzemy mineralne lub silikatowe jak budżet pozwoli.

Ponadto nie możemy zdecydować się na drzwi wew. DRE / PORTA / Budrex a może inne ?

 

Witam

DRE nie polecam, po 3 dniach (nie latach!) użytkowania wszystkie drzwi są do wymiany z powodu wyrwania się zawiasów. Do ciężkich przeszklonych drzwi stosują standardowe pojedyncze zawiasy....

pozdrawiam

kurka, planowałam zakupić DRE, model Idea bo najtańszy ;-) :-? Teraz już sama nie wiem czy kupować....

 

jaremy a pomogłam chociaż trochę? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizycznie wyrobisz się na pewno, ja przedwczoraj samodzielnie obsadzałem 150kg betonową pokrywę od studzienki wodomierzowej, choć wydaje mi się że może ona po prostu była jakaś oszukana i ważyła tylko 50kg bo nie sprawiła mi za wiele problemów

 

Ty to "napakowałeś" ciągnięciem tego kloca po działce w celu wyrównania jak kiedys pisałeś ... :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, zobaczysz, będzie fajnie:

- na murarzu będziesz mógł odreagować jak ci co w pracy, albo w domu nie po myśli pójdzie,

- poznasz nowych, baaaaardzo interesujących ludzi (fffachowców mam na myśli :lol: )

- nauczysz się podejmować polityczne decyzje, tzn. takie na których się kompletnie nie znasz a zdecydować trzeba

...i wiele innych - wszyscy przez to przeszli, to czemu ty miałbyś mieć inaczej :wink: :lol:

 

- zorientujesz się, że myślisz o siekierze nie tylko jako o przedmiocie do rąbania drzewa ...

- padający desz kiedy AKURAT MUSISZ rozładowac jakiś HDS z paletami materiału sprawi, że już nigdy padający desz nie zrobi na Tobie wrażenia ...

- nigdy nie wycieraj rękawicą potu z czoła, którą chwilę wcześniej upychałeś wełnę na poddaszu :lol:

 

... i cała masa innych rzeczy...

które są frajdą. Ogromną. Z budowania.

 

i to są przeżycia, które zostają z Tobą na zawsze :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne pytanie.... trzeba polewać wylewki czy nie? :)

zależy

ja miałam robione w październiku i nie kazali podlewać. NIC nie pękło. Wiem na pewno, bo miałam beton odkryty przez pół roku, zanim położyłam parkiety.

Robił ten kolega Bogusia.

Więc pewnie wszystko zależy od temperatur. U mnie kilka dni po wylewkach były tynki, czyli ogólna wilgotność w domu była baaardzo wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jak to jest z Solid Security?. Na forum nie najlepiej o nich piszą i już sama nie wiem czy podzielić to przez dwa, czy też kompletnie sobie odpuścić?.

 

Pozdrawiam

 

Zapytam inaczej - z jakimi firmami macie umowy na monitoring, lub jakie polecacie?.

 

Polecam tę, która ma najlepszy dojazd do ciebie (baza gdzieś blisko).

U nas akurat Solid ma bazę 3 ulice dalej i sprawdzają się super, są po kilku minutach od włączenia alarmu. Nie ma z nimi problemu, choć i potrzebni jeszcze nie byli tak na prawdę (na szczęście :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren100

Telefon do wylewkarza może jeszcze mam, muszę sprawdzić w domu, to wieczorem

 

Co do wykonawcy gazu, to już o nim pisałam - człowiek uczciwy, ale d.... Przyłącze zrobił dobrze lecz do papierów zabierał się jak do jeża, stwierdzenie gazowników, że wcinka i uruchomienie przyłącza to "czeka się kilka miesięcy" potraktował serio, ja się miałam wprowadzać a on rozkładał ręce... Jeżeli na czasie ci nie zależy, to ci go dam, jeżeli masz jednak napięte plany przeprowadzkowe, to nie radzę, lepiej wziąć kogoś, kto się porusza dobrze w urzędach, z tym, że takiego nie znam. Nam ten gaz załatwili w końcu instalatorzy pieca, którzy wszystkich znali w gazowni, ale oni akurat przyłączy nie robią, właśnie ze względu na upierdliwą papierologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren100

Telefon do wylewkarza może jeszcze mam, muszę sprawdzić w domu, to wieczorem

 

Co do wykonawcy gazu, to już o nim pisałam - człowiek uczciwy, ale d.... Przyłącze zrobił dobrze lecz do papierów zabierał się jak do jeża, stwierdzenie gazowników, że wcinka i uruchomienie przyłącza to "czeka się kilka miesięcy" potraktował serio, ja się miałam wprowadzać a on rozkładał ręce... Jeżeli na czasie ci nie zależy, to ci go dam, jeżeli masz jednak napięte plany przeprowadzkowe, to nie radzę, lepiej wziąć kogoś, kto się porusza dobrze w urzędach, z tym, że takiego nie znam. Nam ten gaz załatwili w końcu instalatorzy pieca, którzy wszystkich znali w gazowni, ale oni akurat przyłączy nie robią, właśnie ze względu na upierdliwą papierologię.

 

odnosnie przylacza gazowego to nie wiem czy cos sie zmianilo ale poinformowano mnie w gazowni, ze musze wykonac instalacje wewnetrzna gazu (od mojego plota do budynku i wew budynku do kotlowni) i z papierkiem wykonania takiej instalacji wrocic do gazowni a oni dopiero wowczas wykonaja przylacze do mojej dzialki (wcinka w ulicy i doprowadzenie gazu do skrzynki w moim ogrodzeniu) - procedura jak Ty zalatwialas przylacze byla taka sama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była

i ten mój gazownik zrobił przyłącze w domu i nawet skrzynkę w ulicy. Została tylko ta wcinka w gazociąg. facet miał dalej iść do gazowni załatwiać resztę, bo przy wcince on też musi być, żeby zrobić próbę, a do tego nie miał serca. Niby gotowe, a on się migał. Po prostu papierologia w gazowni jest niezbyt łatwa... Więc poszedł sam małż. Po kilku wizytach małża w gazowni raczył ktoś przyjechać, obejrzeć i zawyrokowali - do listopada są zajęci, od listopada nie robią w ziemi. Zrobią wcinkę wiosną.

A ja miałam się wprowadzić 1 listopada.

Więc rozumiesz.....

I ten mój łepek nic nie umiał pomóc. Pomógł hydraulik, który akurat zakładał piec i, jak się okazało, kiedyś też robił przyłącza gazowe i wszystkich znał.....

Więc jeszcze raz - jak ci na czasie nie zależy i na znajomościach, to on samo przyłącze zrobił dobrze. Nawet biedak różę, co miał na trasie przyłącza, obkopał szpadelkiem i nie uszkodził :lol: Każdy inny by ją wyciął i po bólu. Więc złego słowa nie powiem. Drogi też nie był specjalnie. Jak chcesz go, to wieczorem na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maren100

Telefon do wylewkarza może jeszcze mam, muszę sprawdzić w domu, to wieczorem

 

Co do wykonawcy gazu, to już o nim pisałam - człowiek uczciwy, ale d.... Przyłącze zrobił dobrze lecz do papierów zabierał się jak do jeża, stwierdzenie gazowników, że wcinka i uruchomienie przyłącza to "czeka się kilka miesięcy" potraktował serio, ja się miałam wprowadzać a on rozkładał ręce... Jeżeli na czasie ci nie zależy, to ci go dam, jeżeli masz jednak napięte plany przeprowadzkowe, to nie radzę, lepiej wziąć kogoś, kto się porusza dobrze w urzędach, z tym, że takiego nie znam. Nam ten gaz załatwili w końcu instalatorzy pieca, którzy wszystkich znali w gazowni, ale oni akurat przyłączy nie robią, właśnie ze względu na upierdliwą papierologię.

 

odnosnie przylacza gazowego to nie wiem czy cos sie zmianilo ale poinformowano mnie w gazowni, ze musze wykonac instalacje wewnetrzna gazu (od mojego plota do budynku i wew budynku do kotlowni) i z papierkiem wykonania takiej instalacji wrocic do gazowni a oni dopiero wowczas wykonaja przylacze do mojej dzialki (wcinka w ulicy i doprowadzenie gazu do skrzynki w moim ogrodzeniu) - procedura jak Ty zalatwialas przylacze byla taka sama ?

 

I tak jest nadal ... robiliśmy przyłącze gazowe z miesiąc temu. Najpierw dosatliśmy warunki, potem inst wewnętrzna + na zewnątrz od domu do skrzynki w ulicy. Papiery do odbioru dostałem od razu, czekam tylko na geodezyjne.

Namiary na gazownika ( robił zresztą też u Jelonków ) wysyłam na PW.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...