Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

EZS i Majki dzieki za odp

 

Majki namiary na gazownika jeszcze do mnie nie dotarly :roll: jak otrzymam to zaraz dzwonie :lol: A skoro jestes w temacie na biezaco to moze podpowiesz z grubsza na jakiego rzedu wydatek nastawiac sie :o u mnie instalacja od skrzynki w ogrodzeniu do budynki to 11 m - linia prosta i wewnatrz budynku 7 m tez w lini prostej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Papiery do odbioru dostałem od razu, czekam tylko na geodezyjne.

 

 

pozdrawiam, majki

 

Majki, papiery Ok, a gaz masz?

Bo papiery to i ja dostałam, tylko z tą częścią będącą w gestii gazowni były problemy.

Każdy inny instalator załatwiał mi na tip-top, jak robiłam prąd, to odebranie oznaczało prąd w gniazdku, jak kanalizę - to mogłam spuszczać ścieki. Tylko z gazem było tak dziwnie, że facet mówi że koniec a gazu w rurze nie ma. Może ja się go czepiałam???? Może to normalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery do odbioru dostałem od razu, czekam tylko na geodezyjne.

 

 

pozdrawiam, majki

 

Majki, papiery Ok, a gaz masz?

Bo papiery to i ja dostałam, tylko z tą częścią będącą w gestii gazowni były problemy.

Każdy inny instalator załatwiał mi na tip-top, jak robiłam prąd, to odebranie oznaczało prąd w gniazdku, jak kanalizę - to mogłam spuszczać ścieki. Tylko z gazem było tak dziwnie, że facet mówi że koniec a gazu w rurze nie ma. Może ja się go czepiałam???? Może to normalne???

 

Gazu oczywiście jeszcze nie, ale musze najpierw mieć protokół kominiarski + geodetę i papiery od gazownika i dopiero do gazowni. Takie przynajmniej u mnie mają wymogi.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz mi jeszcze na czym polega ten protokol komiarski :-?

 

Ekhm pan kominiarz pyta czy wszystko ok, ile mamy kominow :o , nawet nie wchodzi do domu i wypisuje papiery. Instalacja szczelna, w dobrym stanie technicznym, zgodna z wymogami, inkasuje 200 zl za pieczatke i tyle. Papier konieczny do oddania domu do uzytkowania...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz mi jeszcze na czym polega ten protokol komiarski :-?

 

Ekhm pan kominiarz pyta czy wszystko ok, ile mamy kominow :o , nawet nie wchodzi do domu i wypisuje papiery. Instalacja szczelna, w dobrym stanie technicznym, zgodna z wymogami, inkasuje 200 zl za pieczatke i tyle. Papier konieczny do oddania domu do uzytkowania...

Pozdrawiam

 

a czy do wypisania takiego protokolu kominiarskiego musze miec juz uzbrojona kotlownie z piecem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, zobaczysz, będzie fajnie:

- na murarzu będziesz mógł odreagować jak ci co w pracy, albo w domu nie po myśli pójdzie,

- poznasz nowych, baaaaardzo interesujących ludzi (fffachowców mam na myśli :lol: )

- nauczysz się podejmować polityczne decyzje, tzn. takie na których się kompletnie nie znasz a zdecydować trzeba

...i wiele innych - wszyscy przez to przeszli, to czemu ty miałbyś mieć inaczej :wink: :lol:

 

- zorientujesz się, że myślisz o siekierze nie tylko jako o przedmiocie do rąbania drzewa ...

- padający desz kiedy AKURAT MUSISZ rozładowac jakiś HDS z paletami materiału sprawi, że już nigdy padający desz nie zrobi na Tobie wrażenia ...

- nigdy nie wycieraj rękawicą potu z czoła, którą chwilę wcześniej upychałeś wełnę na poddaszu :lol:

 

... i cała masa innych rzeczy...

które są frajdą. Ogromną. Z budowania.

 

i to są przeżycia, które zostają z Tobą na zawsze :D

za wszystkie te przezycia zaplacisz (wlasna) karta...

 

za leczenie tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zorientujesz się, że myślisz o siekierze nie tylko jako o przedmiocie do rąbania drzewa ...

- padający desz kiedy AKURAT MUSISZ rozładowac jakiś HDS z paletami materiału sprawi, że już nigdy padający desz nie zrobi na Tobie wrażenia ...

- nigdy nie wycieraj rękawicą potu z czoła, którą chwilę wcześniej upychałeś wełnę na poddaszu :lol:

 

... i cała masa innych rzeczy...

które są frajdą. Ogromną. Z budowania.

 

i to są przeżycia, które zostają z Tobą na zawsze :D

 

pozdrawiam, majki

 

Hi hi hi.... z tą wełną to super porada... szkoda,że wcześniej nie wpadłem żeby założyć rękawice 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz mi jeszcze na czym polega ten protokol komiarski :-?

 

Ekhm pan kominiarz pyta czy wszystko ok, ile mamy kominow :o , nawet nie wchodzi do domu i wypisuje papiery. Instalacja szczelna, w dobrym stanie technicznym, zgodna z wymogami, inkasuje 200 zl za pieczatke i tyle. Papier konieczny do oddania domu do uzytkowania...

Pozdrawiam

... i dlatego właśnie zrobiułem sobie papiery na EE, gaz i urządzenia energetyczne i też będę za "friko" inkasował 2 stówki :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol - a taki "papierek" jest ważny też do odbioru domu ? Znaczy klika miesięcy jest ważny ... ? Bo odbiór będzie tak gdzieś koło stycznia, może wcześniej ... i ciekawe czy trzeba bulić 2 razy ... ? :evil:

 

pozdrawiam, majki

Podejrzewam ze przy odbiorze Ci zarzuca ze papier juz za stary... moze umowisz sie z kominiarzem zeby Ci potem wypisal to samo z nowsza data? Ja mialam ten papier sprzed miesiaca i bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czy do wypisania takiego protokolu kominiarskiego musze miec juz uzbrojona kotlownie z piecem :-?

nie, ale do podłączenia gazu musisz mieć jeden jego odbiornik (może być piec albo kuchenka gazowa albo coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...