Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

REMANENT :D

 

Do sprzedania :

 

Taśma dylatacyjna, pianka, 5mm grubości, 15 cm szerokości, rolka 100m + trochę, na oko około 130 m - 100 zł

http://img151.imageshack.us/img151/8767/0051a.jpg

 

Rura drenarska, fi 100 około 20 mb - 100 zł

http://img90.imageshack.us/img90/2328/0050b.jpg

 

Wyłaz dachowy, Fakro, mało używany :lol: - 150 zł

http://img210.imageshack.us/img210/8221/0054e.jpg

 

W granicach Łodzi jestem w stanie dowieźć :wink: Z tą rurą drenarską tylko mogę mieć problem, ale jak ktoś będzie zainteresowany, to będziemy radzili :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

cześc

 

powiedzcie Kochani jaki jest KOSZT MATERIAŁÓW do ocieplenia poddasza.

fachman powiedział mi stawke 70 zł (mat+robocizna) bez wełny którą już posiadam. Pod malowanie ze szpachlowaniem. Ile trzeba by liczyc za materiał za m2/

czy to dobra oferta??

 

ocieplenie bedzie 15+10.

 

dzięki i pozdrawiam

gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do Łódzkiej Grupy Budującej, a szczególnie do Budujących w powiecie Łódź - Wschód :) Pytanie jest następujące: orientujecie się może, czy aby uzyskać pozwolenie na budowę domu muszę w ramach załączanych dokumentów załączyć też projekt POŚ? Już zwątpiłam bo z każdej strony dostaję inne informacje, a jakby się dało, to chciałabym zaoszczędzić te 500 zł :). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do Łódzkiej Grupy Budującej, a szczególnie do Budujących w powiecie Łódź - Wschód :) Pytanie jest następujące: orientujecie się może, czy aby uzyskać pozwolenie na budowę domu muszę w ramach załączanych dokumentów załączyć też projekt POŚ? Już zwątpiłam bo z każdej strony dostaję inne informacje, a jakby się dało, to chciałabym zaoszczędzić te 500 zł :). Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Nie znam się za bardzo ale na pewno potrzebujesz wskazać na jakims projekcie w jaki sposób zamierzasz odprowadzać kanalizację. Czy będzi e to konalizacja miejska, czy szambo czy POŚ nie ma chyba większego znaczenia.

Jeżeli masz na projekcie i mapie szambo to tak złóż a później sobie zrobisz POŚ jak już wybudujesz dom.

P.S.

Jeżeli kanalizacja jest w drodze przy której sie budujesz to nie masz szans na POŚ, musisz się podłączyć - przynajmniej u mnie tak było.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach zabudowy mam POŚ, kanalizacji to tam na pewno nie będzie. Mam tę POŚ wrysowaną na mapce z zagospodarowaniem terenu, i ci fachowcy od POŚ twierdzą, że to powinno wystarczyć, dziś dzwoniłam do Starostwa i jakaś kobieta powiedziała, że projekt niby jest potrzebny, ale to wszystko jakieś takie zamotane, dlatego stwierdziłam, że zapytam, może jest tu ktoś, kto z tym ostatnio walczył w łódzkim-wschodnim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno tu nie zaglądałam :)

 

Zadam pytanie zupełnie nie w temacie...czy ktoś może polecić sprawdzoną opiekunkę do półtorarocznego dziecka ?? Zdaje się , że któraś z forumowiczek we wcześniejszych postach chciała oddać nianię w dobre ręce...nie mogę znaleźć tego posta :roll:

 

No i w temacie:

Sprzedam stemple 2,90-3m. (służyły tylko na naszej budowie)

więcej na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne pytanie.... trzeba polewać wylewki czy nie? :)

zależy

ja miałam robione w październiku i nie kazali podlewać. NIC nie pękło. Wiem na pewno, bo miałam beton odkryty przez pół roku, zanim położyłam parkiety.

Robił ten kolega Bogusia.

Więc pewnie wszystko zależy od temperatur. U mnie kilka dni po wylewkach były tynki, czyli ogólna wilgotność w domu była baaardzo wysoka

u mnie tynki były zrobione półtora tygodnia przed wylewką zatem wilgotność też jest owszem owszem. Dlatego też nie polewamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno tu nie zaglądałam :)

 

Zadam pytanie zupełnie nie w temacie...czy ktoś może polecić sprawdzoną opiekunkę do półtorarocznego dziecka ?? Zdaje się , że któraś z forumowiczek we wcześniejszych postach chciała oddać nianię w dobre ręce...nie mogę znaleźć tego posta :roll:

 

No i w temacie:

Sprzedam stemple 2,90-3m. (służyły tylko na naszej budowie)

więcej na priw.

Znalazłem na trablicy ogłoszeń (2 str.):

Oddam w dobre ręce opiekunkę do dzieci - teren miasta Łódź

Powód: mój 4 latek idzie do przedszkola.

 

Namiary: Pani Krystyna Franke, tel 0695 178 161 - płacę 6 PLN/1h + dojazd czyli 6 PLN dziennie na MPK: Bałuty > Polesie i z powrotem

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach zabudowy mam POŚ, kanalizacji to tam na pewno nie będzie. Mam tę POŚ wrysowaną na mapce z zagospodarowaniem terenu, i ci fachowcy od POŚ twierdzą, że to powinno wystarczyć, dziś dzwoniłam do Starostwa i jakaś kobieta powiedziała, że projekt niby jest potrzebny, ale to wszystko jakieś takie zamotane, dlatego stwierdziłam, że zapytam, może jest tu ktoś, kto z tym ostatnio walczył w łódzkim-wschodnim :)

 

My mamy POŚ wyrysowaną na mapce do celów projektowych (robił to architekt razem z adaptacją projektu). Taka mapka, razem ze wszystkimi papierami została zgłoszona do pozwolenia na budowę. Starostwo to zaakceptowało, postawiło pieczątkę i w związku z tym nie potrzeba już żadnych dodatkowych pozwoleń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach zabudowy mam POŚ, kanalizacji to tam na pewno nie będzie. Mam tę POŚ wrysowaną na mapce z zagospodarowaniem terenu, i ci fachowcy od POŚ twierdzą, że to powinno wystarczyć, dziś dzwoniłam do Starostwa i jakaś kobieta powiedziała, że projekt niby jest potrzebny, ale to wszystko jakieś takie zamotane, dlatego stwierdziłam, że zapytam, może jest tu ktoś, kto z tym ostatnio walczył w łódzkim-wschodnim :)

 

My mamy POŚ wyrysowaną na mapce do celów projektowych (robił to architekt razem z adaptacją projektu). Taka mapka, razem ze wszystkimi papierami została zgłoszona do pozwolenia na budowę. Starostwo to zaakceptowało, postawiło pieczątkę i w związku z tym nie potrzeba już żadnych dodatkowych pozwoleń.

 

Pozdrawiam

 

my mamy sprawe POŚ rozwiazaną tak samo jak napisala mruva :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam posia, więc nie wiem, ale tak na zdrowy rozum to przyłącze. czyli, jak rozumiem, samą budowę tej oczyszczalni będziecie robić na zgłoszenie i wtedy będziecie załatwiać projekt, ZUD i co tam jeszcze? Czyli ten projekt i tak was nie minie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: mruva i maren100: załatwialiście to w Starostwie Łódź-Wschód? Ja tez myślałam, że robi się to w ten sposób (wystarczy wrysować i już), ale byłam dziś w Starostwie i powiedzieli mi, że projekt musi być :(

Teraz mam dylemat, bo mamy na działce dość wysoko poziom wód gruntowych (1,5 metra) i przy tak wysokim poziomie POŚ powinno się zrobić w nasypie. Znalazłam firmę, która twierdzi, że może zrobić oczyszczalnie bez nasypu, bo mają jakiś inny typ, tzn. biologiczną, natomiast w drugiej firmie mówią, że to niemożliwe, niezależnie od rodzaju oczyszczalni nasyp przy takim poziomie wody musi być. I komu wierzyć... :)

 

Do EZS: rozmawiałam z firmami robiącymi POŚ i w zasadzie wszyscy twierdzili, że do zgłoszenia to wystarczy załączyć mapkę z zagospodarowaniem działki z wrysowaną POŚ i np. ich ulotkę, gdzie mają rozrysowane jak takowa oczyszczalnia wygląda i to wystarczy. Dlatego miałam takie wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: mruva i maren100: załatwialiście to w Starostwie Łódź-Wschód? Ja tez myślałam, że robi się to w ten sposób (wystarczy wrysować i już), ale byłam dziś w Starostwie i powiedzieli mi, że projekt musi być :(

Teraz mam dylemat, bo mamy na działce dość wysoko poziom wód gruntowych (1,5 metra) i niby POŚ powinno się zrobić w nasypie. Znalazłam firmę, która twierdzi, że może zrobić bez nasypu, bo mają jakiś inny typ, natomiast w drugiej firmie mówią, że to niemożliwe, niezależnie od rodzaju oczyszczalni nasyp przy takim poziomie wody musi być. I komu wierzyć... :)

 

Do EZS: rozmawiałam z firmami robiącymi POŚ i w zasadzie wszyscy twierdzili, że do zgłoszenia to wystarczy załączyć mapkę z zagospodarowaniem działki z wrysowaną POŚ i np. ich ulotkę, gdzie mają rozrysowane jak takowa oczyszczalnia wygląda i to wystarczy. Dlatego miałam takie wątpliwości...

 

Da sie zrobic bez nasypu... na budowie wszystko sie da zrobic... tylko pamietaj o tym, ze bedziesz musiala to eksploatawac przez kilka? nascie? lat. Firma zainkasuje kase i moze Ci powiedziec, ze POS nie dziala, bo go niewlasciwie eksploatujesz (tzn. dostarczasz material nieregularnie, za duzo albo za malo, w zlej temperaturze itp...)

Idz w standardowe rozwiazania, a nie te "po najmniejszej linii oporu".

 

Ja mialem projekt POS z badaniami gruntu i bylo to wrysowane w projekt zagospodarowania. Taki projekt moze zrobic kazda firma robiaca POS, a potencjalni wykonawcy Twojego POS zrobia Ci to "w cenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zrobic bez nasypu... na budowie wszystko sie da zrobic... tylko pamietaj o tym, ze bedziesz musiala to eksploatawac przez kilka? nascie? lat. Firma zainkasuje kase i moze Ci powiedziec, ze POS nie dziala, bo go niewlasciwie eksploatujesz (tzn. dostarczasz material nieregularnie, za duzo albo za malo, w zlej temperaturze itp...)

Idz w standardowe rozwiazania, a nie te "po najmniejszej linii oporu".

 

Ja mialem projekt POS z badaniami gruntu i bylo to wrysowane w projekt zagospodarowania. Taki projekt moze zrobic kazda firma robiaca POS, a potencjalni wykonawcy Twojego POS zrobia Ci to "w cenie".

 

No jutro chyba się wybiorę raz jeszcze do tej firmy, co twierdzi, że robią oczyszczalnie biologiczne, nie wymagające nasypu ( z tego co widzę, taka oczyszczalnia może być bez drenażu rozsączającego ) i niech mi jeszcze raz wszystko wytłumaczą. Nie chcę iść po linii najmniejszego oporu, jeżeli bez nasypu miałaby to być jakaś fuszerka, to odpada, ale jeśli udałoby się uniknąć górki o powierzchni 30 metrów kwadratowych to byłabym szczęśliwa :).

Co do bezpłatnego projektu - tylko jedna firma z pięciu, z którymi rozmawiam, robi projekt w cenie, pozostali liczą za to 500-700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juupiii, mamy PNB, jeszcze tylko dwa tyg. wolnosci na uprawomocnienie i sie zacznie :p

dlatego tez

POSZUKUJE SPRAWDZONEGO I ZAUFANEGO KIER BUDA NA GWAŁT, ale głownie jednak do doglądania naszej budowy :wink: proszę was o pomoc i namiary.

 

to w międzyczasie startuj z geodetą i humusem :lol:

Co masz na myśli z tym kierbudem? usługi ponadstandardowe chcesz? w sensie inspektora nadzoru? czy organizatora budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...