Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

My chyba też będziemy mieć icopal bo pan ocieplacz juz zakupił bez pytania nas o zdanie :o

 

Pomocy! Ze lba mi sie już dymi (chyba to przesilenie letnie) i nie mogę zakumać ile m2 ma m3 styropianu 15tki.. hehe :):)

 

1 m3 styropianu 15-tki pokryjesz 6,66 m2 powierzchni

pozdrawiam

Już sobie na spokojnie to wyliczyłam (też mi wyszło 6,666666 m2)... boże, jaka zaćma mnie dopadła... hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie siedmiu tygodniach oczekiwania zrezygnowałem z zamówienia złożonego w GP System Stamet z Konstantynowskiej na zakup i montaż bramy segmentowej. Brama miała być montowana po trzech tygodniach, a tu zero kontaktu ze strony firmy, a na moje telefony odpowiadali, że brama już jest w drodze do Łodzi, albo że jutro będzie wysyłana... Cierpliwość ludzka ma granice - nie będę wydzwaniał i się prosił, żeby wzieli moje pieniądze. Ale fakt jest taki, że zabawę muszę zacząć od nowa. Kto może polecić firmę, która dotrzyma terminu realizacji i znana jest z dobrych montażystów/serwisantów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja - przynajmniej tak mam w papierach :D . Sporo staram się robić "tymi ręcyma" :wink:

Pewnie większość z tego forum buduje w tym systemie, chociaż spotkałem się z opinią, że nazwa jest niewłaściwa, bo opieramy się wszyscy w znacznej części na zlecaniu prac fachowcom - a to już ponoć inny system :wink:

...Ale spytaj po prostu co cię gnębi - pewnie ktoś z nas to robił :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam murarza, ktory razem ze mna postawilby moj dom SSO.(parter i poddasze uzytkowe). Firmy wolaja sobie za taka robote 35-40 tysiecy. Uwazam, ze to za duzo, przynajmniej dla mnie.

Fundamenty juz mam zrobione przez firme. Jestem z ich pracy bardzo zadowolony, ale niestety koszty sa za duze, by dalej z nimi wspolpracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie siedmiu tygodniach oczekiwania zrezygnowałem z zamówienia złożonego w GP System Stamet z Konstantynowskiej na zakup i montaż bramy segmentowej. Brama miała być montowana po trzech tygodniach, a tu zero kontaktu ze strony firmy, a na moje telefony odpowiadali, że brama już jest w drodze do Łodzi, albo że jutro będzie wysyłana... Cierpliwość ludzka ma granice - nie będę wydzwaniał i się prosił, żeby wzieli moje pieniądze. Ale fakt jest taki, że zabawę muszę zacząć od nowa. Kto może polecić firmę, która dotrzyma terminu realizacji i znana jest z dobrych montażystów/serwisantów?

 

Też brałem od nich wycenę i mam podobne wrażenie o współpracy ... :-?

Ja mam z "Poltau", Łódź, Wycieczkowa 26 - na razie jestem bardzo zadowolony :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna okna i jeszcze raz okna :D

Jeszcze ich nie mam a mam ich już dość :D

 

doradźcie proszę.

 

Na placu boju w kategorii "cieplejsze okna" zostały Abatex Budvar i Izoplast

 

Tabela ofert - po odjęciu tych najbardziej drogich :wink: :

Abatex Brugmann 5 Line 0,6 10118,00

Abatex Brugmann Arte 0,6 10460,00

Abatex Salamander 0,6 10761,00

Budvar ElegancePremium 0,6 11483,41

O.K.N.O. Alphaline 0,6 14669,39

Makarski Idea Deceuninck Zendow 0,6 15486,11

Izoplast KBE natura (kanciaste) 0,7 10556,28

Izoplast KBE select 0,7 10656,97

O.K.N.O. veka Perfektline 0,7 12295,89

 

Budwarowe są 6-komorowe reszta 5-komorowe

 

Podobają mi się Salamandry Abatexu, ale słyszałam że ktoś tu był z nich niezadowolony.

 

Z drugiej strony Budwaru są 6-komorowe

 

Izoplast ktoś mi polecał i z obsługi byłam bardzo zadowolona :roll:

 

A w ogóle to waham się"czy jest sens inwestować w "cieplejsze" okna jak nie mam rekuperacji, zatem i tak będę wietrzyć pomieszczenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie ma na liście jedynie słusznych okien :lol: :lol: :lol: więc rozumiem, że odpadły :wink:

A tak całkiem serio, to wyceny brałem też od O.K.N.O i firma robiła dobre wrażenie. Gdyby nie okna_których_nazwy_nie_wymienię :wink: to byłoby albo O.K.N.O albo Budvar ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to z O.K.N.A wyszłam lekko "wk..." panienka traktowała mnie jak jakiegoś przygłupa z odzywkami w stylu

 

Ja - poproszę ow ycenę takich to a takich okien w pakiecie 3-szybowym

Ona - a po co to Pani

:o ...

Ona- Ja uważam... Pani się myli.... z pewnosiącią nie ma Pani pasywnego domu, Jej zdaniem to ja niepotrzebniechę itp

 

5 minut :o :o się tłumaczyłam czemu chcę wycenę takich a nie innych okien

 

Jak wychodziłam to stwiedziłam że u nich z pewnością nie kupię. Dobrze że ich okna nie wyszły konkurencyjne cenowo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad budvarem to i ja myślałam kiedyś

mają zalety, bo plastik mają grubszy, niż konkurencja a okna kolorowe mają białe w okleinie a nie z kolorowej masy. To ostatnie, co mogłoby być wadą w rzeczywistości jest zaletą jeżeli ktoś ma większe okna, bo białe i grubsze są sztywniejsze. Jako jedyni zgadzali się zrobić mi okno balkonowe bez poprzeczki w okleinie i na stronę południową. Reszta, jak słyszała o południu, to od razu wciskała poprzeczkę.

W końcu nie kupiłam ich, bo nie miałam kasy na kolor (czego do dziś szczerze żałuję) a veka akurat miała ciekawą promocję. Ale myślałam o nich :D

 

Acha, a i tak najważniejszy jest montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budvar ma zaklad produkcyjny w Zdunskiej Woli. Ja zamowilam u nich okna i niestety nie jestem zadowolona :x Umawialam sie na montaz na 14 sierpnia i niestety nawalili, a zapewniali, ze na 100% bede miec okna w terminie ...... co gorsze to nawet nikt do mnie nie zadzwonil, aby mnie powiadomicl :evil: Ponoc okna maja w moim domku montowac jutro :roll: zobaczymy :roll: Jesli jednak zdecydowalabys sie na okna z Budvaru to moge podpowiedziec, ze mozna wynegocjowac duze rabaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...